Skocz do zawartości

Zawieszanie na kanałach kodowanych


Millstreet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam tuner VU+ Ultimo z zainstalowanym image OpenATV. Od wczoraj mam poważny problem - tuner zawiesza się po kilku minutach oglądania dowolnego kanału kodowanego (zarówno dekodowanego przez moduł CI jaki i czytnik kart) :/ . Nie pojawia się żaden ekran błędu tylko w pewnym momencie obraz staje (stopklatka), po kilku chwilach znika dzwięk a tuner kompletnie nie reaguje :( . Czy ktoś ma/miał podobny problem? Czy może to być spowodowane jakimś błędem w oprogramowaniu OpenATV?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które wydanie bo jest już nawet 5.1 a pamiętam że były wydania które najlepiej skasować. Postaw sobie we flashu jakis BH na nim MEoboot i na tym meoboocie testuj sobie image jak się nie odpali to wyłączasz i właczasz i wtedy wiesz że nie jest kompatybilny. Open ATV się najszybciej rozwija inni wola BH itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wydanie 5.1 - dzisiaj wgrałem. Myślałem, że to rozwiąże problem bo to zawieszanie zaczęło się po aktualizacji "starej" wersji 4.0 (czy tam 4.1).

Sam nie wiem - może tuner się przegrzewa przez te upały i dlatego występują takie problemy (?) Tylko dlaczego zawiesza się na kanałach kodowanych a na FTA już nie... :roll: Czyżby "przegrzanie" slotu CI/czytnika kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza się na wszystkich kanałach kodowanych - zarówno dekodowanych przez same karty w czytnikach (obie Conax) jak i poprzez moduły CI (Nagravision i Irdeto2). Wystarczy nawet jak się "poskacze" po liście kodowanych kanałów i już tuner zalicza "zwiechę" :/ Już nie wiem co robić. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem kartę MTV (chwilowo nieaktywna do zakupu nowego doładowania) zostawiając w drugim czytniku kartę TNK HD oraz oba moduły. Dotychczas nic się jeszcze nie zacięło ani podczas oglądania jednego kanału, ani podczas przełączania (chyba że do czasu :/). Co ciekawe ten problem z zawieszaniem pojawił się w momencie kiedy musiałem na chwilę (jak co miesiąc) przełożyć kartę TNK HD do jej "oryginalnego" modułu ponieważ w czytniku nie schodzą mi na nią uprawnienia. Tylko co by miała karta Conax TNK HD do zawieszania się nawet kanałów Skylink, które są przecież kodowane w Irdeto2 oraz kanałów Tivusat kodowanych w Nagrze :roll:

 

btw. dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Ciągle mam nadzieję, że to jakiś błąd w oprogramowaniu, który zostanie usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ten problem z zawieszaniem pojawił się w momencie kiedy musiałem na chwilę (jak co miesiąc) przełożyć kartę TNK HD do jej "oryginalnego" modułu ponieważ w czytniku nie schodzą mi na nią uprawnienia. Tylko co by miała karta Conax TNK HD do zawieszania się nawet kanałów Skylink, które są przecież kodowane w Irdeto2 oraz kanałów Tivusat kodowanych w Nagrze :roll:

 

Problem powienien być rozwiązany przez pyrzypisanie konkretnych CAID do czytników. Wtedy nie będą dane przepychane przez inny cardserver / reader.

Na koniec - niektóre softcamy powalają na powiązanie CAID lub wręcz kart do problematycznych kanałów.

 

Z tego co piszesz masz jeszcze CI. Moduł CI może zwlekać z odpowiedzią że nie może zdekodować kanału a wtedy niestety zaliczasz chwilowe zamrożenie. Rest użycie innego modułu CAM (niestety przy parowaniu karta / moduł jesteś skazany na moduł z wadliwym niestety firmwarem, niestety producenci modułów CAM nie zważają w ogóle na sytuacje wspópłracy z innym CAM'em). Wyjściem jest priorytetowanie dekodowania o ile wbudowano w firmware tunera. Wtedy ustawiasz najwyższy priorytet softcamowi zaś jako odstępstwo dla kanałów dekodowanych przez kartę w module CAM dla nich definiujesz odpowiednie wpisy konfiguracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem kartę MTV (chwilowo nieaktywna do zakupu nowego doładowania) zostawiając w drugim czytniku kartę TNK HD oraz oba moduły. Dotychczas nic się jeszcze nie zacięło ani podczas oglądania jednego kanału, ani podczas przełączania (chyba że do czasu :/). Co ciekawe ten problem z zawieszaniem pojawił się w momencie kiedy musiałem na chwilę (jak co miesiąc) przełożyć kartę TNK HD do jej "oryginalnego" modułu ponieważ w czytniku nie schodzą mi na nią uprawnienia. Tylko co by miała karta Conax TNK HD do zawieszania się nawet kanałów Skylink, które są przecież kodowane w Irdeto2 oraz kanałów Tivusat kodowanych w Nagrze :roll:

 

btw. dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Ciągle mam nadzieję, że to jakiś błąd w oprogramowaniu, który zostanie usunięty.

 

Czy TNK HD to jest edycja nieparowana bo o ile pamiętam jest tam usługa na kanaly HD ale nieparowane jeśli tak i nie pobierasz uprawnień to znaczy zły config oscama .

 

Rzuć liste kart które łącznie masz bo rozpisałeś sie tutaj o TNK HD , SKylink Tivusat i Nagrze i podaj z czego korzystasz jeśli chodzi o czytniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Po paru dniach "testów" stwierdzam, że wszystko jest już w porządku a "sprawcą" całego zamieszania... była niedoładowana karta MTV Unlimited. Zawieszanie zaczęło się właśnie kiedy skończyła się aktualna subskrypcja, a karta została w czytniku. Kiedy ją wyjąłem problem zniknął. Odnowiłem subskrypcję, karta pobrała nowe uprawnienia i wszystko chodzi idealnie. Nie wiem co Wy powiecie na ten temat, ale taka jest moja "diagnoza" (taki zresztą jest póki co mój zakres wiedzy nt. Enigmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta pozbawiona uprawnień nie ma nic wspólnego z wieszaniem się

Ma, bowiem trzeba czekać na negatywną odpowiedź karty przy simulcrypcie. Odpytywanie możliwych kart odbywa się wg kolejności z CAT (tablica nadawana przez operatora wraz kanałem TV/radio). Za każdym razem odpytywane są karty którym się np. skończyły uprawnienia....

Dlatego wskazanym jest zawężanie czytników tylko dla określonych systemów kodowania wręcz dla określonych kanałów. Jeszcze gorzej bywa z modułami CAM - niechlujstwo programistów producentów CAM'ów

 

Wracając do opisanego problemu.

W oscam mamy moduły zwane readerami. To są czynniki kart (lokalne w gnieździe albo zdalne gdzieś z sieci). Wskazanym jest przypisanie konkretnego CAID jakie dany czytnik obsługuje. Ponadto w przypadku simulcryptu gdzie kanał jest dostępny w ofercie kilku nadawców i na dodatek mamy karty np. dwóch z nich mogą powstać kolizje przy wyborze właściwego czytnika. Czytnik nie musi poprawnie odpowiedzieć i to szybko że nie obsługuje kanału bo karta nie ma uprawnień. Dla takich przypadków masz możliwość zdefinowania kanałów w którym wskazujesz konkretny reader co rozwiązuje problemy z takimi kolizjami. Oczywiście najłatwiej to ogarnąć ja reader = karta jednego operatora, ale gdy reader to zdalny cardserver oferujący dostęp do kart kilku operatorów to sprawa wymaga staranniejszej analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wolniej wszystko działa . Jeśli ktoś nie używa priorytetów mając karty w 5 systemach i 3 z nich tylko działają to i tak nic się nie będzie zawieszać a jedynie będzie wolniej działać. Jestem w kontakcie z osobą co ma 8 kart z czego 6 to pre paid i każda zakupiona była w innym terminie kiedy indziej się końca uprawnienia . Zanim te karty do niego dotrą a on wyjmuje i wkłada nowa/starą jak nowa dotrze .

Oczywiście ingnore się sprawa ale nie zawsze whitelist. Ja pamiętam jak miałem problem właśnie z whitelist z czasów oscama to wszystko mi działało poza TVP1 HD :lol2:

 

Dodatkowo raz robiłem reaktywacje kartki cyfra/nc+ karta nie pobrała mi uprawnień we właściwym czasie to także nic mi się nie wieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...