Skocz do zawartości

Plazma czy LCD? – a może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Co ma piernik do wiatraka?

 

Żaden ze mnie fachowiec ale abym wiedział o czym piszę staram się najpierw poznać chociaż podstawy, czego i Tobie życzę.

Trochę uzupełnię mój poprzedni post.

LCD w porównaniu z plazmą nigdy się nie wypali i nie wyświeci, po 10 latach obraz będzie w zasadzie taki sam jaki był na początku. Plazmy po kupnie powinno się dopalić w celu ich późniejszego poprawnego skalibrowania, z uwagi na duże zużycie energii mają tendencję do przegrzewania się dlatego też nie można ich postawić byle gdzie, są chłodzone aktywnymi wentylatorami, mają kruchą matrycę którą można bardzo łatwo uszkodzić. Plazmy są grubsze i bardzo ciężkie. Nie jest im obojętne na jakiej wysokości (nad poziomem morza) będą pracować. LCD ma zazwyczaj lepszy kontrast. Pomimo tych wad obraz z PLAZMY w tej samej klasie jakościowej jest lepszy i

@meczownik

są to telewizory generalnie tańsze od LCD.

Pozdrawiam.

 

Nie zawsze plazmy są tańsze od LCD zalezy gdzie trafisz :)

hmm może masz racje ze LCD mają lepszy kontrast to zalezy z jakiej firmy i po ile(ale nie zawsze drozsze telewizory muszą byc lepsze)

 

Pozdrawiam ale ja mam lepszy gust na plazmowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 10 latach obraz będzie w zasadzie taki sam jaki był na początku. Plazmy po kupnie powinno się dopalić w celu ich późniejszego poprawnego skalibrowaniaPomimo tych wad obraz z PLAZMY w tej samej klasie jakościowej jest lepszy.

 

Witam,

10 lat to wystarczajaco(ja mam juz po 3 latach teraz problem zeby sprzedac moj sony KP-41PX2), bedzie nowa technologia i zapewne nowe odbiorniki. Co oznacza po kupnie ,,dopalic"?

Dlaczego kupiles LCD jesli piszesz ze obraz z plazmy jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci nic sugerować, to powinna być Twoja decyzja, a jak ją już podejmiesz to gwarantuję Ci, że...

po dwóch trzech dniach i tak ją zmienisz. :wink:

Dlaczego kupiłem LCD a nie Plazmę?

Nie wiem nawet nad tym się nie zastanawiałem. Ten mi się spodobał, gdybym nie podjął natychmiastowej decyzji być może za tydzień, dwa byłaby to plazma.

Plazma 50 cali waży około 50 kg. Zużycie energii ma o około 150W większe od podobnego LCD.

O tych 200 godzinach przed kalibracją plazmy gdzieś czytałem, może wyjaśni to fachowiec, ale i tak nie wiem czy taka kalibracja która wymaga przecież wprowadzenia zmian w menu serwisowym nie koliduje z gwarancją telewizora. Tym problemem bym się raczej na początku nie zajmował.

Pozdrawiam, Wanderer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy podstawowe cechy na korzyść plazmy:

Dobre wyświetlanie czerni, brak smug przy bardzo szybkich ruchach i np. w Samsungu do którego się przymierzałem 262 144 poziomów szarości i 18-bitowe przetwarzanie obrazu,

cała reszta u Plazmy to są już raczej minusy.

Ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych TV czerń jest czernią, jak jest całkowicie ciemno w pomieszczeniu to trochę widać podświetlanie ale np. na TV serii 3000 już jest dużo lepiej np. KDL-32D3000 tak że to już nie jest przewaga, a smużenie pokaż mi gdzie te TV smużą a stawiam piwo.

 

Co do samsunga on zawsze lubi szpanować liczbami 12-bitowe przetwarzanie obrazu jest już wystarczające dla oka (człowiek nie rozróżni granicy jednego koloru i drugiego).

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No seria 3000 dopiero wchodzi na rynek jest pierwszy model kdl-32D3000 a reszta jest w drodze.

 

Co do X-ka to niekoniecznie jest najlepszym na rynku.... Seria W ma lepszy kontrast (widać więcej szczegółów w ciemnych miejscach niż na X-ie i bardziej naturalne kolory)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci nic sugerować, to powinna być Twoja decyzja, a jak ją już podejmiesz to gwarantuję Ci, że...

po dwóch trzech dniach i tak ją zmienisz. :wink:

Dlaczego kupiłem LCD a nie Plazmę?

Nie wiem nawet nad tym się nie zastanawiałem. Ten mi się spodobał, gdybym nie podjął natychmiastowej decyzji być może za tydzień, dwa byłaby to plazma.

Plazma 50 cali waży około 50 kg. Zużycie energii ma o około 150W większe od podobnego LCD.

O tych 200 godzinach przed kalibracją plazmy gdzieś czytałem, może wyjaśni to fachowiec, ale i tak nie wiem czy taka kalibracja która wymaga przecież wprowadzenia zmian w menu serwisowym nie koliduje z gwarancją telewizora. Tym problemem bym się raczej na początku nie zajmował.

Pozdrawiam, Wanderer.

 

cześć!

 

hmm może masz racje... ale przeciez plazma nie jest najgorsza nie wiem czy lepsza jest od LCD ma tez duzo plusów pozdrawiam :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sądzisz?? To że film jest zapisany w 1080p a to jaką rozdzielczość daję odtwarzacz telewizorowi to są 2 różne rzeczy (po prostu odtwarzacz scaluje do 1080i lub do niższego jeśli go tak ustawisz) ale fakt faktem ten TV nie obsługuje sygnału 1080p ale to standard dla TV nie full HD.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzie tam po pierwsze modele Full HD są nadal produkowane (seria W i X) z tego co wiem seria V też ma być od serii 3000 full HD. A X raczej na pewno będzie kontynuowany więc nie masz się co martwić. A przeważnie jest tak że zmieniają modele HD ready a potem full HD.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...