Skocz do zawartości

MUX L7 (TVL)


Mr.Chiquita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem trochę internet, dalej nie mogę złożyć jednak tej układanki w logiczną całość.

 

TVL Sp. z o. o dostała pozwolenie na nadawanie multipleksu od 06/05/2015 do 31/12/2020 czyli pozwolenie kończy się w ten sam dzień, co dla innych lokalnych multipleksów prócz MUX L4.

 

TVL Sp. z o. o nie starało się o uzyskanie kolejnej koncesji która skończyła się 13/04/2015

 

TV Regionalna ma siedzibę po sąsiedzku z TVL, a obecna koncesja wydana jest do 27/12/2017, i w zapisie tej że koncesji nie ma wzmianki o nadawaniu naziemnym. 

 

Więc pozostaje tylko zagadką, na jakiej zasadzie nadaje TV Regionalna w tym multipleksie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie QPSK ,a nie 16 QAM to musiały zajść zmiany w parametrach nadawania ponieważ jak sprawdzałem ostatnio było jeszcze 16 QAM. Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd to przepraszam.

 

Po wypowiedzi użytkownika Daniel Kucharski zobaczyłem że w programie progdvb parametr TSID to TID ,u mnie również jest to 13 (właśnie po 13 to poznałem) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja nie mam dekodera Cabletech, tylko T-HD1000.Może skończmy ten offtop to jest temat o Mux l-7 ,a nie na czym da się sprawdzić modulacje , co kto ma a czego nie ma.

 

Ogólny bitrate całego multipleksu to 7,70 mb/s więc raczej nie jest to 16QAM tylko QPSK.

Edytowane przez codizwierzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość odbioru tego multipleksu w Legnicy? Kiedyś za czasów analogu łapało mi z anteny TV 4/TVL ODRA z ówczesnego kanału 22 z nadajnika na Lubin, a jego moc to był 1 kW. Dzisiaj cyfrowo nadaje z tego samego miejsca i tą samą mocą, lecz w ogóle mi tego nie znajduje :/ W ogóle dziwne, że w Legnicy nie zostawiono dostępu do TVL. A Głogowi już dali. Zwłaszcza, że to telewizja okręgu miedziowego, a Legnica w nim się znajduje (https://pl.wikipedia.org/wiki/Legnicko-G%C5%82ogowski_Okr%C4%99g_Miedziowy). Bez sensu. Chociaż według tej mapki nie powinno być problemu większego: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=12327.

Edytowane przez Emil.1603
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...