Skocz do zawartości

Nowe forum SAT Kurier (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na nowym forum po dłuższej niż planowaliśmy przerwie (za to przepraszam, ale szybciej się nie dało ;) ).
 
Po zapowiedziach przyszedł czas na odpalenie forum odświeżonego forum, o powodach przesiadki już pisałem wiele razy. Musieliśmy pożegnać się ze skryptem phpBB. Byliśmy na starszej wersji 3.0.x, która traci wsparcie w poprawkach bezpieczeństwa. Przejście na wersję 3.1.x w naszym przypadku okazało się problematyczne, a nawarstwiające się problemy (jak ostatnio z wyszukiwarką postów) zaowocowały decyzją o pożegnaniu z phpBB. Nie wrócimy już do tego skryptu.

 

Bardzo długo wybierałem na co przejdziemy, przeprowadziliśmy otwarte testy z udziałem każdego, kto tylko chciał wziąć udział. Wnioski i wrażenia oraz względy techniczne sprawiły, że spośród dwóch skryptów: IPB (Invision Power Board) oraz WBB (WoltLab Burning Board) wybraliśmy ten pierwszy. Na WBB pozostało mi kilka problemów, których nie udało mi się rozwiązać i w związku z tym na placu boju pozostał IPB.

 

To bardzo popularny skrypt, używany w różnych miejscach w sieci, m.in. na forach dobreprogramy.pl, czy forum.android.pl, a także naszych znajomych z radiopolska.pl. Jeśli ktoś bywa na innych forach w sieci i trafił na IPB, to korzystanie z naszego forum też nie będzie mu obce.

 

Zdaję sobie sprawę, że wszyscy są tu przyzwyczajeni do starego porządku i rozmieszczenia funkcji. Nie mieliśmy jednak wyboru, proszę mi wierzyć, że ten krok był analizowany na setki sposobów wiele razy i uznaliśmy, że to jedyna słuszna droga, aby pozwolić na dalszy rozwój społeczności. Na początku pewnie będzie się ciężko przestawić, ale z czasem wierzę, że wszyscy przyzwyczają się do działania forum w nowej wersji ;)

 

Proszę też mieć na uwadze, że zarówno ja jak i moderacja też musimy się nauczyć obsługi forum, więc prosimy o wyrozumiałość, na początku możliwe są mam nadzieję drobne wpadki moderatorskie, z czasem się wyrobimy ;)

 

Liczę na informację zwrotną jak się korzysta i merytoryczne uwagi, z góry dziękuję ;)

 

Błędy proszę zgłaszać tu: https://forum.satkurier.pl/topic/12357-problemy-i-błędy-na-forum-po-10092015/
Propozycje zmian proszę zamieszczać tu: https://forum.satkurier.pl/topic/12358-propozycje-zmian-na-forum-po-10092015/

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to czegoś mi zaczynało brakować, chyba mi sens życia się bez forum kończył, 2 dni bez czytania i pisania postów oraz pogaduszek na SB... ale post się opłacił :D

 

A tak poważnie: myślałem że nie przyzwyczaję się do nowego silnika, a tu proszę, jestem kilka minut i już mi się podoba. Bardzo fajne jest to, że informacja o nowym poście w temacie wyskakuje wtedy gdy piszę post, a nie dopiero po jego wysłaniu. To bardzo dobre ułatwienie. Podoba mi się też że shoutbox ma osobne okienko (choć pewnie i tak będę korzystać z tego co jest na dole strony główne) oraz został udoskonalony, chodzi mi tu o osobny licznik wpisów oraz archiwum, przynajmniej teraz jak mnie tu długo nie będzie to będę mógł poczytać czy o czymś ciekawym się rozmawiało :) Jak dla mnie zmiany na plus, nie mam jak na razie zastrzeżeń. No, może jedno, że nie można postów w SB edytować, ale Mr. Orbita już mówił że może to odpalić, więc jeśli to wyjdzie to bardzo fajnie. Ale jeśli nie, to też płakał nie będę, najwyżej będzie się na SB poprawiało "systemem gwiazdkowym" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo energii i czasu mi poszło, spania mało co, dwa dni dłubania, to była gruba przesiadka, także z uwagi na różne połączone usługi, których nie chciałem uwalić. Gdyby nie Publisher, to forum bym odpalił już wczoraj... Mam nadzieję, że ta ilość pracy nie pójdzie na marne i będzie się fajnie korzystać. Do wielu rzeczy trzeba będzie się jeszcze przyzwyczaić, ale jakoś damy radę wspólnymi siłami, ja też jeszcze trochę nie ogarniam ;)

  • Popieram 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dobrze, że forum wróciło, bo trochę jednak brakowało mi tych dyskusji ;) Na początku trudno się przerzucić, tamten skrypt/skin bardzo mi się podobał, ale cóż, jeśli teraz ma być lepiej to trzeba to przeżyć, a z czasem każdy się przyzwyczai ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo energii i czasu mi poszło, spania mało co, dwa dni dłubania, to była gruba przesiadka, także z uwagi na różne połączone usługi, których nie chciałem uwalić. Gdyby nie Publisher, to forum bym odpalił już wczoraj... Mam nadzieję, że ta ilość pracy nie pójdzie na marne i będzie się fajnie korzystać. Do wielu rzeczy trzeba będzie się jeszcze przyzwyczaić, ale jakoś damy radę wspólnymi siłami, ja też jeszcze trochę nie ogarniam ;)

Czasu zabiera ustawianie a praca na marne nie pójdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne nowości - w dziale Problemy i Dobór sprzętu można oznaczać tematy jako rozwiązane. Jeśli ktoś konkretnie pomoże i autor wątku uzna, że to zamyka sprawę - może kliknąć, że wątek jest zrealizowany ;)

 

W dziale Polskie kanały FTA/CI będą tagi, co pozwoli zrezygnować z wpisywania platform w nawiasach kwadratowych, ale wprowadzimy to stopniowo, bo trzeba wszystkie wątki wyedytować ręcznie.

 

Awatary są teraz ładowane do nas lokalnie na serwer, nie zewnętrznie jak do tej pory. Z jednej strony wymusza to sam skrypt, a z drugiej - okazało się, że jednak awatary z zewnątrz były mizernym pomysłem. Ogrom osób wskazało awatary na niepewnych serwerach, które z czasem poznikały, to zwalniało ładowanie, generowało błędy. Przy konwersji wszystkie awatary, które działały - zostały ściągnięte do nas, a u tych użytkowników, u których nie działały (ponad 500!) zostały wyczyszczone. Lepiej jednak to trzymać lokalnie, mamy na tyle miejsca ;) Limity - 300x300 i 500 kB ;)

 

Nowości jest dużo więcej, ale to już część wypatrzycie, część wrzucę jak sobie przypomnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był bardzo późny wieczór ;) Robiłem co mogłem, dwa dni prawie bez spania - wiadomo że mi też zależało, żeby odpalić to jak najszybciej ;)

To człowiek o kosmicznych możliwościach też potrzebuje snu :?: nie ogarniam :shock:  :wink: 

 

No dobra,fajnie że forum znów wróciło,nieco inne,ale nasze :brawo:

Choć przyzwyczajenie to druga natura człowieka i tak szczeże to jak dla mnie tamto było "jakieś weselsze wizualnie" to zgodnie z naturą przyzwyczaimy się i do tego :wink:

Najważniejsze że działa.

Pozdrawiam (zaspaną pewnie w tej chwili )redakcję

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...