Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Admin ma szukać lekarstwa jak napisałem gdzie problem tkwi, wszelkie błędy w Microsoft Edge które pokazują się na Forum są winą przeglądarki, więc nie zgłaszaj takich rzeczy, chyba że korzystasz też z innych przeglądarek i to samo jest ;)

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie zupełnie zbędne. Nie dla wszystkich piszących tutaj, jest wszystko takie oczywiste. Pomyśl, że ktoś inny oprócz mnie może korzystać z Edga i szukać tutaj odpowiedzi.

PS. Nie demonizowałbym tak bardzo przeglądarek MS, ale to już nie temat do dyskusji tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest problem z niewłaściwą godziną w sytuacji nie zalogowania sie na forum.

 

Wiem o tym, jest zanotowane.

 

Nie, te problemy mam w wersji desktopowej - z mobilnej wogóle nie korzystam :) po kliknięciu w gwiazdkę lub kropkę przenosi mnie z reguły na na samą górę, a nie w konkretny post :/

ale walić to, wystarczy że zrobisz tak że nieprzeczytane posty będą jakoś oznakowane, a ja sam sobie przewinę stronę tam gdzie trzeba ;)

 

Aha i jeszcze pytanko: jak w edytorze zmienić wygląd na klasyczny z widokiem znaczników BBCode zamiast tego z sformatowanym tekstem? Bo ten obecny sprawia mi same problemy :/

 

Edytor - wygląd klasyczny za pomocą pierwszej ikony u góry od lewej.

Trafianie w wątki nieprzeczytane - nie trafiłem na to, proszę każdego, kto tak ma - podrzucić informację o przeglądarce na PW.

 

W dalszym ciągu nie dochodzi wiekszość mejli z informacją o napisanym nowym poście w obserwowanym dziale,wątku... :facepalm:

 

Nie mogę tego potwierdzić, mam całe stosy powiadomień oraz zwrotów z maili, które odrzucają powiadomienia (zwykle podane fałszywe maile itp.) W opcjach powiadomień w profilu ma być wybrane Natychmiast oraz zaznaczony mail przy Powiadom mnie o nowych odpowiedziach w obserwowanych tematach i Powiadom mnie o nowych tematach w obserwowanych forach. Jeśli gdzieś coś nie dolatuje - najprościej dodać wątek do obserwowanych na nowo, pewnie coś nie zagrało jak trzeba, konwersja to była trudna, długa i ciężka, ale konieczna operacja.

 

A jakaś skórka będzie nałożona czy tak już pozostanie?

 

Coś chyba się pojawi, ale nie domyślnie. Domyślny wygląd to będzie ten.

 

Widzę,że coraz więcej problemów się rodzi z "nową" wersją forum... :evil:

Po co było zmieniać coś co było dobre i przyjazne użytkownikom(większości)? :crazy:

 

Szczegółowe wyjaśnienie, choć też nie wszystko jeszcze obejmuje: https://forum.satkurier.pl/topic/12141-nowe-forum-sk/?p=1022183

Pisałem to setki razy: gdybym mógł nie zmieniać, to bym nie zmienił, bo jestem za leniwy na takie zabawy. Nie dało się.

Na dzienne odsłony liczone w tysiącach to póki co ilość problemów jest śladowa, mniejsza niż te problemy, które występowały na starym forum i stawały się coraz bardziej krytyczne.

 

Nie korzystałem z wyszukiwarki :wink:

Miałem "subskrybowany" dział CP i wszystkie informacje o nowych postach z tego działu do mnie docierały :D

 

1.Przeszukując "swoje" posty w profilu dlaczego tylko 5 postów pokazuje? A gdzie wszystkie pozostałe???

2.Przy "repuchach" było by dobrze dać możliwość wpisania komentarza za co osobnik dostał (+) lub (-)

 

A mejle o nowych postach pomimo,że pojawiły sie w tematach w dziale CP jak nie dochodziły tak nie dochodzą....

Dochodzą "wybiórczo" - ale w jaki sposób stronka to sobie wybiera...to chyba nawet administracja nie ma pojęcia...

A jest jeszcze wogóle szansa przeglądania "starego" forum?

 

1. Klik na Zawartość po prawej, jest tam na razie rok.

2. Nie przewiduję tego, trochę by to komplikowało system, chodzi o to, żeby puszczać + jak ktoś coś napisze OK, a - jak nie, bez dodatkowego wyjaśniania.

 

Stare forum jest niedostępne.

 

W Microsoft Edge nie działa też cytowanie.

 

Działa za drugim razem, wiem też o tym, sprawdzam na bieżąco, także na najnowszej kompilacji 10547 Windows 10, monitoruję sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia na mejla "odblokowały" się i teraz dochodzą "kilogramami" :crazy:

Wydaje mi się,że w starej wersji forum były wysyłane (jak na większośći for) o pierwszej nieczytanej odpowiedzi/wpisie w wątku.

A teraz dostaję mejla o KAŻDEJ odpowiedzi napisanej w każdym obserwowanym temacie :/

Więc na "dzień dobry" po powrocie do domu w skrzynce odbiorczej ponad 60 mejli z KILKU oserwowanych tematów. :evil:

Edytowane przez Ceberebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceberek - tak powinno być, powiadomienia przychodzą o każdej odpowiedzi w wątku, tak to działa, nie ma możliwości zmiany sposobu działania powiadomień, tak zostanie.

@PLANETKA i @Dariusz1980 - na tygodniu wyeliminowałem jedną z potencjalnych przyczyn zwolnień, jeszcze będę badał jedną sprawę

@pilek2 - nie znajdę czasu na poprawki na forum przed 10 października. Do wtorku oddajemy magazyn do druku, później jest wystawa SAT Krak. Po 10 października będę kolejno analizować zgłoszone sprawy i próbować rozwiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceberek - tak powinno być, powiadomienia przychodzą o każdej odpowiedzi w wątku, tak to działa, nie ma możliwości zmiany sposobu działania powiadomień, tak zostanie.

Ale na "starym" forum funkcjonowało to inaczej: przychodziło powiadomienie o PIERWSZYM,NIEPRZECZYTANYM poście.

I dopiero po przeczytaniu dochodziły mejle o nowym,w danym momencie jeszcze nie przeczytanym :(

Czyli rozumiem,że w OBECNEJ wersji forum nie ma takiej możliwości udogodnienia dla użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem takie utrudnienie dla gości, że jak się kliknie na głównej w nazwę tematu, to przekierowuje do pierwszego postu, a nie do najnowszego w wątku o którym strona główna informuje. Trzebaby było to naprawić, bo gościom to utrudnia oglądanie forum, a też nie każdy potrafi przejść do ostatniej strony, jak jest np. 130, a on siedzi na pierwszej, a IP.Board pokazuje mu tylko 3 pierwsze, zamiast jeszcze dodać przycisk z ostatnią.

Edytowane przez PharellMan
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie do jakich głupot prowadzi cenzura niektórych wyrazów na forum:

https://forum.satkurier.pl/topic/12669-azbox-premium-hd-pomoc/?do=findComment&comment=1048169

 

Wyraz c h a m jest cenzurowany i w efekcie słowo u r u c h a m i a n y też jest w połowie wypikane.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki oto problem:

Korzystam z przeglądarki Firefox (obecnie najnowsza jej wersja 41.0.1). Przeglądarka ta ma fajną i przydatną funkcję podkreślania na czerwono wyrazów napisanych np. z błędem ortograficznym albo literówką.

Na starym forum typu phpBB, gdy pisałem nowego posta to te podkreślanie działało znakomicie. Na nowym, obecnym forum, podczas pisania posta (np. teraz) nie działa mi w ogóle! Powoduje to konieczność bardzo uważnego pisania i późniejszego ponownego sprawdzania treści postu przed jego wysłaniem na forum. Trochę mnie to irytuje, bo piszę w miarę bezwzrokowo i dość szybko, co sprawia, że "potknięcia" przy pisaniu się zdarzają. Gdy były przez przeglądarkę podkreślane to po zakończeniu pisania postu w łatwy i szybki sposób błędy te sobie poprawiałem. Teraz nie mam takiej możliwości, bo podkreślanie błędnie wpisanych wyrazów przez przeglądarkę nie działa. :( A niechlujstwa w postach nie lubię. Dodam jeszcze, że taka sytuacja występuje u mnie tylko podczas pisania postów tu na nowym forum. Na innych stronach internetowych, np. podczas wypełniania jakiegoś furmularza, funkcja ta nadal normalnie mi działa.

 

Czy jest możliwość, aby to jakoś naprawić? Tylko proszę mi nie pisać, że mam zmienić przeglądarkę np. na Chrome, bo nie mam zamiaru tego robić!

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...