Skocz do zawartości

Nowości muzyczne


kondzio_92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natalia Przybysz przedstawia nam swój bogaty "Świat Wewnętrzny". Kompozycja została drugim singlem promującym wydany 1 września br, drugi studyjny krążek artystki zatytułowany "Światło Nocne".

 

Natalia Przybysz - "Świat Wewnętrzny"

 

 

 

3 listopada 2017 roku na sklepowe póki trafi dziesiąty studyjny album walijskiego zespołu rockowego Stereophonics zatytułowany "Scream Above The Sounds". Dotychczas chłopaki z nadchodzącego krążka zaprezentowali kawałek "All In One Night", zaś dzisiaj do sieci trafił klip do kompozycji "Caught By The Wind".

 

Stereophonics - "Caught By The Wind"

 

 

 

Brytyjski indie popowy zespół London Grammar zaprezentował klip do utworu "Non Believer". Kawałek pochodzi z drugiej studyjnej płyty bandu "Truth Is A Beautiful Thing", która swoją premierę miała 9 czerwca tego roku.

 

​London Grammar - "Non Believer"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St. Vincent zaprezentowała ostatnio klip do utworu "New York", zaś dzisiaj w sieci opublikowała nowy kawałek "Los Ageless". Artystka ujawniła także tytuł i datę premiery swojej nowej płyty. Nowe wydawnictwo zatytułowane "Masseduction" na sklepowe półki trafi już 13 października 2017 roku i znajdzie się na nim 13 utworów. Nie licząc albumu "Love This Giant" z 2012 roku, który był wspólną kolaboracją Davida Byrne'a z St. Vincent, krążek "Masseduction" będzie piątym studyjnym dziełem Annie. 

 

​St. Vincent - "Los Ageless"

 

 

 

Polski zespół łączący ze sobą elementy trip hopu, avant-popu i wpływów jazzu - Mikromusic zaprezentował nowy utwór zatytułowany "Synu". Kompozycja jest zapowiedzią nowej szóstej studyjnej płyty bandu p.t. "Tak Mi Się Nie Chce". Premiera krążka zaplanowana została na koniec października tego roku. Ostatnia płyta formacji "Matki i Żony" pochodzi z października 2015. Warto wspomnieć, że to z niej pochodzi utwór "Bezwładnie" z gościnnym udziałem Skubasa.

 

​Mikromusic - "Synu"

 

 

 

Premiera nowej czternastej studyjnej płyty zespołu U2 zbliża się wielkimi krokami. I choć nieznana jest dokładna data premiery, to wiadomo, że album "Songs Of Experience" ma ukazać się jeszcze w tym roku. Formacja z nadchodzącego albumu zaprezentowała dotychczas utwór "The Blackout", zaś dzisiaj dołączył do niego nowy zatytułowany "You’re The Best Thing About Me". Warto wspomnieć, że 12 maja 2017 roku w Vancouver U2 rozpoczęli jubileuszową trasę upamiętniającą 30. rocznicę wydania płyty "The Joshua Tree", której wzbogacona reedycja trafiła do sklepów 2 czerwca br. Ostatni album U2 - "Songs of Innocence" pochodzi z września 2014 roku.

 

​U2 - "You're The Best Thing About Me"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórczość amerykańskiego artysty Becka zaliczana jest do indie rocka i rocka alternatywnego, jednakże często łączy ze sobą bardzo od siebie odległe style i gatunki muzyczne. W sieci zadebiutował właśnie klip do utworu "Up All Night", który stanowi kolejną (kolejną po kawałkach "Dreams", "Wow", "Dear Life") zapowiedź płyty artysty. Krążek zatytułowany "Colors" światło dzienne ujrzy już 13 października 2017 roku.

 

​Beck - "Up All Night"

 

 

 

5 września 2017r na antenie radiowej Trójki odbyła się premiera całkiem nowego utworu Darii Zawiałow - "Na Skróty". Następnego kompozycja trafiła do serwisów streamingowych, a wkrótce doczeka się także oficjalnego klipu. Niniejszy kawałek to wspólna kompozycja Darii oraz Michała Kusza, zaś słowa napisała sama Zawiałow. Warto wspomnieć, że 3 marca tego roku na rynku ukazał się debiutancki krążek artystki zatytułowany "A Kysz!".

 

​Daria Zawiałow - "Na Skróty"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysypało nowościami w ostatnich dniach :)

 

20 października wyjdzie wznowienie (zwykłe, Deluxe, Super Deluxe i winyl) płyty „Listen Without Prejudice vol. 1” George Michaela. Wersja standardowa to będzie remaster albumu i koncert MTV Unplugged z 1996 roku. Deluxe obejmie także 16 utworów bonusowych - strony B i różne miksy, a Super Deluxe - DVD zawierające cztery segmenty: The South Bank Show 1990, Freedom! '90 promo, Praying For Time promo i Freedom 90 MTV 10th Anniversary.

 

I tu przyznam, że zrobili mnie na szaro, bo dokument z The South Bank Show akurat dopiero co specjalnie zrzuciłem sobie na DVD z płyty Laserdisc (dla siebie i w prezencie dla kogoś, kogo wyjątkowo cenię), było z tym sporo zachodu, a ci mi wzięli i to wznowili - no kurdebele :P Żebym wiedział, to bym się z tym nie męczył, tylko poczekał na wydanie :P Ten dokument był oryginalnie wydany tylko na VHS i Laserdisc właśnie - w 1990 roku. Nigdy (aż do teraz) nie był wznawiany, a warto go obejrzeć - pokazuje choćby jak świetny talent wokalny miał George - są fragmenty z prób do koncertu.

 

Wydawnictwo promuje singiel Fantasy w wersji, którą przygotował Nile Rodgers.

 

George Michael - Fantasy (feat. Nile Rodgers)

 

 

Nile Rodgers przekombinował w moim odczuciu, na szczęście jest też oryginał - tak się składa, że to wznowienie było planowane na listopad 2016, ale poślizgnęło się, a później nagłe odejście George'a na jakiś czas w ogóle zawiesiło temat.

 

George Michael - Fantasy

 

 

15 września pojawi się płyta koncertowa Madonny Rebel Heart Tour, która jak sama nazwa wskazuje jest zapisem najlepszych momentów z trasy Rebel Heart. Będzie wersja 1 CD (14 utworów), 2 CD (22 utwory) i DVD/Blu-ray (26 utworów). Madonna padła ofiarą ostatnio modnego strzelania singlami promocyjnymi jak z karabinu maszynowego. Nie podoba mi się ta moda, w końcu nie wiadomo co jest faktycznie singlem, pełno utworów wyrwanych z kontekstu lata w obiegu zamiast trzymać się jednego mocnego motywu przewodniego. No ale cóż... nawet moja ukochana Tori Amos w to wpadła, pewnie stary jestem i nie rozumiem dzisiejszych realiów w branży muzycznej...

 

Jeśli nic nie pomieszałem, to w obiegu są cztery single: La Isla Bonita, Living For Love, Material Girl i Deeper And Deeper. Tylko do Material Girl widzę jakikolwiek obrazek.

 

Madonna - Material Girl /live/

 

 

29 września w sprzedaży pojawi się kompilacja Scream od Michaela Jacksona. Nie jestem mocnym fanem jego twórczości, wydaje mi się jednak, że wszystkie utwory są znane i w zasadzie jedyną ciekawostką jest mashup zamieszczony jako ostatni i zarazem singiel promujący to wydawnictwo. Pytanie tylko czy jest sens wydawać co już jest znane w kółko w różnych kombinacjach?

 

Michael Jackson - Blood on the Dance Floor X Dangerous (The White Panda Mash-Up)

 

 

Tove Lo wrzuciła 7 września nowy singiel pod uroczą i zachęcającą (mnie) nazwą Disco Tits :D Wiadomo czego się można spodziewać :) Jest to jak zrozumiałem zapowiedź trzeciego albumu, który powinien pojawić się jeszcze w tym roku - tytuł: Blue Lips. Ma to być swego rodzaju kontynuacja poprzedniej płyty Lady Wood. Tu jest mały problemik z wideo, bo nie widzę nic wrzuconego oficjalnie. Ale wierzę, że za moment się to zmieni, na razie wrzucam podgląd na iTunes. Podmienię jeśli pojawi się coś na YT.

 

Tove Lo - Disco Tits

 

https://itunes.apple.com/pl/album/disco-tits-single/id1277187902

 

W grupie Scooter oryginalnym członkiem z pierwszego składu jest już tylko H.P. Baxxter, ale mimo 53 lat na karku facet nie zwalnia nic a nic ;) 1 września do sprzedaży trafił nowy dwupłytowy album Scooter Forever (pierwsza CD - nowe utwory, druga CD - klasyki rave w wersjach Scootera), a w sieci pokazał się klip do utworu My Gabber, który jest tak naprawdę nieco przerobionym nagraniem wydanym wcześniej przez holenderskiego wykonawcę Je broera. Nie siedzę już w tej muzycznej bajce, ale z ciekawości i sentymentu od czasu do czasu spoglądam kto tam co wydaje ;)

 

Małe wyjaśnienie: gabber znaczy przyjaciel po holendersku, ale raczej to słowo jest tam bardziej kojarzone z nurtem muzycznym. Tytuł bazuje na tej dwuznaczności ;) Od kilku lat widać pewien wzrost popularności tego gatunku, choć w nowej, bardziej komercyjnej odsłonie, reprezentuje to właśnie m.in. Je broer (przepraszam za spację - system nie puszcza :P ) i powracający Paul Elstak.

 

Scooter & Je broer - My Gabber

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 15 września 2017 roku zaplanowana została premiera dziesiątego albumu studyjnego rockowego zespołu Foo Fighters. Do współpracy nad albumem "Cocrete And Gold" formacja zaprosiła m. in. Grega Kustina, który odpowiada za produkcję, Paula McCartneya, Justina Timberlake'a, Alison Mosshart z The Kills czy Shawna Stockmana z zespołu Boyz II Men. Dotychczas z nadchodzącego albumu zaprezentowane zostały utwory "Run" i "The Sky Is A Neighborhood", a teraz dołączył do nich kawałek "The Line".

 

Foo Fighters - "The Line"

 

 

 

17 marca 2017 roku ukazał się krążek "POP." polskiego rapera i producenta muzycznego Miuosha. Artysta zaskoczył doborem gości na płycie. Wśród zaproszonych znaleźli m.in. Katarzyna Nosowka, Tomasz Organek, Piotr Rogucki czy Beata Bozidrak z zespołu Bajm. Nie powinno zatem nikogo dziwi, że na single promujące płytę zostały wybrane utwory nagrane w duecie z gośćmi. 6 września br do sieci trafił ostatni klip promujący album "POP.". Mowa tutaj o utworze "Miasto Szczęścia", w którym można usłyszeć Beatę Kozidrak z zespołu Bajm. Wieść głosi, że klip został już okrzyknięty jako najbardziej kontrowersyjne video Miuosha. 

 

​Miuosh feat. Bajm - "Miasto Szczęścia"

 

 

 

Maria Żak, która występuje jako Mery Spolsky jest młodą polską wokalistką. 15 września 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Kayax ukaże się jej debiutancki album zatytułowany "Miło Było Pana Poznać". Mery dała się poznać publiczności grając wiele koncertów. Zagrała m.in. na Spring Breaku i Open’erze, została także laureatką nagrody dla najlepszego wykonawcy Debiutów na festiwalu w Opolu w 2015 roku. Dzisiaj do sieci trafił klip do singla "Alarm", który podobnie jak tytułowe "Miło Było Pana Poznać" promuje nadchodzące, debiutanckie dzieło artystki.

 

​Mery Spolsky - "Alarm"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzki indie popowy duet Flora Cash tworzą Shpresa Lleshaj i Cole Randall. Formacja zaprezentowała właśnie klip do utworu "Roses On Your Dress". Kawałek pochodzi z wydanej w tym roku płyty "Nothing Lasts Forever (And It's Fine)". Dotychczas z płyty zrealizowano klipy do takich utworów: "You're Somebody Else" i "California".

 

Flora Cash - "Roses On Your Dress"

 

 

 

Polski zespół muzyki alternatywnej Snowman zaprezentował klip do utworu "Mów Do Mnie". Kawałek jest kolejnym singlem, który promuje wydany 21 kwietnia 2017 roku trzeci studyjny krążek formacji zatytułowany "Gwiazdozbiór".

 

​Snowman - "Mów Do Mnie"

 

 

 

Brytyjski duet Aquilo tworzą Ben Fletcher oraz Tom Higham. Panowie swoją działalność rozpoczęci w 2013 roku, ale to dopiero styczeń 2017 roku przyniósł ich debiutancki album zatytułowany "Silhouettes". Płyta promowana była singlami: "Sorry", "Silhouette", "You Won't Know Where You"  i "Almost Over". Pomimo, że od wydania płyty nie minęło sporo czasu, formacja postanowiła uraczyć swoich fanów całkiem nowym utworem - "I Could Fight On A Wall", który dwa dni temu trafił do sieci.

 

​Aquilo - "I Could Fight On A Wall"

 

 

 

Maarten Devoldere to jeden z członków belgijskiego zespołu indie popowowego Balthazar, który postanowił nagrać coś na swoje własne konto. Efektem tego był debiutancki krążek "We F...d A Flame Into Being" wydany w 2016 roku pod pseudonimem Warhaus. Teraz artysta szykuje się do wydania drugiej płyty, która ma ukazać się jeszcze w tym roku. Jej przedsmakiem jest utwór zatytułowany "Mad World", do którego kilka dni temu w sieci pojawił się teledysk. Polecam także zerknąć na poprzednie jego utwory jak : "Love's A Stranger", "The Good Lie", "Machinery", czy "Memory".

 

​Warhaus - "Mad World"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 29 września 2017 roku zaplanowana została premiera drugiej studyjnej płyty brytyjskiego zespołu Wolf Alice. Na płycie zatytułowanej "Visions Of A Life" znajdzie się 12 utworów utrzymanych w klimatach alternatywnego rocka. Dotychczas formacja z nadchodzącego krążka zaprezentowała kawałki: "Yuk Foo" i "Don't Delete The Kisses", a dzisiaj tego zestawu dołączył trzeci - "Beautifully Unconventional".

 

Wolf Alice - "Beautifully Unconventional"

 

 

 

Allison Pierce, czyli połowa zespołu The Pierces nie ustaje w promocji swojej solowej płyty zatytułowanej "Year Of The Rabbit", która na rynku ukazała się w maju tego roku. Artystka kilka tygodni temu opublikowała klip do utworu "Drink One  For You". Dodam, że jest to kolejny utwór z albumu Allison, który doczekał się obrazka.

 

​Allison Pierce - "Drink One For You"

 

 

 

 

Amerykańska piosenka, songwiterka i aktorka Sheryl Crow podzieliła się kilka dni temu nowym utworem "Roller Skate". Kawałek pochodzi z dziesiątego studyjnego albumu artystki zatytułowanego "Be Myself". Krążek na sklepowe półki trafił 21 kwietnia 2017 roku.

 

​Sheryl Crow - "Roller Skate"

 

https://youtu.be/fIQVVGJeIzA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola Rise to polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka ma na swoim koncie wydaną w 2015 roku EP-kę "The Power of Coincidence". Teraz, gdy Pola podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Warner Music Poland spodziewać się możemy jej debiutanckiej płyty, której premiera już niebawem. Przedsmakiem krążka zatytułowanego "Anywhere But Here" jest kawałek Hear You", do którego w sieci zadebiutował oficjalny klip.

 

​Pola Rise - "Hear You"

 

 

 

​Charlotte Cardin to młoda 22-letnia dziewczyna z Kanady, która na swoim koncie ma wydaną w 2016 roku EP-kę "Big Boy". Jej muzyka to połączenie popu z elementami delikatnej i dobrze wyważonej elektroniki. 6 września 2017 roku światło dzienne ujrzał jej drugi minialbum zatytułowany "Main Girl". Promuje go kompozycja o tym samym tytule.

 

​Charlotte Cardin - "Main Girl"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół HEY szykuje się do świętowania 25-lecia na scenie. 24 listopada ruszy zapowiedziana jeszcze w maju trasa koncertowa FAYRANT - 7 koncertów w dużych halach, każdy z innym zestawem gości + na wszystkich zagra założyciel/inicjator powstania HEY - Piotr Banach.

 

Trasa:

 

24 listopada 2017, godz. 20:00 (piątek)
Torwar, ul. Łazienkowska 6A, Warszawa
Goście: Beata Kozidrak i Dawid Podsiadło
 
25 listopada 2017, godz. 20:00 (sobota)
Arena Azoty, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin
Goście: Ania Dabrowska i Titus (Acid Drinkers)
 
26 listopada 2017, godz. 19:00 (niedziela)
Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, Wrocław
Goście: Brodka i O.S.T.R.
 
2 grudnia 2017, godz. 20:00 (sobota)
Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań
Goście: Mela Koteluk i Igor Herbut (LemON)
 
3 grudnia 2017, godz. 19:00 (niedziela)
Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk
Goście: Natalia Przybysz, Paulina Przybysz i O.S.T.R.
 
6 grudnia 2017, godz. 19:00 (środa)
Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7, Kraków
Goście: Natalia Przybysz, Paulina Przybysz i O.S.T.R.
 
8 Grudnia 2017, godz. 20:00 (Piątek)
Spodek, aleja Korfantego 35, Katowice
Goście: Brodka i Igor Herbut (LemON)
 
Ale oczywiście post w tym wątku oznacza, że nie tylko trasa się szykuje - wczoraj zespół opublikował nowe nagranie, które znajdzie się na 2-płytowym jubileuszowym wydawnictwie. Tytułu się nie doszukałem, ale może za słabo szukałem, natomiast wpadłem na jakieś plotki, że zespół miałby mieć przerwę w działalności - zacząłem drążyć, ale wydaje się, że to nie prawda... Chyba doszło do lekkiej nadinterpretacji zapowiedzi trasy?

 

HEY - gdzie Jesteś, gdzie jestem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lana Del Rey zaprezentowała klip do utworu "White Mustang". Kompozycja pochodzi z wydanej 21 lipca br płyty artystki zatytułowanej "Lust For Life". Dotychczas Lana zrealizowała klipy do kawałków "Love" i tytułowego "Lust Fot Life" z gościnnym udziałem Abela (The Weeknd).

 

Lana Del Rey - "White Mustang"

 

 

 

17 marca 2017 roku światło dzienne ujrzał czternasty studyjny album Depeche Mode zatytułowany "Spirit". Płytę dotychczas promowały "Where's The Rovolution" i "Going Backwards", teraz dołączył do nich trzeci singiel "Cover Me".

 

Depeche Mode - "Cover Me"

 

 

 

"Heaven Upside Down", to tytuł nadchodzącego, dziesiątego studyjnego albumu amerykańskiego zespołu Marilyn Manson. Płyta na sklepowe półki trafi już 6 października 2017 roku, a znajdzie się na niej 10 utworów. Band właśnie udostępnił kawałek zatytułowany "We Know Where You [beep]ing Live". Singiel został zaprezentowany w programie Zane’a Lowe Beats 1.

 

​Marilyn Manson - "We Know Where You [beep]ing Live"

 

 

 

Trzecim oficjalnym singlem Goldfrapp z ich najnowszego krążka "Silver Eye", po utworach "Anymore" i "Systemagic"  został kawałek "Everything Is Never Enough". Teledysk swoją premierę miał na portalu Nowness, później trafił również na profil zespołu w serwisie You Tube. Przypomnę tylko, że płyta "Silver Eye", to siódmy krążek w dorobku duetu. Album ukazał się 31 marca br.

 

​Goldfrapp - "Everything Is Never Enough"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca Ariel Pink. 15 września premierę miała jego nowa, 11 już płyta (statystyki trochę umowne) pt. „Dedicated to Bobby Jameson” - tytuł nawiązuje do amerykańskiego kultowego w pewnych kręgach artysty, który krótko w połowie lat .60 osiągnął sukces, ale z powodu różnych zakrętów, trochę zawinionych, a trochę nie - na lata przepadł, i nawet był uważany długo za zmarłego. Faktycznie odszedł w 2015 roku.

 

Przy okazji zmiana labelu - z 4AD Ariel Pink przeniósł się do Mexican Summer. Jak na razie wydawnictwu towarzyszą 3 single, z których do 2 pojawiły się klipy.

 

Niestety muszę troszkę poczekać na swój egzemplarz, bo zamówiłem wersję z Japonii ;)

 

Another Weekend (21 czerwca)

 

Feels Like Heaven (23 sierpnia; to mój typ :) )

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki ;) Byli z tym w Opolu, ale z góry wiedziałem jak się to skończy - FNS nigdy nikt nie rozumiał ;) Tak to już jest ze sztuką :P Mam wrażenie, że nowy utwór nawiązuje do starych czasów, abstrakcyjnych tekstów, nieco komicznych, w oparach absurdu, ale zmuszających też do myślenia. Utwór na szczęście tym razem zapowiada coś większego - nową płytę po ponad 9 latach od 24h :)

 

Formacja Nieżywych Schabuff - Poranki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Pochodzący z Wielkiej Brytani zespół Radiohead pod koniec czerwca br z okazji 20-lecia premiery wydawnictwa "OK Computer" wydał materiał "OK Computer OKNOTOK 1997 2017". Na płycie znalazły się między innymi trzy nieopublikowane wcześniej kawałki z sesji do płyty, w tym utwór "Lift", do którego kilka dni temu w sieci pojawił się klip.

 

​Radiohead - "Lift"

 

 

 

Kojarzona z takich utworów jak "Un-break My Heart", "You're Makin' Me High" czy "He Wasn't Man Enough", piosenkarka Toni Braxton powraca. Artystka debiutowała 24 lata temu i obecnie pracuje nad swoją ósmą studyjną płytą zatytułowaną "Sex & Cigarettes", która na rynku ma się pojawić najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Jej przedsmakiem jest kompozycja "Deadwood". Utwór jest już dostępny w serwisach streamingowych, jak i w serwisie You Tube. Dodam, że ostatni solowy krążek Braxton "Pulse" pochodzi z 2010 roku, zaś w 2014 roku ukazała się nagrodzona statuetką Grammy w kategorii Best R&B Album wspólna płyta Toni Braxton z Babyface'em - "Love, Marriage & Divorce".

 

Toni Braxton - "Deadwood"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nowości w temacie supergrupy FFS, ale bandy działają prężnie osobno. Franz Ferdinand właśnie skończyli trasę koncertową, a tymczasem Sparks 8 września wydali nową płytę pt. „Hippopotamus”. Promują ją 3 nagrania - Hippopotamus, What the Hell Is It This Time? i Édith Piaf (Said It Better Than Me), klip do najnowszego opublikowano w sieci 29 sierpnia.

 

Sparks - Édith Piaf (Said It Better Than Me)

 

Dzień później po premierze albumu Sparks w sieci zadebiutowało wideo norweskiej grupy a-ha do nowego nagrania „This Is Our Home”. Jest to wykonanie na żywo, gdyż promuje dwupłytowe wydawnictwo „MTV Unplugged - Summer Solstice”, które ukaże się 6 października. Jest to nagranie z dwóch występów grupy z 22 i 23 czerwca z Giske Harbour Hall w Norwegii. Poza „This Is Our Home” płytę promuje także wykonanie na żywo świetnie znanego hitu „The Sun Always Shines on TV” z towarzyszeniem Ingrid Helene Håvik (wideo opublikowano w sieci 15 września). Ja czekam na inny duet z tej płyty - „Summer Moved On” wykonali z Alison Moyet - to będzie ciekawe :D

 

a-ha ruszają także w trasę koncertową MTV Unplugged, na początku 2018 roku w bodajże 17 terminach odwiedzą Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Norwegię i Wielką Brytanię. Natomiast w wakacje wrócą do grania "plugged" i będą kolejne koncerty, nie wiadomo czy zajrzą do Polski.

 

a-ha - This Is Our Home (MTV Unplugged)

 

a-ha - The Sun Always Shines On TV (MTV Unplugged) ft. Ingrid Helene Håvik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 29 września 2017 roku, kanadyjska piosenkarka Shania Twain odda w ręcę swoich fanów długo wyczekiwany piąty studyjny album zatytułowany "Now". Płyta będzie dostępna w dwóch wersjach: podstawowej (12 utworów) i rozszerzonej (16 utworów). Artystka wybrała właśnie kolejny promocyjny utwór z nadchodzącej płyty - "We Got Something They Don't", który 15 września trafił do serwisów streamingowych.

 

​Shania Twain - "We Got Something They Don't"

 

 

 

Björk potwierdziła prace nad następcą "Vulnicury". Krążek swoją premierę miał 2 lata temu. Artystka wyznała, że przy produkcji najnowszej płyty ponownie wesprze ją wenezuelski producent Arca, zaś sam album, którego tytuł brzmi "Utopia", na sklepowe półki trafi najprawdopodobniej w listopadzie tego roku. Kilka dni temu do serwisów streamingowych trafił pierwszy singiel Björk zatytułowany "The Gate".

 

Björk - "The Gate"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju tego roku ukazał się już czwarty studyjny album Mike'a Hadreasa przez większość kojarzonego jako Perfume Genius. Artysta ze swojej nowej płyty "No Shape" zdążył się już zaprezentować klipy do utworów "Slip Away" oraz "Die 4 You". Teraz ukazał się obrazek do kompozycji "Wreath". 

 

Perfume Genius - "Wreath"

 

 

 

Australijski artysta RY X ujawnił właśnie klip do nowego utworu "Bad Love". Videoklip powstał w Meksyku, a wyreżyserowany został przez samego artystę oraz Irruma. Dyskografię piosenkarza zamyka jak na razie debiutancki krążek "Dawn" z maja 2016 roku, który spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno fanów jak i krytyków. W ramach trasy promującej płytę, Australijczyk zagrał też koncert w Katowicach podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka. 

 

​RY X - "Bad Love"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodzący z Irlandii zespół The Corrs zapowiedział premierę nowego studyjnego albumu. Album zatytułowany "Jupiter Calling" na sklepowe półki trafi już 10 listopada 2017 roku. Producentem krążka jest T Bone Burnett. Aby umilić fanom czas w oczekiwaniu na premierę, zespół opublikował utwór "Son Of Solomon, do którego Andrea nakręciła teledysk. Klip ukazuje rodzeństwo pracuje w studio nagraniowym nad nowym materiałem. Dodam, że dyskografię bandu zamyka wydany w listopadzie 2015 roku album "White Light". Była to ich pierwsza płyta od czasu wydanej w 2005 roku "Home".

 

​The Corrs - "Son Of Solomon"

 

 

 

20 września 2017 roku, formacja Organek ujawniła nowy singiel ze swojej drugiej studyjnej płyty "Czarna Madonna". Nowym singlem została kompozycja "Ultimo", która była także "Utworem Dnia" na antenie radiowej Trójki. Przypomnę, że krążek "Czarna Madonna" swoją premierę miał 4 listopada 2016 roku. Album podobnie jak debiut "Głupi" (maj 2014r) ukazał się nakładem wytwórni płytowej Mystic Production.

 

Organek - "Ultimo"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 września, lada moment... święta? No cóż - czas zacząć wydawanie piosenek świątecznych! :D Co roku coraz wcześniej, może za rok świąteczne premiery będą już w sierpniu? :D 6 października premierę będzie mieć nowy album Gwen Stefani, zawierający 12 utworów "z dzwoneczkami" ;) Pierwszy singiel - nagranie tytułowe, miał premierę wczoraj.

 

Gwen Stefani - You Make It Feel Like Christmas (ft. Blake Shelton)

 

Tymczasem 17 listopada premierę będzie mieć 11 album studyjny Morrisseya pt. „Low In High School”. 19 września zaprezentowano singiel zapowiadający to wydawnictwo „Spent the Day in Bed”, muszę przyznać z naprawdę niezłym tekstem (refren).

 

Morrissey - Spent the Day in Bed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina Przybysz (siostra Natalii Przybysz) podzieliła się dzisiaj klipem do utworu "Pirx". Kompozycja została już drugim singlem z nadchodzącej trzeciej studyjnej płyty zatytułowanej "Chodź Tu". Krążek ukaże się 6 października 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Kayax.

 

​Paulina Przybysz - "Pirx"

 

 

 

Choć minęło już kilka dni od premiery utworu "Crybaby" Palomy Faith, to dopiero dzisiaj Brytyjka podzieliła się z fanami oficjalny klipem do utworu. Dodam, że kompozycja zapowiada czwarty studyjny krążek artystki zatytułowany "The Architect". Premiera płyty zaplanowana została na 17 listopada 2017 roku. Album ukaże się w wersji podstawowej zawierającej 15 utworów oraz rozszerzonej tzw. deluxe, która dodatkowo będzie wzbogacona będzie o 4 dodatkowe utwory (razem 19 tracków). 

 

Paloma Faith - "Crybaby"

 

 

 

Emeli Sande przygotowuje EP-kę. Minialbum zatytułowany "Kingdom Coming" pojawi się już 3 listopada 2017 roku. Jako przedsmak artystka udostępniła utwór "Starlight", który zaprasza fanów na parkiet do tańca. Jest to zupełnie coś innego, coś nowego niż dotychczas, ponieważ Sande zdążyła przyzwyczaić zwolenników swojej twórczości do pięknych ballad. Dodam, że dyskografię artystki zamyka krążek "Long Live The Angels" z listopada 2016 roku.

 

Emeli Sande - "Starlight"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIV to wspólny projekt, który stworzyli razem szwedzka artystka Lykke Li wraz z Jeffem Bhaskerem, Andrew Wyattem i Pontusem Winnbergem, Peterem Björn Yttlingiem, Bjorn & John. Formacja ma już za sobą kilka utworów ("Heaven", "Dream Awake", "Wings Of Love"), a kilka dni temu podzielili się kolejnym zatytułowanym "Hurts To Liv". Utwór powstał ku pamięci Li oraz Wyatta. Dodam, że na razie nie są znane dalsze plany bandu.

 

 

​LIV - "Hurts To Liv"

 

 

 

Charlotte Gainsbourg to brytyjsko-francuska aktora i piosenkarka, która na swoim koncie oprócz ról filmowych ma również cztery albumy studyjne, a w drodze jest piąty. Premiera krążka "Rest" zaplanowana została na 17 listopada 2017 roku, a jako przedsmak artystka udostępniła dwa utwory: "Deadly Valentine" oraz tytułowe "Rest". 

 

​Charlotte Gainsbourg - "Deadly Valentine"

 

 

 

Charlotte Gainsbourg - "Rest"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jupiter Calling", tak brzmi tytuł nowego krążka irlandzkiego rodzeństwa tworzącego zespół The Corrs. Krążek na sklepowe półki trafi już 10 listopada 2017 roku. Formacja właśnie opublikowała pierwszy singiel z płyty zatytułowany "SOS". Wcześniej rodzeństwo zaprezentowało kawałek "Son Of Solomon", który także znajdzie się na ich nowej płycie. 

 

The Corrs - "SOS"

 

 

 

Joanna Glensk (siostra Fismolla), która przez większość kojarzona jest jako Joan zaprezentowała nowy utwór. Mowa tutaj o kawałku "Żyj", do którego również ukazał się klip. Jak przyznała sama artystka, "Żyj" nie jest nowym utworem, ale emocje, które ze sobą niesie, wciąż są tak samo silne, jak podczas jego komponowania. 

 

Joan - "Żyj"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodząca z Nowej Zelandii Kimbra dała się poznać szerszemu gronu w roku 2011 dzięki wspólnemu utworomi z Gotye - "Somebody That I Used To Know". Ostatnio artystka ogłosiła, że jej nowy, trzeci solowy krążek zatytułowany "Primal Heart" ukaże się na początku 2018 roku, a jako przedsmak opublikowała singiel "Everybody Knows". Nad płytą wokalistka pracowała przez ostatnie dwa lata. Za produkcję nowego wydawnictwa odpowiada John Congleton, który znany jest ze współpracy m.in. z Laną Del Rey, Erykha Badu czy St. Vincent. Dyskografię Kimbry zamyka płyta "The Golden Echo" z 15 sierpnia 2014 roku. Dodam, że we wrześniu ubiegłego roku piosenkarka wypuściła utwór "Sweet Relief" , jednak na tą chwilę brak informacji czy ten kawałek znajdzie się na jej nowym albumie. 

 

Kimbra - "Everybody Knows"

 

 

 

Na 3 listopada 2017 roku zaplanowana została premiera drugiej płyty polskiego artysty Łukasza Federkiewicza, szerszemu gronu znanemu jako Kortez. Z tej okazji w sieci pojawił się klip do utworu "Dobry Moment", który został pierwszym singlem z nadchodzącego krążka "Mój Dom". Za reżyserię teledysku oraz słowa do utworu odpowiada Agata Trafalska, zaś muzyką zajął się sam Kortez.

 

 

Kortez - "Dobry Moment"

 

 

 

Klip do "Get It Right" pokazuje przygotowania Organka do nadchodzących występów. Na trasie związanej z "Czarną Madonną" Organek zagra ponad 20 koncertów w całej Polsce. Wszystko zacznie się 29 września w Suwałkach - mieście, w którym urodził się Organek. Ostatni dźwięk usłyszycie w Warszawie 16 grudnia.

 

Organek - "Get It Right"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sieci zadebiutował oficjalny klip do utworu "Can't Control" szkockiego zespołu Texas. Kompozycja pochodzi z dziewiątego studyjnego albumu zespołu zatytułowanego "Jump On Board", który swoją premierę miał 21 kwietnia 2017 roku. 

 

Texas - "Can't Control"

 

 

 

Kasia Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski tworzą duet Coals, który szykuje się do wydania na jesieni br swojego debiutanckiego krążka zatytułowanego "Tamagotchi". Zanim to jednak nastąpi, artyści postanowili zaprezentować kolejny utwór wraz z teledyskiem do "VHS Nightmare". Warto wspomnieć, że Kasia i Łukasz sami wyreżyserowali klip, zaś autorem zdjęć do "VHS Nightmare" jest francuz Stephan Ridard, z którym duet poznał się przy okazji nagrania live sesji dla KEXP w islandzkim Kex Hostel.

 

​Coals feat. Hatti Vatti - "VHS Nightmare"

 

 

 

Laura Pergolizzi​, szerszemu gronu odbiorców znana jako LP nie przestaje promować wersji Deluxe swojego ostatniego krążka "Lost On You". Kilka dni temu w sieci zadebiutował klip do utworu "No Witness".

 

LP - "No Witness"

 

 

 

Na 13 października 2017 roku zaplanowana została premiera nowej płyty amerykańskiej piosenkarki P!nk pt. "Beautiful Trauma". Dotychczas artystka z nadchodzącego krążka zaprezentowała pierwszy oficjalny singiel "What About Us"  , zaś kilka dni temu w serwisach streamingowych i na kanale Vevo P!nk na You Tube premierę miał utwór tytułowy. 

 

​P!nk - "Beautiful Trauma"

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...