Jump to content
feli87

dreambox 800 sh , i cały czas naekranie obrazek startowy.a do tego ja laik

Recommended Posts

witam,

kilka dni temu kupiłam dremboxa 800,wcześniej byłam posiadaczką 500 ale że N-ka juz nie będzie potrzebna bo trzabyło tuner hd. no i tu sie pojawił problem. wszystko było wgrane tak jak trzeba i nawet widziałam  że wszystko powinno śmigać jak zawsze. ale niestety .. wszystko pobierane a na obrazie nic. myślałam że to może wina sygnału stality, ponoc te dreamy czułe są na to. ale z drugiej strony powinny chociaż działać kanały sd a tu działają tylko kanały darnowe typu polo tv. myślałamnad zmianą softcama z mgcamda na oscam.. ale nie wiem jak sie to robi.. prosze o jakąś pomoc .możę jakieś pomysły co może być przyczyną.

Nie na wszystkich  imagach [beep] /oscam jest dostępny z BP.  Najpierw niech poda co ma za karton .Poza tym i tak po 1 października  rewolucja  z transponderami przecież.

Guest activa42

Oscam jest lepszym wyobrem. Nowy softcam - rozwijany. cccam2.3.0 to już minerał niczym dinozaury - nie ma sensu. Osam jest elastyczniejszy w konfiguracji - w zasadzie wszystko da się zrobić z poziomu jego własnego webinterface. Ma co ważne - autotuning taktowania karty - uwaga bo dedykowane kompilacje zrobione prze niektóre teamy (OpenPLI np - celowe działanie w imię czego?)  maja pomieszane parametry związane z taktowaniem karty (90% problemów odpalenie czytania kart) wpisujesz zero dla tych parametrów, restart oscama i oscam sam sobie znajdzie prawidłowe wartości.

BP nie jest potrzebny do instalacji - wgranie jednego pliku, nadanie atrybutów 755, utworzenie katalogu dla plików konfiguracyjnych i umieszczenie na początku jednego pliku konfiguracyjnego - byle był podany port dla webinterface. Koniec zabaw na poziomie linii komend dalej webinterface. Dla 99% użytkowników potrzeba tyko zdefiniować reader. Instalację nawet tę z poziomu OS'a tunera  robi się raz, można dopisać do skryptu który uru[beep]a enigmę podczas startu tunera. Roboty na góra 2 minuty i to bez pośpiechu. Kropka.

oscam jest łatwiejszy imho w konfiguracji od cccama.

Edited by activa42

Jeśli ma kartke  Cameleon wystarczy Ccam 2.1.4     nic nie jest więcej potrzebne   . Oscam nie jest ani elastyczny  ani łatwy    jest jedynie szybszy nic poza tym.   Nie trzeba  wgrywać nic po FTP  można pobrać z BP   bo ktoś może wgrać błedną kompilacje.

Edited by asiafan