Skocz do zawartości

Moduł CI nie odkodowywuje wszystkich programów


mek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem początkujący na forum i z góry przepraszam, za wszystkie pomyłki. Przedstawię krótko swój problem związany z dopasowaniem odpowiedniego modułu CI do mojej karty. Zatem, posiadam w swoim mieszkaniu dwie karty Cyfry + które pracują w systemie multiroomu. Jedna z kart pracuje w module CI, zakupionym od Cyfry+, na którym naklejona jest szara naklejka z nazwą "CYFRA+". Druga z kart pracuje w dekoderze. Chciałbym dokonać pewnej modyfikacji, otóż tą kartę która pracuje w dekoderze chciałbym włożyć do modułu CI. Wyczytałem, że karty Cyfry + pracują w systemie SECA i takiego modułu szukałem. Zakupiłem moduł Cyfry + z naklejką w kolorze niebieskim. Moduł niestety nie odkodowywuje wszystkich programów (np. Canal +1HD, Canal + Family HD, Canal + Film HD), ale bez problemu odkodowywuje Canal + Sport HD, Canal + Sport 2 HD oraz wszystkie inne programy HD -->TVN, Polsat, TVP itd. Ostatnio znajomy załatwił mi również nowy moduł Alpha Crypt, ale on także nie odkodowywuje wszystkich programów. Chciałem podkreślić tylko, że w obu pokojach mam te same modele telewizorów, przekładałem również karty Cyfry + aby wykluczyć uszkodzenie którejś z nich. Rodzi się zatem pytanie jaki moduł kupić, aby moja karta współpracował z nim??Miał już ktoś takie doświadczenie??Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć "stary" temat, nie śledzę jak sytuacja się rozwija. Tylko Ciebie naprowadziłem na trop, rozwiązania niestety nie podam.

Mogę jedynie zasugerować nierobienie niczego i czekanie na zmiany po 1 października, a nóż zajdą jakieś nieokreślone zmiany techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie zasugerować nierobienie niczego i czekanie na zmiany po 1 października, a nóż zajdą jakieś nieokreślone zmiany techniczne.

Istnieje duza szansa, ze 1 pazdziernika nastapi poprawa, bo maja w zamysle przelaczyc ten tp na nizszy FEC:

NzwvWAI.png

A z tego co mgliscie pamietam to chyba wlasnie wysrubowane parametry tego transpondera powodowaly cyrki z modulami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie chodzi o to, że całościowa przepływność przeskakiwała możliwości modułu (zbyt blisko 70 Mbit/s).

 

@mek86 - nie rób nic, czekaj na 1 października - powinno się samo naprawić, ale masz sporo szczęścia w tym, bo nie zanosiło się na tą zmianę. Moduły CAM z niebieskimi naklejkami poszły do kosza jakiś czas temu właśnie przez ten problem. Teraz będzie je można wyciągnąć.

 

Parametr, który ulega zmianie to współczynnik korekcji błędów FEC. Teraz jest 5/6, co sprawia, że korekcja błędów na transponderze jest nieco słabsza, ale za to jest trochę więcej miejsca na kanały. Dzięki przełączeniom planowanym na 1 października uwolni się nowe miejsce, więc tu mogą w nc+ zejść do FEC 3/4. To zmniejszy pojemność (dwa kanały wylecą z tej częstotliwości), ale za to powinny "naprawić się" różne moduły, które miały problem z tym transponderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam miałem taki problem i wymienili mi w Cyfrze+ moduł na ten, który dekodował poprawnie kanały z 11.411. Dziwne, że nie umieli tego ogarnąć przez tyle lat. Rozumiem, że nc+ powstała na bazie Cyfry+ i nie obchodziły ich te moduły. Jednak problem był z winy nadawcy. Ale wreszcie ogarnęli po latach temat i zmiana FEC naprawiła temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...