Skocz do zawartości

Nowości muzyczne


kondzio_92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, BiL napisał(a):

Mam na myśli sanah, Chylińska czy Lanberry.

Może załóż temat, coś w stylu:  muzyczne wesołe nowości..

Będziesz tam wrzucał piosenki, które Tobie pasują.  😉

Zamiast innych pouczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, djclassic napisał(a):

Kolejny kawałek dobrej alternatywy. To nowy singiel Slipknot – „Bone Church”. Specjalnie dla kolegi Bloo.:razz:

 

 

 

Bil. Brawo za nowy Depeche Mode. Chwilami słuchasz porządnej muzy:razz:

Bawisz mnie, bo nie bardzo rozumiem, co chcesz tego typu wpisami mi udowodnić. Utwór Slipknot (jak nowy kawałek Depeche Mode) zdążyłem już przesłuchać w dniu premiery. Nie przesiaduję codziennie na forum, aby codziennie wrzucać single, które wychodzą.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bloo411 napisał(a):

Bawisz mnie, bo nie bardzo rozumiem, co chcesz tego typu wpisami mi udowodnić. Utwór Slipknot (jak nowy kawałek Depeche Mode) zdążyłem już przesłuchać w dniu premiery. Nie przesiaduję codziennie na forum, aby codziennie wrzucać single, które wychodzą.

No widzisz. Prawdziwą alternatywę podałem ci na tacy. Najpierw P. Gabriel a następnie Slipknot. A to co Ty tu wrzucasz, to może dla Ciebie jest alternatywa, bo dla mnie z pewnością nie. Sorry. Dla mnie te numery są bez jaj.:-D Ale ostatnie Twoje zdanie mnie rozwaliło. Kto jak kto, ale w przeciwieństwie do mnie Ty tu "strzelasz" na ślepo z nowościami.:rofl:

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "prawdziwa alternatywa". Tutaj, to sobie sam wymyśliłeś. To, że Ty czegoś nie uważasz (nie uznajesz), za muzykę alternatywną, to nie znaczy, że ni nie jest. Termin muzyka alternatywna nabrał innego, szerszego znaczenia, w ostatnich latach mocno się rozrósł. Poza tym muzyka alternatywna nie tyczy się tylko przykładowo ciężkiego grania, bo do alternatywy też zalicza się też dzisiaj pop czy elektronika (np. pop alternatywny czy elektronika alternatywna). Powtórzę się, bo widzę, że w Twoim wieku ciężko zrozumieć. To, że Tobie coś nie pasuje (bo nie pasuje Ci 95% singli wydawanych dzisiaj), to nie znaczy, że strzelam na ślepo. Na ślepo to strzela co najwyżej Twój kompan @BiL, ale swoimi wywodami tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pop alternatywny? Co Ty wymyśliłeś?:-D Nie ma czegoś takiego jak pop alternatywny. Muzyka alternatywna się nie rozrosła, tylko teraz byle badziew typu Sochacka / Lins zaliczają do alternatywy. Tak samo jak Armin Van Buuren czy Tiesto do elektronicznej. Wszystko leci do jednego wora. A mnie jednak inaczej uczyli. :razz:Więc mnie nie pouczaj ma temat muzyki.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wymyśliłem. Taka jest prawda i sam to nawet  przyznałeś pisząc, że Lins i Sochacka zaliczane są do alternatywy. Czyli wniosek jest prosty, termin muzyka alternatywna się rozrósł. I nie, Kasia Lins czy Kaśka Sochacka to nie jest żaden badziew. Powtórzę się - to że Tobie muzyka obu pań nie przypadła do gustu, to nie oznacza, że jest badziewna. Panie trzymają poziom, a Ty je sprowadziłeś co najmniej do poziomu muzycznego Cleo, Roksany Węgiel, czy jeszcze Sylwii Grzeszczak. Jeżeli Ty nie słyszysz różnicy, to faktycznie lata już nie te i słuch już też nie ten.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Taka jest prawda i sam to nawet  przyznałeś pisząc, że Lins i Sochacka zaliczane są do alternatywy

No niestety. Prawda jest taka, że one są zaliczane a nie powinny być zaliczane do tego nurtu. Bardziej pasuje mi to do chillout niskiego poziomu. Jeżeli nie chillout to bardziej pop. Co to ma wspólnego z alternatywą. Nic :-D

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z kolejnych artystek zaliczanych do alternatywnego popu jest Julia Marcell, pianistka, skrzypaczka mieszkająca i nagrywająca w Niemczech. Artystka sama komponuje i pisze teksty. Jej muzyka jest świeża i pełna niebanalnych melodii. Piosenkarka od 2022 nagrywa też jako Amber VHS ---> https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2022/07/05/julia-marcell-jako-amber-vhs-z-kolejnym-utworem-where-is-my-mind/ , jest to projekt poboczny, muzycznie inny od tego co nagrywa jako Julia Marcell.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, djclassic napisał(a):

Bardziej pasuje mi to do chillout niskiego poziomu. Jeżeli nie chillout to bardziej pop. Co to ma wspólnego z alternatywą. Nic :-D

Chill Out, to bardziej nu jazz, trip-hop, downtempo, ambient czy wolniejsze kawałki muzyki elektronicznej.

4 minuty temu, djclassic napisał(a):

Alternatywny pop:-D. Boże widzisz i nie grzmisz. Dobra. Zatrzymajmy się na swoich racjach. :smile:

Wiem, 50 lat temu to było nie do pomyślenia jak Cię uczyli. Ale czas nie stanął w miejscu, lata poleciały i pewne rzeczy się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikogo nie obchodzi, że Ty uważasz inaczej. Liczy się jak jest już od jakiegoś czasu. Prawda jest taka, że Lins i Sochacka czy nawet Mela Koteluk zaliczane są do artystek, których muzyka jest wypadkową alternatywy i muzyki pop (alternatywny pop). Takie określenie jest stosowane przez recenzentów oraz same akademie, które przyznają nagrody (np. Fryderyki). Możesz się śmiać, możesz pukać się w głowę, ale takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik djclassic, żyje hasłem: kiedyś to były czasy, dziś nie ma czasów. Kiedyś to była muzyka, a dziś to nie to samo.  Muzyka i kultura się zmienia. Nie ma gorszych artystów niż w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych, ba, wówczas też było mnóstwo kiczu. 

 

Mówienie, że taka Kaśka Sochacka czy inne to dla Ciebie jak ująłeś - badziew świadczy wyłącznie o ignorancji i zamkniętych horyzontach. Mam ponad tysiąc kompaktów. Obok Pink Floyd czy Queen mam Sanah, Sochacką i Taylor Swift. To coś złego?  Propo Queen czy Pink Floyd. Gdyby oni dziś startowali, to z taką muzyką dziś by nie mieli szans w muzycznym ogromnym biznesie. Muzyka ewoluuje i to nie jest nic złego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pawelgor napisał(a):

Kiedyś to była muzyka, a dziś to nie to samo

Jeżeli twierdzisz że jest inaczej, to nie mamy o czym rozmawiać. Muzyka ewoluuje. Owszem, ale w którą stronę. Żyj w swoim świecie i dalej uważaj że nic się nie zmieniło. Ty może to tak widzisz, ja na pewno nie. Dobranoc.

 

Aaa.  „Nie ma gorszych artystów niż w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych”. To mnie rozwaliło:rofl:

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawelgor napisał(a):

Mam ponad tysiąc kompaktów. Obok Pink Floyd czy Queen mam Sanah, Sochacką i Taylor Swift. To coś złego?  Propo Queen czy Pink Floyd. Gdyby oni dziś startowali, to z taką muzyką dziś by nie mieli szans w muzycznym ogromnym biznesie. Muzyka ewoluuje i to nie jest nic złego.

A miej nawet 100 tyś. płyt i Beethovena obok Bayer Full co to kogo obchodzi. Tylko nie wciskaj banialuk, że nie ma dziś gorszych artystów niż w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. Niezła ewolucja.:grin: Wymień mi dzisiejszych takich artystów jak Freddie Mercury, Michael Jackson, George Michael, Elton John czy chociażby nasz Krzysztof Cugowski czy Beata Kozidrak. Znajdziesz kogoś takiego? Tylko nie pisz że Zalewski, Podsiadło czy Sochacka.:lol2:

Edytowane przez Electonic12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dawid Podsiadło. Ponad 60 tysięcy widzów na koncercie, znajdź, drugiego polskiego artystę, który to osiągnął. 

Ilość sprzedanych płyt, streamingu.

Tak, Harry Styles, Adele, Sam Smith, Lady Gaga. To nie jest gorsza muzyka niż kiedyś. Jest inna, nie jest gorsza. Wy tu żyjecie w jakiejś iluzji, że muzyka skończyła się w 1999.

Ok boomer

Szkoda strzępic [beep].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...