Jump to content
mateo.poznan

DVB-T Poznań

Recommended Posts

Czy ktoś w Poznaniu używa do odbioru telewizji naziemnej Fergusona 8200 HD?Jak chodzi ten sprzęt?Jakie kanały są dostępne?

Czy ktoś w Poznaniu używa do odbioru telewizji naziemnej Fergusona 8200 HD?Jak chodzi ten sprzęt?Jakie kanały są dostępne?

Używam w Gnieźnie, a odbiera idealnie bez przycięć i zwiech. Dzisiaj dobra propagacja fal, bo można złapać aż 25 kanałów TV, kilka niemieckich, pięć czeskich, TVP Info Gorzów i Poznań, oraz radia, w tym Radio Zachód i kilka czeskich.

Na co dzień jest do odbioru 8 kanałów w tym TVP HD oraz PR1, 2 i 3, Radio Merkury.

Mieszkam w 1 z poznańskich akademików, do odbioru używam karty usb x3mTV TU1100. Jednak mam problemy z odbiorem 1 z mux-ów. Kanały TVP mi chodzą bez problemów, sygnał na 4 z 6 kresek. natomiast nie wyszukuje mi kanałów w k 23. Pokazuje sygnał nawet na 3 kreski ale nic poza tym się nie dzieje w trakcie wyszukiwania- w ogóle nie widzi mi tych kanałów. Używam programu Totalmedia.

Witam wszystkich!

proszę o radę, mieszkam w północnej części Poznania (os Batorego) i chcę kupić antenę do odbioru DVB-T poprzez dekoder CYFRA+. Czy wg waszych doświadczeń moc sygnału z nadajnika w śremie daje możliwość odbioru na antenie pokojowej, czy muszę kupić bardziej rozbudowane rozwiązanie i zamontować na zewnątrz.Pozdrawiam.

Ja na ogrodach z pokojowej nie łapię. Sugeruje mimo wszystko jakąś antenkę tradycyjną, nawet siatki które na co dzień przeklinam dają rade

tradycyjną tzn. taką na pasmo UHF ale bez wzmacniacza nie ukrywam, że jestem laikem,stąd te pytanie. :D

W ciągu ostatnich dni zauważyłem na dekoderze RWT spadek sygnału na kanale 23 (TVN, Polsat,TV4)- "zacina się, natomiast

na kanalo 39(TV1,2,3, Sport i HD)jest dobry.

Czy ktoś z Kolegów zauważył ten problem?

u mnie wszystko ok odbieram bez problemu a korzystam z LifeView TV USB Tuner DVB-T LV5T i ogladam przez komputer

Witam,czy w centrum poznania,koło targów można coś odebrać na antenie pokojowej i ile programów.Nie mieszkam w Poznaniu.Będę tam ustawiał programy i proszę o info.

Ja zakładałem przedwczoraj i wszystko ładnie widać-testowe i normalne.antena 6-element centrum miasta , pierwsze piętro.

Czy odbieraćie dzisiaj sygnał naziemnej w poznaniu?Mam sygnał,że nie ma dlatego proszę o sprawdzenie.U osoby,której zakładałem nie ma sygnału.No i,czy może to być spowodowane deszczem,bo tak miał 30 parę procent siły sygnału.Jakość była 100 proc,przy ładnej pogodzie.

na moim tv w info o programie mam rozbieżność co do godziny nadawania - przesunięcie jest o 1 godzinę - to znaczy jeśli program faktycznie jest wyemitowany o 20:00 to w info mam że zaczyna ję o 19:00

czy to wina nadawcy czy ustawień w tv - ustawienie aktualnej daty w odbiorniku nic nie zmieniło

W MUX 2 umieszczone zostały następujące programy: Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, TV4

kanał 39 618 MHz 100 kw nd(dookolna) polaryzacja pozioma start ~~1.10.10'

W MUX 3 zostały umieszczone następujące programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Historia.

kanał 28 530 Mhz 20 kw nd(dookolna) polaryzacja pozioma start ~~1.11.10'

----------------------------

Na mojej antenie kierunkowej mam zaniki sygnału ale tylko na MUX 2 natomiast mux3 czyli tvp świetnie i bez przerwy odbieram

co zaskakujące siła nadawania TVP jest mniejsza - 20kw a mux2 wypromieniowuje 100Kw i mimo to mam problemy z odbiorem

Pytanie czy to wina mojej anteny czy są jakieś inne tego powody