Jump to content
Frontowiec

TV Sat Magazyn

Recommended Posts

Chciałbym tutaj powiedzieć o konkurencyjnej dla SAT Kuriera gazecie o tematyce satelitarnej, a mianowicie mówiąc o TV Sat Magazynie - wydawanej od 15 marca 1989 roku w Łodzi gazecie, która tak jak SAT Kurier informuje o nowościach z dziedziny telewizji satelitarnej, kablowej bądź naziemnej, przedstawia listę kanałów i częstotliwości dostępnych na poszczególnych satelitach, prezentuje najnowsze dekodery oraz informuje także co ciekawego można zobaczyć w telewizji.

 

TV Sat Magazyn kosztuje 5 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TV Sat Magazyn kupowałem 20 lat temu będąc jeszcze w podstawówce, cena OIDP to wtedy 3,50 zł , potem z ciekawości zawartości kupiłem Sat Kurier, który kupowałem od czasu do czasu, a później jak już miałem stały dostęp do internetu zaglądałem na stronę główną, gdzie prawie 6 lat temu pierwszy raz zajrzałem na forum. SAT Kurier pod wieloma tematami jest lepszy od TV Sat Magazynu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

TV Sat Magazyn to w zasadzie taki Sat Kurier dla oszczędnych i mniej wymagających. Minusem jest fakt że obie gazety mają marny zasięg.

Z tego co pamiętam to w TV Sat Magazynie był drukowany program telewizyjny z początku dokładny a potem słabszy ale za to starczający aż na miesiąc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam chyba ze 3 numery tego magazynu, pochodzą z lat 2007-2010. W jednym z nich jest akurat program na miesiąc dla TV Polonii i Polsatu, niezbyt dokładny, bo zamiast tytułów niektórych pozycji wpisano "film fabularny". W tym magazynie obecnie chyba kładą nacisk bardziej na opisywanie propozycji programowych stacji kablowych i satelitarnych, takie przynajmniej odniosłem wrażenie, przeglądając to pismo niedawno w Empiku. Ale reklam kanałów erotycznych nie ma, więc wykluczona jest wpadka przy dziewczynie gdy jest się z nią w Empiku i przegląda prasę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tv-Sat-M. kupowałem od połowy lat 90. Niestety  IMHO znacznie za dużo miejsca poświęcano tv kablowej komentarzom a zdecydowanie za mało pisano o nowościach sprzętowych dla indywidualnego odbiorcy. Dodatkowo irytował mnie dział z pytaniam od czytelników, ponieważ często robiły one wrażenie wyssanych z palca, a ich poziom był znacznie poniżej początkującego amatora tv sat i raczej wątpliwe by ktoś z ujemnym stanem wiedzy sięgał po tak specjalistyczne pismo. Natomiast ton odpowiedzi był wyniosły i często bardzo ogólnikowy. Zaś bardziej konkretne problemy techniczne wyraźnie były pomijane. Na takowe łatwiej było znaleźć odpowiedź w "To i owo tv" Potem pojawił się Sat-Kurier ( początkowo prawie nie osiągalny, najpewnieiszy sposób zdobycia go przez pierwszych kilka latto prenumerata ) i Tv-Sat-M poszedł w odstawkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilkanaście numerów z ostatnich 2-3 lat, ale nie jest to tak atrakcyjny magazyn jak SAT Kurier - przede wszystkim chodzi mi o szatę graficzną, jak i brak jakiegoś konkretnego podejścia do gazety. Często przelatuje się numer, a w nim jest wszystko i nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przyszłym miesiącu TV Sat Magazyn świętuje 30-lecie swojego istnienia. Mam w tej chwili pierwszy numer miesięcznika z 15 marca 1989 roku, który - co ciekawe - należał wówczas do ''Głosu Robotniczego'', czyli trzeciej po ''Dzienniku Łódzkim'' i ''Expressie Ilustrowanym'' gazecie codziennej w Łodzi. W pierwszym numerze TV Sat Magazyn były takie artykuły jak m.in. wywiad ze Zbigniewem Bońkiem na temat włoskiej telewizji, artykuł o kultowym wówczas programie telewizyjnym ''Bliżej Świata'', felieton Marka Niedźwieckiego o ''hitach z satelity'', informacje na temat HDTV, satelity Astra i erotyki oraz miesięczny program telewizyjny Sky Channel, MTV, Screensport i The Children's Channel (w późniejszych numerach były także drukowane programy telewizyjne Super Channel, TV 5 Europe, RTLplus, SAT.1, 3sat, FilmNet czy Rai Uno). Wówczas TV Sat Magazyn nie drukował tzw. tabelki ze stacjami telewizyjnymi, dostępnymi na danej satelicie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od najnowszego numeru ''TV Sat Magazyn'' przypomina swoje artykuły z 1989 roku, z okazji 30 urodzin miesięcznika.

Edited by Frontowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Największym minusem tej gazety był brak zagranicznych kanałów kodowanych.

Ale zdecydowanie wolę SATKurier bo jest dużo lepszy.

Edited by Telewizja Urbanski

Share this post


Link to post
Share on other sites

TV Sat Magazyn poinformował na swojej stronie internetowej o zawieszeniu z powodu pandemii koronawirusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...