Jump to content
SatExpert

[reg] Echo24 TV

Recommended Posts

Na testowym muxie, o którym nikt nie wiedział, że istnieje. :) Gdyby teraz byli obecni na jakimś normalnym lokalnym muxie to być może wyglądałoby to trochę inaczej. :)

Edited by Taz

Nie sądzę, żeby ten kanał długo pociągnął. Przeinwestowano i to w końcu zacznie się mścić. Przekształcenie w ogólnopolski też niezbyt się opłaci, bo jest silna konkurencja i trzeba by zainwestować jeszcze więcej.

Edited by Mr.Chiquita

TVN Warszawa była też w lokalnym, warszawskim muxie DVB-T.

Był, ale testowo i później, a nie oficjalnie i na stałe.

ATM Grupa tak mocno inwestuje w Echo24 TV, że nie będę zaskoczony jeżeli rzeczywiście pojawi się na HB. Na początku może się pojawić jako serwis informacyjny w ATM Rozrywka, a potem jakaś współpraca z CP w kwestiach technicznych, jak to  jest obecnie w przypadku ich flagowego kanału.  Tak, czy inaczej szanse na utrzymanie Echo24 TV na satelicie są rzeczywiście malutkie i w sumie to nawet dziwne, że ATM Grupa inwestuje w ten kanał więcej, niż w ogólnodostępną ATM Rozrywkę.

Ale TVN Warszawa była najpierw z satelity, a upadła, bo zbyt dużo zainwestowano, z reklam się nie udało, zasięg był jaki był. Dlatego zakodowano i myślano, że dzięki temu uda im się wejść do Cyfrowego Polsatu. Nie udało się. Niestety.

Poland, jakieś źródło tej rewelacji?

Kiedyś napisałem post na temat Hot Birda na Facebooku: https://www.facebook.com/echo24.tv/posts/1415478348750894:0

Tam w komentarzach jest mój wpis wraz z odpowiedzią ze strony stacji.

Edited by Mr. Orbita
Link poprawiony.

TVN Warszawa była też w lokalnym, warszawskim muxie DVB-T.

Tylko wtedy z DVB-T mało kto korzystał, bo nie było takiej potrzeby :)

Edited by Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego usuniętego postu.

Guest kingofsouth

Do startu zostało 8 dni, czy po emisji testowej stacja będzie nadawała w HD? :)

Obecnie jakość obrazu zostawia wiele do życzenia, mimo tego że jest SD....

DSC_0554.jpg

Zgadzam się z @Emilem! W dzisiejszych czasach uruchamianie kanałów dostępnych tylko w rozdzielczości SD nie ma większego sensu.

Dlatego też, jeśli stacja Echo24 miałaby być nadawana w przyszłości również z satelity to lepiej, żeby i tą drogą nadawana była tylko w wersji HD. Inaczej lepiej będzie, jak na satelitę w ogóle nie wejdzie. :roll:

Na satelicie to Echo raczej tylko w SD będzie dostępne - takie jest moje zdanie. :)

Teraz mnie zastanawia co jest lepsze - czyste SD czy SD zmniejszone z HD. Czy to w ogóle jest jakaś różnica. Jeżeli nie, to niech ATM dogada się z Polsatem podobnie jak w przypadku ATM Rozrywką i niech wejdą na satelitę. Podobnie, bo jedynie w kwestii technicznych. Bo w kwestii ATM Rozrywka, to Polsat zarządza wszystkim. Nawet ramówką. Oczywiście kiedyś tam. Najpierw niech wystartują oficjalnie, a potem zobaczymy jak będą sobie działać. Jedynie mogliby podnieść moc nadajników, aby łatwiej można było ich odbierać w Legnicy, Lubinie i miejscowościach odległych w podobnej wartości od Wrocławia w przeciwnych kierunkach :-) Bo sam profil kanału ma być dla Wrocławia i Świdnicy, chociaż nie wiem dlaczego akurat dla Świdnicy :/

Guest kingofsouth

..... sam profil kanału ma być dla Wrocławia i Świdnicy, chociaż nie wiem dlaczego akurat dla Świdnicy :/

Dobrze że Świdnicy bo po ciuchu liczę że znajdą się tam wiadomości z rejonu moich rodzinnych stron czyli ... Dzierżoniowa i Bielawy ;)

Edited by kingofsouth

Guest kingofsouth

Mam taką nadzieje że będą :cool:

Edited by kingofsouth

TVP 3 Wrocław też informuje o 'całym' województwie, ale i tak skupia się głównie oczywiście na samym Wrocławiu.

Guest kingofsouth

@Emil1603 to samo chciałem na pisać :)

Dlatego liczę na to że tutaj będzie inaczej i wiadomości lokalne z rejonu:Świdnica,Dzierżoniów,Bielawa też się znajdą :D

Nie tylko sam Wrocław od tego już jest TVP 3 oddział Wro ;)

Edited by kingofsouth

Guest kingofsouth

Wiem o tym jak jestem na weekendzie np. u teściowej to oglądam ;)

Na stale mieszkam pod Wrockiem i nie mam dostępu ....

Szkoda ze w NC+ nie ma Sudeckiej tylko w kablu ....

Edited by kingofsouth

Guest kingofsouth

Jeśli chodzi o kierunek to zapraszam w Góry Sowie,polecam :P

Mam nadzieje że Echo24 zajmie się tym tematem ;)

Jeśli chodzi o kierunek to zapraszam w Góry Sowie,polecam :P

Mam nadzieje że Echo24 zajmie się tym tematem ;)

Cały Dolny Śląsk jest wart polecenia. Tak więc nazwa audycji jest jak najbardziej słuszna. :)