Skocz do zawartości

TCM


anbes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tutaj opiszę filmy bez których nie mogłem oprzeć się oglądając TCM, na dobry początek Pat Garett i Billy Kid!

Film ten obejrzałem w 2008 roku i musze powiedzieć że ten film będzie dla mnie numerem 1 wśród filmów które oglądałem w TCM.

Lektor który był w tym filmie mówił dużo fajnych rzeczy a ten western jest znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę szkoda tego kanału, bo jakby nie patrzeć jest to kawał historii polskiej telewizji.

Był to jeden z najstarszych polskojęzycznych kanalów filmowych. Z obecnie nadających stacji filmowych starsze od niego są tylko CANAL+ i HBO.

TCM w polskciej wersji zadebiutował 1 września 1998 wraz z polską wersją Cartoon Network, z którą dzielił też bardzo długo czas antenowy.

Był zatem u nas obecny ponad 17 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę tego kanału. Pamiętam jeszcze jak mieli wspólny kanał z CN. To były czasy... najpierw "Flinstonowie", potem film "Duch" (wtedy to było bardzo straszne). Trochę mnie denerwowały dość częste reklamy w późniejszym okresie, ale jednak filmy mieli bardzo dobre. Oby TNT był godnym następcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 lat kanału obecnego tu w Polsce to dużo. Kilkakrotnie oglądałem filmy tutaj i szczerze to szkoda tego kanału. Można bylo klasyki filmów oglądać których nie było w innych kanałach.

Długo kanał nadawał u nas 17 lat to jest spory czas :) No cóż, TCM to już przeszłość, ale jednak wielu będzie miało do niego sentyment i wracało pamięcią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! To było wówczas takie właśnie logo kanału TNT. Podobało mi się ono o wiele bardziej, niż te obecne. :?

Pamiętam dobrze tamte czasy. :) Kanał TNT również wtedy dzielił czas antenowy z Cartoon Network. Oba kanały były wówczas nadawane analogowo z Astry 1C z jednego traspondera i były niekodowane. :) Były nadawane w angielskiej wersji językowej.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film którego obejrzałem w TCM był Ben Hur.

Oglądałem ten film w 2003 roku ale niestety zaczął się dość późno o godzinie 21:50.

Kończył się o 1:20 aczkolwiek to znakomita produkcja która wpisała się w historię TCM.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym kanale obejrzałem dużo starszych filmów. Wiele westernów, Przeminęło z wiatrem, Lśnienie z Nicholsonem, Ben Hur, maratony z horrorami w Halloween, a zwłaszcza w dzień Halloween cały czas thirlery i horrory. Pamiętam też Parszywą dwunastkę, większość filmów oglądałem w niedzielne popołudnia. W ostatnie dni TCM oglądałem w nocy Super Man'y, oraz Mad Max. Można powiedzieć, że ten kanał to legenda płatnej tv, było mnóstwo klasyków, które pierwszy raz oglądałem, szkoda, że przeszli na 16:9 pod koniec swojego istnienia, jako Turner Classic Movies.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na Siriusie 5 *E (wtedy Astra 4A jeszcze tak się nazywała ) w muxie Arqiva na transponderze 12.111 H był kanał TNT ze ścieżką dźwiękową ger albo podpisany jako TNT Germany i nawet miał takie samo logo jak na tym zdjęciu : http://w3.satkurier.pl/galerie/d3832.jpg

 

W Niemczech nie było nazwy TCM czy była ale powrócili do nazwy TNT już kilka lat temu ?

https://en.wikipedia.org/wiki/TNT_(TV_channel)#Germany

W Wikipedii przeczytałem,że w Czerwcu 2009 TCM w Niemczech został przemianowany TNT Film.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/TNT_(TV_channel)#International dowiedziałem się też TNT EMEA( Europe,Middle East,Africa),TNT Asia i TNT Australia zostały przemianowane na TCM ,a wersja na Amerykę Łacińską pozostała pod marką TNT.W Europie francuska wersja była popularna i TNT France pozostało przy nazwie TNT i używali podobnej grafiki do amerykańskiej w tym samym czasie.

 

W Niemczech TNT wróciło w styczniu 2009 jako TNT Series ,a w Czerwcu 2009 TCM zostało przemianowane na TNT Film.

 

Z Wikipedii wynika,że na rynkach na których TNT było przemianowywane na TCM,TNT miało profil zbliżony do późniejszego TCM,a w USA wcale nie.

W USA TNT wystartował w 1988 roku ,a TCM w 1994 roku i to były dwa różne kanały.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej Wikipedii są niekonsekwentni.

https://en.wikipedia.org/wiki/TNT_(TV_channel)#International

Piszą

The most well-known TNT channel in Europe was (and still is) the French version, which used similar graphics to what the flagship U.S. channel was using at the time.

a po wpisaniu TCM w wyszukiwarkę kanałów okazuje się,że jest TCM France http://pl.kingofsat.net/find.php?question=TCM&Submit=Zap ,a po wpisaniu TNT nigdzie w wynikach nie francuskiej wersji TNT http://pl.kingofsat.net/find.php?question=TNT&Submit=Zap

 

EDIT

A nie,czekajcie.Oni napisali ,że w Europie francuski TNT najbardziej znany w Europie był , a dopisane w nawiasach ,,i nadal jest’’ znaczy tyle ,że dalej jest znany bo o nim pamiętają.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekjot

ale na TCM było mnóstwo klasyków grozy... Ostatnio wieczór z horrorami emitował Cinemax i któryś kanał filmowy z paczki C+. Pamiętam, jak na TCM oglądałem film "Sklepik z horrorami" "Piątek trzynastego", "Dziecko Rossemary", "Koszmar z ulicy Wiązów", "Lśnienie" z Nicholsonem. Te filmy są jak dla mnie klasykami grozy. A TNT też może zrobić wieczór z horrorami, tylko pewnie z tymi nowszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...