Skocz do zawartości

Ich Troje


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku grupa Ich Troje obchodzi 20 lecie swojego istnienia więc z tej racji chciałbym otworzyć temat poświęcony twórczości (także solowej) Michała Wiśniewskiego i spółki

Na początek tego tematu zaprezentować występ grupy Ich Troje z koncertu "Disco pod Gwiazdami" dla tych którzy nie widzieli: https://youtu.be/VTxW7Uuqj5w

Nie wiem jak według was ale moim zdaniem miło jest posłuchać jeszcze raz piosenek tego zespołu na którym w zasadzie się wychowałem. Sam mam w domu pewien zbiór piosenek Ich3 i nie raz sięgam do twórczości chyba najbardziej znanego polskiego zespołu poprzedniej dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli materiał będzie dobry to jaranie się kapelą może wrócić. Ostatnio raczej coś im z płytą nie wyszło bo wszystkie piosenki poza "We Play in Team" były nieco słabe ale na szczęście to samo można powiedzieć o niektórych poprzednich płytach poza 3, Ad. 4, Po piąte... a niech gadają, The best of 2003, Keine Grenzen (płyta niemieckojęzyczna) oraz Siedem grzechów głównych. Parę perełek było też na płytach Intro oraz ITI c.d. Mało kto wie że zespół zaczynał od piosenki poetyckiej a pierwszym albumem grupy nie było wcale "Intro" tylko "Rock'n Villon - Wielki Testament" z którego pochodzi najstarszy bardziej znany kawałek w repertuarze grupy czyli "Królowa niebos" który w późniejszym czasie doczekał się odnowienia muzyczno-wokalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2002 roku byłem na ich koncercie w katowickim spodku, był wypełniony po brzegi.

 

 

Bo kiedyś byli uwielbiani, a dzisiaj są wyśmiewani i mało kto on nich pamięta. Nigdy nie lubiłem ich twórczości i zawsze się dziwiłem, co ludzie w tych ich banalnych piosenkach widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wtedy dostałem bilet z korporacji za darmo, więc nie mógł się zmarnować. Jeśli mam wyrazić swoją opinię co do twórczości, dla mnie pierwsze trzy płyty były dobre, a reszta była robiona czysto dla pieniędzy i sławy jaką przyniosła płyta "Ad.4". Kto nie zna polecam do posłuchania utwór zespołu Ich Troje z 1996 gdy praktycznie mało osób ich znało klik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2002 roku byłem na ich koncercie w katowickim spodku, był wypełniony po brzegi.

 

 

Bo kiedyś byli uwielbiani, a dzisiaj są wyśmiewani i mało kto on nich pamięta. Nigdy nie lubiłem ich twórczości i zawsze się dziwiłem, co ludzie w tych ich banalnych piosenkach widzą.

No nie do końca są wyśmiewani gdyż mają swoją garstkę fanów czyli tzw. Ichtrojowian a publiczność jeszcze pamięta ich piosenki.

Przytoczona piosenka jest jedną z najlepszych z dorobku zespołu przed płytą Ad. 4 jeszcze lepsza od tej piosenki jest chyba tylko piosenka "A wszystko to" ale w dorobku zespołu było jeszcze kilka innych dobrych piosenek jak np: Gwiazdor, Nienawiść, Kołysanka dla Ani czy Lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukazał się odcinek nr. 25 internetowego programu "Gimby nie znajo" który to został poświęcony grupie Ich Troje - zobaczyć go możecie tutaj:

Co prawda autor programu pominął kilka faktów ale i tak dobrze zobrazował w pigułce historię grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio przesłuchałem ich kilka starych albumów i... Na początkowych było kilka kawałków, które stały się przebojami, Ad. 4 - MAJSTERSZTYK, ale już przy następnym krążku słychać wyraźny spadek formy i ogromny regres. W zasadzie można powiedzieć, że to zespół niemal jednego albumu, ale za to jakiego!

Edytowane przez Mr. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2001 roku utwory Ich Troje oraz wspomnianych przeze mnie Łez nie były promowane przez ogólnopolskie stacje radiowe (ale lokalne i  telewizyjne już tak), jednak było kilka wyjątków. Jedynka oraz Zetka grała "Powiedz". W przypadku tej drugiej zawsze dochodził do tego negatywny komentarz prowadzącego, za co Wiśniewski chciał pozwać stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnopolskie stacje radiowe dopiero znacznie później doceniły grupę Ich Troje. Przykładowo Radio Plus odważyło się zagrać piosenki grupy dopiero niedawno przy okazji hasła "Zawsze w rytmie" które jednak zbyt długo nie było używane. Prędzej na Ich Troje z kolei można było trafić na antenie Radia Wawa gdzie ostatnio utwór "A wszystko to" był w TOP10 letnich przebojów wszechczasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka dzieciństwa. : D Kiedyś naprawdę uwielbiałem ich piosenki, w sumie jak każdy wtedy. Byłem w przedszkolu, może w zerówce. Gdzieś w 2002-2004 roku. Dziś nawet też przejdą. Trochę szkoda że Jacek się nie wybił. Moim zdaniem ma spoko głos, no i jak w tym filmiku wyżej było powiedziane, był tam w miarę normalny. :D

Edytowane przez Piotr3110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny utwór choć Ich Troje miało ich znacznie więcej. Tymczasem znamy już pierwsze punkty na mapie jubileuszowej trasy grupy Ich Troje:

07.11.2015 - Arłamów | Godz. 20:00

13.12.2015 - Częstochowa | Godz.18:00

20.02.2016 - Wrocław

03.05.2016 - Kielce | Godz. 19:00

25.06.2016 - Opole |

14.08.2016 - Klwów | Godz. 20:00

21.08.2016 - Pszczyna | Godz. 20:00

10.09.2016 - Kraków | Godz. 20:00

Moim zdaniem te koncerty zaplanowane na 20:00 (za wyjątkiem Arłamowa) to potencjalne miejsca z których może być przeprowadzona transmisja telewizyjna w Telewizji Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zespół Ich Troje przyniósł naprawdę wiele przebojów wśród nich były m.in. Powiedz, A wszystko to bo ciebie kocham czy Zawsze z tobą chciałbym być.

Bardzo lubiłem ten zespół i nawet pamiętam jak w 2002 roku przyjęli odwiedziny w Barze przez co zdemolowali dom.

Warto lepiej zobaczyć film pt. Gwiazdor aby zobaczyć jak to się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

O, Agata - uczestniczka ostatniego Voice: :)

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...