Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Mimo iż samo forum działa w miarę żwawo to już problem jest właśnie z wysłaniem nowego postu. "Mrugają" tylko sobie te trzy "kreseczki" i nic więcej się nie dzieje. Dopiero jak po dłuższej chwili odświeży się stronę ręcznie klawiszem F5 to napisany post "wskakuje" na forum. :roll:

 

Edycja - godz. 19:25 :

Wygląda na to, że w tej chwili jest już OK.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spore podejrzenia, że wiszą powiadomienia i wysyłki maili z forum, zgłosiłem - na razie problem jest.

EDIT: Chociaż niby w logach wychodzą, dziwne...

EDIT 2: Potwierdziłem, wiszą maile powiadomień z forum i forum myśli gdy próbuje wysłać powiadomienie, w efekcie to dzieje się tylko na tematach, gdzie ktokolwiek jest dodany do powiadomień. Zgłoszone do hostingu, trzeba czekać na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z pisaniem postów. Robiąc to na laptopie HP Pavilion g series, w systemie Windows 10, poprzez przeglądarkę Microsoft Edge nie działa mi spacja, gdy piszę w polu tekstowym. W innych kartach oraz w pasku adresu działa mi normalnie, tylko tutaj coś wysiadło. Spacja się uruchamia po kilku minutach, jak coś kliknę gdzieś indziej. Można to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i na PC z bieżącymi łatkami faktycznie coś jest na rzeczy - mimo fokusu w polu wpisywania spacja zamiast się dopisać wywołała scroll w dół całej strony (jakby pole nie było zaznaczone). Dwuklik w polu blisko wpisywanego tekstu pomógł i jakby fokus się odnalazł, także dla spacji (litery nadal można było wpisywać). Dziwna akcja, może nie być na to prostego rozwiązania, bo do tego edytora na forum nie mam aktualizacji. I jest to tylko jakaś specyficzna sytuacja z Edge, bo na Chrome/FF/IE śmiga. Pomyślę, czy coś z tym da się zrobić, ale nie mogę na razie nic obiecać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Prace trwają, wydałem już na to furę własnej kasy oraz poświęciłem ogrom czasu - wszystko żeby jak już na coś przejdziemy, to aby było dobrze (lub możliwie nie najgorzej :P )

https://forum.satkurier.pl/images/ipb.png (po angielsku, bo nie wrzuciłem spolszczenia)

https://forum.satkurier.pl/images/wbb.png (w całości spolszczyłem sam - wiele dni pracy, błędna kolejność działów w kąciku DX to drobnica, moje niedopatrzenie)

https://forum.satkurier.pl/images/xen.png (jak się nie mylę - nie ma spolszczenia, musiałbym przetłumaczyć, ale wyszły też inne problemy, więc raczej sprzedam licencję, zwłaszcza że mam już kupca :) )

Idzie mozolnie, ale idzie, za niedługo to załatwi także problem z edytorem (i inne problemy oraz dorobi dużo nowych problemów :P )

Cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapowiadałem to już od jakiegoś czasu i nie ma wyboru, gdyż:
- obecny skrypt nie ma już wsparcia producenta, co sprawia, że nic nie poprawią
- są problemy z edytorem (jak wyżej) i z reCaptcha (zaraz rejestracje padną) - i niby to można (próbować) poprawiać samemu, tylko (pomijając kwestie licencyjne) jest to strata czasu, bo:
- pkt. 1 sprawia też, że i tak kiedyś trzeba będzie się przesiąść, a jechanie w nieskończoność blokuje mi przeskok na PHP 7 na serwerze.
 
I naturalnym wyborem byłoby przejście na nowy IPB (i powinno do tego dojść dawno), ale okazało się że:
- autorzy IPB dość frywolnie podeszli do kwestii funkcjonalności i "czwórka" jest radośnie okrojona, czasami z możliwości dla nas ważnych
- dla spostrzegawczych - coś tu jest nie tak: https://forum.satkurier.pl/images/ipb_problem.png (są w sumie 3 "nie-taki")
- sprawy nie ułatwia, że zajmuję się milionem spraw, zadań, obowiązków i forum ma niestety niski priorytet, nie z mojej winy
 
Dlatego się wstrzymywałem (z nadzieją, że jeśli 4.0 było słabe, to 4.1 będzie lepsze itd.), ale mamy już nóż na gardle, więc coś musi nastąpić. Ostatnie dwa tygodnie spędziłem na analizowaniu różnych opcji, testowaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy to wina mojego laptopa, czy ten błąd jest "z góry", ale od wczoraj na laptopie mam coś takiego że jak wejdę na główną stronę forum SatKuriera i kliknę powiadomienia to zamiast wyświetlenia się powiadomień mam tylko "kręcące się kółko", a jak wejdę na obojętnie jaki wątek, to już mi się powiadomienia pojawiają od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany problem - długa historia zawiła technicznie, ale w skrócie: stanie się tak jeśli wejdzie się na forum po HTTP zamiast HTTPS. Chwilowo nie wymuszam HTTPS, bo milion powodów :/ (docelowo oczywiście będę). Można nawet kliknąć w logo na głównej - gdy wrzuci HTTPS to już poleci. Docelowo problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...