Skocz do zawartości

TV1000 Polska


pajda75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej tak bo przecież ramówka ta sama co i u nas

Jeśli się nie znasz, to może naprawdę zamilcz. TV1000 Polska produkowany jest w wersji wyłącznie skierowanej do naszego kraju. Szwecja ma swoje TV1000 + kanały tematyczne działające pod tą marką. Ale żeby nie odbiegać od tematu powiem, że ramówki TV1000 Polska i TV1000 Sweden są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady bo Polska wersja jest pokroju Ale Kino czy Zone Europa a oryginalny TV1000 jest jak się nie myle kanałem Premium na platformie Viasat:)

Dlatego nie można zorbić takiej samej wersji, po zatem w danym kraju inny kanał może miec dane prawa i nie da się zrobić takiej samej wersji:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie da rady bo Polska wersja jest pokroju Ale Kino czy Zone Europa a oryginalny TV1000 jest jak się nie myle kanałem Premium na platformie Viasat:)

Dlatego nie można zorbić takiej samej wersji, po zatem w danym kraju inny kanał może miec dane prawa i nie da się zrobić takiej samej wersji:P

 

 

 

A czy nie ma takiej możliwości aby jakiś kanał filmowy podkupił wytwórnie dla HBO lub C+ i został również kanałem premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) takie prawa są pewnie strasznie drogie a gorszych kanałów na to po prostu nie stać i tyle.
Według Ciebie polskiego TV 1000 nie byłoby stać na nowsze filmy? Przecież TV1000 Polska należy do giganta, molocha - skandynawskiego koncernu MTG, który, gdyby mógł, wprowadziłby kanał premium do naszego kraju. Chodzi o to, że pomiędzy nadawcami a wytwórniami są zawiązane umowy, których nie mogą podważyć inni nadawcy, czy też same wytwórnie filmowe. ;)
A czy nie ma takiej możliwości aby jakiś kanał filmowy podkupił wytwórnie dla HBO lub C+ i został również kanałem premium?
@koleś - tak samo jak powyżej... "Podkupowanie" nawet nie wchodzi w grę. Umowy do czegoś zobowiązują ;) W przeciwnym razie byłyby tylko sądy, afery i straty dla wszystkich podmiotów. Jednym słowem - masakra... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Od jakiegoś czasu na TV1000 mimo że nadaje w 4/3 logo jest ustawione pod 16/9.

8d1a6589b90ea709m.jpg

Może to jakies przygotowania do przejścia na "pełne" 16/9? Coś mi się zdaje że wkrótce czeka nas wysyp kanałów panoramicznych. Canal+ coś tam zapowiadał, Kuchnia.tv testuje, Ale Kino też. Polsat 2 po zmianach może w całości nadawać w takim formacie. W TVP INFO obraz ze studia i kilku ośrodków jest nadawany z czarnymi pasami. Na TVN7 dużo filmów ma odpowiednie proporcje. TVN24 większość jingli i dokumentów puszcza z czarnymi pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu na TV1000 mimo że nadaje w 4/3 logo jest ustawione pod 16/9.

A może ten kanał już leci w 16/9, tylko Cyfrowy Polsat wpuszcza go do letterboxu? Ciekawe jest też, że pomimo iż kanał nie nadaje w Polsce i nie obowiązują go polskie przepisy, puszcza czerwone kółeczko przy filmach erotycznych. Jeszcze tylko lektora im brakuje (wbrew pozorom czasem są dyskusje).

 

Canal+ coś tam zapowiadał, Kuchnia.tv testuje, Ale Kino też. Polsat 2 po zmianach może w całości nadawać w takim formacie. W TVP INFO obraz ze studia i kilku ośrodków jest nadawany z czarnymi pasami. Na TVN7 dużo filmów ma odpowiednie proporcje. TVN24 większość jingli i dokumentów puszcza z czarnymi pasami.

Canal+ od dzisiaj nadaje w 16:9, Kuchnia.tv i Ale Kino także - ale nie całodobowo, tylko wybrane pozycje. Bez sensu byłoby nadawać materiały 4:3 w 16:9 z pasami po bokach. TVP Info nie jest w pełni gotowe na 16:9 więc na razie cudują z formatami. Jeśli chodzi o TVN 7 to wątpię żeby filmy były w 16:9. Raczej są to wersje kinowe z "więcej niż normalnie w 4:3", z kolei TVN24 dodaje w jinglach czarne pasy dla ozdoby, chociaż na pewno mają możliwości nadawać w prawdziwym 16:9 (kamery są na pewno nowsze od TVP), tylko nie chcą. Wystarczy popatrzeć na TVN Turbo czy Style, gdzie nawet własne produkcje nadają w letterboxie. To taki mały offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te filmy erotyczne są transmitowane z jakiejś innej wersji TV1000, bo jest inne logo (coś jak program z Warszawy w TVP info). W dodatku kiedyś widziałem jakiś film z dialogami (sic!) i nie były tłumaczone, za to zajawki po filmie już były normalnie w polskiej wersji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A wątek sobie wygrzebię i coś napiszę ;)

 

TV1000 w ostatnią niedzielę wyemitował dość ciekawy film pt. "Lśnienie". Czy ktoś z Forumowiczów oglądał? :wink: Dla zainteresowanych polecam opis ze strony filmweb.pl: :arrow:http://lsnienie.filmweb.pl/ Choć stary już film, ale ponoć warty zobaczenia :]

 

Co mi się podoba w tej stacji, choć dostępu nie mam, to jednak jingiel mają po prostu świetny :D

 

[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch?v=3Yk3SKq4Sb0&hl=pl&fs=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsze jest to, że na TV1000 ten film leciał z lektorem. Ostatnio emitował go TVN, gdzie leciał z napisami, tak jak "Full Metal Jacket". Podobno tego ostatniego nie można dostać w wersji lektorskiej. Czekamy więc na jego premierę na TV1000 - internetowe fora aż wrzą w oczekiwaniu na taką wersję. :lol:

 

Stanley Kubrick zastrzegł sobie prawa do puszczania swoich filmów jedynie z napisami. Tak więc nawet nie ma co liczyć, że np. "Lśnienie", "Mechaniczna pomarańcza" czy "Full Metal Jacket" znajdziecie gdziekolwiek w Polsce z profesjonalnym lektorem.

 

O ile dobrze pamiętam, kiedyś na TV1000 leciał również film "Oczy szeroko zamknięte". Pomijając, że był w fatalnej jakości, również był z lektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Lśnienie to naprawdę dobry horror, oglądałem go kiedyś, teraz na TV 1000 tylko fragmenty bo nie miałem czasu ale warto zwrócić uwagę że w związku z silną konkurencją kanałów filmowych w Polsce oferta TV 1000 bardzo się poprawiła w stosunku do stanu początkowego gdy startowali nie sądzicie?? Puszczają sporo nowych filmów a przede wszystkim dużo naprawdę dobrych i nagradzanych produkcji jak np. filmy z Johnnym Depp'em :brawo:

 

Mam wrażenie że TV 1000 zmieni wkrótce logo, w krajach skandynawskich już zostało zmienione a na Lyngsat nowe logo jest zamieszczone także przy polskim TV 1000. Mail osoby zamieszczającej również wskazuje że to osoba związana z firmą VIASAT.

TV1000_logga.png

źródło: Wikipedia

 

PS. w pełni podzielam gusta RafiX-a jingiel mają świetny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...