Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym. Z jednej strony oczywiście każda forma dotarcia do czytelników jest warta uwagi i rozumiem, że z punktu widzenia korzystających z tego rozwiązania - aplikacja jest wygodna, bo zbiera w jednym miejscu dostęp do różnych for dyskusyjnych. Ale mam żal do twórców w zakresie przesadnej autopromocji, zwłaszcza pod postacią stopek zaśmiecających treści postów (doklejają się automatycznie, korzystający z aplikacji często nawet nie mają świadomości, że tak się dzieje) oraz uważam, że sam kod integrujący Tapatalk z systemami forum jest niskiej jakości, co generuje różne problemy techniczne. Przy tym na obecności na forum Tapatalk zarabia wyświetlając swoje reklamy, a w zamian nie oferują w zasadzie nic (poza potencjalnym ruchem na bazie samej obecności w swego rodzaju "hubie"), bo monetyzacja z ich strony jest na poziomie kiepskiego żartu...

 

W każdym razie technicznie nie będzie problemu, aby integracja dalej sobie była. Kieruję się raczej w stronę machnięcia ręką na minusy i zostawienie tego dla wygody osób, które korzystają, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyżby zostało wprowadzone jakieś zabezpieczenie czy coś takiego? Mam coś takiego (już dwa razy dzisiaj mi się tak zdarzyło), że po wejściu na forum SatKuriera wyskoczyło mi coś takiego: 

One more step

Please complete the security check to access forum.satkurier.pl

 

I obok - okienko i obok niego napis "Nie jestem robotem" = sprawdzanie, czy nie jestem botem.

 

Wie ktoś może, co się stało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest captcha z CloudFlare, powody mogą być 3:

1. CloudFlare zaobserwowało nietypową aktywność online z adresu IP

2. Właściciel strony zablokował dostęp z tego kraju (sęk w tym, że Polski nie blokujemy ;) Zatem to nie to)

3. Akcje po stronie użytkownika wywołały działanie firewalla w CloudFlare za sprawą jakiejś reguły ustawionej przez właściciela (ale tego także nie robiliśmy)

 

Tu jest strona pomocy technicznej: https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/203366080-Why-do-I-see-a-captcha-or-challenge-page-Attention-Required-trying-to-visit-a-site-protected-by-Cloudflare-as-a-site-visitor-

 

W przypadku 1 CloudFlare odsyła, aby sprawdzić swój adres IP w http://www.projecthoneypot.org/search_ip.php - @Gierek, sprawdź swój IP - coś jest nie tak. Puść skanowanie jakimś antywirusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie forum działa normalnie. U mnie nie ma nic, co by mnie zmuszało do wpisywania "kapcia" ;) przy logowaniu się na forum.

Podejrzewam, że na komputerze kolegi @Gierek może znajdować się jakieś "świństwo". :roll:

Polecam skan komputera antywirusem i dodatkowo jakimś anty-malware'm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...