Jump to content

Kanaly azjatyckie


Recommended Posts

Chyba nie bylo jeszcze takiego tematu.

Jestem ciekaw ile osob poza mna jest zainteresowanych i oglada kanaly azjatyckie.

 

Ja ze wzgledu w jakich kregach sie obracam i tez zainteresowan ogladam te kanaly czesciej niz jakiekolwiek inne (nawet niz sportowe).

 

Glownie KBS World i Arirang TV, bo tresc jest swietna, duzo ciekawych programow i show o ktore raczej trudno w innych stacjach. NHK World duzo mniej, bo to niestety raczej kanal newsowy, ale tez emitowane sa programy o interesujacej tematyce (np. Imagine-nation czyli o anime i grach lub programy o kulturze).

Link to post
Share on other sites

Są angielskie napisy   ale jakość tych kanałow tragedia.        To samo brak napisów na DD India         . Zabrali  TVBS 9 east z satelity.   Niekodowany   &TV w HD z 28 eaast. W ogóle sporo kanałow informacyjnych też przeszło na fta z 28 east.

 

Jednak   najlepiej sobie zaintalować plugin   IPTV  gdzie jest wszystko to co FTA a Azji i można sobie pooglądać  na prawde dużo  typu CCTV 1-14      Thai   Korea   India   itd itd.  U nas głownie international i 4:3 tylko.

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 6 months later...

Rzuciłem dzisiaj okiem na Thai Global Network (w NC+ na 317 pozycji), dzisiaj około 14:00 była transmisja z uroczystości po śmierci króla Tajlandii. Jeśli ktoś zna ten kanał, to pewnie pamięta, że zwykle jest dość dużo na ekranie: logotyp TGN, logo Channel 5 (z której to tajskiej stacji są pokazywane programy) oraz zegar, i to nie znika nawet przy reklamach. Jednak z racji smutnych wydarzeń zrezygnowano w ogóle z pokazywania loga i zegara, nie ma też reklam. Uroczystości emitowano z angielskim komentarzem, dokonywanym przez parę prezenterów z offu. Żałoba ma trwać co najmniej 100 dni, także będzie jeszcze sporo takich transmisji.

Link to post
Share on other sites

Na dobrą sprawę to można uznać, że transmisje przeprowadzały (a właściwie nadal przeprowadzają, bo uroczystości mają jeszcze potrwać co najmniej do upłynięcia 30 dni po śmierci króla) wszystkie tajskie stacje, np Channel 3, NBT, Thai PBS. Nie jestem jednak pewien, które z nich są dostępne w przekazie satelitarnym.

Link to post
Share on other sites

Drogą  IPTV  jest to samo. Ale pojawił się już  za to kolor. Żałoba będzie trwać dużo dłużej. Ten król był zbyt ważny dla tego kraju. Kanał 5, Kanał 3 i 7 to samo. W zasadzie nie ma tam po co teraz TV oglądać za wyjątkiem wiadomości. Oni żyją tylko żałobą, ale za to mają pogodę.

Edited by Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Link to post
Share on other sites

Parę godzin temu rzuciłem okiem na TGN, oni wciąż emitują w czerni i bieli, trafiłem nawet na transmisję z jakiegoś nabożeństwa żałobnego w takiej formie, z tajskim komentarzem. Ale poza tym powolutku już zaczynają emitować normalne programy, na przykład poradnikowe, są też puszczane reklamy. Swoją drogą to chyba trochę wyczucia nie mają, no bo kraj w wielkiej żałobie, a tutaj puszczają reklamę z angielską piosenką (bo wiele reklam na tym kanale jest po angielsku), której tekst mówi o tym, że należy się dużo uśmiechać. A do tego reklama też w czerni i bieli poleciała.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak, są już reklamy nawet. Tajlandia jest w części pewnej krajem zacofanym, bo u nich DVB-T w ogóle zaczęła się nie tak dawno, bo w 2014 roku. No, ale narodowe kanały mają w HD. Jest ich jednak mało, bo kraj mały.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Właśnie w tym momencie włączyłem z ciekawości Thai Global TV i jak się okazuje, nadają programy już w normalnych barwach. Zresztą, już od pewnego czasu kolorki wróciły, ale takie wyblakłe nieco. Za to prezenterka wiadomości (bo właśnie serwis leci) nadal ubrana na czarno.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...