Skocz do zawartości

Rozwiazanie umowy Neostrada TP


MZKS1929
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś skorzysta to już nie napisze. :D:D:wink:

A teraz serio.....

Umowę mam do kwietnia 2008. Prędkośc 256Kb/s. Opłaci mi się teraz rozwiązać umowę? Płacę ponad 70 zł brytto. Jak rozwiązałbym teraz to kiedy mogę znowu podpisać? Bo korzystniejsza jest chyba promocja z prędkością 512Kb/s. A może można przepisać na kogoś z rodziny. Czy to coś da? Do kiedy można rozwiązać teraz tę umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodzę na Netię.

Już wysłałem zgłoszenie.

Do tej pory miałem łącze w Neostradzie 768 Kbps bez limitu za 169,88 zł/mies (umowa na jeden rok).

http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html

Przy podpisaniu umowy na trzy lata w Netii mam 6 Mbit/s bez limitu za 124 zł/mies.

Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Po prawie rocznej przerwie odkopuje ten temat wybaczcie :D

 

Mam pytanie do użytkowników forum czy zmniejszenie transferu neostrady jest zgodne z umową i czy można przez to rozwiązać umowę. Pytam bo już od prawie trzech tygodni zamiast normalnego 512 kb/s jest 23 góra 35 kb/s nie tylko ja tak mam. Pisałem już do nich 6 wiadomości e-mail w tej sprawie i co jest tego przyczyną i żadnej odpowiedzi. 7 e-mail wysłałem dziś i napisałem, że nie zapałce rachunku to za jakaś godzinę przyszła wiadomość, że jeśli nie zapłacę to należność wyegzekwuje firma windykacyjna. Dzwoniłem też kilka razy na błękitną linię i mówili, że coś testują i wkrótce wszystko ma być OK. Ja sie pytam ileż można dwa góra trzy dni a nie prawie trzy tygodnie :evil: Miał może ktoś takie przygody z TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He ja ani razu, teraz mam Netie i jestem cały szczęśliwy :D

 

Może UKE Ci pomoże? He oni przecież na pewno też takim sprawami się zajmują, im więcej skarg do Urzędu Komunikacji Elektronicznej tym więcej kar dla TP może być i może zastanowią się nad tym co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie bardzo jest w zwiazku z tym co zrobic bo TP w żądnym miejscu nie deklaruje minimalnej prędkości..... Można ewentualnie nagłośnić sprawę ale pewnie to i tak nic nie da...

 

Co jeszcze mi przychodzi do głowy to złożyć pisemną reklamacje i ubiegać się zwrotu części opłaty...

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do dzis miałem neostrade 512... to byl poczatek drugiej umowy, bo pierwsza mialem 256 i ją powiekszylem... teraz zauwazylem, ze wieczorami nie da sie uruchomic i korzystac w pelni.. dzwoniac na blekitna linie i infolinie neostrady dostalem info ze są problemy z serwerami i nic sie nie da z tym robic... więc skusila mnie oferta tele2- 36 miesiecy. do konca 2008 15 zl, potem 59... z zastrzezeniem ze trzeba miec modem z tp.

 

Zobaczymy jak to bedzie, ale na tp sie strasznie zawiodlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie ten sam problem z Neostradą. Na infolinii technicznej powiedzieli mi, że tak będzie do końca stycznia, bo coś tam robią. Jeśli chodzi o zmiejszenie kwoty zapłaty kazali kontaktować się z Infolinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem z Neo512 z tym, że u mnie spadek prędkości nastąpił juz jakieś 3 miesiące temu. Pisałem im o tym to odpisali, że problem został naprawiony tylko, że jakoś różnicy nie zauważyłem :evil: UKE już się niby bierze za tą sprawe, ale zobaczymy co z tego wyjdzie

:arrow:http://media2.pl/telekomunikacja/31562-koniec-z-internetem-slabej-jakosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przejscie do innego operatora (Netia,Tele2) to korzystanie dalej z lacza na ktorym dziala NEO. Wiec niewiem czy cos sie polepszy. Ja po wielu klopotach z operatorem TP zrezygnowalem z ich uslug i przeszlem na radiowke. Ale wiem ze czesc ludzi ma tylko mozliwosc korzystania z dostepu do internetu na laczach TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to nie jest tak do konca... TP oddała swoje serwery innym dostawcom... dlatego też, przełączyła na te które jej pozostały wszystkich użytkowników neo, i w tej chwili mozemy zaobserwowac, ze do jednego IP "podpietych" jest wielu abonentow.Zauwazylem to niedawno, przy sprawdzaniu adresu IP ktore w neo jest "zmienne". Przed tymi problemami (czyli jakis miesiąc temu) adresy ktore przyjmowal moj komputer to 83.27......... lub 83.30........ Teraz zostala tylko 83.28........, przez ktore zawsze łączy moja Neostradę. Pragne dodac ze problem w moim przypadku wystepuje tylko od mniejwiecej godziny 13:00. Rano wszystko jest w normie. W ten sposob serwery są bardzo zapchane. To jest moja teoria, ktora moze byc daleka od rzeczywistosci. Ale z doswiadczenia wiem, ze dwoch moich kolegow jeszcze 2 tygodnie temu miała identyczne problemy z Neo (2 minutyna załadowanie się strony, transfer w granicach 100kbps przy 512), a od kilku dni są posiadaczami - jeden netii, drugi tele2 i mowia ze nawet mają wiecej niz zagwarantowane w umowie.

 

Ja juz tylko czekam na to, kiedy infolinia tele2 bedzie czynna i bede mogl zamowic za podobna cene 1mb/s. A z tego co wiem to:

1) wszystkimi formalnosciami ma zając sie tele2

2) zadnych dodatkowych oplat, z tytulu zerwania umowy nie poniosę, bo została ona niedopełniona z winy tp...

 

Jesli ktos ma problemy podobne do moich niech zaciekle walczy z TP bo ich praktyki są naprawde dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to wraz z podpisaniem umowy potwierdzalem, ze przeczytalem regulamin umowy... a ten regulamin chyba okreslal, ze TP ma zagwarantowac korzystanie z Internetu w takich ramach, jak to byc powinno... zresztą- pytalem sie pana na infolinii, i sam otwarcie przyznal, ze te awarie to z winy TP i powiedzial, ze z rozwiazaniem umowy problemow nie powinno byc... Przy okazji dostalem numer zgloszenia, ale okazal sie zbyteczny. Taki mi sie szczery konsultant trafil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zgłoszenia się zawsze dostaje :P żeby się było na co powołać (wiem bo sam składałem pare razy)

 

Ale to przeczytaj regulamin a bedziesz wiedział że nigdzie tam nie deklarują minimalnej prędkości.... (zapisy są odnośnie przerw ale o zanizonej prędkości nie ma słowa) A nie mów z tego co pamietam bo wprowadzasz ludzi w bład jak by się dało to bym sam dawno przeszedł na coś innego. I nie bój się prawnicy TP nie mają IQ 30....

 

Takie zapisy to sie nazywa CIR (czyli gwarantowany minimalny transfer) ale to jest tylko i wyłacznie przy łaczach profesjonalnych FramRelay albo ATM.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w regulaminie pisze, że "Użytkownik otrzymuje stały dostęp do internetu o MAKSYMALNEJ prędkości xxx (tu prędkość)".

O minimalnej nie ma nawet słowa.

 

Swoją drogą, to wszyscy skarżą się jaka to TP jest zła, że Neo tak źle chodzi, a ja jakoś nawet przez sekundę od prawie 2 lat nie miałem ŻADNYCH problemów i zwolnień transferu.

 

A tak na marginesie:

Ja mam Neo 256, płacę 71,98 miesięcznie i tylko czekam aż się ta 2-letnia umowa skończy, to przejdę na 1Mb/s i taniej nawet niż teraz

(ale będzie to Neo, nie Tele2 (u nich tylko z preselekcji korzystam), nie Netia, ani tym bardziej radiówka (źle jest, 600 klientów i 2 łącza (choć podobno mieli podpiąć rok temu światełko (coś koło 150 Mb/s) od TP, ale i tak jest teraz jak było).

 

I tak, umowa kończy mi się 26 marca 2008. Tak też pisze na panelu Neo (panel.neostrada.pl).

W opcji przedłużania umowy na panelu pisze, że nowa, przedłużona umowa zaczęła by obowiązywać od 1 lutego 2008.

Dla mnie to trochę dziwne, bo wydaje mi się, że nowa umowa zaczyna obowiązywać od końca starej, a tu tak wyskoczyli od nowego okresu rozliczeniowego.

W dodatku od kilku tygodni wydzwaniają konsultanci (zawsze ten sam...), czy chcę przedłużyć umowę.

 

I teraz nie wiem, co o tym myśleć. W jakich datach to wszystko może się "rozegrać'"? Hmmmm.....

 

A może ma to związek z zimową zmianą regulaminu (początek 2007), ale wtedy, to chyba zrezygnować można było do 15 lutego...

 

Czy ktoś coś mi powie chociaż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko się zgadza, tylko jeśli podpisałem umowę na neostradę 512 a nie mam nawet połowy tego, to co? Jakbym chciał mniejszą to podpisałbym na 256 albo 128 czy ileś tam.

W jaki sposób zbadać faktyczną prędkość swojego łącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mialem ten sam problem co Wy neo chodzila jak chodzila znaczy do bani :) wiec z koncem misiaca listopada napisalem pismo do TP ze rozwiazuje z nimi umowe z koncem miesiaca w trybie natychmiastowym z winy TPSA i zadnego problemu niema nawet slowkiem niepisneli i niemam zadnej kary za zerwanie umowy bo to jest z winy TP takze niebujcie sie i smialo piszcie o zerwanie umowy zadnych kar niema mowie to na wlasnym przykladzie aktualnie jestem juz w dialogu oczywiscie nie na liniach TP :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...