Skocz do zawartości

Polskie ZOO


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Polskie ZOO'' był to jeden z najpopularniejszych programów satyrycznych na początku lat 90-tych, który był emitowany na antenie TVP1 w sobotnie wieczory o godz. 20:00 w latach 1991-1994. Twórcą programu był Marcin Wolski, a program prowadzili Jerzy Kryszak i Andrzej Zaorski.

 

Akcja programu działa się w ZOO, w którym zwierzęta nawiązywały do znanych polskich polityków m.in. Lech Wałęsa był lwem, Wojciech Jaruzelski był bocianem, bracia Kaczyńscy byli chomikami, Donald Tusk był kaczorem a Janusz Korwin-Mikke był muchą. W programie prezentowano w sposób satyryczny najciekawsze i najśmieszniejsze polityczne podsumowanie tygodnia.

 

Szkoda, że takich programów satyrycznych jak ''Polskie ZOO'' nie ma już w telewizji.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnej emisji tego programu nie pamiętam, bo mnie wtedy na świecie nie było. Za to pamiętam że gdzieś w 2009 na TVP Historia był program "20 lat minęło", tworzony przez Marcina Wolskiego, i tam użyto fragmentów "Polskiego ZOO". Obecnie można też wyszukać wiele odcinków na YT.

 

Program bardzo fajny, widać że wykonanie było profesjonalne, od tekstów po kukiełki. Najbardziej podobało mi się wykonanie maskotki Wałęsy jako Lwa. Gdzieś w moim archiwum mam wydanie "Pomorskiej" z 1994, w którym opublikowano sondę uliczną, i wszyscy którzy się tam wypowiadali, uważali że ten program się już wypalił, a strzałem w stopę było robienie odcinków historycznych, zamiast takich omawiających rzeczywistość polityczną.

W sumie to gdyby taki program wrócił teraz, to byłoby nawet fajnie. Ale Kaczyńskiego by się już nie mogło obsadzić w roli chomika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Fajny program

 za wikipedią

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Zoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Generalnie tutaj są dwa odcinki zawarte, i to właśnie chyba była ta ostatnia seria, o której kilka lat temu pisałem:

W dniu 20.09.2015 o 19:18, Kirk napisał:

Gdzieś w moim archiwum mam wydanie "Pomorskiej" z 1994, w którym opublikowano sondę uliczną, i wszyscy którzy się tam wypowiadali, uważali że ten program się już wypalił, a strzałem w stopę było robienie odcinków historycznych, zamiast takich omawiających rzeczywistość polityczną.

 

Jak się teraz na to patrzy to nawet ten cykl "Miellenium" całkiem nieźle wypadł, choć tu już są zmiany w stosunku do odcinków z "bieżączką", bo na przykład dialogi nie są rymowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...