Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas: teraz jest źle, bo zacząłem przy tym dłubać, szukam idealnego ustawienia ;)
 

W jaki sposób, w swoim profilu mogę obejrzeć swoje starsze posty sprzed 13 września 2014r? Albo jeszcze starsze z początku swojej aktywności? Druga sprawa dotyczy wielkości czcionki pod avatarem. Data dołączenia nie mieści się w jednej linijce. Da się zmniejszyć do jednej linijki, albo zamienić na słowo "Od:"?

 

To pierwsze jest już zgłoszone, aktualnie Moja zawartość obejmuje rok. Zorientuję się czemu tak jest i czy można to zmienić.

Drugie: powinno się mieścić, sprawdzałem to, ale nazwa może być w sumie dowolna. U mnie jest z tym OK.

 

Co oznaczają kropki pod avatarem? Ponad 1000 wpisów sześć kropek, poniżej pięć? Mała gradacja.

 

Dawne rangi za ilość postów, obecnie:

0. Jestem tu nowy - 0
1. Rozgrzewam się - 25
2. Czasami wpadam - 75
3. Zaglądam regularnie - 200
4. Jestem tu stałym bywalcem ;) - 500
5. Forum to mój drugi dom - 800
6. Na forum jestem 24/7 - 1500
7. Uzależniony od forum - 5000
8. Nabijacz :P - 10000
 
Mieliśmy coś chyba przy tym dłubać? Jakie były ostatnie propozycje w tej sprawie? ;)

 

Teraz po godz. 20:10 przez kilka minut forum mocno muliło.

 

Forum może momentami przymulać, bo po zmianie wyszukiwarki indeksują nam treść od nowa i jest większe obciążenie niż normalnie. Aktualnie widzę 24% w cache, mam nadzieję, że w marę dni się to uspokoi, w razie czego będę reagować. To tylko dzieje się momentami, teraz śmiga jak burza, ale to nie jest typowa pora dla siedzenia na forum ;)

 

Teraz otrzymałem w ciagu 2 minut 8 powiaodmień o nowym poście. Lepiej było gdyby był ostatni nie przeczytany.

 

Powinny Ci już przychodzić wszystkie powiadomienia. W profilu poza określaniem typu powiadomień jest ustawienie jak szybko powiadamiać, miałeś to całkiem wyłączone. Jest tam powiadamianie natychmiast, powiadamianie tylko gdy jesteś Offline, powiadamianie raz dziennie lub raz na tydzień. Niezbyt to dobrze opisane, więc może umknąć uwadze ;) Spróbuj inne opcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie: powinno się mieścić, sprawdzałem to, ale nazwa może być w sumie dowolna. U mnie jest z tym OK.

Na komputerze (Firefox, IE) jest ok. Ale w TV Sony na Operze już nie - pokazuje 2 linijki. Poza tym, moja propozycja "Od:" jest estetyczniejsza i jest bardziej uniwersalna od "Dołączył(a):" - trzeba domyślać się formy męskiej lub żeńskiej (nie ma przy avatarze znaczka płci). Uważam, że jest to zbędne.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dawne rangi za ilość postów, obecnie:
0. Jestem tu nowy - 0
1. Rozgrzewam się - 25
2. Czasami wpadam - 75
3. Zaglądam regularnie - 200
4. Jestem tu stałym bywalcem ;) - 500
5. Forum to mój drugi dom - 800
6. Na forum jestem 24/7 - 1500
7. Uzależniony od forum - 5000
8. Nabijacz :P - 10000
 
Mieliśmy coś chyba przy tym dłubać? Jakie były ostatnie propozycje w tej sprawie? ;)

 

 

Wrócił bym do tego jak było przed zmianą - słowna informacja ;):wub:

EDIT:

Już jest nad awatarem ;)

Pierwszy post po zmianie szaty graficznej i wtopa :mrgreen:

Problem z powiadamianiem o nowych postach  :>

Wczoraj kilka informacji doszło-ale dzisiaj cosik już nie chcą  :cry:

Mam zaznaczony do obserwowania cały dział CP i dodatkowo zaznaczyłem w odpowiednich tematach o natychmiastowym powiadamianiu i ...  :angry:

Edytowane przez Ceberebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zgłaszam problem nieprzychodzących powiadomień. Mam ustawione na mail i na forum. Dodatkowo, nadal jest ten niepotrzebny dopisek o edycji ostatniego postu. Chyba że w planach macie wprowadzenie historii jego edycji wzorem Facebooka ;)

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dawne rangi za ilość postów, obecnie:

0. Jestem tu nowy - 0
1. Rozgrzewam się - 25
2. Czasami wpadam - 75
3. Zaglądam regularnie - 200
4. Jestem tu stałym bywalcem ;) - 500
5. Forum to mój drugi dom - 800
6. Na forum jestem 24/7 - 1500
7. Uzależniony od forum - 5000
8. Nabijacz :P - 10000
 
Mieliśmy coś chyba przy tym dłubać? Jakie były ostatnie propozycje w tej sprawie? ;)

 

 

A no były propozycje, ale na nowym forum nie mogę znaleźć tego postu   :/

 

EDIT:

Znalazłem jednak :lol2:

https://forum.satkurier.pl/topic/12121-nowe-forum-sk-otwarte-testy/?p=1015484

Edytowane przez studiolitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietryga511

Strasznie denerwuje mnie wadliwe działanie przycisku "Idź do pierwszego nieprzeczytanego posta", który często pokazuje posty już przeczytane. Powodem na pewno nie jest ich edycja, bo dotyczy to także postów sprzed paru dni lub takich które "odczytałem" sekundy wcześniej  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita - zmienione na "Od:", obojętne, może być i tak. Z początku zrobiłem jak było na starym forum ;)

@Ceberebek & @Peterownys - macie pewność, że nie poleciały do spamu? Bo u mnie powiadomienia przychodzą cały czas w dużych ilościach, gdyby to był ogólny problem to jednak spodziewałbym się, że też nie dostanę. Jeśli obydwaj macie "natychmiast" i spam pusty, to spróbuję przestawić jedną rzeczy i zobaczymy z innym ustawieniem.

@lukas_k - przez parę dni póki cache nie złapie większości danych to wieczorami może być kiepsko - wyszukiwarki nas indeksują na nowo :/

@studiolitek - dzięki, pytanie do wszystkich - wprowadzamy taką odświeżoną wersję? ;)

@aro - wiem o tym, da się włączyć treść, ale w powiadomieniach idzie wtedy treść... pierwszego postu w wątku czego kompletnie nie rozumiem. Dlatego na razie w ogóle treść wyłączyłem i mam to na liście do zbadania.

@pietryga511 - znaczy w tą gwiazdkę klikasz i mimo tego wracasz do czegoś, co już miałeś przeczytane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietryga511

@pietryga511 - znaczy w tą gwiazdkę klikasz i mimo tego wracasz do czegoś, co już miałeś przeczytane?

 

 

Dokładnie tak :(

 

EDIT: http://prntscr.com/8h3nvh

 

Po kolei wchodziłem we wszystkie tematy za pomocą tej gwiazdki/kółeczka, a po ich przejrzeniu niektóre z nich i tak są oznaczone jako nieprzeczytane i ponownie odsyła mnie do tych samych postów

Edytowane przez pietryga511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rangi: wprowadziłem wersję zmodyfikowaną od @studiolitek przez siebie (była pod linkami podanymi wcześniej, niżej, uwzględniając zamianę Starszyzny na Mocny Full ;) ).

 

@pietryga511 - mogę doradzić tylko wyczyszczenie ciasteczek z forum oraz oznaczenie wszystkiego jako przeczytane, żeby łapanie ruszyło od nowa, może coś się przycięło i namieszało, choć nie powinno? Nie obserwuję u siebie takich efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietryga511

@ Mr. Orbita już to zrobiłem i nadal nic. Edytowałem post wyżej i dokładniej opisałem problem razem ze screenem.

 

Co dziwne nikt poza mną raczej tego nie zgłaszał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita - https://forum.satkurier.pl/topic/12121-nowe-forum-sk-otwarte-testy/?p=1015681

@pietryga511 - podrzuć info o używanej przeglądarce, może być na PW, będziemy sprawdzać...

@dk67 - jestem otwarty na propozycje zmian, temat do przemyślenia, zawsze można zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...