Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzanie pisowni ustawiasz po stronie przeglądarki, klikając prawym przyciskiem myszy na wpisywany tekst i ustawiając język polski do sprawdzania pisowni. Sprawdzone przed chwilą na najnowszym Firefoxie. Przeglądarka powinna zapamiętać to ustawienie dla danej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek357

Sprawdziłem przed chwilą u siebie to, co wyżej napisałeś i muszę przyznać, że zadziałało. Ale... tylko do czasu wylogowania się z forum i zamknięcia przeglądarki! Po ponownym zalogowaniu się na forum i sprawdzeniu tego, okazuje się, że ponownie nie działa. :( Wygląda na to, że przeglądarka u mnie nie zapamiętuje tego ustawienia. Może ma to jakiś związek z cookies? Bo ja mam ustawione tak, że przy zamykaniu przeglądarki Firefox wszystkie cookies, historia przeglądania itp. są automatycznie całkowicie usuwane. I raczej nie zamierzam zmieniać tego ustawienia. Jak już też wyżej wspomniałem, sytuacja ta występuje tylko tutaj na nowym forum SK. Na innych stronach, np. podczas pisania komentarza pod artykułem na portalu "SatKurier.pl" podkreślanie błędnie napisanych wyrazów cały czas działa u mnie znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być, że kasując dane przeglądania, kasujesz też ustawienia sprawdzania pisowni. Pole do wpisywania tekstu na forum to nie jest klasyczne pole tekstowe, tylko iframe i być może dlatego Firefox domyślnie nie ustawia języka polskiego. W Operze nic nie ustawiałem, a pisownię sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne było to spowodowane nickiem kolegi jackie, który za czasów phpBB miał ":-)" w nicku, i przez to były problemu po przejściu ze skryptu do skryptu. Polecam sprawdzić inne wątki, gdzie cytowano kolegę, czy nie występują podobne zjawiska, bo jest to bardzo prawdopodobne.

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawca hostingu miał awarię od ok. 9:45, dopiero przywraca działanie, sprawa niezależna od nas, nie związana z nowym forum. Nie działały całkiem ani serwis, ani forum.

 

Do wcześniejszych postów odniosę się jak tylko odkopiemy się z roboty po targach, ale wszystkie problemy będą badane/rozwiązywane, notuję na bieżąco, można zgłaszać ;) (tylko proszę nie powtarzać rzeczy już zgłoszonych - co już było, to wiem, powtarzanie nie przyśpieszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wszystko błahostki. Lepiej sprawdźcie, czy po kilkugodzinnej przerwie coś się zmieniło, poprawiło w funkcjonowaniu forum. Mr. Orbita obiecywał, że niczym pilot w samolocie będzie sprawdzać checklistę i kolejno poprawiać błędy, niedociągnięcia, życzenia użytkowników. Rozumiem że ta przerwa m.in. temu służyła.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...