Skocz do zawartości

Zdjęcie

nc+ – dyskusja ogólna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
295 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Sklep RTV-SAT_*

Gość_Sklep RTV-SAT_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 06 sierpień 2015 - 16:08

Jaka skucha ? W Comfort+ nie ma ES2 bo wiec mozna dokupic albo przejsc na wyzszy pakiet, ES pobiera oplate od kazdego abo a nc wrzuca w pakiet albo bierze kase za pojedynczy kanal zarabiajac swoj %

Wiec jesli przyjmiemy ze w pakiecie za 59 zl jest 50 programow a kazdy po zlotowce to koszt jest 50 zl a dochod 9 zl czyli za 3 klientow dochod to 27 zl ale jesli ten sam pakiet bedzie kosztowal 79 zl to przy koszcie 50 zl dochod z 1 klienta bedzie 29 zl, koszty obslugi 1 klienta (prowizja dla APS/konsultanta itd) tez beda nizsze, reszta kosztow zblizona.

P.S. Przychod taki sam ale dochod/zysk juz nie.

#22 MartinFC

MartinFC

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1513 postów
  • Od: 06 gru 2014

Napisano 06 sierpień 2015 - 16:25

Widze pare wniosków:
1. Nikt nie zamawia online.
2. Nikt nie posiada własnego dekodera.
3. ''droższy'' abonent nigdy nie będzie próbował zejść z ceny (tu chyba bardziej mowa o osobach, które mają gdzieś koszty). Oby tylko nie chodziło o klienta poczatkowego, bo ten zawsze będzie wyglądał na ''droższego''.

Brakuje wniosku, że skoro kanały są ekstra płatne w pakietach, to czemu nie próbują metod n-kowych, lub zmniejszyć pakiety, a zwiększyć możliwość wyboru kanałów do pakietu.
Temat morze...

#23 bat

bat

Przesiaduję 24/7

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1509 postów
  • Od: 18 sie 2006

Napisano 06 sierpień 2015 - 16:35

Temat fajny do deliberacji...ale dyskusja nie wyłazi poza wyobraźnię podstawówki.
Padaja słowa rozsadne, ale pojedynczo.
Nikt nie zauważa, że dla tego wypasionego z ograniczonej grupy I TAK musiałaby zadziałać cała infrastruktura. A kazdy się zgodzi, że ONA AKURAT musi być. Mozna powiedzieć, że tani abonent zywi się ochłapami bo ten cały "kątęt" i tak musiałby być przygotowany.
1. Ile ITI wydaje na prawa filmowe i sportowe dostępne jedynie w drogich pakietach. To pytanie podstawowe, zadawane stale bo obala Wasze mizerne kombinowanie. A na czym kasę zrobił Cyfrowy Polsat? Na masowości. Nawet na tym, ze nie pogardził groszowymi umowami.
2. prawda o tzw. gniazdkach. ten sposób rozliczania jest zasadniczo prawdziwy. To ile od gniazdka Eurosportowi płaci CD wykorzystujac sygnał do ponad rocznej promocji. Ile płaci od gniazdka, i ilu wykazuje abonentów rozdajac np. HBO za darmo na wiele miesięcy.
3. przetargi. Nawet tegie głowy na tym wysiadaja. wg tej Waszej matematyki np. taki Azerbejdzan nic by nie zobaczył. A na Idmanie lecą , i liga angielska, i hiszpańska....i tam ich stać? A ITI nie? Czy działa to troche inaczej?
4. to po jakiego gwinta nc+ zapowiadała, ze nie "odda" ani jednego abonenta. Jesli ta matematyka ma sens to powinni pozbyć się startowców i comfortowców. a jednak trzymali bazę pazurami.
Zdaje się, że prowadznie takiego biznesu to zbiór aspektów, a nie proste mnożenie i dodawanie
Brawo @Pawel...jak łatwo skasować matematykę gościa z RTV.

#24 moqu'ai

moqu'ai

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2412 postów
  • Od: 23 maj 2014
  • LokalizacjaPolska, mieszkam w polsce, mieszkam tu, tu, tu, tu.

Napisano 06 sierpień 2015 - 16:44

Wniosek z tego jest taki, że lepiej jednemu porządnemu klientowi sprzedać coś drogiego niż to samo sprzedać trzem "cwaniakom" za pół ceny.

Nie jeden się teraz "obrazi" ......... życie :wink:

Jak to wszystko od 2-giego posta na tej stronie, chcialem kilku userom to wytlumaczyc, to mnie prawie chcieli zjesc, jak "rekiny tunczyka". Ale tak to wyglada i taka jest prawda.

@rotalplus chyba coś pomieszałeś. W nc+ wszyscy chcą mieć pakiet ze wkładką prestiżową, za jak najmniejsze pieniądze. To robi różnicą.

Otóż TO!

Edit: Tak z ciekawości, o czym w tym wątku mozemy pisac, wszystko na temat nc+ tzw. luźne rozmowy ?

CP - Familijny Max HD + Film + Sport + Cinemax + HBO/HBO GO + MR = 44.99zł w Smart Dom2 :)

Kiedy monopol na prawdę mają jedynie ci słuszni, i/lub kiedy wygodna prawda dokonuje egzekucji na niewygodnej prawdzie https://lh3.googleus...r1RBNi1t3w=s145

#25 Pawel

Pawel

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 postów
  • Od: 10 paź 2006

Napisano 06 sierpień 2015 - 17:07

Jaka skucha ? W Comfort+ nie ma ES2 bo wiec mozna dokupic albo przejsc na wyzszy pakiet, ES pobiera oplate od kazdego abo a nc wrzuca w pakiet albo bierze kase za pojedynczy kanal zarabiajac swoj %

Wiec jesli przyjmiemy ze w pakiecie za 59 zl jest 50 programow a kazdy po zlotowce to koszt jest 50 zl a dochod 9 zl czyli za 3 klientow dochod to 27 zl ale jesli ten sam pakiet bedzie kosztowal 79 zl to przy koszcie 50 zl dochod z 1 klienta bedzie 29 zl, koszty obslugi 1 klienta (prowizja dla APS/konsultanta itd) tez beda nizsze, reszta kosztow zblizona.

P.S. Przychod taki sam ale dochod/zysk juz nie.

Tylko stosując twoją metodologię wystarczy podnieść cenę najtańszego pakietu do 60 zł i już trzech klientów da Ci 30 zł zysku a jeden z abo 79 da 29zł .Podwyżka o złotówkę to jest trochę ponad 1% w stosunku do 59 a pakiet za 79 jest droższy o ponad 30% więc nie jest dziwne że zysk na takim pakiecie jest większy.Tylko łatwiej znajdziesz trzech co zapłaci 60 czy jednego za 79 zł ?

#26 bat

bat

Przesiaduję 24/7

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1509 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 17:37

A moze po prostu Grupa Canal+ zdecydowała już o wykupieniu udziału w kolejnych latach i prostuje sobie drogę do zysku. N-ka umorzona, konkurencja padła. Zakładajac drogę na modłę "franuskiego" Canalsat wyobraźmy sobie 1.5 mln bazę jako tako płacących abonentów platformy . Oczywiscie dalsze oszczednosci w ofercie.
Jak pamietamy prepaidy do spółki wniósła (kolokwialnie) n-ka (prepaid C+ właśnie dogorywa) i co się z nim stanie po 'rozwodzie". Czyją strefą wpływu zostaną prepaidy? I dlaczego do końca roku prepaid SmartHD jest tańszy i ciekawszy niż ten cały Comfort abonamentowy?
A moze nie na darmo Eleven poszedł do TVN (Amerykanów), a nie ITI z propozycja wspólpracy.

#27 SOUDAL

SOUDAL

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 68 postów
  • Od: 30 lip 2015

Napisano 06 sierpień 2015 - 20:55

Ktoś kto pisze że lepiej mieć jednego klienta który więcej płaci niż trzech innych, którzy również PŁACĄ ale mniej, chyba nie ma pojęcia o prowadzeniu biznesu. To tak ogólnie. A teraz na przykładzie z NC+, który przynajmniej w części obala wersję 3:1. Abonent płaci 65zł, przy przedłużeniu ma płacić 90. Nie zgadza się na to, jak i również 2 kolejnych. Odpada z puli 3 po 65 (195), zostaje jeden który się zgodził na 90 ...każdy sam sobie może odpowiedzieć co w tym przykładzie jest lepsze.

#28 moqu'ai

moqu'ai

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2412 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 21:21

Nie tak calkiem, ten abonent nawet na taka kwote 65zl sie nie zgadza, i chce ja wziasc ale za 49zl, albo jeszcze lepiej, za duzo mniej.
To po co im taki abonent, wymagajacy nie wiadomo co, za darmo ?

CP - Familijny Max HD + Film + Sport + Cinemax + HBO/HBO GO + MR = 44.99zł w Smart Dom2 :)

Kiedy monopol na prawdę mają jedynie ci słuszni, i/lub kiedy wygodna prawda dokonuje egzekucji na niewygodnej prawdzie https://lh3.googleus...r1RBNi1t3w=s145

#29 SOUDAL

SOUDAL

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 68 postów
  • Od: 30 lip 2015

Napisano 06 sierpień 2015 - 21:56

Ja o takich nie piszę. Problem z polityką NC+, albo jej brakiem polega właśnie na tym, że "wolą" na tę chwilę po prostu mieć mniej klientów. W moim przykładzie mam na myśli osoby takie jak ja czyli chętnie bym z nimi został za tę samą kasę, biorąc pod uwagę również fakt że będę miał uboższą ofertę niż dotychczas. (wielokrotnie im to powiedziałem podczas prób nawiązania porozumienia). Na to spokojnie bym się zgodził bo to byłby świadomy mój wybór (jestem w stanie zrozumieć gorszy okres stacji i brak pewnych programów w ofercie). Nie zgadzam się jednak na podwyżkę (jest totalnie nieuzasadniona w dzisiejszej sytuacji) i wmawianie mi, że "jak chcę premium to mam płacić jak za premium ) ;)

#30 Pawel

Pawel

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 postów
  • Od: 10 paź 2006

Napisano 06 sierpień 2015 - 22:16

Nie tak calkiem, ten abonent nawet na taka kwote 65zl sie nie zgadza, i chce ja wziasc ale za 49zl, albo jeszcze lepiej, za duzo mniej.
To po co im taki abonent, wymagajacy nie wiadomo co, za darmo ?

Jakie darmo ?Nie znam nikogo kto ma abonament nc+ i nic nie płaci.Chyba nie było takich promocji.Druga sprawa to ktoś taką ofertę za 49 zł. przedstawił co nie ?Myślisz że na takim kliencie nie zarobili ?Zarobili tylko mniej.Zeszli z marży mówiąc krótko.
Jak się umiał targować a operator zszedl z ceny to masz do niego pretensję że skorzystał okazji ?

#31 kingofsouth

kingofsouth

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5291 postów
  • Od: 24 mar 2013
  • LokalizacjaZdolny Śląsk

Napisano 06 sierpień 2015 - 22:39

Druga sprawa to ktoś taką ofertę za 49 zł. przedstawił co nie ?Myślisz że na takim kliencie nie zarobili ?Zarobili tylko mniej.Zeszli z marży mówiąc krótko.
Jak się umiał targować a operator zszedl z ceny to masz do niego pretensję że skorzystał okazji ?

Mamy tutaj kolegę co płaci niecałe 50 pln ja tylko czekam jak on sobie poradzi w negocjacjach,chyba czas by się do 100 pln przyzwyczaił :wink:

Samsung_UEMU557002_PS4_PRO.jpgdek_PS4_PRO.jpg
2018-07-16_201912.jpg
123.jpg

#32 makami2020

makami2020

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 81 postów
  • Od: 04 lut 2015

Napisano 06 sierpień 2015 - 23:18

Nc+ głupieje i to widać. Ich największym błędem jest to, że tak tanio sprzedawali paczkę CANAL+. Ludzie się przyzwyczaili i teraz chcą. Szkoda, że zrobili podwyżki w najgorszym momencie. Gdyby przedłużyli te prawa co mieli, plus dobre filmy, to można zrozumieć, a tak to strzał w stopę. Dziwię się Cyfrowemu Polsatowi, bo oni nie wykorzystują sytuacji, a są pasywni - na zasadzie: nie mają ludzie alternatywy, więc tak czy siak przyjdą do nas z nc+. Cyfrowy Polsat powinien dowalić do pieca, dodać STARS.TV, SportKlub - dać magnes nowym, zachęcić ich. Uważam, że gdyby dodali Eleveny i SportKlub do swojej paczki sportu to byliby realną alternatywą dla nc+, w końcu nie każdy żyje piłką. Jeśli w nc+ chcą się bawić w podwyższanie, to sprzedawać nowym CANAL+ za 50 zł, a obecnym za 40 zł, ale przy aktualnych prawach, a nie jak tracą. Nie ten moment wybrali. Bardziej podoba mi się polityka cenowa Cyfrowego Polsatu, czyli dla każdego człowieka, bo cen nie mają gigantycznych, ale brakuje im dodać ciekawych kanałów, które myślę, że mogą dodać łatwo.

#33 kaeres

kaeres

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Od: 30 lip 2010

Napisano 07 sierpień 2015 - 10:18

@moqu`ai mnie się wydaje, że już bronisz tych swoich głupot dla zasady.
Nosz takiego bełkotu to ja na różnych forach o różnych tematykach nie czytałem.
W kilku sprawach coś tam wiesz, gdzieniegdzie masz rację ale ogólnym Twoim przesłaniem jest PŁACIĆ JAK NAJWIĘCEJ ABY NC+ ISTNIAŁO.
Oraz, że to przez tych sknerusów klientów, którzy dostawali od nc+ darmowe HBO i C+ teraz nc+ kuleje i ma odpływ klientów.

Weź sobie usiądź przez weekend i pomyśl co Ty wypisujesz.

#34 mateusz14422

mateusz14422

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2689 postów
  • Od: 03 maj 2013

Napisano 07 sierpień 2015 - 13:27

Widać, że Jaroński czyli osoba odpowiadająca za sport w C+ to osoba wprowadzona z ramienia Eleven. Ten człowiek nie ma pojęcia o niczym niestety. Jednak ludzie mieli racje, że taki człowiek to na takim stanowisku tonic dobrego.

#35 bat

bat

Przesiaduję 24/7

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1509 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 14:04

Na siłę chłopcze chcesz zabłysnąć w wielu tematach, ale króciutki jesteś... Jarocki jeśli już. Te [beep]ny pokazują klasę piszącego i jego "głęboką" refleksję.

#36 mateusz14422

mateusz14422

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2689 postów
  • Od: 03 maj 2013

Napisano 07 sierpień 2015 - 14:12

No dopóki go nie było to było dobrze, a od kiedy on jest to zjazd oferty sportowej.

#37 moqu'ai

moqu'ai

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2412 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 14:43

@moqu`ai mnie się wydaje, że już bronisz tych swoich głupot dla zasady.
Nosz takiego bełkotu to ja na różnych forach o różnych tematykach nie czytałem.
W kilku sprawach coś tam wiesz, gdzieniegdzie masz rację ale ogólnym Twoim przesłaniem jest PŁACIĆ JAK NAJWIĘCEJ ABY NC+ ISTNIAŁO.
Oraz, że to przez tych sknerusów klientów, którzy dostawali od nc+ darmowe HBO i C+ teraz nc+ kuleje i ma odpływ klientów.

Weź sobie usiądź przez weekend i pomyśl co Ty wypisujesz.

Mam prawo do swoich racji i przekonań, tak jak kazdy inny forumowicz.
Tak. Placić wiecej, wiecej, wiecej. Nikt nikogo w nc+ sila nie trzyma. Bylo tanio to "Lud" rzucał sie na tanioche z hurra optymizmem "tanio, tanio, tanio". Teraz jest drozej, a wybor nalezy do klienta co z tym zrobi. Widac Ciebie boli to, ze juz tanio w nc+ nie ma. Ale mnie i nc+ to najmniej obchodzi.

#38 kaeres

kaeres

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Od: 30 lip 2010

Napisano 07 sierpień 2015 - 14:44

Nie dziw się później, że takimi odmiennymi opiniami narażasz się na komentarz.

#39 mlodybiedos

mlodybiedos

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Od: 07 sie 2015

Napisano 07 sierpień 2015 - 16:34

Jak każdy się może wypowiedzieć to i ja się wypowiem.
1.Moim zdaniem NC+ skończyło z utrzymaniem klienta za wszelką cenę. Z doświadczenia widziałem oferty klientów zawierające pakiet vip max w cenie 54,90 miesięcznie (bez erotyków) i pewnym momencie przestali sobie radzić z klientami którzy mówili "mój sąsiad ma taniej" i masowo spływały rezygnacje i arpu spadało. Dodatkowo klienci którzy mieli w miarę tanie oferty, chcieli jeszcze więcej..:)

2. Po zmianie pakietów "podobno" Nc+ na pakiecie Extra + 6c+ w cenie 59,90(była taka przez chwile proponowana) zarabiało ok 3zł
3 Do tego doszło sporo zmian w zarządzie który chce by oferta C+ była = z prestiżem ;)

Podsumowując nc+ chce skończyć z umowami z c+ poniżej 59zł.
To są moje oczywiście osobiste spostrzeżenia :)

#40 Mr.Chiquita

Mr.Chiquita

Ekspert

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7445 postów
  • Od: 02 wrz 2013
  • Lokalizacja토마슈프마조비에츠키

Napisano 07 sierpień 2015 - 16:40

Chcą skończyć, bo obsługa takich klientów więcej kosztuje, niż daje korzyści. Poza tym, kablówki zgłaszają coraz większe zastrzeżenia, co do nierówności cenowych. W końcu musieli jakoś zareagować.

CP od początku przyjął inną strategię i jej się konsekwentnie trzyma. Dlatego niewiele muszą na razie robić. Ale kiedyś będą musieli podnieść ceny. Tak cały czas się nie da.

| Multimedia Polska: PVR (ADB-3831CDX) - Multiroom (ADB-3830CD) - MaxBox - HD - HBO HD Max (GO + OD) - Canal+ Prestige - Cinemax HD - Sport Champions HD - Multimedia GO - Net 60 Mb/s |
| satelita: Astra 19.2°E - HD+; Bobbles.tv (paczka Koreańska) | Netflix: Premium | Amazon Prime Video | DVB-T MUX: 1, 2, 3, L3, 8 | DAB+ MUX: R3 Łódź |

| 오렌지캬라멜 - 퍼니허니 | www.wosp.org.pl | 킴치 사랑해요.| Panasonic DMP-UB900 wymiata!