Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, g0nz0s napisał:

Nie ma czegoś takiego jak platforma komórkowa. Jest platforma satelitarna lub operator komórkowy.

Poprawniej chyba się mówi platforma cyfrowa. Poza tym, usługi telefoniczne wśród takich platform są dostępne od wielu, wielu lat i jakoś nikt nie płacze nad tym i niespecjalnie komuś to przeszkadza. Operatorzy komórkowi oferują chociażby Internet. Również nie powinni tego robić?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszek napisał:

Najgorsze jest to, że oni nie pozwalają się przywiązać do konkretnej marki. Ile już tego było? Koło zatoczyli. 

 

Canal+ Cyfrowy, Cyfra+, Nowa Cyfra+, nc+, Platforma Canal+ ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale Cyfrowy Polsat też wcześniej miał inne nazwy wiec też się rebrandowali kilka razy :-) Pamiętam nazwę Polsat 2 Cyfrowy :-) Tak więc zmiana nazwy NC+ w Canal+ to nic szczególnego i mi się bardziej podoba niż NC+.

NC+ to był ni to pies ni to kot. Kij go wie co to było. Taki twór nijaki bez pułciowy :-)

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat zaczynał jako "Polsat 2 Cyfrowy" za czasów gdy nadawał FTA z Amosa, potem usunięto dwójkę, a w 2003 zamieniono szyk i od tej pory jest to Cyfrowy Polsat.

To jednak raczej kosmetyczne zmiany w porównaniu do rebrandingu z Cyfry+ na nc+, czy tego najnowszego.

No i należy pamiętać, że dla niektórych abonentów był też przymusowy rebranding z Wizji TV czy Nki po fuzji ;).

 

Tu nawet chodzi o takie prozaiczne rzeczy jak anteny satelitarne, które oklejone emblematami służą przecież też jako reklama.

Na osiedlach nadal wisi sporo tych po Wizji, Cyfrze+, a Nki to jest w ogóle zatrzęsienie. Teraz będzie kolejna "przeterminowana" marka w postaci nc+ ;).

CP ma jedną charakterystyczną czarną antenę od 10 lat jak nie lepiej.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat to od zawsze Polsat. A tu zaczęło się i kończy na Canal+. A pomiędzy Cyfra+, Nowa Cyfra+, część klientów była w "n", była też Wizja TV, wreszcie nc+. Jednak nie da się tego porównać do Polsatu, którego nazwę zna każdy. 

 

Talerze Polsatu od zawsze wyglądają tak samo lub podobnie. A konkurencja ma zbieranine. Wiszą Wizji TV, n, Cyfry+, nc+, zaraz będą Canal+. 

 

 

Ale jedno powtarzalem. NC+ to była idiotyczna nazwa. Zła. Canal+ jest lepsza. A najlepsza była Cyfra+ i to ona powinna mieć cały czas ciągłość, nawet po fuzjach. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to też nie była taka prawdziwa do końca fuzja. To była strategiczna współpraca obu firm. Połączenie dwóch platform w jedną było jednym z efektów tej współpracy. Gdyby to była zwyczajna tradycyjna fuzja, to jeden podmiot przejąłby drugi w całości i ten robiłby dosłownie co chce. Tutaj jednak miało to odbywać się wspólnie, razem i obok objęcia większościowego pakietu akcji w ITI Neovision, to Groupe CANAL+ zgarnęło też do 49% w spółce, która miała 51% w Grupie TVN. A dopiero potem też Grupa TVN miała swoje 32% w ITI Neovision. Pokręcone, ale tak było. Obie firmy miały tworzyć duży wspólny projekt telewizyjny. Słynny wtedy obrazek opisujący ten układ.

 

23406.jpg

 

Co się później wydarzyło? CANAL+ zrezygnował z TVN-u i w 2015 r. większościowe udziały od CANAL+ i Grupy ITI przejęło Scripps Networks Interactive. Ale o tym już większość raczej wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracił bo zmieniła się strategia Canal+ Groupe i zrezygnowali z aktywizacji kanałów naziemnych w DVB-T w Polsce. Dlatego sprzedali razem z Grupą ITI swoje udziały w Grupie TVN na rzecz Scripps-a. Zobaczycie że wkrótce Canal+ Groupe zacznie skupywać pozostałe udziały w platformie NC+ a wkrótce Canal+. Vivendi dąży ze swoimi platformami do tego samego co robi Sky w Europie tzn. jedna panaeuropejska platforma Cana+ :-)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było wziąć ofertę Orange Free na kartę? Na pewno korzystniejsza pod względem internetu. 

 

Co do korzystania z zasięgu Orange w sieci Play (macierzystej) to porównałbym to kupienia telewizji w Cyfrowym Polsacie by oglądać Ekstraklasę. Niby można, ale to jak wywarzanie otwartych drzwi nie zyskując przy tym absolutnie nic ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nc+ to Play - sieć macierzysta. Korzystając z zasięgu Orange - roaming krajowy. Różnice to między innymi niższy priorytet na BTS, VoLTE, VoWiFi, itd. 

 

Co do ofert to każdy z W4 ma słabe oferty w abonamencie, dlatego ja Ci poleciłem Orange Free na kartę. Za 25 zł / m-c otrzymuje się nolimit rozmowy, SMS oraz 15 GB internetu (który rośnie co miesiąc o 1 GB) -> Link: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#bez-limitu-25-nowy-klient oraz dodatkowo za doładowanie również otrzymujemy pakiet danych: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#oferta-pelna-internetu-nowy-klient

 

Miesięcznie więc można zgarnąć co najmniej 45 GB, a one nie przepadają tylko się sumują.

 

No i najważniejsze tutaj masz bardzo dobre warunki bez umowy na 2 lata ;)

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn korzysta z tej oferty Orange free i za każde doładowanie 25zł dostaje 15gb a jak doładuje za 30zł to dostaje drugie 15gb , czyli łącznie 30gb co miesiąc. W wakacje było podwojenie gb także teraz już mu się nazbierało prawie 200gb odkąd ma tą taryfę. Mało wykorzystuje i stąd tyle wyszło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roberttosat napisał:

Ja mam od roku, mam na sztywno w telefonie wybraną sieć (zasięg) Orange i działa bezproblemowo.

Wiesz, że mając na sztywno Orange ograniczasz sobie prędkości Internetu do 3Mbps (DL) 1 Mbps (UL)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Vsat napisał:

Wiesz, że mając na sztywno Orange ograniczasz sobie prędkości Internetu do 3Mbps (DL) 1 Mbps (UL)?

To, że jest ograniczenie to wiedziałem. Czy konkretnie do 3 to nie wiem nie sprawdzałem. Ogólnie z internetu tego z GSM mało korzystam, bardziej wifi w domu jak i w pracy, bardziej mi zależy na dobrym zasięgu do rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie jakości usług nc+ satelitarnej : czy w czasie deszczu nie ważne czy duży czy mały, śniegu bądź innych zjawisk atmosferycznych nc+ działa wam?

Kiedy i jak często są problemy z działaniem ?

Ogólnie czy polecicie nc+ ? Aktualnie mam kablówkę, ale zamierzam zostawić tylko internet natomiast TV  rozważam nc+ PAKIET FILMOWY SUPER PREMIUM + za 129,99 + 2 razy multiroom.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...