Jump to content
feli87

dreambox 800 sh , i cały czas naekranie obrazek startowy.a do tego ja laik

Recommended Posts

witam,

kilka dni temu kupiłam dremboxa 800,wcześniej byłam posiadaczką 500 ale że N-ka juz nie będzie potrzebna bo trzabyło tuner hd. no i tu sie pojawił problem. wszystko było wgrane tak jak trzeba i nawet widziałam  że wszystko powinno śmigać jak zawsze. ale niestety .. wszystko pobierane a na obrazie nic. myślałam że to może wina sygnału stality, ponoc te dreamy czułe są na to. ale z drugiej strony powinny chociaż działać kanały sd a tu działają tylko kanały darnowe typu polo tv. myślałamnad zmianą softcama z mgcamda na oscam.. ale nie wiem jak sie to robi.. prosze o jakąś pomoc .możę jakieś pomysły co może być przyczyną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie na wszystkich  imagach [beep] /oscam jest dostępny z BP.  Najpierw niech poda co ma za karton .Poza tym i tak po 1 października  rewolucja  z transponderami przecież.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

Oscam jest lepszym wyobrem. Nowy softcam - rozwijany. cccam2.3.0 to już minerał niczym dinozaury - nie ma sensu. Osam jest elastyczniejszy w konfiguracji - w zasadzie wszystko da się zrobić z poziomu jego własnego webinterface. Ma co ważne - autotuning taktowania karty - uwaga bo dedykowane kompilacje zrobione prze niektóre teamy (OpenPLI np - celowe działanie w imię czego?)  maja pomieszane parametry związane z taktowaniem karty (90% problemów odpalenie czytania kart) wpisujesz zero dla tych parametrów, restart oscama i oscam sam sobie znajdzie prawidłowe wartości.

 

BP nie jest potrzebny do instalacji - wgranie jednego pliku, nadanie atrybutów 755, utworzenie katalogu dla plików konfiguracyjnych i umieszczenie na początku jednego pliku konfiguracyjnego - byle był podany port dla webinterface. Koniec zabaw na poziomie linii komend dalej webinterface. Dla 99% użytkowników potrzeba tyko zdefiniować reader. Instalację nawet tę z poziomu OS'a tunera  robi się raz, można dopisać do skryptu który uru[beep]a enigmę podczas startu tunera. Roboty na góra 2 minuty i to bez pośpiechu. Kropka.

 

oscam jest łatwiejszy imho w konfiguracji od cccama.

Edited by activa42

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ma kartke  Cameleon wystarczy Ccam 2.1.4     nic nie jest więcej potrzebne   . Oscam nie jest ani elastyczny  ani łatwy    jest jedynie szybszy nic poza tym.   Nie trzeba  wgrywać nic po FTP  można pobrać z BP   bo ktoś może wgrać błedną kompilacje.

Edited by asiafan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...