Jump to content

Recommended Posts

Czy wie ktoś jak z listy ulubionych wyrzucić kanał bo nie ma tam tej opcji?

Na liście głównej z tego co pamiętam chyba wciska się czerwony - tam zmieniają się opcje i jedna z nich to dodawanie do ulubionych - chyba jakoś tak, później sprawdzę to jeszcze ;)

Mister chodzi mi o to że dodałem kanał do ulubionych i teraz chciałbym go usunąć.W ogólnej liście jest opcja usuń klikając czerwony guzik a w ulubionych już tej opcji nie ma.

No właśnie - czyli tak jakby ponownie go dodajesz - to się odznaczy - chyba tak to było - piszę z pamięci - łatwiej by było, jakbym go miał przed oczyma, ale to nie możliwe na chwilę obecną. W każdym razie spróbować można 8)

Witam.

Na moim HF8800 zdarzyło się już parę razy że na kanałach Canal+ zawiesił mi się tuner i trzeba było go restartnąć przełącznikiem z tyłu obudowy. Sprawa nie jest nowa i wiadomo że związane jest to z napisami DVB ale jak je wyłącze i potem ponownie włącze tuner to znów są chyba włączone - czerwony klawisz otwiera się menu i strzałką w bok przechodzę na menu napisów i kropką jest zaznaczone napisy DVB a ja bym chciał aby były stale wyłączone.

Jak ktoś zna jakiś sposób na to to bardzo proszę o radę ponieważ z tego tunerka nie tylko ja korzystam ale i moja rodzina i chciałbym im zaoszczędzić kombinacji z wyłączaniem zasilania.

pzdr

Napisy wyłącza się (o ile pamiętam) w menu wyboru języków (w opcjach) - są tam także języki napisów ekranowych.

W Hollexie pisze, że są problemy z BBC HD na tym tunerze. Jakie dokładnie? I czy również są problemy z innymi kanałami HD?

Ja akurat na tą astrę nie mam podglądu, ale inne kanały hd z astry 19 i hota chodzą bez problemu(razem 7) :lol:

@JamesBond007

Nie jest wyszukiwany automatycznie - trzeba sobie samemu wpisać PID-y, do tego jak już wskoczy (co trochę trwa) to zarywa obraz. Ma to zostać poprawione w nowym sofcie.

Nie wiem co BBC robi, ale wykładają się na tym wszyscy - problemy mieli i Humax i Topfield i Pace i teraz Ferguson załatwił się na tym samym :lol:

Czy będzie jakaś ustabilizowana cena Fergusona HF-8800 w Hollexie?

Najpierw 1250 zł (pierwsza partia na zamówienie)

Potem 1350 zł (dostępny w sprzedaży)

Obecnie 1150 zł (obecna partia na zamówienie)

Gdy przyjdzie dostawa majowa (ma być w połowie maja, ale jak znam życie to się opóźni) cena się ustabilizuje - do tej pory były to tylko pojedyncze egzemplarze.

czy oplaca się przechodzic na niego z Humaxa HDCI2000 ?? CHetnie go kupię bo potrzebuje czarny tuner aby wygladał tak samo jak TV :D w Bielsku moge go kupic za 1050zl i tak się zastanawiam nad tym zwlaszcza, ze mam kupca już na Humaxa :D warto czy dac sobie spokój i poczekac na wersje z dyskiem ??

Zapewne wersja z dyskiem pojawi się pod koniec roku (zapowiadana jest na jesień, ale doliczyć trzeba standardowe opóźnienia :lol: ), ale jednak wstrzymałbym się na chwilę obecną, bo Ferdki mają otrzymać inny pilot, być może zmieni się też poważniej oprogramowanie - te egzemplarze, które poszły teraz to taki pre-release tylko dla fanów nowinek technicznych. W każdym razie jeśli chodzi o hardware - są takie same, oprogramowanie można zawsze zaktualizować samemu, a pilot jak pilot - byleby działał - to już jak uważasz ;)

Witam.

A ja powiem tak - mam obydwa modele Humka HDCI 2000 i Ferdka HF8800.

Na korzyść Ferdka przemawiają:

- o wiele większa szybkość przy przełączaniu kanałów

- wbudowany czytnik kart z pracującą kartą Cyfry w HD

- mam odczucie że jednak Ferdek mniej się grzeje od Humka

- Ferdek wyszukuje bez problemów wszystkie kanały z pakietu Premiere podczas gdy HDCI2000 ma z tym ogromne problemy i dopiero wpisanie parametrów w liście w edytorze i wgranie z kompa pomaga.

Minusem w Ferdku jest brak złącza USB i jak narazie zbyt mała liczba kanałów na liście którą można zapisać tylko 3500 ale to ma się zmienić.

Wiem że tutaj o tym nie powinienem pisać ale jeśli porównujemy te dwa tunerki to jeszcze można dodać że na Ferdka jest soft edukacyjny a na Humka brak takowego.

Cena obydwu tunerów zbliżona.

pozdrawiam

Witam.

A ja powiem tak - mam obydwa modele Humka HDCI 2000 i Ferdka HF8800.

Na korzyść Ferdka przemawiają:

- o wiele większa szybkość przy przełączaniu kanałów

- wbudowany czytnik kart z pracującą kartą Cyfry w HD

- mam odczucie że jednak Ferdek mniej się grzeje od Humka

- Ferdek wyszukuje bez problemów wszystkie kanały z pakietu Premiere podczas gdy HDCI2000 ma z tym ogromne problemy i dopiero wpisanie parametrów w liście w edytorze i wgranie z kompa pomaga.

kolega, ktory ma Humaxa potwierdza Twoje zdanie

dodaje jeszcze ze wedlug niego jakosc obrazu jest troche lepsza na Fergusonie

Mam go od wczoraj i jak dla mnie za te pieniadze to rewelacja.Bardzo szybki,latwy w obsludze,calkiem przyjemny dla oka,szkoda ze klapka musi byc caly czas otwarta(ze wzgledu na splitter).Zaleta w stosunku do 7018 jest duzo szybsza edycja listy,zmiana kolejnosci w porownaniu jest blyskawiczna.Mozna przeskakiwac o caly ekran,zreszta i tak przemieszcza sie nawet po kolei duzo szybciej niz w tamtym modelu.To juz jest inna polka jakosciowa,to jednak widac na kazdym kroku.

Mała informacja co do ilości kanałów - bez problemu można zapisać więcej niż 3500 kanałów, ale tuner mocno zwalnia po przekroczeniu tej ilości. Zapewne to ma być poprawione w nowej wersji oprogramowania, bo jak widać zapisać więcej można cały czas ;)

Czy nowa partia dostepna w holexie posiada juz nowe piloty czy jeszcze nie ?