Skocz do zawartości

MUX L7 (TVL)


Mr.Chiquita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 września 2015 roku o godz. 14:00 EmiTel rozpoczął emisję pierwszego programu telewizyjnego w ramach multipleksu regionalnego L7. Jest nim TVL dla mieszkańców Lubina i okolic.

 

Program TVL (TV Lubin) jest emitowany na kanale 43 z dwóch stacji nadawczych:

  • Głogów Jakubów – 1 kW;
  • Lubin Komin MPEC – 1 kW.

TVL to dawny producent programu dla kanału TV Odra (Cyfrowy Polsat) w Lubinie (TV4 TVL Odra). Pod koniec ub.r. spółka, w postępowaniu UKE, została wybrana na operatora MUX L7 w Lubinie. Według danych z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), udziałowcami TVL są gmina miejska Lubin i Delas Holdings Limited (Malta).

Info: https://satkurier.pl/news/120163/start-multipleksu-regionalnego-mux-l7.html

 

Ciekawe, co tam jeszcze się znajdzie? Stars.TV? A może raczej jakieś kanały Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden mux lokalny ma na serio duży potencjał i jest to oczywiście MUX-L4, trafiłem telemetra we Wrocławiu już po 5 dniach :)

 

A jest jak jest bo jest to po prostu źle zrobione. Zbyt małe moce nadajników, złe lokalizacje anten które nie pokrywają się z lokalizacją muxa ogólnopolskiego. Przecież nikt nie będzie kręcił anteną dla 5 stacji. W tych muxach byłby potencjał gdyby to dobrze zaprojektowano i zrobiono. Jednak w obecnej sytuacji być w nich za kasę to się nie opłaca.

Edytowane przez STARS.TV
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux L-3 Radomsko na pewno 2 nadajniki są w te samej loka

Ilizacji co mux3.

Są to:

- góra Kamieńsk mux3 kanał 26

- Częstochowa Błeszno kanał 41

Nie wiem jak wygląda sytuacja w Tomaszowie.

W Radomsku jak się trafi odpowiednie miejce to na jednej antenie ustawionej w kierunku Częstochowy można złapać sygnał muxy 1,23 z Wręczycy kanały odpowiednio 35, 39, 41 oraz mux3 na kanale 26 i mux lokalny kanał 36.

Wtedy mamy dwiw wersje TVP Regionalnej czyli Katowice i Łódż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ze MUX-L4 ma byc osiagalny na prawie calym Dolnym Slasku. Moze lepiej przeniesc sie STARS.TV i innym kanalom na ten mux? Bedzie taniej.. Po co nadawac podwojnie? Dolny Slask to eldorado telewizji naziemnej w Polsce. :popcorn:

 

Taki zasieg calego wojewodztwa dobry bylby tez dla Tele5 ale Polcast totalnie odpuscil. Nie rozumiem, jak moze to sie oplacac kanalom muzycznym a kanalowi uniwersalnemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o różnicy w kosztach produkcji? Muzyczne mają tylko teledyski, a ogólne - wiele innych rzeczy. Nawet najgorszy szajz kosztuje. No i wątpię, żeby Polcast chciał płacić za nadawanie dla tak ograniczonej widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco_San jak zwykle najmadrzejszy.. :) Jaka ograniczona widownia? Przeciez mux bedzie nadawal na obszarze wiekszej czesci Dolnego Slaska - Wroclaw, Legnica, Lubin az po Walbrzych. Czytaj, co napisalem wyzej. MUX L4 Echo24 TV to na razie flagowy mux-L w Polsce. @STARS.TV tez to pisal u gory.

 

Ze wzgledu na zasieg, mux-L1 i mux-L4 na Dolnym Slasku wystarcza. Podejrzewam, ze mux-L7 sie nawet nie wynajmie, chyba ze na L1 i L4 nie bedzie juz miejsc a beda chetni? TVL chcial sie napewno z wynajmu utrzymywac a moze sie nie udac?

 

Tele5 w porownaniu do Pulsu, TV4 i TV6 jest bardzo tanim programem a maja stosunkowo duzo reklamy. Zamiast bawic sie w takie bzdury jak Water Planet albo NovelaTV przyinwestowaliby w Tele5 i Polonie1 i dali to na dvb-t. Water Planet juz nadaje "uniwersalny" kontent, ktory nie jest strikte zwiazany z woda. Ten kanal bedzie do przerobki na dokumentalny, na wzor FocusTV, albo do zamkniecia, nadaje przeciez fta i ani CP, ani nc+ tego nie chca. Fokusowanie kanalu na nazwie "Water" bylo zle. Polcast sobie nie radzi. Chcieli zrobic kanal niszowy o zyciu wodnym i mysleli, ze sie uda, nie wypalilo i odkodowali..

 

Muzyczne kanaly nie sa przeciez za darmo. Musza placic przeciez tantiemy..

Edytowane przez dX-MAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczona, bo nie na całą Polskę. Polcast nawet nie chce ubiegać się o MUX-8, a co dopiero o miejsce lokalne. Interesował ich tylko MUX-1, ale przegrali.

 

Polcast oczywiście stara się nadawać tanim kosztem, ale nie przyrównuj mi kosztów pozyskania teledysków, do tej nawet ich tandety. :roll: Zresztą nie ma co się nad nimi rozwodzić. Niczego nie zainwestowaliby, nawet gdyby dostali miejsce Polsatu. Ten typ nadawcy tak ma od ponad 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze warto sie "rozwodzic", bo to jest forum satelitarno-telewizjyjne i tu sie takie tematy porusza.. :) Ja tam uwazam, ze zasieg calego wojewodztwa Dolnoslaskiego to swietna sprawa. Ciekawe, co w ogole wyjdzie taniej, czy mux1-4 z zasiegiem calego wojewodztwa Dolnoslaskiego, czy mux-L1 i mux-L4? Aby miec zasieg calego wojewodztwa Dolnoslaskiego potrzeba rownie dwoch nadajnikow Mux-1 - Wroclaw/Sleza i Jelenia Gora/Sniezne Kotly. Moze @STARS.TV albo @POWERTV nam cos powiedza na ten temat? Wojewodztwo Dolnoslaskie jest z Wrockiem na czele, jednym z najbogatszych i proeuropejskich wojewodztw w Polsce. Wiem to z doswiadczenia. :)

 

Gdyby takich muxow-L w Polsce byloby wiecej w Polsce mozna by stworzyc swietna siec. Niestety Polscy widzowie nie za bardzo maja sie ze swoja lokalnoscia. Fenomenem jest wlasnie Dolny Slask. Warszawe i Mazowsze jestem w stanie zrozumiec, choc tutaj taki mux mozna swietnie wykorzystac. Nie wiem, czy wiesz, jak wyglada lokalna telewizja np W Holandii, Austrii albo  Szwajcarii? Taki kanal lokalny/regionalny oprocz bloku z wiadomosciami lokalnymi i regionalnymi moze zaoferowac np kontenty lifestylowy, jak TVN Style albo Polsat Cafe. Swietny pomysl z tymi serialami ma TVS. Dziwi mnie Krakow, ze nie chce stworzyc sobie takiego kanalu, ktory oferowalby wiadomosci lokalne/regionalne oraz prezentowalby Krakow, jako atrakcje turystyczna na satelicie?

 

Dziwi mnie oplacalnosc NTL Radomsko na satelicie. Bardzo przepraszam, nie chce obrazac mieszkancow Radomska. Ale co to jest Radomsko? A gdzie jest Krakow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego piszesz tu, a nie w tematach kanałów Polcastu? ;)

 

Lokalne multipleksy, jak pokazała praktyka, interesują głównie nadawców kanałów muzycznych. I nie zawsze to dobry interes dla nich. Myślę, że zawaliła koncepcja takich muxów, skoro nie ma chętnych nawet na największe aglomeracje. Nadają wyłącznie ci, co istnieli w analogowej (NTL Radomsko ma doświadczenie, dlatego im łatwiej niż nowym).

 

Nie zgadzam się we stwierdzeniem, jakoby Polacy nie interesowali się lokalnością. Jest mnóstwo takich kanałów, tyle że głównie w kablówkach (całkiem sporo nadaje nawet w HD). Wszystko rozbija się o koszty, niestety. Nie jesteśmy tak bogaci jak np. Szwajcarzy. Warszawa ma straszaka w postaci bankructwa TVN Warszawy. Skoro taki duży nadawca nie dał rady, to inni tym bardziej się boją. Z tego powodu nic w stolicy nie ma i długo nie będzie. Krakusy wiedzą doskonale, jaki mają ładny region. Pytanie tylko, ile miejscowych chciałoby taki kanał oglądać? Kraków się zwiedza. Turyści mają przyjeżdżać i gapić się w TV? Widocznie nikt nie ma dobrej koncepcji.

 

Koncepcja połączenia kanału regionalnego z dużym nadawcą jest ciekawa. Dzielenie się kosztami itp. Tylko nie widać chętnych. TVP ma własne kanały. Polsat, jak to masowy nadawca, nie jest zainteresowany lokalnością. Amerykanie z TVN wątpliwe, żeby się w to pakowali. Może ITI coś nowego rozwinie? Nawiększe szanse ma projekt PIKE w MUX-8. Ale KRRiT już raz ich odrzuciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exmartino, my nie wchodzimy w mux lokalne za pieniądze bo byłoby to całkowicie nieopłacalne. W tych mux gdzie jesteśmy udzielamy się technicznie, barter. Wtedy to ma sens, płacić za to nie ma żadnego sensu więc podziwiam pod tym względem tych którzy płacą. A mux-l7 po prostu nie chce z nami współpracować bo woli to robić z Emitelem. Więc nas tam nie będzie. Proste :)

 

Czy coś przegapiłem odnośnie mux-l4?? Mają tam być dwa nadajniki i już są.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Chiquita

Tu zostal wykasowany moj post. Bardzo nieladnie! Ostatni post w tym temacie z mojej strony. Moim zdaniem najlepszym kanalem plaszczowym na stworzenie bloku regionalnego na dvb-t jest dzis TTV. 2h blok miedzy 17h a 19h w pelni wystarczy..

 

BTW, tam z ta telewizja regionalna w Krakowie cos zle zrozumiales. Nie chodzilo mi, zeby turysci ogladali przeciez telewizje w Krakowie.  :>  Przeczytaj sobie, jak odpowiadzasz!  :mrgreen:

 

 

@STARS.TV

W Polsce daja cos za darmo? Really?  :censored: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że w regionach jest TVP Regionalna z własnym pasmem np. TVP Szczecin, TVP Gorzów i nawet TVP Kraków.

Ośrodki regionalne niestety przynoszą straty, bo za bardzo nikt się w nich nie chce reklamować. Reklama w radiu regionalnym jest tańsza i ma lepsze dotarcie.

Reklama w lokalnej TV jest za droga choćby ze względu na koszt stworzenia spotu filmowego.

 

Przerabialiśmy ten temat 5-10 lat temu i teraz wraz z rozwojem mediów elektronicznych jest tylko gorzej. Przyszłość biznesu to telewizja ogólnopolska, a media lokalne to tylko radio i Internet. Nawet gazety lokalne padają. Mówię oczywiście o rynku polskim.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...