Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

No to mnie zaskoczyłeś teraz. Może po prostu ferdek ma problemy z tego typu rozdzielczością.... Bo ten program jest na pewno w 720p nadawany.

 

Ale cieszy chociaż zmiana trybu pracy z pilota i to że już ponoć skończyły się problemy z współpracą C+ i CP (mini)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michał 218 ma rację w kwestii sporu w jakiej rozdzielczości nadawany jest obecnie Canal + Sport HD w 1080i

 

@Don_Mag zajrzyj proszę albo najlepiej przeczytaj gazetowe wydanie Sat Kuriera (nr 7-8 z 2007) strona 34 wywiad z Jarosławem Kordalewskim - Dyr. Techniczny CYFRY+

 

Oto wybrany fragmenty:

 

(...) Chcieliśmy emitować C+ Sport HD w 720p a C+ Film HD i NGC HD w 1080i (...) niestety obecnie realizacja całego toru telewizyjnego HD w 720p50 okazała się bardzo trudna, ze względu na to, że większość producentów profesjonalnego sprzętu TV wspiera standard 1080i i pojawiają sie problemy z kompatybilnością. Z tego powodu zdecydowaliśmy się jednak na przejście w całości na standard 1080i, przynajmniej do czasu, gdy ustali się bardziej stabilna sytuacja na rynku HDTV (...)"

 

Wasz spór uważam za rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

silver_8800_hd.jpg

 

Oto nowe oblicze 8800HD.

Ja mam swój kabel HDMI nie korzystam z kabli z zestawu. Nigdy nie mówiłem, że kanały SD są nie wiadomo jak piękne. Są według mnie lepsze jakości niż na Philipsie, ale HD jest zdecydowanie lepsza niż na odbiorniku od Cyfry+!

 

Wiele osób, które mają ten tuner oddało go już do serwisu mimo iż tuner jest nowy i ponoć jest to sprzęt hi-endowy i wcale mało nie kosztuje. Co ciekawe każdy liczy, że tuner wróci z serwisu w pełni sprawny i co? I okazuje się, że serwis jedno naprawi a drugie zepsuje, czy też tuner po naprawie jednego wykazuje usterkę drugiego. Na jednym z forów sat. kolega napisał coś takiego: "Witam mam pytanie do szanownych kolegów po powrocie mojego tunera z serwisu i wgraniu przez nich orginalnego softu co jakis czas zanika mi obraz na kanałach cyfry i po jakims czasie pojawia sie napis mediaguard i obraz sie pojawia juz nawet podkleiłem karte od spodu i jest to samo , niewiem co mam z tym zrobic Pozdrawiam Tomasz". Zastanawiam się za co w takim razie płacimy te pieniądze i czy ktoś umie w ogóle nad tym sprzętem zapanować. Takich opinii jest więcej. Nawet mój 8800HD po zakupie był wadliwy. Przez 2 tygodnie sprawdzałem wszystko co mogłem w instalacji i ustawieniu sprzętu i nic się nie zmieniło. Tuner wysłałem do serwisu i teraz już ponad tydzień go nie mam. Jak wróci wadliwy to wystąpię o zwrot gotówki podpierając się prawem i zapisem o niezgodności towaru z umową.

 

Proponuję zrobić tu temat użytkowników nowego Fergusona HD i pisać o wszelkich jego ustrkach i rozwiązaniach jakie pomagają w ich usuwaniu.

Nie chcę jednak by był to temat narzekań! Jak ktoś ma dobre doświadczenia i jest zadowlony niech pisze o swoich doświadczeniach. Podawajcie też orientacyjne daty zakupu swoich tunerów, bo tak się zastanawiam, że głównie Fergusony kupione w ostatnim czasie są awaryjne i może jest jakaś wadliwa seria.

Mój kupiony 24/07/2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelU

Ronię łzy razem z tobą :D , bo mój też się RESTARTOWAŁ-zwróć uwagę na czas przeszły.

Wgrałem dzisiaj najnowszy soft 1028A, gdzieś ok. godziny 16 i na razie jest ok.

Jeśli się zrestartuje, to na pewno tutaj napiszę, mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby :wink:

 

Wcześniej też próbowałem czarów, trochę pomogło. Np zauważyłem, że jak wyłączam go mając ustawionego na HBO, to potem przy kolejnym załączeniu było HBO na starcie i z całą pewnością mniej restartów/ magia czy częstotliwość, na jakiej jest HBO???/

 

Czekałem z serwisem, bo ciężko sie rozstać z ferdkiem:D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja osobiście też polubiłem Ferdzia, jest szybki, daje piękny obraz i ma śliczny design, ale te jego niedoróbki są dla mnie wielką wadą. Oby serwis zadziałał na niego i mam nadzieję, że będzie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelU

to zabierz swego ferdka z serwisu, wgraj najnowszy soft i hulaj :lol:

 

Minęła doba od wgrania najnowszego softu i nie było w moim dekoderze ANI JEDNEGO restartu.

 

Przy starym sofcie miałbym ich z kilka.

 

Czyżby sukces programistów?

 

Zamiezrzony czy nie, ważne że jest suuuuuuuuper :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko ja testuję nowy soft 1028A :lol:

 

Piszę, bo obiecałem.

 

Jeden restart zaliczony, a już się"martwiłem", że będzie dobrze :lol:

 

Przez chwilę widziałem na kanale SD takie, hm...pogorszony obraz, mniej wyraźny przez takie pionowe rozszczepienie poszczególnych linii obrazu. Przełączyłem na HD, wróciłem na SD i już nie licho wróciło.

 

 

Ogólny komfort oglądania z nowym softem znacznie wzrósł. Jest na pewno lepiej.

 

Mam nadzieję, że ktoś z Telstara czyta w necie posty takie jak mój i to sprawi, że nowszy soft będzie jeszcze lepszy

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jak rozmawiałem z Panem z Telstara to powiedział mi, że restarty są oznaką oddania tunera do serwisu. Nie mają prawa się zdarzyć i ponoć soft nie ma nic do tego. A z kiedy jest twój ferdzio??

 

A poza tym jak mam testować nowy soft skoro tunerk stoi w serwisie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 czerwiec.

 

Ale ja na to nic nie poradzę, że / poza jednym/ od 2 dni restartów nie ma :lol:

 

Tzn, że to jest dla nich / techników Telstara/ czarna magia i mogą tylko zgadywać, co jest ich przyczyną.

Może właśnie jeden z problemów usuniętych w tym nowym sofcie to powodował?

Jak miałem kartę C+ w czytniku, to czasem pojawiał się komunikat o czymś tam z kartą.

Odkąd kartę mam w module/ nie Cyfry+/ tych komunikatów nie ma, ale coś mogło być ma rzeczy z restartami.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No ja też jadę na tym najnowszym sofcie 1028A i rzeczywiście jest lepiej - mam moduł CP i kartę Cyfry w czytniku.

Mi też od ponad tygodnia zdarzył się jeden reset to znaczy nie restart tunera tylko po włączeniu ze standby pojawił się czarny ekran a potem wybór języka tak jakby lista w kosmos wyleciała.

Z tym że ja układałem swoją listę na jednym z pierwszych softów 1006A i teraz za każdym razem ją wgrywam z drobnymi poprawkami kosmetycznymi.

Nie wiem jak tunerek będzie się zachowywał jak na tym nowym sofcie wyszukam mu kanały i je ułożę.

Poza tym jest na razie wszystko OK i dopiero jak temperatura spadnie do normalnej tzn. ok. 22 - 23 stopnie w pomieszczeniu a nie jak teraz bywa w dzień 28 - 29 stopni to będzie można coś więcej powiedzieć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelU

 

Twoje milczenie jest wymowne.

Mój zalicza po 1 restarcie dziennie, więc tak jakby ich nie było.W poprzednim sofcie po restarcie wracał do programu, który był na początku poprzedniej sesji, a teraz po restarcie wraca do programu, z którego restartował.

Ot taka mała zmiana na lepsze :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WilkuTVSAT

 

Widzę, że u Ciebie również pojawił się problem ... narazie sporadycznie jak piszesz z wyparowaniem listy kanałów po wyłączeniu tunera w standby ... Ferdek natychmiast budzi się ale bez listy kanałów tak jakbym go pierwszy raz uruchomił.

Testowałem różne softy i problem ten pojawia się (przynajmniej u mnie) od wersji softu 1.02.6A (najnowszy to 1.02.8A i jest ten sam problem) myślę że programiści poprawiając działanie programów w simulcrypcie zpaprali inne sprawy.

Dodam, że mam moduł Polsatu (oczywiście z kartą) oraz moduł Diablo Cam. W tym momencie docieram do sedna sprawy ... jeśli karta Cyfry+ znajduje się w diablo to nie mam żadnych restartów !!

Czyli problem leży w uniwersalnym czytniku kart. Eksperymentowałem trochę i okazało się, że jak wyłączałem tuner przyciskiem sieciowym potem wyciągnałem kartę C+ z czytnika uniwerslanego. Następnie włączyłem przycisk sieciowy tuner budził się na kanale oststnio oglądanym ...wkładałem wtedy kartę C+ i było OK.

Biada jednak jakbym tak wyłączył tuner przyciskiem standby ... dzieje się to co opisywałem powyżej.

 

Dodam, że nie pomaga skanowanie satelity od nowa ... to nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się dziś u nas srebrne HF-8800 HD - wyglądają całkiem całkiem ;) Później na sklepie pojawi się fotka ;)

Mi osobiście bardziej podoba sie ten czarno-czerwony i lepiej pasował by mi kolorystycznie TV i DVD. Czy pojawienie sie srebrnego tunera oznacza, że zaniechano produkcji czarno-czerwonego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Mój po serwisie wcale nie działa lepiej. Mam problemy z czytnikiem kart! Niestety po pewnym czasie oglądania Cyfra+ czytnik jakby się wyłącza i mam tylko czarny ekran i napis brak serwisu! Masakra, ten tuner to jakaś porażka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...