Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nowe forum jest ok ,co prawda ma kilka mankamentów ,ale nie od razu Rzym zbudowali :wink: . Mam tylko jedną prośbę o przywrócenie możliwości wyświetlania nowych postów jak było na starym forum ,chodzi mi o to : nowe posty, nieprzeczytane posty ,posty bez odpowiedzi i możliwość przeczytania ostatni post w danym wątku :wink:  Prośba nieaktualna znalazłem .Jak to mówią w gorącej wodzie kapany  :mrgreen: 

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie propozycje, jesli ktoś pomyłkowo oceni post na + to nie można zkorygować tego np. na -.

 

W wątku Sport Typowania powinny być na górze, a reszta tematów niżej jak na poprzedniej wersji forum.

 

I czy awatar musi być koniecznie kwadratowy i czy musi być w ramce, nie da się tego zmienić?

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze taką propozycję co do avatarów: po kliknięciu na nie, żeby je powiększało, a nie przenosiło do czyjegoś profilu, bo od tego niech służy tylko kliknięcie w nick. :-)

 

No i jeszcze dobrze by było, aby po kliknięciu w gwiazdkę przy temacie pokazywało pierwszy post, którego nie widziałem od ostatniego zerkania w wątek, a nie, że przenosi do pierwszego w temacie.

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zamiast 20 postów na stronie zmienić na 30.?

Mogę to zmienić, ale nie przewiduję, jest i tak więcej niż było. Im więcej postów wczytywanych za jednym razem, tym większe obciążenie.

 

Pod avatarem można dać informację o stażu na forum, bo to niekiedy więcej mówi o użytkowniku niż status

Zrobione ;)

 

@Mr. Orbita

Co do ewentualnych poprawek to mi rzuciło sie w oczy( he he zaprzeczę sam sobie) mało widoczne i kontrastowe "Napisano dziś..."

Ten szaro-blady kolor powoduje że trzeba sie wpatrzeć a nie od razu widać czy post jest świerzy czy np. sprzed kilku dni,

mógł byś to przerobić np. na niebieski i bardziej soczysty :?:

 

Ps.jak zrobić by podkreślały sie błędy- nawet w tym tekscie popełniłem dwie literówki,które zauważyłem po przeczytaniu tekstu a podkreślone jako błąd nie były :(

U mnie ten napis "napisano" jest mocno widoczny, tylko lekko jaśniejszy niż treść, sprawdzę to jeszcze na monitorach w redakcji, wolałbym unikać zmian w skinach, żeby nie okazało się, że później co aktualizację będę to musiał za każdym razem poprawiać na nowo.

 

Błędy - sprawdź, czy masz wskazany język polski - Firefox z jakiegoś powodu ustawia czasami angielski, choć edytor jest jak widać po polsku. Powinno zapamiętać ustawienie po jednokrotnej zmianie.

 

Dodajcie szybki dostęp do postów, jak miało to miejsce na starym layoucie. Nie podoba mi się w ogóle zakładka moje posty, bo jest bardzo krótka. Wtedy na całej stronie widziałem, gdzie został napisany nowy post, a gdzie nie. Brakuje jakiejś informacji o nowym poście. Dopiero, gdy wejdziemy w zawartość pojawia się ta lista, a według mnie byłoby lepiej, gdyby pojawiała się już wcześniej.

Moje posty to tylko skrót, zawartość zapewnia przegląd większej ilości, tam też widać gdzie pojawiły się nowe posty i jest opcja przejścia do nieprzeczytanego. Można sobie dorzucić skrót w przeglądarce, bo link do tego jest stały (każdy ma swój - klik na nick po prawej i Moja zawartość.

 

@Mr.Orbita --> czy jest taka możliwość, aby uruchomić ignorowanie tematów/działów na forum, tak aby nie podświetlało się, że są nowe posty?

 

Przewiduję (rozważam) dodanie opcji ignorowania, ale jest to zewnętrzny dodatek, jeszcze go nie testowałem (jest płatny, dopiero zostanie zakupiony). Jeśli się pojawi, to przestrzegam, że używanie tego będzie wymagało rozwagi, bo jeśli pododajesz wątki do ignorowanych, a następnie zdublujesz treści tylko dlatego, że nie wiesz, że gdzieś ktoś inny to napisał, to z moderatorami nie będziemy mieli litości :>

 

A ja się dołączę również do pytania, łatkę polonizującą dostałeś czy robiłeś własną wersję  :?:

 

Jest to gotowe spolszczenie od invisionize.pl

 

W ustawieniach SB można włączyć sobie dźwięk powiadomienia o nowym wpisie, jednak z tego co zauważyłem to nie słychać go. Czy będzie to ustawione?

 

Jest to odłamek innego problemu - indywidualne ustawienia SB po prostu nie działają w ogóle (np. zmienianie kolejności sortowania wcale jej nie zmienia). Nie znam jeszcze przyczyny. Dźwięk jest wyłączony ogólnie, a że ustawienia nie działają, to mimo włączenia i tak go nie słyszysz. Będę szukał rozwiązania na to.

 

Ja tymczasem chyba znalazłem sposób na Shoutboxa w wersji mobilnej a mianowicie chyba będzie trzeba wgrać ten alternatywny skin: http://www.devfuse.com/forums/topic/8787-mobile-shoutbox-and-skin-customobile/

W ramach niego jest też pare innych ciekawych funkcji.

Dodatkowo tutaj: http://webflake.sx/topic/13978-how-to-add-a-shoutbox-to-any-mobile-skin/

znajduje się ciekawa instrukcja która także może okazać się pomocna.

 

Poland, pisałem Ci w innym temacie, tyś wcale ze Shoutboxa nawet nie korzystał, więc nie wydziwiaj. Skin mobilny ma być prosty, a nie kopiować całe forum, bo jakby miał kopiować, to by go w ogóle nie było, tylko byłoby po prostu pełne forum. Rozwiązanie drugie wygląda jak połączenie tragedii z rozpaczą. Dziękuję za chęci, ale nie pomagasz.

 

Proponowałbym do wersji mobilnej dodać stronę z aktulanie dostępnymi użytkownikami, tak jak jest to dostępne w wersji komputerowej.

 

Zbadam to, ale jak wyżej - skórka mobilna nie ma kopiować funkcjonalności całego forum. Idąc tym tropem po kolei dodawalibyśmy wszystkie funkcje, bo nie tylko tego brakuje, na końcu dostając coś dość wolnego i mało użytecznego.

 

Dodatkowo można wsadzić ukrytą opcje ustawień która to dostępna jest pod tym linkiem: https://forum.satkurier.pl/index.php?&app=core&module=usercp&tab=core

 

Panel ustawień nie jest dostosowany pod wersję mobilną i same dorzucenie linka nie sprawi, że cudownie się stanie, nadal nie będzie. Zobacz co dostajesz, gdy klikniesz w ten link na skórce mobilnej. Nie widzę sensu dorzucania tego w takiej formie, jest to do niczego nieprzydatne. Poza tym ustawień profilu nie zmienia się codziennie. Albo przechodzisz na korzystanie z pełnej wersji (która na słabszych urządzeniach mobilnych i gorszych przeglądarkach jest wolniejsza) albo jesteś na prostszej i szybszej mobilnej.

 

Czy można już usunąc właśny post, bez proszenia moda?

 

Cały czas mam powiadomienia nowych wpisów z IPB Shoutbox, których nie chcę, a nie widzę opcji wylączenia

 

Nigdy nie będzie usuwania własnych postów, jest to moja decyzja, nie zostanie zmieniona. Usuwanie do niczego dobrego nie prowadzi, powoduje zamieszanie, jeśli ktoś zacznie odpowiadać, jest to szkodliwe. Nie istnieje żaden argument czemu miałaby ta opcja być dostępna, zwłaszcza że w wyjątkowych sytuacjach jest możliwość zgłoszenia do moderacji, która bez problemu to zrobi.

 

Przydałoby się dodać odróżnienie który(e) post(y) jest/są nowy(e), bo czasem nie pamiętam co już czytałem, a co nie :)

 

Po kliknięciu w wątek trafiasz do pierwszego nieprzeczytanego, to forum ma pamiętać, a Ty masz się tym nie przejmować ;) Nowoczesność ;)

 

Prosze o dodanie kolo avatarow, czy jest ktos online

 

Zbadam to, byłoby to przydatne.

 

Ja mam takie propozycje, jesli ktoś pomyłkowo oceni post na + to nie można zkorygować tego np. na -.

 

W wątku Sport Typowania powinny być na górze, a reszta tematów niżej jak na poprzedniej wersji forum.

 

I czy awatar musi być koniecznie kwadratowy i czy musi być w ramce, nie da się tego zmienić?

 

1. W ustawieniach mam włączoną możliwość zmiany głosu, ale coś nie działa, będę to jeszcze sprawdzał, w założeniu tak miało być - z możliwością zmiany głosu.

2. W dziale Sport jest zbyt dużo podpiętych wątków. Jest tak ponieważ w phpBB były dwa typy podpinania (ogłoszenia i zwykłe podpięte), a tu jest jeden. Odpiąłem dodatkowe wątki, myślę że są one na tyle popularne, że i tak będą wysoko.

3. Awatar nie musi być kwadratowy, ale forum przycina go do kwadratu przy wyświetlaniu i maksymalny rozmiar to 300x300. Ramka jest domyślnie. Nie są to tematy na tyle istotne, aby się nad tym pochylać.

 

W ustawieniach "płeć" nie jest przetłumaczona na polski (not telling/male/female)

 

Dzięki, poprawione.

 

Ja mam jeszcze taką propozycję co do avatarów: po kliknięciu na nie, żeby je powiększało, a nie przenosiło do czyjegoś profilu, bo od tego niech służy tylko kliknięcie w nick. :-)

 

No i jeszcze dobrze by było, aby po kliknięciu w gwiazdkę przy temacie pokazywało pierwszy post, którego nie widziałem od ostatniego zerkania w wątek, a nie, że przenosi do pierwszego w temacie.

 

1. Awatary i tak są domyślnie małe, do 300x300, powiększanie ich nie ma sensu, w większości nie są większe.

2. Nie bardzo rozumiem, ale w zasadzie wszędzie klikając w nazwę wątku powinno przenosić właśnie do pierwszego nieprzeczytanego, ew. oznacz wszystko jako nieprzeczytane, bo po konwersji niektóre wątki są w całości nieprzeczytane, co powoduje, że trafia się na pierwszą stronę. Po oznaczeniu wszystkiego już jest z tym spokój, a forum wszystko pamięta.

 

Mam nadzieję że pojawi się styl podobny do tego ze starej wersji

 

Szukałem, ale nie znalazłem, jest wręcz odwrotnie, tj. że posiadacze phpBB chcą styl jak IPB. Widać sprawdza się tu zasada, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;) Pewne tematy to jest jednak kwestia przyzwyczajenia i przyznam, że trochę też się dziwię, bo for na IPB jest w sieci pełno, w Polsce wiele dużych for z tego korzysta, jak dobreprogramy, Komputer Świat, android.com.pl, z naszej branży Radio Polska. Jest to tak rozpowszechnione, że trudno się z tym nie zetknąć. Z przestawieniem się nie powinno być dużych problemów, jeśli w tak wielu miejscach się na to wpada ;)

 

W kwestii jakichś modyfikacji w skórkach - jestem do tego nastawiony sceptycznie z prostego powodu - skończy się to tak jak było w phpBB - że nawaliliśmy pełno modyfikacji, a następnie co aktualizację wszystko się rozsypywało, a na koniec okazało się, że przy grubej aktualizacji to nawet tych modyfikacji nie można przenieść i zostaliśmy głęboko w wiadomo czym. Chyba lepiej tym razem nie powielać tego błędu, a najwyżej rozważyć jakąś ekstra skórkę ale na zasadzie takiej, że nie będzie wybrana domyślnie, będzie opcjonalnie, a jak wywali się po aktualizacji i nie będzie nowej wersji - poleci do kosza.

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję (rozważam) dodanie opcji ignorowania, ale jest to zewnętrzny dodatek, jeszcze go nie testowałem (jest płatny, dopiero zostanie zakupiony). Jeśli się pojawi, to przestrzegam, że używanie tego będzie wymagało rozwagi, bo jeśli pododajesz wątki do ignorowanych, a następnie zdublujesz treści tylko dlatego, że nie wiesz, że gdzieś ktoś inny to napisał, to z moderatorami nie będziemy mieli litości :>

Spójrz na to też z drugiej strony - jeśli ktoś ignoruje wątki/działy sportowe czy np. wątki typowo techniczne bo kogoś to zupełnie nie interesuje to raczej nie ma szans aby zdublować takie treści, więc możesz być spokojny o to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Kliknij w znaczek po lewej wątku, a nie w sam tytuł.

Faktycznie, ta funkcja działa i jest według mnie super. Powoli przyzwyczajam się do nowego Forum, nie sądziłem, że tak w miarę szybko odnajdę się na nim. Przeszkadza mi jedynie to, że jak nie mam przez siebie dodanego jakiegoś zdjęcia, to wyświetla się ten ,,biały ludzik na czarnym tle".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert - jeśli jesteś na mobilnej, to musisz być zalogowany (ale też coś dziwnego, bo gdy się nie jest zalogowanym to powinno jak pamiętam przenosić na sam koniec, nie początek).

@Kiler - nie widzę takiej możliwości, zbadam to

@M_arek - ujednolicenie, kosmetyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...