Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

@Wilinho10

Jak włożysz kartę to wejdź do menu i zobacz co pisze przy menu czytnika.

Karta C+ generalnie na tym sofcie chodzi bez problemów.

Być może akurat ta konkretna karta nie styka w czytniku - dlatego trzeba sprawdzić, czy w ogóle wykrywa ja jako seca, jeśli nie wykrywa karty to spróbuj coś cienkiego pod nią ( w tym przypadku nad nią ) podłożyć np. cienki plastik, wizytówkę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem.

 

Dzisiaj wykonałem kolejne testy. Rozkręciłem Tuner, podłożyłem na karte wizytówke i jeszcze nawet docisnąłem spinaczem(w czytniku jest taki mały otworek). Niestety ,dalej nic z tego. Jak wchodze w menu tam gdzie są te czytniki, nie da się w nic wejsć oprócz Informacje. Próbowałem wciskać ok tam gdzie pisze czytnik kart ale nic sie nie dzieje.

 

Zauważyłem też jeszcze inną rzecz. Wcześniej wkładałem karte przy włączonym tunerze, wtedy pojawjał mi się ten napis Czytnik Kart Bulid 28 Nov 23.32....

Dzisiaj włożyłem karte, wyłączyłem tuner i włączyłem i zniknął ten napis czytnik kart ale na kanałach po 3,4 sekundach pojawia się nowy:

 

Brak Audio i Wideo

 

Wydaje mi się że jestem blisko rozwiązania, ale tylko mi się wydaje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem o co chodziło z tym "security chip". :/ Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że slag trafił czytnik. :evil: Jeszcze muszę to sprawdzić na 100%, ale pewnie o to chodzi. Widzi kartę (zarówno Cyfry+, jak i Elite), ale nie dekoduje kanałów. :cry: A ha na modułach chodzi.

 

A tak a propos opłaca się robić czytnik, czy to koszt porównywalny z nowym dekoderem?

Masz taki cytat :wink:

w HF-8800 też wyświetlał mi się sporadycznie ten komunikat o uszkodzonym chipie ale po zmianie softu na najnowszą wersję " F " komunikatu juz nie ma

i za kilka dni

po pewnym czasie problem z komunikatem o uszkodzonym chipie powrócił ponownie i pomogła dopiero wymiana CR3 pod czytnikiem karty ( kondensator lepiej położyć )

http://img46.imageshack.us/img46/3327/cr3hf8800.jpg

 

po wymianie softu na oryginalny komunikat nie pokazuje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś napisać co powinno się wyświetlać w Menu tam gdzie jest czytnik kart i sloty na moduły. Chodzi mi o to jak karta Cyfry jest włożona i tuner ją widzi. U mnie dalej ciemność.

 

Można jakoś sprawdzić czy czytnik kart jest uszkodzony?? Może pomiar napięcia na stykach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wysłać tuner do Fergusona, lub ostatecznie do dobrego punktu serwisowego, może wprawny machcer sobie poradzi z naprawą tego czytnika. Kupno samego czytnika może być dość trudna sprawą, trzeba by szukać na giełdzie elektronicznej lub w internecie np: na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pewnym czasie problem z komunikatem o uszkodzonym chipie powrócił ponownie i pomogła dopiero wymiana CR3 pod czytnikiem karty ( kondensator lepiej położyć )http://img46.imageshack.us/img46/3327/cr3hf8800.jpgpo wymianie softu na oryginalny komunikat nie pokazuje się

 

U mnie komunikat powrócił. Wymieniłam CR3 i nic, to nie pomogło w moim przypadku. Dalsze propozycje :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w bieżącym temacie napisałem o swoich problemach z zawieszaniem się kanałów HD i pojawianiem się wymienianego przez forumowiczów komunikatu na ekranie. Ponieważ mój 8800 jest już dawno po gwarancji to otworzyłem i usunąłem rezystor R620 (tak jak w info na stronie Fergusona). Wgrałem ostatni dostępny soft i jak ręką odjął :brawo: . Wczoraj cały dzień na Eurosport HD i bez żadnych problemów. Polecam innym mającym podobny problem aby to u siebie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A teraz trochę z innej beczki. Po ostatnich przejściach z zwiechą i brakiem sygnału+resety (przy okazji Sport Klubu), jakoś póki co udało mi się opanować sytucję, ale nie mogę złapać (wyszukać) kanałów z Astry. Mam monoblock'a. Jak powinieniem ustawić sprawy związane z DiSEqC w menu Antena?

 

Sorry za prozaiczne pytanie, ale... . :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chcę metodą chybił-trafił, bo po ostanich problemach (ledwo reanimowałem go) nie chcę znowu tracić wszystkiego i przechodzić wszystkiego od nowa. Poza tym moją żonę szlag by chyba trafił. :wink: I tak po ostatnich zabawach z Cyfrą+ i Fergusonem ma dość, nie mówiąc, że do mojego hobby zawsze miała długie zęby. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.Doszedłemdo tego, że problem z restartowaniem u mnie i u sąsiada występuje tylko na 10,796 V. Generalnie co 5min. restart. . Ja mam 8800, sąsiad 8900. Inne częstotliwości działają i tunerek śmiga. Taka sama sytuacja jest na karcie w czytniku, na module C+ i bez karty na czarnym obrazie. Różne konwertery. Softy starsze i dzisiejszy. Jakieś pomysły oprócz rzutu przez okno? Miłego wieczorku

 

P.S. Nie wiem dlaczego przed chwilką ten post wylądował w koszu, skoro nie ma nic na forum na temat danej częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ferdek naprawiony. Wymieniony U5, U6. Koszt naprawy 60pln brutto. Dziala już tydzien. Żadnego jak narazie restaru i komunikatu, że Chip Security jest walniety, a najważniejsze, że nie grzeje się jak dodatkowy grzejnik na zimę. Czasami serwis się postara jak chce. Teraz czas na Ferdka 8900 sąsiada. Zobaczymy, co będzie. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...