Skocz do zawartości

Najgorsze piosenki


kacper130700
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kacper130700, ja niestety nie podzielam Twojego uwielbienia dla tych utworów. Nie lubię takiej nijakiej muzyki, która totalnie nic nie wnosi. Takich kawałków jak te w/w przeze mnie jest sporo i niczym się od siebie nie różnią. Jest to muzyka robiona typowo pod radiowego słuchacza (tzw. hity do radia), czyli piosenki niezbyt wysokich lotów i dla mało wymagającego słuchacza. Niestety, takich ludzi (niewymagających słuchaczy) w naszym kraju jest sporo, nad czym osobiście ubolewam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja to taki nie jestem jak już pisałem, że każdy ''hit'' w radiu mi się podoba, wręcz przeciwnie, a w ostatnich latach to coraz więcej badziewia grają (zwłaszcza w Radiu Eska czy RMF Maxxx, ale tych stacji rzadko słucham, czasami RMF Maxxx dla audycji lokalnych), ale i niektóre oklepane utwory mogą być niezłe, grane powszechnie nie znaczy zawsze złe.

Ja to głównie słucham Radia Zet/RMF, czasem jak mam ochotę to czegoś innego.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat @Bloo411 skorzystał z nowości, które udostępniłem. Dopiero wyszedł teledysk Hazela. Trzeba było czekać. Ten drugi utwór trochę mi się kojarzy z utworem Showtek - Cannonball (Earthquake). Szczególnie w zwrotce.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam tą dyskusję i wydaje mi się, że część z udzielających się ma tok myślenia w stylu "nie podoba mi się, więc to coś w ogóle nie powinno powstać, a ci, którym się to podoba, to są bezguścia i niech zginą". Wydaje mi się, że sporej części ludzi słuchających muzykę i wyrażających o niej swoje zdanie brakuje tak elementarnej rzeczy, jak szacunek do gustu muzycznego drugiej osoby.

 

Podam tutaj swój przykład. Ja na przykład uznaję, że disco polo to jakaś jawna kpina jest, i że owy gatunek wręcz uwłacza przemysłowi muzycznemu i słuchaczom. I, mimo tego, że rodzaj muzyki świadczy coś o drugim człowieku, to jednak nie w aż takim stopniu, żebym miał kogoś skreślać tylko i wyłącznie dlatego, że słucha takiej a nie innej muzyki. Niech sobie słucha tych swoich ulubionych wykonawców, ale jeśli będzie mi mówił, że słucham asłuchalnego g...., do którego się zatańczyć nie da, i narzucał alternatywę, czyli disco polo, to bez wahania uznam go za chama i prostaka. I to nawet nie z powodu muzyki, której słucha, tylko z racji tego, iż nie szanuje moich poglądów. Bowiem popieranie czyichś poglądów a szanowanie czyichś poglądów to dwie odrębne kwestie. Nikomu nie narzucam tego, czego ktoś ma słuchać, i tego samego oczekuję od drugiej strony. Proste.

 

Co prawda tutaj nie ma aż takich ekstremalnych sytuacji, aczkolwiek sądzę, że ktoś musiał podnieść w takim temacie ten aspekt dyskusji o najgorszych utworach.

 

No, ale do rzeczy. Przy czym mi uszy więdną?

 

- wymienione przed chwilą disco polo (owszem, bywają w miarę spoko numery, tego nie mogę odmówić. Jednakże większość utworów, głównie tych niegranych w stacjach typu Polo TV, to nachalne, obleśne, sztampowe, monotematyczne g..... Dodatkowy minus za klipy, które w większości polegają na czymś w stylu "może i kawałek nie jest jakiś ambitny, wszak opowiada o moich poimprezowych planach wobec przypadkowo poznanej w klubie dziewczyny, ale za to wrzucimy w klip pełno skąpo ubranych szesnastolatek, wtedy ci wąsacze sprzed telewizora będą oglądać z rączką w spodniach i fejm się będzie zgadzać". Jeśli na tym opierają siłę swojego gatunku, to niech się nie dziwią potem, że są postrzegani tak, a nie inaczej.

- dance, zarówno polski, jak i zagraniczny. piję tutaj szczególnie do zagranicznego, który swobodnie (w sferze zarówno lirycznej, jak i tej związanej z klipem) można porównać do disco polo. ci, którzy oglądają 4fun Dance, zapewne wiedzą, o co mi chodzi (dla niewtajemniczonych - jest tam sporo naprawdę dobrej muzyki tanecznej, jednakże w niektórych pasmach można usłyszeć potworki pokroju Mario Bischina)

- polscy nastoletni "wokaliści" typu Antek Smykiewicz (czy jak mu tam było) lub Dawid Kwiatkowski

- boysbandy (czytaj produkty marketingowe) typu One Direction, 5 Seconds Of Summer czy Bars & Melody. Kiedyś lubiłem bić się z psychofankami takich zespołów w komentarzach, chociażby na Facebooku, jednakże uznałem, że to nie ma po prostu sensu. Szkoda czasu i nerwów.

- utwory Taylor Swift (jak ja jej nienawidzę)

- polskie "wokalistki" typu Ewelina Lisowska, Honey, Sarsa (proszę Was, ona w ogóle nie umie śpiewać, co pokazała zresztą na Eska Music Awards 2015)

- utwory z nurtu "disco rumuńsko" wykonawców typu Inna (jej teledyski oglądam, z wyciszonym głosem, ale oglądam, z wiadomych względów ( ͡° ͜ʖ ͡°)), Claydee, Fly Project, Alexandra Stan

- utwory Miley Cyrus

- utwory youtuberów typu Gimper (Gimpson) czy Multi (Young Multi). taki trochę rap w stylu Eweliny Flinty #pdk

- i wiele innych, których nie jestem w stanie sobie przypomnieć.

 

Generalnie jest tego naprawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- utwory Taylor Swift (jak ja jej nienawidzę)

- polskie "wokalistki" typu Ewelina Lisowska, Honey, Sarsa (proszę Was, ona w ogóle nie umie śpiewać, co pokazała zresztą na Eska Music Awards 2015)

- utwory z nurtu "disco rumuńsko" wykonawców typu Inna (jej teledyski oglądam, z wyciszonym głosem, ale oglądam, z wiadomych względów ( ͡° ͜ʖ ͡°)), Claydee, Fly Project, Alexandra Stan

 

Też nienawidzę muzyki Taylor Swift, Sarsy, Honey, Eweliny Lisowskiej i "rumuńskich umcyków". Do tej listy dorzuciłbym jeszcze mdłą twórczość Sylwii Grzeszczak, solowe dokonania po odejściu z zespołu Łzy Ani Wyszkoni, koszmar "Modern Rocking" Agnieszki Chylińskiej oraz wszystkich tych sławnych, ale kiepskich DJ-ów, czyli Calvinów Harrisów, Zeddów, Davidów Guettów, Avicii, Alesso, Kygo i sztucznej Nicki Minaj oraz Iggy Azalei.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachel Platten - "Fight Song" --->

(kolejna Taylor Swift nam nie jest potrzebna)

Blue Cafe - "Święta W Nas" ---> https://youtu.be/p-RrZt0_NYE (koszmarna świąteczna piosenka. Niestety, ale Blue Cafe skończyło się wraz z odejściem Tatiany Okupnik)

Florian Kempers feat. Rozalla - "Everybody’s Free 2016" ---> https://youtu.be/zMSOufAfiAQ (mamy jeszcze rok 2015, to raz, dwa, za bardzo kiepskie/nieudolne zrobienie coveru)

Anna Wyszkoni - "Od Nieba Do Nieba" ---> https://youtu.be/HA2e4xCOprw (oto kolejny przykład, jak można sprzedać się komercji. Ania Wyszkoni od czasu odejścia z zespołu Łzy [tutaj tworzyli naprawdę dobrą muzykę] zaczęła nagrywać coraz to gorsze gnioty. Widać tutaj rękę wytwórni płytowej, która nie dość, że Anię wystylizowała, to chciała, aby ta artystka zaczęła tworzyć hity dla masowego słuchacza)

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem ten utwór w sobotę między 19:00 a 20:00 w Dance Chart.

 

Wzięto ten utwór i przerobiono:

 

Nie polecam wszystkie utwory Bars & Melody. Jak to w ogóle można słuchać. Nastolatki szaleją normalnie przy tych piosenkach. Są słabi, nie mają talentu i nie powinni śpiewać.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością do listy najgorszych piosenek powinny dołączać co każdą aktualizację wszystkie pozycje z tych list:

 

http://www.rmfmaxxx.pl/hopbec

http://www.rmf.fm/au/?a=poplista

http://www.eska.pl/goraca20

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Lista-Przebojow-Radia-ZET

 

Piszę z pewnością, bo nawet tego nie słucham, choć pewnie z 2-3 utwory mi się zdarzyło, ale ogólnie mówiąc, to nie ma czemu się przysłuchać z jakimś większym zainteresowaniem.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były tak wartościowe, to by nie wylądowały w tak miernym gronie. Nie promuję głupoty - nie promuję płynięcia w głównym nurcie brudów.

 

Ale załóżmy, że jednak coś w tym jest, to i tak same tytuły i podejście do "piosenki" jako do tego najbardziej masowego produktu i środka do zarabiania kasy mnie odrzuca. A przecież nie wypływa z tego większa wartość, nawet bez większego przysłuchiwania się. Tak po prostu już jest.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy najgorszych obowiązkowo trzeba dodać Rafała Brzozowskiego.Koleś nagrywa takie dziadostwo i jeszcze się wszędzie pcha- Jaka to melodia, Taniec z Gwiazdami i inne.Wszędzie go pełno.

 

Ładnie go opisali na portalu Weszło w rubryce z bzdurami nie związanymi z futbolem - Profil artysty zdesperowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...