Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Edycję do 24h mieć musisz i jeśli udawało się zmieniać, to musiałeś mieścić się w zakresie. Jednak rzadko się zdarza edytować posty starsze niż 24h, więc można na to nie zwrócić uwagi.

 

Bezsenność: zwykle pracuję nocą - jest spokój, nikt nie przeszkadza, w dzień rozpraszają mnie inne sprawy ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert - miałeś angielski z mojej winy - poprawiając rangę mam domyślnie wpisany angielski i jeśli klepnę OK zapominając o tym, to po zmianie rangi ktoś może dostać niechcący "English", będę bardziej uważał ;)

Aha rozumiem ;)

 

 

Co do samego systemu - minęło kilka miesięcy od wprowadzenia i wygląda na to, że chyba pożegnamy minusy. Niestety nie sprawdza się to, lecą minusy odwetowe nie za treści, tylko na złość. W kilku przypadkach musiałem reagować. Nie tak to powinno wyglądać - w założeniu chciałem, aby minusować np. błędne odpowiedzi (porady wprowadzające w błąd) lub np. posty użytkowników piszących niezrozumiale. Generalnie aby piętnować złe zjawiska, a nie żeby prowadzić prywatne wojenki reputacyjne... Nie jest to jeszcze ostateczna decyzja, ale ku temu się kieruję - brutalnie rzecz ujmując przynajmniej jakaś grupa osób (niestety nie mała) nie umie z tego korzystać z pożytkiem dla społeczności - no sorry :P

Ja tam minusuję posty, w których po prostu nie zgadzam się z opinią użytkownika w nim zawartą ;) nigdy nic nie robię z zawiści, ba często zdarza się, że jakiemuś userowi w jednym wątku daję minus, a w innym plus :)

o właśnie, a jak wygląda sprawa z plusami? Nie są zbyt beztrosko rozdawane? :)

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputację pomyliłem kolejności, ale gdy zwróciliście uwagę, to zamieniłem. Co do samego systemu - minęło kilka miesięcy od wprowadzenia i wygląda na to, że chyba pożegnamy minusy. Niestety nie sprawdza się to, lecą minusy odwetowe nie za treści, tylko na złość. W kilku przypadkach musiałem reagować. Nie tak to powinno wyglądać - w założeniu chciałem, aby minusować np. błędne odpowiedzi (porady wprowadzające w błąd) lub np. posty użytkowników piszących niezrozumiale. Generalnie aby piętnować złe zjawiska, a nie żeby prowadzić prywatne wojenki reputacyjne... Nie jest to jeszcze ostateczna decyzja, ale ku temu się kieruję - brutalnie rzecz ujmując przynajmniej jakaś grupa osób (niestety nie mała) nie umie z tego korzystać z pożytkiem dla społeczności - no sorry  :P

 

PS: Drobny akcent zimowy - jak co roku coś kombinujemy, w tym roku tylko śnieżynki w tle. Emotki są bez czapeczek, bo nie znalazłem pasującego zestawu, ale jeszcze poszukam albo może dojdę jak samemu wyphotoshopować (zachowując jakość i mały rozmiar plików) w wolnej chwili ;)

Niech pozostaną minusy, większość nie minusuje ze złości, niech tym razem z powodu małej grupki nie usuwa się coś dobrego.

 

A jeśli chodzi o zimę, to mi brakuje tych czapeczek.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do samego systemu - minęło kilka miesięcy od wprowadzenia i wygląda na to, że chyba pożegnamy minusy. Niestety nie sprawdza się to, lecą minusy odwetowe nie za treści, tylko na złość. W kilku przypadkach musiałem reagować. Nie tak to powinno wyglądać - w założeniu chciałem, aby minusować np. błędne odpowiedzi (porady wprowadzające w błąd) lub np. posty użytkowników piszących niezrozumiale. Generalnie aby piętnować złe zjawiska, a nie żeby prowadzić prywatne wojenki reputacyjne... Nie jest to jeszcze ostateczna decyzja, ale ku temu się kieruję - brutalnie rzecz ujmując przynajmniej jakaś grupa osób (niestety nie mała) nie umie z tego korzystać z pożytkiem dla społeczności - no sorry :P

 

PS: Drobny akcent zimowy - jak co roku coś kombinujemy, w tym roku tylko śnieżynki w tle. Emotki są bez czapeczek, bo nie znalazłem pasującego zestawu, ale jeszcze poszukam albo może dojdę jak samemu wyphotoshopować (zachowując jakość i mały rozmiar plików) w wolnej chwili ;)

 

A nie mówiłem, że tak będzie. :P Od razu mówiłem, żeby nie wprowadzać, jednak widocznie wymagana była najpierw praktyka.

 

Co do emotek: nie można tamtych z phpBB co były jakoś wstawić? Czy przepadły, bo nie było żadnej kopii? Chociaż może na web.archive.org coś jest.

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było też przez admina obiecywane, że będą pewne ograniczenia, że nie może ktoś sam nic nie pisać, a tylko oceniać innych. Na takiego szkodnika nie było rady. Nie może tak być, że ktoś od siebie nic nie pisze na forum, a tylko ocenia inne wpisy - przeważnie na minus. Miała być jakaś minimalna liczba postów, która dopiero daje możliwość oceniania innych. Sam miałem taką sytuację, że jeden użytkownik miał 3-4 konta, większość z 0 liczbą postów i z każdego dawał mi dziennie kilka minusów. Pewne rzeczy trzeba ukrócić.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś istotny powód dlaczego wyszukiwarka nie daje wyników dla zapytań < 5 znakowych? W ciągu 2 dni potrzebowałem 2 razy wyszukać 3 znakowe frazy i odbiłem się od ściany:/

Druga kwestia to przypomnienie i zapytanie o status dla kiepskiego działania 'Idź do pierwszego nieprzeczytanego posta' który przenosi w 99% do kilku postów wsześniej :/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kacper130700 - SOA #1 - u mnie działa (albo to kara od YouTube za wstawianie teledysku Michała Szpaka :P )

@Pablito - zobacz, czy nie przestawiłeś sobie opcji po lewej - tam są opcje związane z filtrowaniem i jak przesadzisz z filtrowaniem, to faktycznie nic się nie pojawi. Domyślnie typ to fora, a data - nieczytana zawartość, inne są wyłączone (aby wyłączyć - klikasz jeszcze raz).

@DejwidBDG - przyczyna może być podobna do tej wyżej (o ile nie masz na myśli Tapatalka, wtedy nie wiem, ale nikt więcej nie zgłasza tego)

@marrak - poniżej 4 znaków, 4 znakowe powinny jeszcze działać - przyczyny techniczne (duże obciążenie)

@Be89 - w ustawieniach w profilu jest do wyboru albo przy każdym poście albo raz dziennie, spróbuj przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jest admin to się też dołączę. Podobno wszystkie poprawki wykonano. Kiedyś była zbierana lista błędów i życzeń forumowiczów. Nadal nie wyjaśniono, czy data edycji ostatniego postu w wątku musi być wyświetlana - czy sprawdzono i nie można, czy nie sprawdzono tego? Dodatkowo zgłaszałem, że mi nie wyświetla emoticonu :> po dodaniu wpisu, bo podczas wpisywania jest prawidłowy wyświetlany. Też nie było odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...