Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy prawdą jest, że konwerter z czasem traci swoją żywotność,  wzmocnienie?

Spotkałem się z takim stwierdzeniem montera, co mnie bardzo zaniepokoiło iż klienci którzy nie mają doświadczenia będą wymieniać konwerter w razie pogorszenia sygnału (chociaż powód będzie inny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i coś tam traci. Napewno kolory, bo blaknie od warunków atmosferycznych. Jeśli się nie rozczelni lub spięcia nie dostanie to bedzie działał latami. Mam LNB za oknem 10 lat i nie widzę pogorszenia jego działania.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest wieczne. Konwerter pracuje w dość ekstremalnych warunkach. Temperatury od niskich do wysokich,promieniowanie słoneczne,wilgotność itd. Z czasem parametry konwertera mogą się zmienić. Technologia też się zmienia i nowsze urządzenia mają lepsze parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale kupując taki inverto 32 kanałowy nie kupujemy na 5 lat, tylko na dużo dłużej.

 

Juz dawno powinni udostępniać lepsze dekodery do multi, żeby robić instalacje tylko na jednym przewodzie.

Edytowane przez Muki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 22:40, ircios napisał:

Mam LNB za oknem 10 lat i nie widzę pogorszenia jego działania.

To mogę tylko pozazdrościć. W moim zestawie, bez względu na markę, zawsze z biegiem czasu pękają osłony promiennika (te kapsle) i dostaje się do nich woda. Najpierw od Astry, potem od Hotbirda. zaczynałem od Grundigów UNI 10T, potem Golden Interstar (białe), obecnie Inverto Quad. Niedawno wymieniłem tego od Astry i już profilaktycznie nakleiłem kółko wycięte z ABS-u. Zawsze używam czaszy o szerokości 93 cm. Kiedyś Pro Dish, teraz Emme Esse aluminiowa. Na łamach Sat Kuriera był artykuł o tzw. "przejściu słońca" przez zestaw antenowy, które może uszkodzić konwerter. Może to to zjawisko czyni mi szkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 01:12, Muki napisał:

Niby tak, ale kupując taki inverto 32 kanałowy nie kupujemy na 5 lat, tylko na dużo dłużej.

 

Juz dawno powinni udostępniać lepsze dekodery do multi, żeby robić instalacje tylko na jednym przewodzie.

Przecież dekodery obsługujące unicable w multiroom są od dawna.M.in słynne mydelniczki produkcji ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 22:40, ircios napisał:

Może i coś tam traci. Napewno kolory, bo blaknie od warunków atmosferycznych. Jeśli się nie rozczelni lub spięcia nie dostanie to bedzie działał latami. Mam LNB za oknem 10 lat i nie widzę pogorszenia jego działania.

 

Pozostaje Ci się tylko cieszyć z tego faktu. Ja mam Inverto octo 10 lat i też praktycznie niezauważalny spadek na jakości, być może nawet nie na konwerterze a samej antenie. Konwertery poza uszkodzeniami zewnętrznymi tracą również swoje parametry co powoduje pogorszenie sygnału. Z mojego doświadczenia Inverto Premium działają długo, lata temu montowane np Sharpy też (chyba do anten Cyfry albo jeszcze Wizji TV dawane). Ostatnio wymieniałem w ciągu roku chyba z 10 szt SINGLI (w lokalnym punkcie Cyfrowego Polsatu sprzedawane w cenie 60 zł ?) , które nie przetrwały nawet roku, marka LTC. Niby konwerter działał ale połowa częstotliwości nie miała zadowalającego sygnału. Dziadostwo tak samo jak anteny tej marki.

 

@Darek z Ozimka

miał, m.in. ostatnio od mniej więcej 10 grudnia do 7 stycznia 2020 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam farta ? dekoder od 10 grudnia, czyli umowa od stycznia i żadnego komunikatu o płatnościach. Oby tak dalej, rachunki i potwierdzenie  płatności w strefie CANAL+: zgodnie z umową.  Kolega ma Pace i też przez prawie rok nie miał rachunku na dekoderze, więc zdarza się że rachunek przychodzi tylko na maila.

W sumie Operator powinien dać klientom taką opcję wyłączenia rachunków na ekranie, skoro wysyła na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ezequiel93 napisał:

Tylko dlaczego każdy, kto akurat odwiedza Cię w domu musi wiedzieć ile płacisz za telewizję? 

Masz rację.To naprawdę wielka tajemnica ile płacisz za telewizję :D

Jeszcze w menu dekodera musiałbyś się pozbyć zakładki płatności bo pójdziesz na chwilę do kibla i ciekawy znajomy weźmie pilota do ręki i odkryje wielką tajemnicę wysokości abonamentu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...