Skocz do zawartości

Plazma czy LCD? – a może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

widzę, że panowie zaczęli ciekawy (dla mnie) wątek... :D

 

właśnie zastanawiam się nad kupnem LCD z kategorii do trzech tysi :)

 

mam 6 kandydatów:

PHILIPS 26PF7321

Samsung LE32S71B

Samsung LE26R72B

Samsung LE27S71B

Samsung LE32R32B

PHILIPS 32PF5331

 

który polecacie/odradzacie?

 

edit: jestem otwarty na wszelkie propozycje... byle nie za drogo! :lol:

 

SONY KDL-32V2500 - zapisane... popytam; z tego co widzę to oceny ma oszałamiające... 21 opinii / śr. ocena: 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ten telewizor co pisałem wcześniej KDL-32V2500 jeśli dobrze poszukasz to około 3500zł kupisz. Naprawdę warto świetny telewizor.

 

Edit: jeśli kupisz coś z Twojej listy to potem będziesz miał tak komentował swój telewizor (komentarz do ostatniego telewizora)

 

Mam ten telewizor od miesiąca i jestem zadowolony, obraz ze zwykłej TV to wiadomo, nic szczególnego (ale przeciez to nie jest telewizor do "takiego czegos").

 

A ten KDL-32V2500 jest do "takiego czegos" i bardzo dobrze się sprawuje przy oglądaniu naziemnej jedynki czy dwoji albo kanałów z naszych "pięknych" rodzimych platform cyfrowych które mają problem z nadawaniem w pełnym palu. Bo obraz HD (jeśli nie postawisz 2 TV obok siebie bo jak postawisz to też są 2 różne światy jeśli chodzi o kontrast albo o odwzorowanie kolorów) to musi być ok.

 

I tak poza tym wszystkim jeśli chcecie poznać dobry telewizor to zmuście obsługę sklepu żeby pościli wam na nim TVP1 albo 2 wtedy znajdziecie najlepszy.

 

Edit2:

 

A co do samsungow to widzę po komentarzach że dużo ludzi dostało wadliwe egzemplarze które zostały potem wymienione ale jednak to świadczy o producencie. A jak by ktoś mówił że Samsung i Sony mają te same matryce to postawcie takie 2 telewizory koło siebie...... Matryca to 1/4 sukcesu.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten:

http://www.ceneo.pl/355376s

(ale on tani, ja dałem 3000zł rowne)

Fajny TV by to byl gdyby mial przyzwoity kontrast. Kiedy sie podepnie pod kompa to obraz jest piekny, i z CP jest spoko, ale kontrast to masakra. Ludzie nie kupujcie takich TV, bo potem bedziecie zalować. Dolozcie troche wiecej i cieszcie sie fajnym obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie śpieszę się ale termin kupna nieuchronnie się zbliża.

Wszystkie poniższe telewizory posiadają zabudowany dekoder DVB-T.

Wiem na pewno, że Sony KDF-E50A11E ma także kieszeń CI np. na moduł Neotion.

Czy pozostałe TV mają ją także?

A tak w ogóle czym się te telewizory od siebie różnią?

Pozdrawiam. :)

projekcyjne.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe masz dane bo z tego co wiem w Polsce dostępny jest TYLKO KDF-50E2000 jeśli chodzi o 50 cali 3LCD

 

Te modele to są poprzedniki tego więc nie masz się nad czym zastanawiać lepiej kupić ostatni model niż jego poprzedników. A ten 2020 to jakiś model widmo chyba.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz na ten model nie trafiłem, ślepy jestem. :D

Jak to wygląda u niego z kieszenią na CI?

DVB-T domyślam się, że jest, ponieważ w USA obowiązuje już nawet zakaz sprzedaży telewizorów bez dekoderów.

www.sony.fi/view/ShowProduct.action?product=KDF-50E2000

Dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T na pewno ma a wejście na moduł chyba też ma bo z tego co wiem każda bravia ma. Tyle że to nie kieszeń CI tylko service port :D Ale już czytałem że jeden kolega z forum włożył moduł MPEG4 i zadziałało MPEG4.

 

Co do Ameryki to niestety w Ameryce są całkiem inne modele telewizorów więc tym się nie sugeruj

 

Don_Mag

 

Ps. Burli jak nie sęsu się pchać w DVB-T przecież Sony ma obsługę MPEG2 a jak wejdzie MPEG4 to tylko kartę włożyć i śmiga (jeden kolega z forum już to przetestował i działa bez problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu udało mi się trafić na ten model SONY KDF-50E2000 (wszędzie mają tylko 55 cali) i okazuje się – przynajmniej taką informację uzyskałem w sklepie internetowym, że różnią się od siebie tzn od KDF-50E2010 tylko kolorem.

Nowy model Sony w roku 2007 to między innymi 46 calowy KDF-46E3000 E pełne HD u nas na razie nie jest dostępny. Inne modele na ten rok to KDF-50E3000 i KDF-37H1000

Pozdrawiam.

Sony_KDF46E3000_300x250_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna wiadomość koniec produkcji i dystrybucji tych TV!!!! Sony wycofuje się z tylnej projekcji (przynajmniej na razie)!!!! To są informacje z wiarygodnego źródła. A jeśli mowa o serii 3000 (tylnej projekcji) to niestety na razie nic o tym nie wiemy a jak nie wiemy to znaczy że do sprzedaży wcześniej niż za rok nie trafią..... Albo trafią tylko do USA....

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, po przeczytaniu ostatnich postow nie otrzymalem odpowiedzi na pytanie ktore mnie dreczy. Chce kupic LCD albo plazme ponad 40 cali i nie wiem jaki wybrac. Mam na oku Sony LCD (KDL-40X2000) i calkowita nowosc Plazma Panasonic TH 42PZ70E od dzisiaj na rynku oczywiscie oba telewizory full HD. Pomozcie wybrac. Cena jest mniej wiecej taka sama. Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisujesz obrazek ze strony internetowej na swój komputer. Następnie, zdjęcie wysyłasz na jakiś darmowy serwer, np. tutaj: http://imageshack.us/ i wklejasz na forum pierwszy adres licząc od dołu. Kolejny krok: w poście "oprawiasz" ten link w coś takiego: link i działa.

 

Dokładną rozpiskę znajdziesz tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=1267&start=0

 

Wracamy do tematu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy 40 cali chyba nie ma, jak już to 42 cale i w HDMI, ale i tak to nie ma znaczenia, w naszych warunkach kupowanie pełnego HD jest raczej zbędne ale wydajesz własne pieniądze. :wink:

Na żadnym forum nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi, każdy w dobrej wierze poradzi Ci coś zupełnie innego, a jak zadeklarujesz np. coś za 4 tyś zł. to polecą Ci poczekać i dołożyć jeszcze z tysiąc, przy pięciu tysiącach to samo o kolejny w górę, albo w ogóle poczekać na nowszy model lub, że stanieją. :lol:

Po dwóch tygodniach zdobił mi się taki śmietnik w głowie, że musiałem dać na wstrzymanie na jakiś czas z podjęciem decyzji. :?:

Nie będę Ci opisywał zalet, wad oraz typów telewizorów nie ma to sensu. Na początku chciałem kupić któryś z tych 42 calowych:

Plazma Samsung PS-42Q91H za - 3958.00 zł

LCD Philips 42PFL5322 za - 3980.00 zł

LCD LG 42LC3R za - 4069.00 zł

lub pełne HD Mirai DTL 642E500 za - 4435.00 zł

Mój miał być w miarę tani i jak największy, z dostarczeniem do domu i opłatą za pobraniem zapłaciłem za niego 5455,00 zł, nie wiem ile jeszcze wydam na kabelki.

Przedtem nałaziłem się po Makro, Selgrosie, byłem w sklepie dla idiotów i innych a w końcu kupiłem TV którego nawet nie widziałem na oczy. :D

Pozdrawiam, Wanderer.

 

bravia4.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma jest 42 calowa firmy Panasonic. Niektorzy mowia ze jak masz jasne mieszkanie to lepiej LCD bo plazma swieci tzn. ta szyba. No nie wiem, caly czas sie zastanawiam. Ogladaj dzisiaj na sat1 mecz w HD Baeyrn Monachium przeciwko VFB Stuttgart. Milej zabawy

it768587904202400hx0.jpg

it92264bk07149400vx7.jpg

1 to Sony LCD 40X2000 a 2 Panasonic plazma 42PZ70E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy 40 cali chyba nie ma, jak już to 42 cale i w HDMI, ale i tak to nie ma znaczenia, w naszych warunkach kupowanie pełnego HD jest raczej zbędne ale wydajesz własne pieniądze. :wink:

Na żadnym forum nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi, każdy w dobrej wierze poradzi Ci coś zupełnie innego, a jak zadeklarujesz np. coś za 4 tyś zł. to polecą Ci poczekać i dołożyć jeszcze z tysiąc, przy pięciu tysiącach to samo o kolejny w górę, albo w ogóle poczekać na nowszy model lub, że stanieją. :lol:

Po dwóch tygodniach zdobił mi się taki śmietnik w głowie, że musiałem dać na wstrzymanie na jakiś czas z podjęciem decyzji. :?:

Nie będę Ci opisywał zalet, wad oraz typów telewizorów nie ma to sensu. Na początku chciałem kupić któryś z tych 42 calowych:

Plazma Samsung PS-42Q91H za - 3958.00 zł

LCD Philips 42PFL5322 za - 3980.00 zł

LCD LG 42LC3R za - 4069.00 zł

lub pełne HD Mirai DTL 642E500 za - 4435.00 zł

Mój miał być w miarę tani i jak największy, z dostarczeniem do domu i opłatą za pobraniem zapłaciłem za niego 5455,00 zł, nie wiem ile jeszcze wydam na kabelki.

Przedtem nałaziłem się po Makro, Selgrosie, byłem w sklepie dla idiotów i innych a w końcu kupiłem TV którego nawet nie widziałem na oczy. :D

Pozdrawiam, Wanderer.

 

Najmniejsza plazma ma 37 cali( podobno ktoś chce robić 32 calowe) i robi ją oczywiście Panasonic.

Gratuluję zakupu telewizora i jednocześnie rozsądku a nie napalanie się na bezsensowny 40 calowy "FullHD".

Na kabelki też zachowaj trochę rozsądku. Z HDMI nie ma co szaleć. Jak wynika z testów( czytałem jeden ciekawy w czasopiśmie AV) kabel HDMI za 25 zł i za 250 zł wysyłają tej samej jakości obraz. Jeśli są róznice to niemal niezauważalne. Oczywiście w tańszych zachodzi obawa, co do jakości wykonania samego kabla HDMI co może wpływać na współpracę z telewizorem. Ale źle zrobiony kabel HDMI- to kabel który nie przesyła wcale obrazu i dźwięku lub niezbyt dobrze pasuje do gniazda. O dużych różnicach w jakości wysyłanego sygnału nie ma mowy.

Analogowe połączenia to trochę inna sprawa choć myślę, że dobry zestaw: SCARTy, component i jakieś chincze do dźwięku nie powinien kosztować więcej niż 100-120 zł. Według mnie przynajmniej- z wiary w tajemną i zbawienną moc kabli już wyrosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych wyżej warto kupić dobry SCARD bo tam można najwięcej stracić reszta czyli HDMI, component raczej ciężko kupić zły (chodź ostatnio trafiłem na 3m HDMI który nie działa a był dobrej firmy )

 

Co do Plazmy vs LCD to w skrócie nie ma już takich różnic jak kiedyś i ja bym się nad plazmą nie zastanawiał ponieważ parę firm już dawno się z tej technologii wycofało ponieważ przy matrycach SPV-A ciężko znaleźć w czym ta plazma miała by być lepsza.

Co do modelu 40X2000 polecam zobaczyć model 40W2000 jest tańszy, większy kontrast ale kolory mniej nasycone przez co naturalniejsze (przy tych 2 modelach ciężko wybrać lepszy model-kwestia bardziej gustu).

Jeśli chodzi o +X-a to ma wymienne kolory ramek, podświetlane logo, możliwość wyświetlania 2 obrazów na raz i za to wszystko się płaci co nie każdy uważa za potrzebne to oglądania. Za to mamy lepszy procesor obrazu i ten telewizor sobie rewelacyjnie radzi z upscalingiem

Tak w ogóle to przejdź się gdzieś gdzie można porównać (tylko nie do supermarketu bo tam wszystkie są ustawione inaczej a ilość rozdzielaczy może drastycznie wpłynąć na test) i porównać obrazy wybranych modeli jak radzą sobie ze słabą jakości materiału szczególnie (TVP1,2) i jakie mają kolory na pejzażach czy twarzach ludzkich.

 

Kupować nie kupować Full HD jak bym kupił ponieważ np. na PS3 w 1080p naprawdę się lepiej gra. A filmy z blu-ray w 1080p też mają lepsze odwzorowanie ruchu niż w 1080i (a TV HD ready nie przyjmują sygnału 1080p w ogóle). Już nie mówiąc że TV Full HD mają lepsze procesory obrazu i faktycznie to widać jeśli oglądamy tvp1 na S-ce a na X-ie... Szczególnie że różnica między S a W stopniała już dość znacznie (poniżej 2000zł różnicy) Przy okazji mamy kontrast 8000:1. Już nie mówiąc o serii V która jest w podobnych cenach do W (dla tych co nie wiedzą seria V to najwyższa seria HD ready od Sony)

 

Wanderer - a Ty nie miałeś kupić 50' tylno projekcyjnej??

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym zeby kupowac full HD a nie redy, slyszalem ze w czasie nadawania szybko zmieniajacych sie obrazow powstaja smugi na hd redy.Czy to prawda? Wszystko robi sie pod full jak wspominal to juz moj przedmowca. Odnosnie Plazmy to nie rozumie jednego taka firma jak Panasonic wypuscila wczoraj calkiem nowy model(pisalem o tym wyzej) i co wy na to.

Wanderer - ja mam obecnie tylno projekcyjny Sony(3 letni) 103 przekatna 100 Hz i jestem zadowolony tylko brak mi HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że nosiłem się z zamiarem kupna projekcyjnego Sony KDF-50E2010 :oops: i nawet obejrzałem go sobie w akcji. Nie kupiłem go z dwóch powodów

1. nie zmieściłby się w moim miejscu przeznaczonym pod TV, zadecydowało 5 cm.

2. przy mojej eksploatacji, dużo ponad 10 godzin/dzień, zbyt częsta konieczność wymiany lampy

Smugi są generalne cechą telewizorów LCD, HD ready nie ma z tym nic wspólnego. Kupując telewizor należy zwrócić uwagę na czas reakcji matrycy aby nie miał np. 16 ms. Mój LCD ma 8 ms ale znalazłem także takie z czasem 6 ms. Plazm ten problem w zasadzie nie dotyczy. Plazmy generalnie biją na głowę LCD w ilości i w odzwierciedleniu kolorów i czerni ale też zużywają więcej energii elektrycznej, są cięższe od LCD. W nowych typach plazm problem wypalania się paneli został praktycznie wyeliminowany a przy obecnej ich żywotności 60.000 godzin jej opotrzebowanie nie jest już istotne.

Dlaczego kupiłem HD ready a nie full HD ?

Doszedłem do wniosku, że kupowanie TV z pełnym HD nie ma w moim przypadku najmniejszego sensu.

Żadna z naszych platform w najbliższych latach nawet nie planuje pełnego HD. Motywacja takiego zakupu, że raz na jakiś czas wypożyczę sobie płytę z filmem blue-ray jest nieracjonalna ekonomicznie i praktycznie, w moim przypadku bez sensu – mieszkam na wsi. Po za tym i tak większość czasu spędzamy oglądając programy rodzimych stacji telewizyjnych i pod tym kątem dokonałem wyboru.

Wczoraj byłem u znajomego kupił sobie Xoro HTL 4742w i ma…. kablówkę.

Należy przyjąć do wiadomości, że nawet najlepszy telewizor nie zrobi z miernego sygnału ani HD Ready ani tym bardziej HDTV. To tak samo jakby kupić sobie najdroższy wzmacniacz Dolby Digital do oglądania programów z dźwiękiem mono.

Pozdrawiam. :wink:

 

PS: telewizor który kupiłem ma wbudowany tuner DVB-T. Pierwsze co zauważyłem to że obraz TVP2 jest jakości najgorszego divx’a jaki mam ze wskazaniem na divx. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to żalezy od kasy... bo ja ktoś ma okolo 10tysiecy to moze sobie plazme kupic a jak ktos ma o wiele mniej to kupi sobie telewizor LCD pozdrawiam :D

 

 

Ja osobicie chcialbym zakupic telewizor plazmowy trzeba troche nazbierac... kosztuje on 8 tysiecy w sklepie panasonic.

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka?

 

Żaden ze mnie fachowiec ale abym wiedział o czym piszę staram się najpierw poznać chociaż podstawy, czego i Tobie życzę.

Trochę uzupełnię mój poprzedni post.

LCD w porównaniu z plazmą nigdy się nie wypali i nie wyświeci, po 10 latach obraz będzie w zasadzie taki sam jaki był na początku. Plazmy po kupnie powinno się dopalić w celu ich późniejszego poprawnego skalibrowania, z uwagi na duże zużycie energii mają tendencję do przegrzewania się dlatego też nie można ich postawić byle gdzie, są chłodzone aktywnymi wentylatorami, mają kruchą matrycę którą można bardzo łatwo uszkodzić. Plazmy są grubsze i bardzo ciężkie. Nie jest im obojętne na jakiej wysokości (nad poziomem morza) będą pracować. LCD ma zazwyczaj lepszy kontrast. Pomimo tych wad obraz z PLAZMY w tej samej klasie jakościowej jest lepszy i

@meczownik

są to telewizory generalnie tańsze od LCD.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo panasonic nie ma dostępu na razie do matryc SPV-A ani porównywalnych więc wypuszcza plazmy takie moje zdanie. A zdanie że ktoś chce wydać dużo to niech kupi plazmę jest moim zdaniem w ogólnie nie trafione i nie zgodne z prawdą.

 

A co do nadawania platform to przepraszam 1080i to nie full HD?? Przecież 1080p jeszcze do niedawana nie był przewidziany w standardzie ponieważ przewyższał jakieś tam pasmo dopiero naciski ze strony konsol czy producentów TV spowodowały wprowadzenie standardu 1080p. Więc 1080i to jest full HD jak ma się TV HD ready to zostaje ta rozdzielczość zmniejszona do 1366x768. A jeśli mamy TV 1080p (oba wyżej wymienione kdl-40W i 40X są 1080p) potrafią skleić 2 klatki z 1080i i zrobić z tego pełne klatki czyli "p" przez co lepiej wyświetlają np. Discovery HD ponieważ na HD ready widać często przeplot (nie jest to smużenie bo matryce z czasem 8ms nie mogą smużyć a jeśli smużą to jest włączona duża redukcja zakłóceń albo taki jest materiał) takie szarpane krawędzie przy ruchu bocznym obiektów albo kadru (niepożądane szczególnie przy wydążeniach sportowych) więc Full HD lepiej wyświetlają sygnał w 1080i a jeśli chodzi o 1080p myślę że może nie dojść do wprowadzenia tego standardu w SAT ponieważ potrzebuje 2 razy takie pasmo co 1080i. I przy 1080i każdy pixel materiału odpowiada jednemu punktowi na matrycy co moim zdaniem jest dużo lepsze niż scalować w dół (włączcie sobie na monitorze LCD mniejszą rozdzielczość niż znamionowa a będziecie wiedzieć o co chodzi)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...