Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może Admin doda taką opcję, mnie to nie przeszkadza, bardziej te długie i wielgachne podpisy męczyły,

tak na marginesie na Google Chrome AdBlock jakoś inaczej działa niż na Mozilla, z musu się na Google przesiadłem i trochę to irytuje, ale Google Chrome za to mniej obciąża Laptopa.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam na MODA :D

 

A tak poważnie to mam dwie uwagi:

 

1) Wybór moda według reputacji to bzdura, bo jak ja zacznę pisać posty zgodne ze zdaniem większości to w krótkim czasie dojdę do +100, więc to żaden wyznacznik. Reputacja oddaje bardziej kwestię tego kto jest zgodny z większością na forum w kwestii poglądów ;) Jeszcze gdyby były tutaj same LIKE, ale UNLIKE powoduje, że reputacje nie ma nic wspólnego z realną postawą danej osoby.

 

2) Prośba do MODÓW (szczególnie @pitter), żeby nie dawał warnów czy banów za ilość UNLIKE'ÓW tylko wczytał się w dyskusję i realnie sprawdził, kto zaczął offttop. Jak sprawdza to @Mr.Orbita to jest ok i robi to wzorowo (łącznie z opisem). Natomiast sugerowanie się innymi poglądami niż inni i co za tym idzie ilością minusów i za to wlepianie bana i warna jest zaprzeczeniem idei forum, gdzie chyba o to chodzi, żeby był pluralizm ?? Po czym wnioskuje, że jest inaczej? Otóż to moje treści zostały usunięte, ja zablokowany, a moi interlokutorzy nie dostali żadnego bana, mogli dalej pisać i pisali, ja nie mogłem im odpowiedzieć (bo niby jak?) a ich wypisywane treści już później nie zostały usunięte. To jak to jest? To jakby offtop i nagle nie offtop jak jest zgodny z linią większości? Więcej pluralizmu - ponadto chyba więcej dyskusji to większy ruch na forum? Myślę, że @widz666 miał to też na myśli, pisząc w stopce ;)

Edytowane przez Intermario
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie moderatorem, to nie jest łatwa rzecz, bycie adminem też - ale satysfakcja jest. Mam tu w tej kwestii spore doświadczenie, nie będę rozwijać wątku. Czasem bywa tak, że nad pewną sprawą trzeba się dobrze zastanowić, by nie podjąć pochopnej decyzji - na tym forum wskazane są raczej szybkie decyzje. Wiadomo, że administrator czy moderator mają swoje prywatne poglądy - trzeba umieć je odstawić na bok i podjąć merytoryczną decyzję. Na forum nie bywam zbyt często (raz w tygodniu), więc nie pasuję na moderatora i proszę nie brać pod uwagę mojej kandydatury, gdyby takowa padła. Jeśli pojawi się jakaś sprawa, która może wymagać na przykład jakiejś konsultacji, zasięgnięcia opinii, to w takim przypadku jestem do dyspozycji.

 

Druga kwestia to kwestie polityczne - zdaję sobie sprawę z tego, że forum jest serwisem specjalistycznym, ale sądzę, że od bieżącej polityki całkowicie nie da się uciec. Więc jeśli ktoś porusza tematy polityczne i światopoglądowe, to mi to nie przeszkadza. Grunt, by nie odejść za bardzo od tematu.

Edytowane przez Dawidek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Intermario - wcale nie dostałeś za unlike'y, tylko za zaśmiecanie wątku i generowanie kłótni, nigdy minusowe punkty nie stanowią żadnego wyznacznika komu co przyznać. I dlatego dostałeś tylko Ty, bo Ty rozkręcałeś to zaśmiecanie i to nie pierwszy raz. Jeśli więcej ruchu ma powstać za sprawą tworzenia kłótni w wątkach, to ja za taki ruch dziękuję serdecznie, wolę mniejszy.

 

@Dawidek - dyskusje polityczne będą wycinane, to forum specjalistyczne, a nie polityczne ;) Ale każdy przypadek wymaga osobnej analizy, różny jest stopień zjeżdżania z wątku.

 

Chyba umknęło mi pytanie, czy poszukiwani są moderatorzy do pojedynczych działów - generalnie nie. Raczej "globalsy", bo w jednym dziale może być spokój, w innym ruina i taki "lokals" jest bezsilny ;) Teraz stosujemy tylko pomoc w wybranych dynamicznych działach (jak np. wzorowo działający @swojadroga w Cyfrowym Polsacie ;) ).

 

Co do uzasadnień - przypominam to, co już kiedyś pisałem - po pierwsze nigdy nic tu nie dzieje się bezzasadnie, a po drugie - moderacja nie jest opłacana, co powoduje, że każdy stara się na tyle ile może i ma czasu. Jak ktoś jest w stanie zajrzeć na 5 minut, a ma 10 zgłoszeń, to ma po 30 sekund na każde i cudów nie ma - 30 sekund to w najlepszym przypadku zajmuje samo wycinanie. Aktualni moderatorzy oraz ja moderujemy tu już grubo po parę lat, chyba wszyscy ponad 5, niektórzy niemal od samego początku, więc jeśli jest jakaś reakcja, to nawet jeśli jest nieopisana - jest zasadna. Już przez tyle lat mamy wyczucie co jest zasadne, a co nie ;) Ja staram się w miarę możliwości robić opisy swoich działań, inni różnie, ale działanie wszystkich cenię i chwalę, robią co mogą i nie mam uwag co do ich decyzji. W razie wątpliwości co do zasadności tego, czy innego działania można pisać na PW. Póki nie zwiększymy ekipy to raczej lepiej nie będzie, to jest maksimum tego, co możemy zrobić mając tyle czasu ile mamy i robiąc społecznie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita - to jeszcze jedna kwestia z tymi banami i warnami. Tak naprawdę to z banem zorientowałem się po dwóch dniach, bo początkowo myślałem, że wgrywacie jakiegoś update'a. I teraz, gdybym nie miał bana to w ogóle bym się nie zorientował, że mam warna. Ta informacja była w moim poście w koszu. Chodzi mi o to czy nie trzeba jakoś bardziej jasno kogoś powiadomić, bo podejrzewam, że jak ktoś nie dostanie bana (albo nawet jak go dostanie) to nie zorientuje się, że ma warna (bo mail trafił w SPAM), więc daremna wasza praca. Podejrzewam, że większość nawet o warnie nie wie, bo nie każdy analizuje swoje posty z przeszłości.... (może wrzucić wiadomość z automatu dla usera, ale tutaj na forum, to się zauważy...) ;) Dlaczego też nie widać, jak na starym forum ile kto ma warnów? Widzimy chyba tylko swoje....

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć ilość po lewej pod ilością postów i datą rejestracji, chyba tylko swoje (chociaż nie pamiętam jak to jest). Informację o BAN-ie sprawdzę, ale wydaje mi się, że powód przy wejściu powinien się pokazywać albo przynajmniej informacja, że masz zablokowany dostęp. Nie wiem w jaki jeszcze sposób można by o tym informować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć ilość po lewej pod ilością postów i datą rejestracji, chyba tylko swoje (chociaż nie pamiętam jak to jest). Informację o BAN-ie sprawdzę, ale wydaje mi się, że powód przy wejściu powinien się pokazywać albo przynajmniej informacja, że masz zablokowany dostęp. Nie wiem w jaki jeszcze sposób można by o tym informować...

 

Tak jest po lewej pod avatarem itd. Chodziło mi jednak o info np. do skrzynki forumowej albo "pokolorowanie", że ostrzeżenie przyznano. Pokolorowany jest tylko warn z posta, gdzie go się otrzymuje czyli np. tego z kosza (fajnie na czerwono i widać wyraźnie).

Ponadto jest w profilu info, że pisanie zabronione czy jakoś tak, ale jak wchodzisz na forum i nie zaglądasz do profilu (a nie masz bana) to można to pominąć i nie zauważyć ;) (szczególnie jak się ma więcej warnów). Ja mając bana przez 2 dni myślałem, że robicie update :P a jakbym bana nie miał to chyba bym się nie zorientował, że dostałem ostrzeżenie....

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie nie jest widoczne dla wszystkich, bo przykładowo dlaczego twoi sąsiedzi mają wiedzieć, że dostałeś mandat za jazdę samochodem niezgodnie z przepisami? Tak samo na forum, dlaczego ktoś ma wiedzieć o czyimś ostrzeżeniu, np. prowokować go i doprowadzić w efekcie do bana. Może tu przesadzam, ale są informacje, które powinien znać tylko zainteresowany. W końcu mail z rejestracji też nie jest pokazany pod nickiem. Są rzeczy do wglądu publicznego, muszą też być jakieś prywatne. Zwłaszcza że ostrzeżenie jest indywidualne, przede wszystkim zainteresowany powinien to wiedzieć i odpowiednio się potem zachowywać.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się powtórzę ale jestem za przywróceniem możliwości czytania wszystkich postów swoich jak i innych a nie tylko kilku ostatnich.A tak trochę poza tematem dlaczego @cyfra.tv nie moderuje już wątków o NC+?Pisał często o nowościach  jakie nam serwuje ten operator teraz takiej osoby brakuje w tamtych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Intermario - jest licznik po prawej + powiadomienia mail, trzeba obserwować, zobaczy się co można więcej we tej sprawie zrobić, dopisuję do listy.

@kacper130700 - mało przydatne z tą aktywnością, ale zobaczę, czy to jest dostępne do odpalenia.

 

W kwestii warnów wyjątkowo zgadzam się z @widz666 - wydaje mi się, że w obecnej formie jest lepiej, a reputacja przejęła formę oceny użytkownika (na starym forum można było zorientować się po ostrzeżeniach, czy ktoś nie wywija jakichś numerów, teraz widać to po reputacji, a sankcje chyba nie muszą być widoczne, jeśli jest inny sposób oceny).

 

@czerstwy - odnoszę wrażenie, że to co piszesz już tu jest - wchodzisz w profil i po prawej masz "Zawartość", tam jest więcej niż kilka (ale nie wszystko, a bodajże rok do tyłu - wiem o tym, było zgłoszone, będzie poprawiane).

@cyfra.tv zrezygnował i opuścił forum już jakiś czas temu, spora strata, ale tak bywa :(

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacje nie zawsze odzwierciedla postawę danego użytkownika na forum, bo można dostać dużo plusów pisząc np. w Hyde Parku a w tematach typowo satelitarnych o plusa jest dużo trudniej.  

Jeszcze jedno moja propozycja chodzi o posty które trafiają do kosza a mają przyznane punkty reputacji czy da się zrobić aby po usunięciu z kosza były anulowane ? 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...