Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marcindworzan napisał:

A ja mam pytanie czy w zwiazku z ta zmiana z nc+ na canal+ jest jakis haczyk, gdzie moglbym rozwiazac umowe z ich winy?

Nie.

 

Wyraźnie zostało napisane w mailu, że… Nie ulegają również zmianie warunki umowy i regulaminów świadczenia usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze,że platforma wraca do korzeni. W końcu to jest CYFRA+ a ta jest platformą CANAL+. Nazwa nc+ kojarzyła mi się z n. Wprowadzenie takiej nazwy było słabym i trochę wiejskim posunięciem w mojej prywatnej ocenie. Poza tym gdy CYFRA+ przejęła platformę WIZJA TV to też nazwy nie zmieniła bo i z jakiej racji. Ta zmiana wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, dobrze i nowocześnie wyglądać jako platforma a przede wszystkim będzie to w pełni zgodne z rzeczywistością ;-)

Edytowane przez RobsonPoznań
Zabrakło zdania.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysiek11:) napisał:

Do synonimu drożyzny, zastoju i dekoderów z interfejsem rodem z Pegasusa? Całe szczęście, że do tej nazwy nie wracają ;)

Mi się kojarzy właśnie z czymś prestiżowym. Pamiętam lata 90 jak kumpel z klasy jako jedyny miał Cyfrę+ i chodziło się do niego oglądać Canal+, Canal+ Żółty i Niebieski czy HBO. Te masakryczne ceny, na które nie było stać zwykłego Kowalskiego. Jak się w kablówce oglądało okienka niekodowane i Łapu Capu. :) Kiedyś to była jakaś magia tego wszystkiego a teraz sam plastik. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emil.1603 napisał:

@szymekskl, tak w ogóle, to skąd masz to przepiękne logo u siebie? ?

 

@bugmenot, pewnie spójność w tym jest. Jak @ircios zaznaczył, znak CANAL+ jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków w historii prywatnej telewizji w Polsce. Tutaj jest też jakby podkreślone, a człon PLATFORMA jest dodany obok, subtelnie, tak aby odróżnić jeden produkt od drugiego.


Pracuję w platformie CANAL+. 8)

Co do umiejscowienia napisu to się zgadzam i uważam że to dobrze przemyślane - "CANAL+" jako główna treść a słowo "platforma" jest tylko epitetem, dodatkiem, ale dość jasno komunikuje, w którym miejscu mówimy o platformie, a gdzie o stacji. Nie przeszkadza w czytaniu tego jako "platforma CANAL+" i mało estetycznie wyglądałoby np. u góry. Bardziej bym się czepiał logotypów "News Polsat", "Games Polsat" czy "7 do potęgi tvn". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi moderatorze,

Usunąłeś kilka postów z tego wątku, w których wspominaliśmy dawną CYFRĘ+ i CANAL+ CYFROWY. Były to fajne posty, szkoda przenosić je do kosza. Może możnaby dołączyć je do tematu "Dawna Cyfra+" w dziale "Wspomnień Czar"? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta nowa nazwa będzie trochę wprowadzać ludzi w błąd, tzn. gotowi myśleć, że teraz nawet w najtańszym pakiecie będą dostępne kanały Canal+, a może tak będzie, tzn. ja już dawno byłem zdania, że kanały Canal+ powinny być podzielone na pakiety Film, Dokument i Sport (w każdym byłyby dostępne dodatkowo kanały ogólne Canal+) i dostępne na zasadzie, ,że można by je sobie włączać na minimum 1 miesiąc i wyłączyć w dowolnej chwili ? .

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nawiązują do czasów Cyfry+ to może do multiroomu będą wydawać  2 moduły? :D W Cyfrze+ dawali 2 karty i wszyscy byli szczęśliwi. Aż chciało się brać full pakiety. :D

 

 

Tak na marginesie czy na tv z Androidem lub innym smart tv, operator za pomocą aplikacji mógłby sprawdzić IP pod jakim znajduje się moduł CI? W sumie to czy operator nie mógłby zrobić aplikacji pod ww. systemy w tv aplikacji do oglądania tv-sat? Aplikacji która grafiką będzie nawiązywała do tej z dekoderów platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, G2000 napisał:

Skoro nawiązują do czasów Cyfry+ to może do multiroomu będą wydawać  2 moduły? :D W Cyfrze+ dawali 2 karty i wszyscy byli szczęśliwi. Aż chciało się brać full pakiety. :D

 

 

Tak na marginesie czy na tv z Androidem lub innym smart tv, operator za pomocą aplikacji mógłby sprawdzić IP pod jakim znajduje się moduł CI? W sumie to czy operator nie mógłby zrobić aplikacji pod ww. systemy w tv aplikacji do oglądania tv-sat? Aplikacji która grafiką będzie nawiązywała do tej z dekoderów platformy.

Na taki pomysł wpadłem już dawno i oni też, ale pudełko jest łatwiej chronić przed piractwem (podobno) niż aplikacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 18:48, szymekskl napisał:


W logotypie będzie znajdowało się słowo "PLATFORMA".
 

 

 

To nie lepiej już tak:

4ab1ef24bd6e4.jpg

Pisząc szczerze kompletnie nie zgadzam się z wyborem nazwy Platforma CANAL+ (zresztą poprzednia nazwa nc+ jest nie mniej dziwaczna). Mam silne wrażenie, że ludzie odpowiedzialni w polskim CANAL+ słabo radzą sobie z kreacją marki. Odchodząc lekko na moment od tematu platformy, Francuzi pod względem jakościowym, programowym dbają tylko o swój rynek (czy szerzej francuskojęzyczny) z prostego powodu: oni robią tam telewizję także indywidualnie dla siebie. Oni ją tworzą, kreują, realizują swoją, konkretną wizję. Coś takiego mieliśmy w Polsce za czasów Wejcherta/Waltera z TVN-em. Z kolei na pozostałych rynkach nie ma dla nich znaczenia, co i jak jest pokazywane na ich kanałach, jeżeli nie ma to przełożenia na wynik finansowy. A gdy coś nie idzie lub jest ku temu okazja, to wychodzą z danego kraju.

 

Przecież francuski CANAL+ jest zupełnie inny, dużo bogatszy w różnorodne programy, w tym wiele produkcji własnych. Nawet odpowiedniki naszych programów są realizowane znacznie lepiej. Nie pisząc już o tym, że tam cały czas czuć klimat CANAL+ w enigmatycznej oprawie graficznej, której bardzo mi w Polsce brakuje. Studia telewizyjne są świetnie wykonane, w znakomitym stylu. Widać tam logikę, wizję, niejako duszę marki. U nas to nie jest telewizja, to jest po prostu kanał linearny, który emituje głównie filmy i seriale jeden po drugim, co może robić praktycznie każda telewizja. Dochodzi także oczywiście sport, ale jak widać po Elevenach oraz PSP także i to bardzo łatwo jest przenieść gdzie indziej. A więc na czym polega ta unikalność CANAL+ w Polsce? Gdyby zabrać jej wszystkie prawa sportowe i prawa od wytwórni filmowych, to co by z tego zostało? I tylko tyle udało się zbudować przez prawie 25 lat? Nawet Belfra, jedyny zauważalny sukces produkcji własnej ostatnich lat zrobił dla nich TVN, gdyż ten uznał, że serial jednak nie nadaje się na szeroką antenę otwartą.

 

Przez ok. 25 lat rządzone przez silnych właścicieli z wizją Polsat i TVN (do śmierci Wejcherta) stworzyły dwa potężne koncerny medialne, a nawet medialno-telekomunikacyjne. Z kolei w CANAL+ w Polsce rządzą menadżerowie, którzy co parę lat przeskakują pomiędzy różnymi korporacjami. Są oderwani od realiów, często wrośnięci mocno w strukturę organizacyjną, nie widzą całości obrazu. Nie chcą realizować niczego ryzykownego, niesprawdzonego, niczego co mogłoby zaważyć na ich karierze. Ponadto dochodzi jeszcze hierarchiczność owej struktury organizacyjnej. Dlatego też nie będą ryzykować tworzenia zupełnie nowej marki. Mają wyuczone pewne sprawdzone schematy, których się trzymają.

 

Jest rozpoznawalna marka, która ma tyle i tyle procent znajomości w takiej i takiej grupie odbiorców, więc ją eksploatują. Ale nie chcą zauważyć, że użycie tej samej nazwy dla platformy i dla telewizji jest nielogiczne. Kto normalny będzie w mowie potocznej mówił "Platforma CANAL+"? A mówiąc: mam CANAL+ co będzie miał na myśli? Albo mam CANAL+, ale nie wykupiłem CANAL+. Swoją drogą, jak oni sprzedają jeszcze telefon i internet, to jak to brzmi, że telefon jest w CANAL+? Tym bardziej, że w świadomości klientów ta marka wiążę się konkretnie z telewizją.

 

Zobaczymy jak to ostatecznie wszystko wypadnie, ale nie spodziewam się niczego dobrego po tej zmianie.

 

Nie udzielam się zbyt często, ale tym razem miałem bardzo silną potrzebę wyrażenia swojej opinii, dlatego mocno się rozpisałem. Myślę, że jest to najlepsze miejsce na tego typu wypowiedź. Mógłbym tak pisać i pisać, omówić wiele innych aspektów, tylko i po co, skoro i tak mój głos w ogóle nie zostanie wzięty pod rozwagę.

  • Popieram 6
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 18:48, szymekskl napisał:


W logotypie będzie znajdowało się słowo "PLATFORMA".
 

 

Ileż razy pisałem na tym forum o tym, że nazwa nc+ jest po prostu nieudana. Nieudany był cały ten projekt, z wyjątkiem samego pomysłu na fuzję. Decyzja o fuzji była słuszna, cała reszta już kompletnie nieudana. Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jednak ta zmiana nazwy to już trochę taka musztarda po obiedzie. Ile było już tych wszystkich zmian? Coś jak z Radiem ZET. Może po prostu tak wygląda francuski model zarządzania.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre porównanie z tą Zetką. Kiedyś pełnoprawna konkurencja RMFu (jeśli chodzi o słuchalność, bo samo postrzeganie marki Zet chyba było nawet lepsze), ale w pewnym momencie się pogubiła i mimo kolejnych prób nie umie już konkurenta dogonić, mimo, że ten pierwszy wcale się nie zdaje jakoś specjalnie starać ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje we Francji platforma CANAL też przechodzi rebranding i od 1 sierpnia 2019 platforma CANAL zmieni się w platformę CANAL+ na rynku francuskim. Także jak widać we Francji i w Polsce będzie cała platforma pod jedną marką CANAL+.

 

Źródło: https://satkurier.pl/news/182322/adieu-canal-nc-bonjour-canal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubus.kul napisał:

Tylko nie wiem co oni uparli się tak na to słowo "Platforma" w nazwie ?

Już było to tłumaczone.

 

8 minut temu, g0nz0s napisał:

To jest bez sensu, bo sprzedają usługi mobilne.

Co jest bez sensu? To platforma nie może mieć takich usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...