Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja mam jakiś "blok" na pisanie na SB? Pytam się, bo zauważyłem, że się moja wiadomość na SB nie wyświetliła pomimo tego, że ją napisałem i chyba mogłem napisać... (a inni chyba mogą pisać)

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kliknąć na logo forum i dopiero wejść w PW. To jest to o czym było wyżej, że forum nie wymusza HTTPS (a powinno, ale na razie nie mogę tego przestawić z innych powodów technicznych). Docelowo będzie poprawione, ale jestem kompletnie zawalony robotą i mam miliard spraw na głowie. Dopiero gdy się odkopię to wrócę do poprawek tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na czerwono jest napisane "reCAPTCHA V1 is shutdown" a pod spodem link do uaktualnienia. Przepisanie tego powoduje oczywiście błąd przy rejestracji. Więc wychodzi na to ze nie da się na chwilę obecną (chyba od kilku dni) zarejestrować na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy jest możliwość dodania większej ilości powiadomień o nowych postach  w wersji mobilnej lub możliwość stronicowania ? Nie wiem jaki jest limit ale na końcu listy nie ma możliwości załadowania więcej lub przejścia na inną stronę tylko 2 ikonki wersja pełna i język polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_ - wiem o tym, naprawdę robię co mogę, ale jestem jeden i jednocześnie zajmuję się ogromem innych spraw. Pracuję nad tym - każdy kto próbuję się dobić - proszę o jeszcze odrobinę cierpliwości.

@xut2zs - nie przejmowałbym się tym - w nowym systemie będzie pewnie zupełnie inaczej. Jesteśmy blisko przesiadki i gdy tylko znajdę wystarczająco dużo czasu, to zrobimy skok (w przepaść :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rejestracje i przypominanie haseł powinno działać, ale ostrzegam - rozwiązanie jest chwilowe i wprowadziłem tylko aby przeczekać z tym do mniej-więcej połowy sierpnia, bo do końca lipca nie uda mi się poświęcić więcej czasu. Na pocieszenie w sierpniu na 12. rocznicę istnienia forum będziemy chcieli wystartować z odświeżonym forum, gdzie wszystko będzie lepiej*! :D
* - oprócz tego, co będzie gorzej :)

Dodatkowo: rejestracje na razie będą akceptowane ręcznie, co oznacza, że trzeba poczekać na klepnięcie. Rejestracje z dziwnych IP, podejrzane o spam lub multikonta itp. będą odrzucane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na koniec wsparcia tego co mamy musimy się z tym pożegnać. Do wyboru są dwie drogi, każda ma plusy i minusy. Niczego nie skreśliłem, czekam na informacje o planowanych nowościach w IPB 4.4, może jeszcze zdążymy się doczekać. Cały problem jest w tym, aby wybrać coś:

- przyszłościowego - z perspektywami na rozwój, co nie poleci do kosza znowu za rok czy dwa

- w duchu forum, bez udziwnień lub społecznościowych unowocześnień - aby obsługa była klasyczna - by nie trzeba było się uczyć korzystania na nowo, każdy z nas jest przyzwyczajony do jakiejś formy i pisania postów i obsługi, żeby zmiany nie wywróciły tego całkiem do góry nogami

- jednocześnie rozwojowego, z nowymi możliwościami, jakimiś udoskonaleniami czy to w zakresie prezentacji tematów (np. lepsza skórka mobilna), czy funkcjonalności (tagowanie, może jakieś emoji)

- co nie utraci lub nie popsuje wyglądu jakichś dotychczasowych treści obecnych na forum (wcale nie jest to takie oczywiste!)

- co nie będzie wymagało zbyt dużej uwagi technicznej, bo mam limitowane zasoby czasowe, aby nad tym czuwać a i też pewnie wiecznie adminem nie będę

 

Zaraz po deadline magazynu (co planujemy na koniec lipca) szykuję się do ostatecznych prób dwóch rozwiązań i w połowie sierpnia będę chciał jedno wybrane wdrożyć. Z jakim skutkiem - to się zobaczy :) Nie powinno być to zaskoczeniem, bo o konieczności zmian wspominałem od dość dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak najkrócej, może uda się zmieścić w 1 dzień, ale np. wybierając IPB z uwagi na mechanizm przebudowy treści postów po aktualizacji przez ~kolejny tydzień po forum będzie działało wolno (gdyż w tle będą się robić porządeczki). Ekscesów z kontami i logowaniem nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...