Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycje zmian na forum (po 10.09.2015)


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
425 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14400 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 13 wrzesień 2015 - 05:52

Można by zamiast 20 postów na stronie zmienić na 30.?


Mogę to zmienić, ale nie przewiduję, jest i tak więcej niż było. Im więcej postów wczytywanych za jednym razem, tym większe obciążenie.
 

Pod avatarem można dać informację o stażu na forum, bo to niekiedy więcej mówi o użytkowniku niż status


Zrobione ;)
 

@Mr. Orbita
Co do ewentualnych poprawek to mi rzuciło sie w oczy( he he zaprzeczę sam sobie) mało widoczne i kontrastowe "Napisano dziś..."
Ten szaro-blady kolor powoduje że trzeba sie wpatrzeć a nie od razu widać czy post jest świerzy czy np. sprzed kilku dni,
mógł byś to przerobić np. na niebieski i bardziej soczysty :?:
 
Ps.jak zrobić by podkreślały sie błędy- nawet w tym tekscie popełniłem dwie literówki,które zauważyłem po przeczytaniu tekstu a podkreślone jako błąd nie były :(


U mnie ten napis "napisano" jest mocno widoczny, tylko lekko jaśniejszy niż treść, sprawdzę to jeszcze na monitorach w redakcji, wolałbym unikać zmian w skinach, żeby nie okazało się, że później co aktualizację będę to musiał za każdym razem poprawiać na nowo.
 
Błędy - sprawdź, czy masz wskazany język polski - Firefox z jakiegoś powodu ustawia czasami angielski, choć edytor jest jak widać po polsku. Powinno zapamiętać ustawienie po jednokrotnej zmianie.
 

Dodajcie szybki dostęp do postów, jak miało to miejsce na starym layoucie. Nie podoba mi się w ogóle zakładka moje posty, bo jest bardzo krótka. Wtedy na całej stronie widziałem, gdzie został napisany nowy post, a gdzie nie. Brakuje jakiejś informacji o nowym poście. Dopiero, gdy wejdziemy w zawartość pojawia się ta lista, a według mnie byłoby lepiej, gdyby pojawiała się już wcześniej.


Moje posty to tylko skrót, zawartość zapewnia przegląd większej ilości, tam też widać gdzie pojawiły się nowe posty i jest opcja przejścia do nieprzeczytanego. Można sobie dorzucić skrót w przeglądarce, bo link do tego jest stały (każdy ma swój - klik na nick po prawej i Moja zawartość.
 

@Mr.Orbita --> czy jest taka możliwość, aby uruchomić ignorowanie tematów/działów na forum, tak aby nie podświetlało się, że są nowe posty?

 
Przewiduję (rozważam) dodanie opcji ignorowania, ale jest to zewnętrzny dodatek, jeszcze go nie testowałem (jest płatny, dopiero zostanie zakupiony). Jeśli się pojawi, to przestrzegam, że używanie tego będzie wymagało rozwagi, bo jeśli pododajesz wątki do ignorowanych, a następnie zdublujesz treści tylko dlatego, że nie wiesz, że gdzieś ktoś inny to napisał, to z moderatorami nie będziemy mieli litości :>
 

A ja się dołączę również do pytania, łatkę polonizującą dostałeś czy robiłeś własną wersję  :?:

 
Jest to gotowe spolszczenie od invisionize.pl
 

W ustawieniach SB można włączyć sobie dźwięk powiadomienia o nowym wpisie, jednak z tego co zauważyłem to nie słychać go. Czy będzie to ustawione?

 
Jest to odłamek innego problemu - indywidualne ustawienia SB po prostu nie działają w ogóle (np. zmienianie kolejności sortowania wcale jej nie zmienia). Nie znam jeszcze przyczyny. Dźwięk jest wyłączony ogólnie, a że ustawienia nie działają, to mimo włączenia i tak go nie słyszysz. Będę szukał rozwiązania na to.
 

Ja tymczasem chyba znalazłem sposób na Shoutboxa w wersji mobilnej a mianowicie chyba będzie trzeba wgrać ten alternatywny skin: http://www.devfuse.c...in-customobile/
W ramach niego jest też pare innych ciekawych funkcji.
Dodatkowo tutaj: http://webflake.sx/t...ny-mobile-skin/
znajduje się ciekawa instrukcja która także może okazać się pomocna.

 
Poland, pisałem Ci w innym temacie, tyś wcale ze Shoutboxa nawet nie korzystał, więc nie wydziwiaj. Skin mobilny ma być prosty, a nie kopiować całe forum, bo jakby miał kopiować, to by go w ogóle nie było, tylko byłoby po prostu pełne forum. Rozwiązanie drugie wygląda jak połączenie tragedii z rozpaczą. Dziękuję za chęci, ale nie pomagasz.
 

Proponowałbym do wersji mobilnej dodać stronę z aktulanie dostępnymi użytkownikami, tak jak jest to dostępne w wersji komputerowej.

 
Zbadam to, ale jak wyżej - skórka mobilna nie ma kopiować funkcjonalności całego forum. Idąc tym tropem po kolei dodawalibyśmy wszystkie funkcje, bo nie tylko tego brakuje, na końcu dostając coś dość wolnego i mało użytecznego.
 

Dodatkowo można wsadzić ukrytą opcje ustawień która to dostępna jest pod tym linkiem: http://forum.satkuri...usercp&tab=core

 
Panel ustawień nie jest dostosowany pod wersję mobilną i same dorzucenie linka nie sprawi, że cudownie się stanie, nadal nie będzie. Zobacz co dostajesz, gdy klikniesz w ten link na skórce mobilnej. Nie widzę sensu dorzucania tego w takiej formie, jest to do niczego nieprzydatne. Poza tym ustawień profilu nie zmienia się codziennie. Albo przechodzisz na korzystanie z pełnej wersji (która na słabszych urządzeniach mobilnych i gorszych przeglądarkach jest wolniejsza) albo jesteś na prostszej i szybszej mobilnej.
 

Czy można już usunąc właśny post, bez proszenia moda?
 
Cały czas mam powiadomienia nowych wpisów z IPB Shoutbox, których nie chcę, a nie widzę opcji wylączenia

 
Nigdy nie będzie usuwania własnych postów, jest to moja decyzja, nie zostanie zmieniona. Usuwanie do niczego dobrego nie prowadzi, powoduje zamieszanie, jeśli ktoś zacznie odpowiadać, jest to szkodliwe. Nie istnieje żaden argument czemu miałaby ta opcja być dostępna, zwłaszcza że w wyjątkowych sytuacjach jest możliwość zgłoszenia do moderacji, która bez problemu to zrobi.
 

Przydałoby się dodać odróżnienie który(e) post(y) jest/są nowy(e), bo czasem nie pamiętam co już czytałem, a co nie :)

 
Po kliknięciu w wątek trafiasz do pierwszego nieprzeczytanego, to forum ma pamiętać, a Ty masz się tym nie przejmować ;) Nowoczesność ;)
 

Prosze o dodanie kolo avatarow, czy jest ktos online

 
Zbadam to, byłoby to przydatne.
 

Ja mam takie propozycje, jesli ktoś pomyłkowo oceni post na + to nie można zkorygować tego np. na -.
 
W wątku Sport Typowania powinny być na górze, a reszta tematów niżej jak na poprzedniej wersji forum.
 
I czy awatar musi być koniecznie kwadratowy i czy musi być w ramce, nie da się tego zmienić?

 
1. W ustawieniach mam włączoną możliwość zmiany głosu, ale coś nie działa, będę to jeszcze sprawdzał, w założeniu tak miało być - z możliwością zmiany głosu.
2. W dziale Sport jest zbyt dużo podpiętych wątków. Jest tak ponieważ w phpBB były dwa typy podpinania (ogłoszenia i zwykłe podpięte), a tu jest jeden. Odpiąłem dodatkowe wątki, myślę że są one na tyle popularne, że i tak będą wysoko.
3. Awatar nie musi być kwadratowy, ale forum przycina go do kwadratu przy wyświetlaniu i maksymalny rozmiar to 300x300. Ramka jest domyślnie. Nie są to tematy na tyle istotne, aby się nad tym pochylać.
 

W ustawieniach "płeć" nie jest przetłumaczona na polski (not telling/male/female)

 
Dzięki, poprawione.
 

Ja mam jeszcze taką propozycję co do avatarów: po kliknięciu na nie, żeby je powiększało, a nie przenosiło do czyjegoś profilu, bo od tego niech służy tylko kliknięcie w nick. :-)
 
No i jeszcze dobrze by było, aby po kliknięciu w gwiazdkę przy temacie pokazywało pierwszy post, którego nie widziałem od ostatniego zerkania w wątek, a nie, że przenosi do pierwszego w temacie.

 
1. Awatary i tak są domyślnie małe, do 300x300, powiększanie ich nie ma sensu, w większości nie są większe.
2. Nie bardzo rozumiem, ale w zasadzie wszędzie klikając w nazwę wątku powinno przenosić właśnie do pierwszego nieprzeczytanego, ew. oznacz wszystko jako nieprzeczytane, bo po konwersji niektóre wątki są w całości nieprzeczytane, co powoduje, że trafia się na pierwszą stronę. Po oznaczeniu wszystkiego już jest z tym spokój, a forum wszystko pamięta.
 

Mam nadzieję że pojawi się styl podobny do tego ze starej wersji

 
Szukałem, ale nie znalazłem, jest wręcz odwrotnie, tj. że posiadacze phpBB chcą styl jak IPB. Widać sprawdza się tu zasada, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;) Pewne tematy to jest jednak kwestia przyzwyczajenia i przyznam, że trochę też się dziwię, bo for na IPB jest w sieci pełno, w Polsce wiele dużych for z tego korzysta, jak dobreprogramy, Komputer Świat, android.com.pl, z naszej branży Radio Polska. Jest to tak rozpowszechnione, że trudno się z tym nie zetknąć. Z przestawieniem się nie powinno być dużych problemów, jeśli w tak wielu miejscach się na to wpada ;)

 

W kwestii jakichś modyfikacji w skórkach - jestem do tego nastawiony sceptycznie z prostego powodu - skończy się to tak jak było w phpBB - że nawaliliśmy pełno modyfikacji, a następnie co aktualizację wszystko się rozsypywało, a na koniec okazało się, że przy grubej aktualizacji to nawet tych modyfikacji nie można przenieść i zostaliśmy głęboko w wiadomo czym. Chyba lepiej tym razem nie powielać tego błędu, a najwyżej rozważyć jakąś ekstra skórkę ale na zasadzie takiej, że nie będzie wybrana domyślnie, będzie opcjonalnie, a jak wywali się po aktualizacji i nie będzie nowej wersji - poleci do kosza.


Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#42 matik

matik

  Forum to mój dom

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2117 postów
 • Od: 01 sty 2011
 • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2015 - 08:19

Przewiduję (rozważam) dodanie opcji ignorowania, ale jest to zewnętrzny dodatek, jeszcze go nie testowałem (jest płatny, dopiero zostanie zakupiony). Jeśli się pojawi, to przestrzegam, że używanie tego będzie wymagało rozwagi, bo jeśli pododajesz wątki do ignorowanych, a następnie zdublujesz treści tylko dlatego, że nie wiesz, że gdzieś ktoś inny to napisał, to z moderatorami nie będziemy mieli litości :>

Spójrz na to też z drugiej strony - jeśli ktoś ignoruje wątki/działy sportowe czy np. wątki typowo techniczne bo kogoś to zupełnie nie interesuje to raczej nie ma szans aby zdublować takie treści, więc możesz być spokojny o to ;)#43 SatExpert

SatExpert

  Edytor wykazów Forum SK

 • Edytor wykazów Forum SK
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6649 postów
 • Od: 30 maj 2012
 • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 wrzesień 2015 - 10:38

Po kliknięciu w wątek trafiasz do pierwszego nieprzeczytanego, to forum ma pamiętać, a Ty masz się tym nie przejmować ;) Nowoczesność ;)

 

Wygląda na to, że w moim Samsungu to nie działa, bo zamiast do nowego postu to przenosi mnie na samą górę strony :/


Golden Media UNI-BOX 2 Combo:
● CP: Premium Max (Moduł SmarCAM-3 CI Plus "legacy")
● TNK HD: Domowy HD (Moduł nCAM HD CI Plus "legacy" )
● TivùSat HD (Moduł SmarCAM TivùSat)

#44 szunaj

szunaj

  Przesiaduję 24/7

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 1821 postów
 • Od: 29 lip 2009

Napisano 13 wrzesień 2015 - 10:42

Kliknij w znaczek po lewej wątku, a nie w sam tytuł.


Użytkownik szunaj edytował ten post 13 wrzesień 2015 - 10:43

Cyfrowy Polsat - Premium MAX + Pakiet VOD

Dekodery  EVOBOX PVR + Mini HD 2000

#45 Dariusz1980

Dariusz1980

  Forum to mój dom

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2479 postów
 • Od: 04 sty 2014

Napisano 13 wrzesień 2015 - 11:28

 

 
Szukałem, ale nie znalazłem, jest wręcz odwrotnie, tj. że posiadacze phpBB chcą styl jak IPB. 

Ja proponuję ten styl http://forum.invisio.../file/627-blau/


Jako drugi do wyboru, może się spodoba :popcorn:


 Witam po dłuższej nieobecności  :popcorn:

 

 

 


#46 Kiler

Kiler

  Połowa mocy ;)

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 1452 postów
 • Od: 20 lis 2006
 • LokalizacjaGdynia

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:30

Czy jest możliwość przy zgłaszaniu postu dodania "listy powodów", jak to miało miejsce przy starej wersji ? Trochę to przyśpieszy prace. :)


multimedi_arhnqaq.png

MaxBox+HD+Sport Champions HD+Canal+HD+HBO HD+Cinemax HD+ MultimediaGO + Internet 120Mb/s
11 lat na forum SAT KURIER B)
 


#47 Gość_nick_usuniety_*

Gość_nick_usuniety_*
 • Goście
 • Od: --

Napisano 13 wrzesień 2015 - 15:05

Kliknij w znaczek po lewej wątku, a nie w sam tytuł.

Faktycznie, ta funkcja działa i jest według mnie super. Powoli przyzwyczajam się do nowego Forum, nie sądziłem, że tak w miarę szybko odnajdę się na nim. Przeszkadza mi jedynie to, że jak nie mam przez siebie dodanego jakiegoś zdjęcia, to wyświetla się ten ,,biały ludzik na czarnym tle".#48 SatExpert

SatExpert

  Edytor wykazów Forum SK

 • Edytor wykazów Forum SK
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6649 postów
 • Od: 30 maj 2012
 • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 wrzesień 2015 - 21:44

Kliknij w znaczek po lewej wątku, a nie w sam tytuł.

 

No właśnie tak robię :P


Golden Media UNI-BOX 2 Combo:
● CP: Premium Max (Moduł SmarCAM-3 CI Plus "legacy")
● TNK HD: Domowy HD (Moduł nCAM HD CI Plus "legacy" )
● TivùSat HD (Moduł SmarCAM TivùSat)

#49 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14400 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 14 wrzesień 2015 - 05:38

@SatExpert - jeśli jesteś na mobilnej, to musisz być zalogowany (ale też coś dziwnego, bo gdy się nie jest zalogowanym to powinno jak pamiętam przenosić na sam koniec, nie początek).

@Kiler - nie widzę takiej możliwości, zbadam to

@M_arek - ujednolicenie, kosmetyka ;)


Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#50 Dariusz1980

Dariusz1980

  Forum to mój dom

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2479 postów
 • Od: 04 sty 2014

Napisano 14 wrzesień 2015 - 11:03

@Mr. Orbita. Czy przewidujesz zrobienie na stronie głównej po prawej stronie Najnowsze posty (30 postów) tak jak jest teraz  Najnowsze tematy?


 Witam po dłuższej nieobecności  :popcorn:

 

 

 


#51 Peterownys

Peterownys

  Zżyty z forum

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3371 postów
 • Od: 13 mar 2014
 • LokalizacjaGdańsk, Polska

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:08

Podczas testów była możliwość zmiany widzianej nazwy przy takim samym loginie. Gdziesś to uciekło czy może ja nie wiem jak do tego dojść?

34057.png


#52 Dariusz1980

Dariusz1980

  Forum to mój dom

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2479 postów
 • Od: 04 sty 2014

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:11

Już nie ma zmiany swojego loginu na inny, to były testy i kto chciał to zmienił.


 Witam po dłuższej nieobecności  :popcorn:

 

 

 


#53 buster

buster

  Aktywny

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 615 postów
 • Od: 09 paź 2007
 • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:21

A ja bym chciał pływający link "wyświetl nową zawartość". Bardzo często korzystam z tego i miłoby było gdybym nie musiał przewijać strony na początek aby iść do nowych postów. Taki link mógłby być cały czas widoczny po prawej na górze lub na dole.

Pozdrawiam.


nc+ pakiet Vip+

 

3522259570.png


#54 czerstwy

czerstwy

  Ekspert

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9375 postów
 • Od: 03 sie 2014

Napisano 14 wrzesień 2015 - 23:07

Dlaczego gdy sprawdzaj swoje lub czyjeś posty pokazuje tylko kilka ostatnich?Nie ma już możliwości  zobaczenia wszystkich postów jak na starym forum ?#55 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14400 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:54

@Dariusz1980 - tak, pisałem o tym wcześniej, w wolnej chwili gdy troszkę się lepiej poczuję, to wznawiam kombinowanie.

@Peterownys - wyłączyłem to w docelowej wersji. Jest to fajne, ale gdy nagle ze 200 osób pozmienia nicki, to nie będziemy w stanie w końcu stwierdzić kto jest kto, a poza tym - nie byłoby nad tym nadzoru i można byłoby sobie ustawiać samemu nicki podobne do kogoś innego. Póki nad tym czuwam sam, to mogę odrzucić taki wniosek. Przy tak dużym forum jak nasze - za duży chaos. Ale niezmiennie jeśli ktoś by chciał i nie jest to tylko impuls, a chce zmienić nick na stałe, to nie ma problemu, zapraszam na PW ;)

@czerstwy - sprawdź funkcję Moja zawartość (klikasz na nick po prawej i tam będzie). Tam obecnie jest rok, docelowo chcę, żeby było tam wszystko ;)


Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#56 Dariusz1980

Dariusz1980

  Forum to mój dom

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2479 postów
 • Od: 04 sty 2014

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:00

@Dariusz1980 - tak, pisałem o tym wcześniej, w wolnej chwili gdy troszkę się lepiej poczuję, to wznawiam kombinowanie.

 

Jak się wykaraskasz to jeszcze Te ikony społecznościowe i inne tam znajdujące się ikony usuń.

Jak na razie tyle z mej strony.


 Witam po dłuższej nieobecności  :popcorn:

 

 

 


#57 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14400 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:03

Nie chcecie tych ikon? Nikt mi tego jak dotychczas nie zgłaszał, poza bodajże @widz666, który pisał, że sobie to zablokował (co nie jest zgłoszeniem - jak zablokował sam, to problem z głowy :P ). O ile pamiętam to mogę to wyłączyć bez problemu. Jeśli taka jest wola narodu, to pyknę ;)


Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#58 widz666

widz666

  Forum to mój dom

 • Konto zablokowane
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2088 postów
 • Od: 30 cze 2014
 • Lokalizacjaسمولينسك

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:42

Poblokowałem w adblocku, bo to jest wręcz irytujące. Gdzie nie wejdę, na stronę o religii i pornografii, sporciei pogodzie to wszędzie te odnośniki do social mediów, które tylko mulą strony. Przecież jak chcę się zalogować do Facebooka czy Twittera to nie będę wchodzić na satkurier czy inną stronę, a na oryginalną. Ale pewnie się znajdą ludzie, którzy to chcą zostawić.

 

Do poprawy widzę trzy rzeczy, dwie związane z ocenianiem postów na plus i minus. Jestem ogólnie tego przeciwnikiem, ale skoro jest to warto to poprawić.

 

1. Większość postów jest nieocenianych ma 0 na szarym tle, ale jeśli wielu ludzi ocenia dany wpis, a ma on tyle samo oceniających na + i - to nie ma tego info, bo post ma nadal 0 na szarym tle. Można to zmienić i jeśli 5 zagłosuje za a pięciu przeciw to żeby był np. kolor niebieski?

2. Nadal można dawać + i - postom, które są w koszu. Skoro zostały usunięte jako zbędne, to powinno ocenianie ich być już nieaktywne, bo tu sztucznie można plusować i minusować.

3. W jaki sposób odblokować sygnatury? Bo można zablokować, ale jeśli się chce przywrócić to nie widzę takiej opcji.


Spoiler

#59 czerstwy

czerstwy

  Ekspert

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9375 postów
 • Od: 03 sie 2014

Napisano 15 wrzesień 2015 - 23:42

Dzięki znalazłem.A posty innego użytkownika też można sprawdzić jak wcześniej?

 

 

@czerstwy - sprawdź funkcję Moja zawartość (klikasz na nick po prawej i tam będzie). Tam obecnie jest rok, docelowo chcę, żeby było tam wszystko ;)#60 Dariusz1980

Dariusz1980

  Forum to mój dom

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2479 postów
 • Od: 04 sty 2014

Napisano 15 wrzesień 2015 - 23:55

Posty użytkownika możesz sprawdzić klikając na profil użytkownika i masz napisane pod spodem Posty

 Witam po dłuższej nieobecności  :popcorn: