Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem satelity DRZEWA


Ulthar
 Udostępnij

Pytanie

Witam mam problem z odbiorem satelity .

Satelita 70cm , cyfrowy Polsat .

3 lata temu było ok , 2 lata temu zaczęły się problemy a w tym roku już się nie da normalnie oglądać.

W zimę wszystko jest w porządku odbiór normalny i w hd i sd.

 

Ale jak drzewa tylko obrastają w liście to generalnie mam pooglądane hd nawet nie ma sensu próbować .

A SD działa tylko jak nie ma wiatru albo nie pada.

Zamieszczam zdjęcia :

https://goo.gl/photos/pS3AdbyfbtTKf4Pq7

 

Błagam o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To co widzę na fotkach, to jest możliwość podniesienia anteny o ok. 50 cm. Nie wiem dlaczego cofnąłeś antenę w [beep] loggi. Proponuję zrobić wysięg poza front budynku. Ponadto dogadać się (o ile to możliwe) z sąsiadem z "góry", by część czaszy (o ile nie będzie jemu przeszkadzało) wysunąć w pole jego loggi (balkonu). Oczywiście nie jest to super rozwiązanie ale na ok. 5 lat wystarczy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Niestety na dachu zamontować nie mogę .

Mieszkam w Niemczech a moja spółdzielnia nie pozwala na montowanie satelit na dachu .

Jakieś magiczne sposoby na pozbycie się drzew może znacie:D ?

Może Cię to więcej kosztować niż myślisz. W budynku którym mieszkasz jest zbiorcza instalacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To co widzę na fotkach, to jest możliwość podniesienia anteny o ok. 50 cm. Nie wiem dlaczego cofnąłeś antenę w [beep] loggi. Proponuję zrobić wysięg poza front budynku. Ponadto dogadać się (o ile to możliwe) z sąsiadem z "góry", by część czaszy (o ile nie będzie jemu przeszkadzało) wysunąć w pole jego loggi (balkonu). Oczywiście nie jest to super rozwiązanie ale na ok. 5 lat wystarczy. Pozdrawiam.

 

Sąsiadów mam niestety u góry okropnych . Gdy antena lekko wystawała za balkon już były problemy .

będę chyba musiał stojak zainstalować i kombinować może to coś pomoże. ( Ogólnie same anteny satelitarne są zabronione ale na razie się udaje)

 

Co do anteny zbiorczej jest kablówka i naziemna telewizja niemiecka w gniazdku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, liście drzew stanowią poważną przeszkodę dla sygnału satelitarnego i jeśli jest wysokie drzewo naprzeciwko anteny, wtedy od późnej wiosny do jesieni sygnał będzie bardzo zakłócany przez liście. Nie ma magicznego sposobu na ten problem.

 

Podniesienie anteny tylko o pół metra może pomóc, ale tylko na jakiś czas, bo za rok drzewo też może urosnąć i cały problem zacznie się od nowa.

 

Jeśli nie ma możliwości zamontowania anteny dużo wyżej (u sąsiadów z góry albo na dachu), zostaje ci niestety tylko szukanie sposobu na pozbycie się drzewa. Albo na skrócenie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam prosto w drzewa. Przed samą satelitą latem 2 metry od czaszy piękne liście w bujnym drzewie. Dalej 15 metrów piękne świerki wysokości z 30 metrów. TV działa sygnał 30% zacina się tylko przy deszczu. Chcę wstawić zdjęcia, ale nie mogę coś dodać załącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...