Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram nowy wątek na wykryte problemy i błędy na forum. Stary zamykam, jest zbędny bo dotyczy innego skryptu i głównie jego przypadłości.

 

Proszę zgłaszać na bieżąco obserwowane problemy z działaniem.

 

Na wstępie zastrzegam, że w pierwszych dniach forum może nie działać szybko, ponieważ dopiero startuje cachowanie elementów. Z czasem gdy wszyscy się pokręcimy po tematach, cache zostanie zapełnione, przyśpieszając nawigację ;)

 

Z innych znanych problemów - niektórzy będą musieli przeładować awatary, w przypadku kilku użytkowników grafiki źle się przeskalowały, a kilka innych nie ma animowanych miniatur (przypuszczalnie awatary były zbyt ciężkie).

 

Przed zgłoszeniem proszę dla pewności wyczyścić ciasteczka z domeny satkurier.pl oraz cache przeglądarki, bo mogło się coś namieszać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jest problem z cytatami innych do uzycia do swojego posta, nie zaznaczylo mi w calosci cytatu. Nie mozna tez np. skopiowac sobie recznie czyjegos posta z cytatem, aby w edycji swojego posta dokleic cytat. Chcialem edytowac swojego posta z dodaniem cytatu od innego usera i sie nie dalo, oraz to co wyzej opisalem. Ciezko ten problem wyjasnic/opisac. To jest pruba!

 

myster

Napisano dziś, 00:49

Spokojnie. Nie od razu Rzym zbudowano ;) Jestem dobrej myśli. Tylko trzeba się również odzwyczaic od starego skina ;)

Ok juz wiem, ale problem z przeniesieniem posta z cytatem (kopiuj/wklej), do tej chmurki cytat, nie kopiuje wtedy cytatu.

Edytowane przez moqu'ai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cytatów, to przycisk Cytuj powinien cytować cały post bez problemów, u mnie działa. Natomiast forum działa tak, że wycina cytat w cytacie, czyli jeśli zacytujesz post, który ma cytat, to ten cytat się nie zabierze, tylko treść posta.

 

Co do wklejania w chmurkę - dajsz pierwszy przycisk u góry po lewej w edytorze i tam masz mieć:

 

[quote name="nick_usera"]treść[/quote]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może opiszę jak wygląda obsługa na urządzeniach mobilnych. Otóż niestety na forum Satkuriera po tej przesiadce niestety muli pisanie postów w normalnej wersji - dla pocieszenia dodam że ten sam problem występuje u kolegów z Radiopolski. Kolejnym minusem jest niestety brak shoutboxa w wersji mobilnej. Na proprzednim skrypcie mogłem z niego korzystać nawet poprzez smartfon.

Plusem z kolei jest pole szybkiej odpowiedzi - na forum Radiopolski chyba tego nie ma. Szybciej też forum się wczytuje i co najważniejsze nie wyrzuca do panelu logowania jak poprzedni skrypt.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie teraz haczyk przy głównym temacie żeby przejść do pierwszego nieprzeczytanego postu ?  Czy jest szansa żeby pojawiło się cytowanie selektywne ?? I szkoda że nie wzieliście pod uwagę vbulletin-u ;)

Edytowane przez derlysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam na urządzeniu mobilnym w pełnej wersji, więc zależy od przeglądarki, osobiście używam na smartfonie Opera Mini New, i żadne problemy nie występują.

 

Jeśli chodzi o moje zdanie to powienien być odnośnik tak jak to było w pHp, żeby odznaczać wszystkie posty jako przeczytane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derlysy - zawsze przechodzisz do pierwszego nieprzeczytanego, ale po konwersji wątki mogą być niepoprawnie oznaczone, może być konieczne oznaczenie wszystkiego jako przeczytane (na dole strony po lewej) i wtedy wszystko ruszy jak trzeba, a klik w wątek będzie przenosił do nieprzeczytanych.

 

@Peterownys - znaczy na mobilnej? w widoku wątku to jest, chodzi o widok tematów? dopiero muszę to sprawdzić...

 

@studiolitek - oznaczanie wszystkiego jako przeczytane jest - na samym dole po lewej (jak jest wybór języka i skórki ;) ) PS: Przeładuj sobie awatar, bo coś nie zaskoczył przy konwersji - sorry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wersji komputerowej skacze do pierwszego nieprzeczytanego, po konwersji nie wszystko jest dobrze oznaczone, najlepiej oznaczyć sobie wszystko jako przeczytane i dalej będzie OK ;) To całkiem logiczne zachowanie, bo przeważnie chce się przeczytać to, czego się nie czytało od ostatniej wizyty, zwłaszcza, aby być na bieżąco ;)

 

@studiolitek - cofam z tym awatarem, bo znalazłem u siebie kopię i Ci naprawiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...