Jump to content
  • 0
uatab

Który moduł CAM do NC+ ?

Question

Witam,

Chce zakupić moduł do karty NC+. Będę go używał do TV Sony Bravia oraz do Fergussona 202E (wiem, ze można bez, ale jeśli chce nagrywać kodowane programy i je odtwarzać na PC, niezbędne jest nagrywanie przed Moduł CAM).

W internecie proponowane są 3 moduły. Który z nich powinienem zakupić? Jaka jest różnica?

1) moduł CAM aston crypt 2,26

2) moduł aston crypt dual 2,26

3) moduł CI SECA alpha crypt light

Dziękuje z góry i pozdrawiam !

23 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Dzięki. A jaka jest różnica miedzy tymi modułami, które wymieniłem? Czy możliwe, ze te droższe przez dłuższy okres bedą działały (tzn ze bedą w stanie rozkodować)?

• 0

AlphaCrypt Light z przeznaczeniem głównie dla telewizorów i dekoderów dvb-s2 Odkodowuje programy SD i HD, obsługa systemów kodowania: Seca, Conax, Viaccess, Cryptoworks itd.

Współpraca z spliterami w TV z gniazdami CI, Aston Dual Zastosowanie 

Stacje czołowe TVK , odbiorniki telewizyjne z wbudowanym tnuerem DVB-S/S2 , tunery satelitarne, sa duzo drozsze od zwyklego Astona.

• 0

Witam, zakupilem modul aston crypt 2.26. Niestety nie dekoduje miedzy innymi C+ Film HD, C+ Film HD2, C+ Family HD, C+ Family HD2. Natomiast dekoduje C+ HD, C+ Sport HD itp. W czym moze tkwic problem?

Dziekuje i pozdrawiam

• 0

Zle przepisalem z dekodera. Nie odbieraja: C+ FIlm HD, C+ Seriale HD, C+ Family HD, C+ HD +1. To one nie odbieraja z modulem. Inne odbieraja. Jesli wloze karte do dekodera Ariva 202E bez modulu, odbieraja wszystkie kanaly, nawet te wyzej wymienione. Ale dlaczego nie dzialaja przez modul?

• 0

A co oznacza TP? I czy w takim razie ktorys z innych modulow pomoze? Np.

1) moduł aston crypt dual 2,26
2) moduł CI SECA alpha crypt light

Poza tym, moj ojciec ma identyczny modul jak ja i Arive 200, i u niego wyzej wymienione kanaly chodza. Ja mam ten sam modul, Arive 202E i u mnie kanaly nie chodza. Troche podejrzane, prawda? Czy mozliwe, ze moj modul jest inaczej zaprogramowany? Albo, ze jest wadliwy?

Dzieki za rady!

• 0

"TP" w tym przypadku jest to skrót od "transponder". Częściej jednak stosuje się zapis "tp." lub "Tp."

Koniec off-topic. :read:

Edited by Barti

• 0

Było na ten temat.Problemem jest przepustowość modułu.I tp za duże parametry mają TP

Tak, i od czwartku problem prawdopodobnie zniknie. :) Transponder ten będzie miał nieco niższą pojemność. ;)

• 0

Witam,

podłącze się pod temat.Posiadam kartę Cyfry+ z takim samym modułem od cyfry.Ale ostatnio (chociażby dzisiaj) miałem problem z dekodowaniem HBO HD .W menu TV panasonic pokazywał się komunikat ,że w szczelinie nie wykryto modulu poczym wskoczył, ze juz jest cyfra plus.tak kilka razy aż zalapalo i mogłem film dokończyć oglądać.Natomiast nie chciało mi odkodowac canal+ HD .wszystkie inne kanały dekoduje bez problemu.Już kiedyś tak mi się zdążyło.Co może być tego powodem? Moduł, karta czy TV?

• 0

Mam starą kartę Cyfry+. Chcę dobrać do niej moduł CI, bo dekoderom już nie ufam. Wymieniłem już chyba ze 4, bo ciągle się zawieszały, same wyłączały itd.itp. Od nc+ takiego modułu kupić nie mogę. Próbowałem z modułem kolegi, który kupił go kilka lat temu, ale nie działało. Czy są taki uniwersalne Moduły CI, czy muszę zapomnieć o sprawie?

Edited by Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już podobnym wątkiem.

• 0

@Fedor11

Przeczytaj sobie posty w niniejszym wątku, a wszystkiego się dowiesz. :)

• 0

Witam. Skorzystam z tematu i również zapytam. W temacie sat jestem mega zielony, a czasu na do kształcenie nie mam zbyt wiele. Posiadam stary dekoder Cyfry+ z kartą Nagravision i zastanawiam się, jaki moduł CI wybrać aby najlepiej współpracował z nowym TV Sony 55DX8505?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Usunięto też fragment postu niezwiązany z tematem niniejszego wątku. Pytania należy zadawać we właściwych wątkach. Poprawiono post.

• 0

Pytanko... czy AstonCrypt v2.26, jest wielostrumieniowy?

Np. Ale Kino, nagrywa, TVP1 oglądanie na żywo?

• 0

Co z tego jak karta Cameleon dostanie FEDC to ten moduł idzie do kosza.

To już lepiej umowa z NC+ i ich modułem CI+ i kartą Cayman tylko trzeba mieć tv poprawnie obsługujący moduły CI+

• 0

Dokładnie tak jak pisze @tweed77 lub dekoder niezależny, w którym odczyt jest szybszy, a niżeli poprzez odbiornik tv z wbudowanym dekoderem SAT.