Skocz do zawartości

Pytanie od laika


BooNi3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

jest to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc a moderatora jezeli cos zle zrobilem o poprawe lub podpiecie pod istniejacy temat ( ktorego nie znalazlem ).

 

Moj operator telewizji kablowej przesadza z cenami i jakoscia uslug wiec czas to zmienic. Znajomy powiedzial mi o mozliwosciach jakie daje dreambox i nbox...

ale niestety nie potrafie znalezc nigdzie porownania czym roznia sie poszczegolne modele i czym sie kierowac przy zakupie.

Na popularnym serwisie internetowym sa w sprzedazy nBOXy o roznych oznaczeniach ( dodam ze posiadam 2 telewizory w mieszkaniu i przy jednym z nich chcialbym miec opcje nagrywania ). Mianowicie sa modele o oznaczeniach BSKA, BSLA w wersji 8.6, OPENPLI, 5800, z TVNfix, z IPTV

dla mnie to czarna magia.

Dlatego prosze was o wsparcie i wytlumaczenie mi na tzw. chlopski rozum.

 

z gory dzieki

i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSKA to model 1 głowicowy.Koszt około 160zł z wgranym linuxem.BSLA to model 2 glowicowy z wbudowanym dyskiem twardym 250gb.Dwiema głowicami czyli niezależne nagrywanie i oglądanie pod warunkiem że mamy niezalezny sygnał ( 2 kable -konwerter twin ).Pozostałe to wersje oprogramowania, np Openpli8.6 to najnowsze dostepne oprogramowanie , tak jak Hyperion v4.Tvn fix= jest to poprawka na tvn by nie zacinało się.Iptv = wtyczka z dodatkami typu Eska go Ipla Onet itd..W razie cos zawsze na gg możesz napisać.( gg masz po lewej stronie mojego postu)

Tylko ja bym osobiście odradził zakup tego sprzętu bo nie jest to towar dla osoby która chce: Urochomić i oglądać.Stabilne jest średnio lubi mieć humory.Jest dużo lepszych sprzętów od tego.Jakość obrazu jest gorsza niż większość dekoderów typu Arivia 100 czy 200 a już o dekoderach VU+ czy Dreambox nie wspomnę.

Oczywiście jak szukac to coś z wejsciem /wejsciami na moduł cam ci+ bo wiadomo jaką ofertę PAY TV będziesz chciał wykupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie cos zawsze na gg możesz napisać.( gg masz po lewej stronie mojego postu)

 

dzieki za odpowiedz, ale jestem nowym uzytkownikiem i nie moge wysylac wiadomosci prywatnych

a Twojego gg nie widze takze.

 

co do innych sprzetow, to takze nie wiem co i jak. Nigdzie nie ma zadnego zestawienia przerobionych dekoderow... co jest na plus a co na minus...

ja mysle ze bym sobie poradzil z uruchomieniem jezeli ktos by mi wskazal poradnik jakis... juz podnieminialem oprogramowania na telefonie a to podejrzewam podobne.

Choc nie ukrywam ze jeden odbiornik (ten bez nagrywania ) bylby dla starszej osoby wiec latwosc obslugi byla by wskazana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ikonce PW masz napisane gg wystarczy kliknąc na nie;).No to jeśli ma to być dla osoby starszej to napewno odpadają Nboxy.Bo są mułowate inwazyjne i lubią fochy robić.

 

Opisałem ci różnice między BSKA i BSLA.

 

Ogólnie wszystkie obsługuje sie podobnie jedynie problemem może być w wypadku Nboxów ich no powiedzmy szczerze awaryjność.Często lubiące paść kondensatory /wywalanie list /emulatora/ i inne temu podobne problemy o zapchaniu pamięci flash nie wspomnę nawet.Dobry dekoder kosztuje około 450zł.Za 1 głowicę i około 750 za dwie.Oparty o linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

948379fa93a55f8dgen.png

nic takiego nie ma, moze napisz mi PW z nr

 

Dla mnie moze byc jakis taki gadzeciarski ;-p ja lubie takie zabawki.

Ten dla starszej osoby to najlepiej by bylo by dzialal tak jak w analogowej tv naziemnej. Wiadomo moge go skonfigurowac raz, byle pozniej nie bylo z nim problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42@ no właśnie po konfiguracji ,ale duża część nawet nie wie co to linux ,gdzieś słyszeli o ubuntu i tyle ,a z tunerami na linuxie jest niemal tak samo .Myślą ,że włączą tuner ,wsadzą kartę i oglądają ,a tu szok ,bo czytnik nie działa ,bo internet w tunerze nie działa itd. Owszem tuner na linuxie raz skonfigurujesz dobrze i zapominasz o nim ,ale wiele osób nawet nie wie co to jest oscam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42@ no właśnie po konfiguracji , .... ale wiele osób nawet nie wie co to jest oscam.

Ale to robi się raz. A potem korzysta i a samo GUI jest naprawdę wygodne i dobrze przemyśłane - znacznie lepiej od wynalazków innych producentów (Z Chin). Wierz mi konfigurowanie zwykłego odbiornika sat jest tak samo trudne dla większości więc to żaden minus dla tunerów z linuxem. Tylko potrzeba wgrać oscama i dodać skrypt startowy. Nic poza. Reszta już be znajomości linuksa bo via WebInterface oscama. Czyli czynności wykonane raz przy zakupie. Kolejna urban legend - chyba dlatego że "zwykłe" tunery leżą w magazynach przykryte gruba warstwą kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyskto kwestią ceny i tego do czego potrzebujesz tuner sat.

 

Jesli oglądasz z karty Cameleon itp bez modułu i cos więcej ( IPTV - dysk nagrywanie filmy - muzyka ) to z linux - E2 bierz Vu+ zero za 400 zł. Jedna głowica sat dvb-s2 możesz na usb podłączyc dvb-t i miec combo :)

 

Pozniej ceny rosną w zależnosci od wyposażenia ( wejscie na moduł - dwie głowice sat itp itd ) i producenta.

 

Bez linux E2 to Fergusony - Golden Interstar ceny od 200 zł za najprostszy model wzwyż.

 

Każdy dekoder się psuje a biorąc pod uwagę że sprzęt robi się coraz gorzej ( materiały - etap produkcji ) to może się zepsuc po paru miesiącach - roku - tygodniu.

 

Możesz też kupic popularny nbox z e2 - dwie głowice dvb-2 - dysk sata za 250 zł ale to używka przerobiona bez gwarancji w sumie. Dużo zależy jaki egzemplarz i kto to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox jak napisał kolega wyżej to loteria.Ostatnio mam na tescie Miraclebox Micro procesor i flash takie jak na VU+ZERO Vu około 450 MICRO 439zł;) z dostawą jak zagadasz odpowiednio;)

Dobrze sprawuje się też posiadany jako głowny dekoder Miraclebox Mini+ 2x dvbs2.Działa u mnie z CP oraz NC+problemów nie zauważyłem.Linux jest o tyle lepszy że zawsze można coś odpalić pełne epg na 14dni obu operatorów.A nie każdy dekoder typu ferdka ma epg ok.Zwykle mają dziury w epg.

 

Jak masz jakieś pytania techniczne napisz 190696 gadulec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wynalazek to czemu sam trzymasz klona :brawo:

A po co mam dopłacać tylko za komfort "oryginału" składanego w tej samej chińskiej fabryce co posiadany egzemplarz?

Wstawiony SIM daje 100% zgodność z oryginałem. Żaden firmware nie odróżnia tego klona od oryginału. Jakoś nie zanosi się na nowy SSL - a nowe to dla zupełnie innej serii hardware'u. Model 800SE nie jest już produkowany wiec nie ma żadnego uzasadnienia by coś zmieniać - co wysyłać nowe karty SIM do użytkowników by sami sobie je wymienili na płycie w swoich tunerach?

Zabezpieczenie przed "produkcją po godzinach" w postaci karty SIM było dobre kilka lat temu. Karty SIM nowej serii też gdzieś produkowano. Kwestią czasu był ich wyciek....

W cenie jeszcze dodany gadżet karta Wifi - wykorzystanie złącza USB na płycie, zaprojektowanego przez Dream-Multimedia jeszcze.

Wybór świadomy wystarczyło tylko CZYTAĆ ze zrozumieniem. Różnicę w cenie wolałem na inne rzeczy przeznaczyć.

 

Ja znajdziesz mi jakiekolwiek publikowane image przeznaczone na oryginalnego DM800SE które wykryje że to klon i nie odpali się w 100% funkcjonalności to karton wódy postawie a jako gratis dam tego klona - podejmujesz się? Z tym że jak nie znajdziesz to kratkę wódki Ty stawiasz.

Gwarancja 24 miesięcy już minęła. Jakoś nadal działa. Nie wybuchł nie spalił się itd...

 

Skoro wszystko jest takie łatwe to proponuje podłacz USB do ipada i bez latopta przenieś fotki i filmy.

Ten [beep] od jabłka nie ma trybu - folder plików? Jeśli tak (w co nie chce mi się wierzyć) to najtańszym rozwiązaniem jest komputer. Musiałbyś zamówić z milion sztuk kopiarki i to niestety bez gwarancji ze się sprzeda a co najważniejsze że Apple nie zmieni jakiegoś swojego protokołu. To nie tak że się nie da tylko kwestia czy jest opłacalne. Tyle że na co kopiuje się zdjęcia - w 95% przypadków na komputer..... Nie używam ajfonów, w firmie gdzie pracuje też nie używa się tych zabawek bo nie nadają się do pracy w biznesie (wysyłanie maila z wieloma załącznikami inymi od obrazków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o nie co starych Openbox S9 HD PVR [beep] w cenie 315zł?

Jestem laikiem a potrzebuje tunera który ma CI na cam Cyfrowego Polsatu ale potrzebuje tunera który nieszyfruje nagrań (otwarzanie na kompie kanałów kodowanych)

Cena to tak około 300 a 500zł?

Czy jest w tych cenach?

Ten openbox w cenie 315 zł. to szmelc .Oryginał jak najbardziej polecam tyle ,że on kosztuje około 750 zł. i wygląda tak http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd-combo/2415-odbiornik-openbox-sx9-combo-hd-ci .Do 500 złotych to Openbox sx4 (oczywiście oryginał http://www.dmtrade.pl/p3985,openbox-sx4-hd-ci.html .Z nagrywaniem to będziesz mógł nagrywać jeden kanał tylko ,bo moduły od CP są jednostrumieniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A po co mam dopłacać tylko za komfort "oryginału" składanego w tej samej chińskiej fabryce co posiadany egzemplarz?

Wstawiony SIM daje 100% zgodność z oryginałem. Żaden firmware nie odróżnia tego klona od oryginału. Jakoś nie zanosi się na nowy SSL - a nowe to dla zupełnie innej serii hardware'u. Model 800SE nie jest już produkowany wiec nie ma żadnego uzasadnienia by coś zmieniać - co wysyłać nowe karty SIM do użytkowników by sami sobie je wymienili na płycie w swoich tunerach?

Zabezpieczenie przed "produkcją po godzinach" w postaci karty SIM było dobre kilka lat temu. Karty SIM nowej serii też gdzieś produkowano. Kwestią czasu był ich wyciek....

W cenie jeszcze dodany gadżet karta Wifi - wykorzystanie złącza USB na płycie, zaprojektowanego przez Dream-Multimedia jeszcze.

Wybór świadomy wystarczyło tylko CZYTAĆ ze zrozumieniem. Różnicę w cenie wolałem na inne rzeczy przeznaczyć.

 

Ja znajdziesz mi jakiekolwiek publikowane image przeznaczone na oryginalnego DM800SE które wykryje że to klon i nie odpali się w 100% funkcjonalności to karton wódy postawie a jako gratis dam tego klona - podejmujesz się? Z tym że jak nie znajdziesz to kratkę wódki Ty stawiasz.

Gwarancja 24 miesięcy już minęła. Jakoś nadal działa. Nie wybuchł nie spalił się itd...

 

 

Ten [beep] od jabłka nie ma trybu - folder plików? Jeśli tak (w co nie chce mi się wierzyć) to najtańszym rozwiązaniem jest komputer. Musiałbyś zamówić z milion sztuk kopiarki i to niestety bez gwarancji ze się sprzeda a co najważniejsze że Apple nie zmieni jakiegoś swojego protokołu. To nie tak że się nie da tylko kwestia czy jest opłacalne. Tyle że na co kopiuje się zdjęcia - w 95% przypadków na komputer..... Nie używam ajfonów, w firmie gdzie pracuje też nie używa się tych zabawek bo nie nadają się do pracy w biznesie (wysyłanie maila z wieloma załącznikami inymi od obrazków).

Ten chiński  ezgemplarz  był w składany w Shenzhen  i nie ma nic wspólnego z oryginałem  każda część jest  podróbką.  Jeśli się ograniczasz tylko do 1 imaga nieaktualizowanego   to nie masz pojecią czego nie można tam flashowac  .

SSL nie ma i raczej może nie być  bo wsparcie tego szrota już dawno upadło.  Jedynie 7080 się trzyma ale też fatalnie.Klona łatwo uwalić  ale o tym nie wiesz też  . Jednak SE też już nie jest produkowany.  Głowica pewnego dnia siądzie i zapewne kupisz drugą w cenie 1/4 klona. Z której nie można za wiele czyli oglądać 2 kanałow HD  jako PIP . Nie interesuje mnie już  box którego trzeba wprowadzać w stan boota  i którego flash można zrobić tylko po lanie.A Jeśli sobie nie pobierze  ipka to nie sflas[beep]emy .Nie wszyscy maja DHCP włączone a są tacy co nawet routera nie mają czyli bez kompa nie ma flasha.

 

Można podłaczyć  USB  do tabletu są adaptery      a fotki i inne smieci wysłać można  na chumre i z chmury się podłączyć  laptopem.

 

Ihpny dominują w Chinach   USA   Kanadzie   Hiszpanii       ogólnie co niektóre z nich gonia  ilość Samsungów.

 

 

 

@Kaspian  i tak ma być  :)        w zadzie mamy Vu  i  Miracle  2 topowe boxy wszystko mogące i wszystko mające  pomijam ciekawą cenę  stałe wsparcie i sprzedaż :)         MOC :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chiński  ezgemplarz  był w składany w Shenzhen  i nie ma nic wspólnego z oryginałem  każda część jest  podróbką.  Jeśli się ograniczasz tylko do 1 imaga nieaktualizowanego   to nie masz pojecią czego nie można tam flashowac 

 

SSL nie ma i raczej może nie być  bo wsparcie tego szrota już dawno upadło.  Jedynie 7080 się trzyma ale też fatalnie.Klona łatwo uwalić  ale o tym nie wiesz też  . Jednak SE też już nie jest produkowany.  Głowica pewnego dnia siądzie i zapewne kupisz drugą w cenie 1/4 klona. Z której nie można za wiele czyli oglądać 2 kanałow HD  jako PIP . Nie interesuje mnie już  box którego trzeba wprowadzać w stan boota  i którego flash można zrobić tylko po lanie.A Jeśli sobie nie pobierze  ipka to nie sflas[beep]emy .Nie wszyscy maja DHCP włączone a są tacy co nawet routera nie mają czyli bez kompa nie ma flasha.

 

 

 

 

1. Nie pisz bredni że tylko nieaktualizowane image chodzą. Nie ośmieszaj się.  Każdy image nawet najnowszy i dowolnego teamu działa na tym klonie. Wszystko zależy od tego jaki SIM zapakowano do klona. Jak "ten stary" to niestety SSL zapakowany w image'u musi być w odpowiednio niskiej wersji. Image obejmuje obrazy dla więcej niż jednej partycji we flashu tak gwoli uściślenia. Jedna prosta informacja - wersja SIM.

 

2. Oczywiście że nowego SSLa dla tego typu nie będzie bo nie jest produkowany. Cały aj-waj z klonami 800SE polegał tylko na tym iż wprowadzono SSL (niestety z opoźnieniem) z realokacją badsektorów a wcześniej zmieniono kartę SIM. Nic poza tym. Chińczycy to obeszli bo ktoś te karty produkuje.

 

3. Głowica siądzie, Twój najlepszy box też siądzie. Super hiper oryginał również. Konsumpcyjna elektronika ma nie być trwała. To zupełnie inna kwestia niezwiązana z tym ktoś co i dlaczego sklonował. A jak siadzie to pewnie będzie i tak trzeba mieć zupełnie inny sprzęt. Największe zagrożenie to burze. Ja nie mam anteny w tej chwili na dachu. A jeśli będzie bezpośredni strzał w blok gdzie mieszkam  to akurat o głowicę to bym już się nie martwił bo w zasadzie wsio co podpięte do prądu pójdzie na śmietnik. Tego typu szkodzeń gwarancja nie obejmuje. Ja widziałem niejedną rozdzielnię NN a raczej o co z nich zostało jak w odległości kilkuset metrów obok walnął piorun. Za trzy lata to i tak mentalnie nawet z super hiper sprzętu będzie szrot. To po co przepłacać?

 

4. Nie widzę żadnej różnicy czy po USB czy po LAN. Po wpisaniu stałego adresu IP do SSL'a nie mogę sflashować w pełni zdalnie. Zdalnie pena do USB nie wetkniesz :>

 

5. Nie widzę potrzeby (poza ew. zabawą i ciekawością) przeflashowywania boxa. Jak wszystko co potrzebne działa a jedynie co ew. można zamienić da się zrobić bez tej operacji to jaki tego sens? Żaden. Systemy produkcyjne pracują po naście lat bez zmiany firmware'u.  Ja tuner używam do oglądania TV a nie do ćwiczenia w nieskończoność setek czy tysięcy operacji flashowania. Nieważne czy to OpenPLI (wystarcza mi -  żadnych wodotrysków i ma spójne tłumaczenie), czy Gemini, OoZoon, Merlin, działały bez zastrzeżeń przez długie okresy. Za to nie lubię a wręcz nie toleruję  niechlujnego przygotowania jak OpenATV gdzie niby angielskie menu ale agielskawe w rzeczywistości licznie pomieszane z niemieckawym czy innym slangiem- sorry - skreślam takie dziwactwo - oznacz to że zrobiono coś w całości niestarannie na kolenie bez testowania. Jak ktoś promuje nowy layout to na miłość boska standardowy zestaw pluginów ma być zgodny z takim layoutem. Jak lubisz groch z kapustą to Twoja wola ja wymagam czegoś innego. W OpenATV owszem pomysł na layout jest fajny cieszy czytelne duże czcionki ale niestety niechlujne wykonanie czyni z tego tylko ciekawostkę. Tak trudno zadbać o to by angielski to był angielski? Gorzej że kolejne wersje i niema żadnego kroku w celu porządnego przetłumaczenia - przecież E2 jest od samego poczatku zaprojektowana pod łatwą lokalizację GUI.

 

6. Umiem sobie poradzić jak coś potrzeba dodać zmienić w firmwarze bez konieczności wymiany całej zawartości flash'a - naprawdę 99,99% zmian w firmwarze nie wymaga wykonania tej operacji (skutek niewiedzy albo po prostu lenistwa), znam takich którzy nigdy nie sięgnęli po image inne niż oryginalne plus wprowadzając własne przeróbki enigmy - funkcjonalnoś ktrą ząden z teamów nie zaproponował / zaimplementował. Tez nie flashowali tunera nie mieli nigdy takiej potrzeby.

 

7. Jak coś działa i nie ma zastrzeżeń to po co zmieniać? (pomijam zabawę a nie korzystanie na co dzień).

 

Wymyślasz nieistotne argumenty albo niezgodne z rzeczywistością bo musi być hejt. Dziecinny hejt. Dorośnij.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie seria Openbox SX może kusić odbiorem transmisji MultiStream. Jakiś inny z linuksem to ma? Bo reszta konkurencji w zasadzie nic (jak dla mnie) nie oferuje istotnego ponad te DM800SE. Co po mocniejszym procesorze jak nie ma przeportowanego KODI - ten procesor się nudzi przy wykorzystywaniu sprzętu jako tuner DVB. . To tak jak to syrenki wstawić silnik od Ferrari i oczekiwać super zmian.
Brak DAB - kelejne pudło? Wiem producent chce bym mieć wieżę ustawioną w pokoju, ja wieży i lasu kabli nie chcę.


Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...