Skocz do zawartości

Nowe forum SAT Kurier (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga ogólna - propozycje zmian oraz błędy proszę zgłaszać w odpowiednich wątkach, będzie łatwiej to ogarniać ;)

 

tracert10 edytował ostatni post w wątku i niepotrzebnie jest data edycji, której na starym forum nie było. Panel szybkiej odpowiedzi jest niepotrzebnie wyświetlany zawsze i zajmuje niepotrzbnie miejsce, a przecież rozwijany w razie potrzeby byłby bardziej poręczny.

 

Edycja: Badałem to, jest to faktycznie zbędne, ale tak zachowuje się IPB. Nie uważam tego za jakiś szczególny problem. Zerknę za rozwiązaniem, ale nie jest to wysoce istotne.

Panel szybkiej odpowiedzi na starym forum był także domyślnie rozwinięty. Gdyby nie był, to by to już nie była tak szybka odpowiedź, bo trzeba byłoby się naklikać ;)

 

Zauważyłem, że zniknęła opcja przejścia do ostatniego czytanego postu w danym temacie no chyba że nie potrafie tego znaleźć.

Edit: jeśli raz wejdzie się w dany temat to następne nowe już pamięta natomiast stanu ze starego forum już nie.

 

Oznacz wszystkie wątki jako przeczytane, później już klikanie w nazwę wątku zawsze będzie Cię przenosić do nieprzeczytanych.

 

Powiem szczerze, że są pewne minusy nowego skryptu

a) Już na przekroczonym limicie pewnie strona się nie będzie szybciej ładować

B) Avatar mi trochę dziwnie wyśrodkowało i przycięło

c) Nie ma opcji "Zobacz swoje posty", która ułatwiała sprawdzenie odpowiedzi na moje wiadomości.

d) jak widać wyżej trzeba pokombinować z kodami emotikon, bo przy pisaniu zwykłej rozpiski może się emotikona pojawić :razz:

 

Ale muszę pochwalić za Archiwum SB. :grin: Tego brakuje na wielu forach.

 

a) Wydaje mi się, że wersja mobilna powinna się wręcz przeciwnie - sprawdzić lepiej niż ładowanie całego ciężkiego phpBB, trzeba by to pomierzyć, ale skórka mobilna jest ultra lekka.

b ) IPB w widoku wątku przycina je do kwadratu, nie jest to szczególnie istotną kwestią, być może zbadam możliwości zmiany (kto załadował awatar jeszcze na phpBB czasami nie ma kwadratu, więc pewnie to się da jakoś zmienić/przestawić).

c ) Moja zawartość to załatwia - masz link po kliknięciu na nazwę użytkownika u góry po prawej

d) b z nawiasem ma kod emotki, emoty będą poprawiane, bo nadal wisi tam część z phpBB, ale na razie nie jest to aż tak ważne, przejrzymy to na spokojnie ;)

 

Mam wrażenie że opcja 'Wyświetl nową zawartość' wyświetla zawsze tylko posty od ostatniej wizyty, nawet jak (domyślnie) zaznaczone mam 'Nieczytana zawartość' a nie 'Nowe posty od ostatniej wizyty'. Czy tak powinno być? Bardziej odpowiadała mi forma ze starego forum gdzie mogłem zobaczyć nieprzeczytane posty np. z przed tygodnia nawet jeśli liguję się codziennie.

 

Potwierdzam to, jest to najwyraźniej jakiś błąd, dopisuję do zbadania możliwości poprawy tego.

 

Nowa wada: nie mogę napisać "wsłu[beep]e". :mrgreen:

 

Jest to problem z czteroliterowym wyrazem, który jest w środku - na starym forum też był z tym problem (i z jeszcze innym), bo po tych czterech literach można dodać różne końcówki, wymyślenie wszystkich kombinacji jest chyba niemożliwe, najwyżej jakbym wpisał te cztery litery w wersji z każdą kolejną literą alfabetu po ;) No może to jest jakiś sposób? ;)

 

Nowe forum jest dosyć ładne, ale bardziej stonowane barwy mają koledzy na radiopolsce - jak dla mnie. Jest jedna wada związana z shoutboxem, a konkretnie komunikat: 'Twoja nieaktywność trwała 10 minut, dlatego też wyłączyliśmy shoutbox.
Aby przywrócić odświeżanie wpisów, kliknij na poniższy przycisk Wróciłem'

Poza tym nie jest źle, ocena całkowita to 8/10 ;)

 

Shoutbox to akurat nie wada, tylko celowo. To jest związane z oszczędnością zasobów serwera. Na starym forum niezależnie czy ktoś korzystał z SB, czy nie, to stale się ono odświeżało, mieląc po serwerze bez potrzeby. Odcinanie go jest ergonomiczne. Jednocześnie jeśli się na nim siedzi, to nie znika ;)

 

Dla mnie teraz forum faktycznie nie ma już tamtego swojskiego klimatu, i za bardzo się upodobniło do takich for jak CD-Action czy Komputer Świat, no ale cóż, widocznie ten skrypt jest popularny, dlatego go wszyscy wybierają... Moda na phpBB minęła, to teraz od lat panuje moda na IP.Board.

 

To nawet nie kwestia mody. phpBB przy dużych forach coraz mocniej grzęźnie z wydajnością. I tu mogę napisać, że my byśmy się wcale nie przesiedli w czwartek. Pchnął mnie do tego nowy problem - kto był we wtorek wieczorem przed wyłączeniem, to pamięta, że musiałem zgasić wyszukiwarkę na starym forum. Otóż okazało się przy okazji innej sprawy, że wyszukiwarka działa tam nieprawidłowo, generując ogromne obciążenie (czasami pojedyncze zapytania trwały aż 20 sekund blokując na ten czas wszystko inne). Po analizie tematu znalazłem potencjalną przyczynę, a przynajmniej coś, co miałem nadzieje że nią jest - uwalony indeks wyszukiwarki i konieczność jego przebudowy. Ale okazało się to niewykonalne na serwerze, bo mamy za duże forum, żeby ot tak puścić na takiej bazie danych tworzenie indeksu. Musiałbym to zgrać, lokalnie przebudować ustawiając jakiś abstrakcyjny timeout w konfiguracji lokalnego serwera. Sęk w tym, że nie wiem ile to by mogło się przebudowywać oraz nie miałem pewności na ile to pomoże. To był ostateczny sygnał, że po prostu nie damy już dłużej rady z phpBB. Nie wspominając o wszystkim, co pisałem wcześniej.

 

Ja jestem za leniwy, żeby robić cokolwiek, co nie jest konieczne i gdybym nie został przyduszony, to byśmy siedzieli na phpBB zapewne do końca świata :> Jeśli inni duzi też przechodzą (zwłaszcza za przykład biorę dobreprogramy.pl - ich przykład był dla mnie istotny, mieli w jakimś stopniu modyfikowane phpBB), to coś w tym jest...

 

Ile licencja kosztowała?

 

Kupiłem licencję już dłuższy czas temu, tylko nie było takiej pilnej potrzeby, żeby migrować, więc w ramach złotej zasady, aby nie robić niczego, co nie jest konieczne... nic nie robiłem :P Parę lat temu zapłaciłem coś poniżej 400 zł - tu uwaga - ze swojej prywatnej kasy. I co 6 miesięcy przedłużałem licencję (nieużywaną xD ) też z własnej kasy. I mało tego - drugi testowany ze skryptów WBB też kupiłem za swoją kasę (gdy już byliśmy blisko migracji, przyduszani sytuacją) ze Shoutboxem (jest płatny), żeby wybrać naprawdę możliwie najlepiej. Za WBB też coś koło 400 zł poszło, musiałbym szukać.

 

WBB na razie nie sprzedaję, ten skrypt jest całkiem niezły, niestety zdyskwalifikowały go wady z Tapatalkiem oraz z wycinaniem wulgaryzmów (które nie działało wcale, co dla niektórych zapewne byłoby nawet zaletą :> ), a do tego mało pomocy w sieci i doświadczeń z większymi forami (obciążenie, wydajność). Może jeszcze kiedyś (daleko, daleko) rozważymy WBB, ale najlepiej to byłoby już po prostu nic nie ruszać, tylko raz się przyzwyczaić, przejść tą męczarnie i siedzieć sobie spokojnie ;)

 

Cóż, sprawa już przesądzona, powrotu niestety nie będzie. Ale dlaczego nie ma Mr. Orbity, nie wprowadza, poprawek, o które proszą forumowicze, lub nie tłumaczy dlaczego nie można czegoś wprowadzić czy poprawić. Przepadł bez śladu.

 

Ta cała przesiadka tyle mnie kosztowała, że po prostu pochorowałem się - za dużo nerwów, za dużo siedzenia, za mało spania i się człowiek wywalił, ale ogarniam powoli sytuację. Wszystko zapisuję z rzeczy do sprawdzenia i jedna po drugiej rzeczy z listy będą przeze mnie sprawdzane i co się da - będzie poprawiane/udoskonalane.

 

Jest jakaś opcja usuwania postów?

Czyli forum nowe, problemy te same i jeszcze dodatkowe, których na starym forum nie było.

 

Usuwanie postów nie będzie dostępne, choć jest taka możliwość, wyjaśniam w innym wątku. Natomiast co do problemów tych samych i nowych, to na starym forum siedziałbyś teraz bez wyszukiwarki - i to tyle w tej kwestii ;) Jakby była możliwość uniknięcia tego zamieszania, to bym uniknął. Jest jak jest, są rzeczy zrobione lepiej, są pewnie gorzej (przecież phpBB nie mogłoby być gorsze we wszystkim, nikt by ich nie używał ;) ). Jeśli bardzo chcesz - poświęcę nieco czasu i jeszcze raz mogę dla Ciebie odpalić test drugiego konkurenta WBB, żebyś był pewny, że wybraliśmy najlepiej jak się dało ;)

 

Kolejny plus, o którym zapomniałem, a teraz wpadł mi w oko - jeśli są nowe posty w subforum - to ma ono na nowym skrypcie pogrubioną nazwę - widać od razu na głównej gdzie są jakieś nowości w działach, które są schowane w środku innych ;)

 

W Polskie kanały FTA/CI stacje dostaną tagi platform. To spowoduje takim bajerem, że gdy klikniemy tag (jak już wszystkie będą nadane), to pojawi się... lista wątków kanałów z jednej platformy - czad ;)

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Jak już pewnie zauważyliście, każda edycja postu jest odnotowywana. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale teraz w typowaniach może być mały problem, ponieważ przeważnie w regulaminach jest zakaz edycji oddanych typów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie postów nie będzie dostępne, choć jest taka możliwość, wyjaśniam w innym wątku.

 

Może nieprecyzyjnie napisałem. Oczywiście nie chodziło o usuwanie starych postów, czego sam byłbym przeciwnikiem. Chodziło o ostatni wpis w temacie. Ktoś np. zada pytanie techniczne, za chwilę znajdzie odpowiedź i post jest niepotrzebny, lub pomylił działy, napisze coś głupiego w emocjach. Wtedy można bezboleśnie usuwać swój ostatni post w wątku, zamiast zatrudniać niepotrzebnie modów, którzy potem płaczą, że mają niepotrzebną robotę. Ale skoro się tak boicie tego, to trudno.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie napisałem. Oczywiście nie chodziło o usuwanie starych postów, czego sam byłbym przeciwnikiem. Chodziło o ostatni wpis w temacie. Ktoś np. zada pytanie techniczne, za chwilę znajdzie odpowiedź i post jest niepotrzebny, lub pomylił działy, napisze coś głupiego w emocjach. Wtedy można bezboleśnie usuwać swój ostatni post w wątku, zamiast zatrudniać niepotrzebnie modów, którzy potem płaczą, że mają niepotrzebną robotę. Ale skoro się tak boicie tego, to trudno.

 

Sęk w tym, że nie wiadomo, czy akurat ktoś na to odpisuje, czy nie. Jak odpisuje, to zrobi się śmietnik. Aktualne rozwiązanie jest prawidłowe i nie dokłada zbyt wiele roboty, bo akurat takich zgłoszeń jest bardzo malutko. Niepotrzebna robota generuje się z offtopów w wątkach :>

 

Kolejna nowość: nie da się napisać post pod postem, bo od razu łączy z poprzednią wypowiedzią. Z jednej strony dobrze, ale znowu z drugiej źle. 

 

Tak, przy mniej niż 24h posty są z automatu łączone. Było sporo takich sytuacji i sporo zgłoszeń z tym związanych, więc to jest realnie spore ułatwienie, ale zdarzają się sytuacje wyjątkowe (np. dział Wykazy), gdzie akurat by się post pod postem przydał, a dla pojedynczego działu wyłączyć tego nie mogę. Mimo wszystko daje to więcej pożytku niż szkody, więc zostaje, ale poszukamy jakichś opcji omijania tego w razie potrzeby (wstępnie - zgłaszając się do mnie na PW będę to na moment wyłączać, tylko jeszcze potrzeba sprawdzić jak zachowa się edycja takiego postu, gdy funkcja będzie odpalona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wprowadzono minusy na forum?

 

Wg mnie powinien być przycisk "zgadzam się". Pod postem powinno się znalezc dokładnie kto nacisnął ten przycisk.

Kategorycznie się nie zgadzam z minusami.

 

Dodatkowo dlaczego można rozdać 10 czy więcej plusów i tylko 3 minusy?

Co to za niekonsekwencja?

Dlaczego to się w ogóle ogranicza?

 

Oczywiście w ramach protestu będę rozdawał plusy na lewo i prawo, oczywiście do jak najbardziej durnych postów. Minusy do najgorszych.

Nie zgadzam się po prostu z taką formą oceny postów.

 

 

No i dlaczego te [beep]skie oceny ze wszystkich moich postów się sumują i są widoczne, jako wielka grafika, na moim profilu?

Serio, co za d.bil to wymyślił?

Dodatkowo to dlaczego jak kliknę na nazwę tematu to przenosi mnie do pierwszego posta i pierwszej strony?

Powinno przenosić do strony, gdzie ostatnio skończyłem czytać.

 

Jakieś niedopracowane to forum.

Edytowane przez connor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to myślałem że z tym ocenianiem postów będzie większe zamieszanie, ale moje obawy się nie potwierdziły. Mówiłem to chyba kiedyś na SB, to dość niebezpieczna "broń", ale w rozsądnych rękach może być bardzo pożyteczna. Sam przycisk "zgadzam się" by się zbytnio nie przyjął, bo ludzie i tak by chcieli mieć także przycisk do minusowania (to tak jak z Facebookiem, możesz polubić, ale wiele osób prosiło o przycisk "nie lubię" i niedługo to wreszcie będzie wprowadzone).

 

A te ograniczenia w przyznawaniu plusów i minusów to właśnie rzecz bardzo dobra moim zdaniem, dzięki temu patentowi jest to użyteczniejsze. Plusów można więcej, żeby stworzyć okazję do pozytywnej reakcji. Niekonsekwencja to by była, gdyby nie było limitów. Wtedy minusy sypałyby się wiadrami i zapewne wielu z nas tutaj siedzących miałoby niebotyczne wartości w reputacji. I właśnie wtedy byłoby większe niebezpieczeństwo przyznawania minusów komuś, kogo się nie lubi. Bez limitu nawet użytkownikom, którzy napisali już tysiące postów, można by było w parę chwil ustawić reputację. To by niestety doprowadziło do wojny na plusy i minusy. Na całe szczęście jest ogranicznik i jak na razie wszystko funkcjonuje w miarę dobrze.

 

Poza tym na forum najważniejsi są ludzie, którzy tworzą dobry klimat, a nie to czy komuś możesz zminusować czy wyplusować post.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest limit dawania plusów i minusów?

 

Z tego co widzę jest niski a przeglądając obszerne forum wykańcza się szybko ich ilośc. 

 

Oczywiście nie rozdaję plusów i minusów na prawo i lewo, ale tyle jest tych postów, więc przydało by się zwiększyć ich limit trochę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...