Jump to content

Recommended Posts

''Fakt'' jest to ukazujący od 12 lat tabloid, który także wywołuje kontrowersje jak np. wczorajsza okładka w której pojawiło się drastyczne zdjęcie 10-letniej dziewczynki, która została zabita siekierą w Kamiennej Górze. Ludzie mediów są oburzeni okładką:

www.wirtualnemedia.pl/artykul/ludzie-me ... ziewczynka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dziwię się oburzeniu. Od zawsze "Fakt" prowokował swoimi publikacjami, ale w tym przypadku przesadził, i to grubo. I to z jakiego powodu, dla chęci zarobienia na tragedii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Były naczelny "Faktu" napisał książkę, ukaże się ona w środę, a tutaj fragmenty: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grzegorz-jankowski-w-ksiazce-o-fakcie-mozna-napisac-tekst-interwencyjny-albo-rozkrecic-afere-fragmenty

 

Swoją drogą, to czy tylko mi się tak wydaje, czy tutaj Jankowski chce się tak troszeczkę wybielić? No, chyba że to tylko taki fragment wybrali, a całość będzie ostrzejsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dzisiaj w "Faktcie" nowy dodatek "Fakt za miastem", dostępny tylko w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakt-dodatek-fakt-za-miastem-dostepnosc-tematyka

 

Dodatek będzie w każdy czwartek. Rośnie też cena wydania czwartkowego, tam gdzie będzie dostępny nowy dodatek, będzie ono kosztować 2,99 zł (bo jest jeszcze program telewizyjny dodawany).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj do gazety dołączono nowy dodatek "Fakt na weekend", w którym mają być właśnie takie weekendowe teksty. W tym pierwszym wydaniu zamieszczono na przykład sondę o zakazie handlu w niedzielę, artykuł o krawcu szyjącym ubrania dla Pierwszej Damy, historię kryminalną opowiedzianą przez Michała Fajbusiewicza i wywiady z Mikołajem Cieślakiem oraz Robertem Górskim z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Cały dodatek ma 16 stron, szata graficzna, szczególnie pierwszej strony, nieco mi przypomina dawny tygodnik ABC czy "Od A do Z".

 

W związku z tym zmieniła się cena weekendowego wydania gazety, od teraz jest to 2,20 zł, nie ma też już magazynu "Fakt Historia", który był dotychczas weekendowym dodatkiem, w ramach nowego magazynu na historię poświęcono teraz 2 strony, dzisiaj było o tajnej wojnie morskiej pomiędzy NRD a PRL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam przed sobą właśnie ten nowy dodatek do "Faktu" i odnoszę wrażenie, że część działów (w przeciwieństwie do "Gwiazd") pokrywa się tematycznie z tymi, które są w czwartkowym "Fakt TV", ba! - w obu przypadkach strony poradnikowe idą schematem "uroda - rodzina - prawo". Ogółem bardzo przypomina miks "Pani Domu" z "Retro", natomiast papier w porównaniu do "Gwiazd" jest bardziej lepki i połyskujący.

Edited by manieq01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj ''Fakt'' wywołał kontrowersje za sprawą weekendowej okładki pt. ''Ojciec wybrał politykę, a syn sznur'', która dotyczyła tragicznej śmierci Leszka Millera Juniora (dzisiaj był jego pogrzeb). Redaktor naczelny ''Faktu'' Robert Feluś przeprosił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardy Axel Ringer Springer. Niech te dziennikarskie hieny nie uczą dziennikarskich standardów innych dziennikarzy.

Edited by wislok

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest coś, co nazywam bardzo ostro, tak ostro że nie napiszę w całości, powiem tylko że to określenie zaczyna się na "s". To nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. I nie przekona mnie w tym przypadku nawet formułka "no ale to tabloid". Bo to ni diabła nie tłumaczy, nawet tabloid powinien mieć jakieś podstawowe zasady przyzwoitości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katarzyna Kozłowska będzie od stycznia 2019 roku nową redaktor naczelną ''Faktu''. W latach 2004-2007 była w ''Fakcie'' szefową działu politycznego, pracowała również w ''Super Expressie'' oraz ''Dzienniku Gazecie Prawnej''.

 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakt-redaktor-naczelny-nowy-katarzyna-kozlowska-za-roberta-felusia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...