Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Na temat tych restartów dzwoniłem dziś do Telstara i gość od razu mi powiedział, że albo wymiana na nowy w sklepie gdzie go kupiłem (to już mam załatwione, ale ciągle nie mają dostawy Fergusonów), albo wizyta w serwisie, bo restarty nie mają prawa się pojawiać, tak mi powiedział ten przemiły Pan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 1.02.6A - poprawione rozpoznawanie kart, lepsza obsługa kart i modułów obu polskich nadawców jednocześnie

 

Czy w rzeczywistości jest poprawa w prawidłowym odbiorze kanałów nadawnych w simulcrypcie czyli np. z wykupiona opcją Cinemax z C+ oraz modułem CP (bez Cinemaxów) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wieczorem dotrę do domu to sprawdzę jak jest z kanałami w simulcrypcie bo akurat Cinemaxy mam na Cyfrze a na CP ich nie mam i do tej pory musiałem wyjmować moduł CP aby je ujrzeć.

pzdr

 

edycja:

Wgrałem ten nowy soft v1026 i rzeczywiście jest lepiej jeżeli chodzi o działanie kanałów w simulcrypcie, teraz jak mam np. Cinemaxy opłacone w Cyfrze a na CP nie to bez problemu wskakuje obraz i da się je oglądać.

Na starszych softach moduł CP blokował kanał jeśli nie miał na karcie uprawnień do jego oglądania nawet wtedy gdy w czytniku była inna karta - Cyfry z takimi uprawnieniami.

Wielki plus dla Telstara za tą poprawkę.

Poza tym nie zauważyłem innych różnic.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... a ja teraz mam duży problem ... z niezrozumiałych dla mnie powodów tuner po wgraniu tego najnowszego softu oszalał... a dokładnie uniwerslany czytnik kart.

 

Otóż po wgraniu softu i listy kanałów a potem uruchomieniu tunera normalnie się załącza i dekoduje ale warunek nie może mieć karty C+ w czytniku. Jeśli jednak wyłączę poprzez standby to albo nastepuje samoczynne włączenie tunera albo gdy chce go załączyć tuner na chwilę pokazuje plansze fergusona po czym "umiera" to znaczy nastepują egipskie ciemności i na ekranie i co najciekawsze i na wyświetlaczu tunera. Jeśli jednak wyłączę go ponownie, wyciągnę kartę C+ z czytnika i ponownie włączę to wchodzi w tryb jakbym go po raz pierwszy miał zaprogramować (tzn. bez listy kanałów). Zapewne napiszecie, że powinienem najpierw zeskanować satelitę a potem ewentaulanie wgrać np. swoją listę ... oczywiście że tak robiłem !

 

Czy to oznacza, że uszkodziłem sobie czytnik kart w Ferdku czy to wina nowego softu ? @WilkuTVSAT jak jest u Ciebie ?

 

Na koniec ciekawostka jeśli odbieram C+ poprzez moduł (karta w module ale nie Astona) to nie mam takich cyrków. Wszytsko chodzi prawidłowo. Jednak chciałbym mieć tuner w 100% sprawny a nie jakiś uszkodzony za który przecież wydałem nie małe jak na polskie warunki pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda pozostałych kanałów takich jak TVN-y superstacja itp. czy tez wskakuja bezproblemowo...?

jeszcze zapytam czy jest już może tez jakiś soft do innych fergusonów

/AF 7018/ co by nie mieć podobnych problemów? bo przy moim układzie to wciskanie i wyciskanie modułu staje sie już pomału denerwujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie po wgraniu tego nowego softu nie było żadnych problemów, została stara lista z poprzedniej wersji softu i zarówno Cyfra włożona w czytnik jak i w Trexa działa bez problemów i tak jak napisałem kilka postów wcześniej działają w końcu Cinemaxy z Cyfry.

Podejrzewam że TVNy w przypadku mini w CP i karty Cyfry też by działały z tym nowym softem.

pzdr

 

edycja:

A więc zrobiłem mały test aby sprawdzić czy inne kanały w simulcrypcie też będą dekodowane przez kartę Cyfry gdy jednocześnie mamy moduł CP i kartę na której nie ma uprawnień do tychże kanałów.

W tym celu do modułu CP włożyłem kartę CP ale nie tą sparowaną ale wyjętą z Samsunga DSB305G i zgodnie z przypuszczeniami na kanałach CP pojawił się komunikat Błąd 05 Problem z kartą. Ale kanały w simulcrypcie np. TVNy, Eurosporty i inne były prawidłowo dekodowane przez kartę Cyfry+.

Z tąd wniosek że posiadacze modułów CP z pakietem Mini mogą w końcu w konfortowych warunkach bez wyjmowania modułu korzystać z obu platform CP i Cyfry+.

 

W najbliższych dniach sprawdzę jak ma się sprawa z Fergusonem AF7318 i najnowszym testowym softem ze strony producenta i oczwiście dam znać jak ma się sprawa.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N-ce nigdy w życiu nie ma automatycznego nBox jeśli mamy włączone HDMI i tryb 1080i to interpoluje kanały SD do 1080i co wychodzi mu TRAGICZNIE i dużo lepszy efekt uzyskuje się po przełączeniu na HDMI 576i (przyciskiem RES na przednim panelu też bezsens nie dać sterowania z pilota) i jeśli interpolacją zajmuje się TV a nie dekoder więc tutaj moje pytanie czy na pewno tak automatycznie się przełącza w 576i dekoder i taka rozdzielczość wysyła na TV (najlepiej jak TV wyświetla info jaką rozdzielczość dostaje) a nie interpoluje jak nBox. A z tym 720p to też tragedia to technicy Cyfry+ specjalna nadają w tym standardzie tylko po to żeby wszystkie zalety 720 szlak trafił przy interpolacji do 1080i przez dekoder.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi wlasnie o to samo,ze skaluje w gore,z ta roznica ze u mnie lepiej widac po skalowaniu,niz po przejsciu na 576 po euro.Dlatego dla mnie nie ma sensu zmiana rozdzielczosci.W Ferdku mozna zmieniac rozdzialke z pilota.Dla mnie te 1080i odpowiada,w Pr.....e jest tak samo i jest dobrze.Natomiast jak nadawali w 720p i zmienilem rozdzielczosc w tunerze wlasnie na te,byla tragedia.Nastepowaly duze problemy z plynnoscia ruchu.Byc moze to wina mojego egzemplarza Ferdka,ale nie dalo sie tego ogladac.Duzo lepiej wychodzi te 1080i.

Wracajac do tematu wyswietlania rozdzielczosci na ekranie tv-jaki masz przet i kable,ze Ci to funkcjonuje?Widocznie jestem niekompetentny,al pierwsze slysze takich mozliwosciach.Tzn.jest u mnie cos na podobnej zasadzie,ale zawsze tv wyswietli to samo,co sam ustawie w tunerze.Ale nie moze Ci o to chodzic,bo wtedy samo pytanie sie o to byloby zupelnie bezsensowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez zobacz sobie dowolny TV LCD SONY KAŻDY wyświetla rodzaj sygnału jaki dostaje zaraz po przełączeniu na AV czy po wciśnięciu info a pytam bo BRAVIA sobie 100 razy lepiej radzi z upscalingiem niż nBox co zauważa każdy laik jak zobaczy w 1080i i w 576i obraz.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...