Skocz do zawartości

ETV (Edusat)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 października wystartuje nowy polski kanał telewizyjny o grach komputerowych oraz technologii informacyjnej o nazwie Gamesat. Wszystkie materiały są produkowane w formacie 16:9.

Szkoda tylko, że później ładuje się to do 4:3... :/ Ciekawe w jaki sposób Gamesat jest przesyłany do uplinku, czy pośredniczy w tym Edusat? (Zapewne tak, bo stąd to logo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą jakością Edusatu, to zależy z jakiego "bisa" leci. Czasami jest nieźle, a czasami straszne mydło. Nie wiem więc czym jest to spowodowane, być może metodą dostarczania sygnału do uplinku, ale inne kanały (Polonia 1 czy Tele 5) są dobrej jakości. Zapewne dodatkowe pogorszenie jakości Gamesatu powoduje pośredniczący Edusat, ale nie widzę problemu w tym, żeby nadawać do nich sygnał w formacie anamorficznym, a nie 4:3 letterbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartował prawdziwy kanał dla prawdziwych graczy.Jest zupełnie inny niż znany z Cyfry nieco cukierkowy Hyper.Gamesat goni sprawdzone wzorce francuskiego Game One(był kiedys w polskiej wersji językowej w Cyfrze+)i nieistniejącego już angielskiego Game Network(dawniej FTA z Hotbirda i Eurobirda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartował prawdziwy kanał dla prawdziwych graczy.Jest zupełnie inny niż znany z Cyfry nieco cukierkowy Hyper.Gamesat goni sprawdzone wzorce francuskiego Game One(był kiedys w polskiej wersji językowej w Cyfrze+)i nieistniejącego już angielskiego Game Network(dawniej FTA z Hotbirda i Eurobirda)

Tylko dlaczego współpraca z Edusatem przeciez to jest porażka już by mogli podjąc współprace z jakimś ambitniejszmum kanałem na Polonią 1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartował prawdziwy kanał dla prawdziwych graczy.Jest zupełnie inny niż znany z Cyfry nieco cukierkowy Hyper.Gamesat goni sprawdzone wzorce francuskiego Game One(był kiedys w polskiej wersji językowej w Cyfrze+)i nieistniejącego już angielskiego Game Network(dawniej FTA z Hotbirda i Eurobirda)

Latem oglądałem Game One, bo było FTA. Widzę podobieństwo... tylko jeszcze trochę poprawić jakość no i to logo Edusatu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorecznie jest całkiem nieźle (jak na początek). Niektóre rzeczy są zrobione nawet dużo lepiej niż w Hyperze. Tym niemniej 3 rzeczy których zdecydowanie nie jestem w stanie zaakceptować:

- B E Z N A D Z I E J N A jakość obrazu (gorszego partnera niż Edusat chyba nie mogli sobie wybrać)

- paskudne logo - wciekle niebieskie, prymitywne, jakby ktoś narysował je na poczekaniu w MS Paint.

- strona internetowa http://www.gamesat.pl -> porażająca... nie wymagam, aby z dnia na dzień powstał jakiś wielki portal... ale to? nawet deklaracji kodowania nie wstawili... amatorzy... (nawet podstawowych tagów nie wstawili:

czy ; aż dziw, że to się wyświetla - przeglądarki są zdecydowanie zbyt tolerancyjne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koncesja wymusza nadawanie logo kanału przez cały czas? Nie wydaje mi się. Wystarczy popatrzeć na iTV, który przez większość czasu ma logo Ezo TV. Dlatego nie widzę problemu w wyłączeniu loga Edusatu podczas Gamesatu.

Tutaj największą bolączką jest fakt, że Edusat korzysta z jakiegoś chu*owego systemu emisji. Być może włączanie i wyłączanie loga na tym kanale to jakieś duże przedsięwzięcie.

 

A jeśli chodzi o dosyłanie sygnału do Edusatu, to odbywa się to raczej przy pomocy plików multimedialnych ;) Żadnych światłowodów ani tym podobnych, bo to by było za drogie. Gamesat to póki co młody projekt, który nawet nie ma inwestora, ktoś kto się zajmuje produkcją jest dla Edusatu jedynie dostawcą kontentu. Nawet logo stacji jest nagrywane, to samo co widzicie na antenie, pojawia się także w serwisie YouTube. Myślę, że pojawienie się Gamesat jako niezależnego kanału telewizyjnego jest mało prawdopodobne jeśli nikt nie wyłoży na to kilku milionów złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Okienko" Gamesatu trwa od 22:00 do 0:00. Chyba mój imiennik ma rację, mówiąc że są to zwyczajnie materiały wideo emitowane na Edusacie, a nie żadne "dzielenie pasma" jak w przypadku Cartoon Network i TCM. Chyba lepszym pomysłem byłoby dogadanie się chociażby z iTV (równie kiepska jakość obrazu, ale tematyka bardziej pasuje), Tele 5, a najlepiej TVN Turbo lub Patio TV i rozbić Gamesat na dwa programy trwające ok. 50 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Turbo nie wyemitowałoby tego typu programów z jednego prostego powodu. Kanał przeznaczony jest dla mężczyzn, nie pamiętam już w jakim wieku, ale są to głównie osoby dorosłe, dobrze zarabiające. Gamesat za to jest kanałem dla młodzieży, prezentuje gry komputerowe, które do dorosłego targetu raczej nie pasują. Poza tym Edusat zapewne udostępnia antenę za darmo, stacja o zasięgu większym niż Edusat (np. Tele 5 i ITV) mogłaby sobie już zażyczyć pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie pasowałby do TVN Turbo... Ostatnio w Gadżecie testowali PlayStation 3, kiedyś Wii, poza tym raczej dorośli dobrze zarabiający faceci nie oglądają Operacji Tuning czy Zakupu kontrolowanego...

Wracając do Gamesatu - jeśli inna stacja zażyczyłaby sobie pieniędzy, to nie rozumiem po co ten program właściwie powstaje i kto go tworzy? Pasjonaci? Raczej nie. Przecież nie jest to "zapchajdziura", więc podczas okienka Gamesat (w innej stacji po prostu pozycji programowej) można by było puszczać reklamy. No i wyprodukowanie tego też trochę kosztuje, to nie jest reklama za emisję której jeszcze trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...