Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja o takich nie piszę. Problem z polityką NC+, albo jej brakiem polega właśnie na tym, że "wolą" na tę chwilę po prostu mieć mniej klientów. W moim przykładzie mam na myśli osoby takie jak ja czyli chętnie bym z nimi został za tę samą kasę, biorąc pod uwagę również fakt że będę miał uboższą ofertę niż dotychczas. (wielokrotnie im to powiedziałem podczas prób nawiązania porozumienia). Na to spokojnie bym się zgodził bo to byłby świadomy mój wybór (jestem w stanie zrozumieć gorszy okres stacji i brak pewnych programów w ofercie). Nie zgadzam się jednak na podwyżkę (jest totalnie nieuzasadniona w dzisiejszej sytuacji) i wmawianie mi, że "jak chcę premium to mam płacić jak za premium ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak calkiem, ten abonent nawet na taka kwote 65zl sie nie zgadza, i chce ja wziasc ale za 49zl, albo jeszcze lepiej, za duzo mniej.

To po co im taki abonent, wymagajacy nie wiadomo co, za darmo ?

 

Jakie darmo ?Nie znam nikogo kto ma abonament nc+ i nic nie płaci.Chyba nie było takich promocji.Druga sprawa to ktoś taką ofertę za 49 zł. przedstawił co nie ?Myślisz że na takim kliencie nie zarobili ?Zarobili tylko mniej.Zeszli z marży mówiąc krótko.

Jak się umiał targować a operator zszedl z ceny to masz do niego pretensję że skorzystał okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Druga sprawa to ktoś taką ofertę za 49 zł. przedstawił co nie ?Myślisz że na takim kliencie nie zarobili ?Zarobili tylko mniej.Zeszli z marży mówiąc krótko.

Jak się umiał targować a operator zszedl z ceny to masz do niego pretensję że skorzystał okazji ?

Mamy tutaj kolegę co płaci niecałe 50 pln ja tylko czekam jak on sobie poradzi w negocjacjach,chyba czas by się do 100 pln przyzwyczaił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nc+ głupieje i to widać. Ich największym błędem jest to, że tak tanio sprzedawali paczkę CANAL+. Ludzie się przyzwyczaili i teraz chcą. Szkoda, że zrobili podwyżki w najgorszym momencie. Gdyby przedłużyli te prawa co mieli, plus dobre filmy, to można zrozumieć, a tak to strzał w stopę. Dziwię się Cyfrowemu Polsatowi, bo oni nie wykorzystują sytuacji, a są pasywni - na zasadzie: nie mają ludzie alternatywy, więc tak czy siak przyjdą do nas z nc+. Cyfrowy Polsat powinien dowalić do pieca, dodać STARS.TV, SportKlub - dać magnes nowym, zachęcić ich. Uważam, że gdyby dodali Eleveny i SportKlub do swojej paczki sportu to byliby realną alternatywą dla nc+, w końcu nie każdy żyje piłką. Jeśli w nc+ chcą się bawić w podwyższanie, to sprzedawać nowym CANAL+ za 50 zł, a obecnym za 40 zł, ale przy aktualnych prawach, a nie jak tracą. Nie ten moment wybrali. Bardziej podoba mi się polityka cenowa Cyfrowego Polsatu, czyli dla każdego człowieka, bo cen nie mają gigantycznych, ale brakuje im dodać ciekawych kanałów, które myślę, że mogą dodać łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulaminu, który otrzymałem po zamówieniu promocji wynika, że można wyłączyć na koniec okresu gwarantowanego. Okres gwarantowany to "Miesiąc skorzystania z Promocji" i "1 miesiąc (po miesiącu skorzystania z Promocji)"

Cytat z warunków promocji:

"9. Zasady wyłączania usług: w trakcie Okresu gwarantowanego korzystania, ze skutkiem wyłączenia na ostatni dzień Okresu rozliczeniowego, w którym przypada koniec Okresu gwarantowanego korzystania; po Okresie gwarantowanego korzystania, ze skutkiem na ostatni dzień Okresu rozliczeniowego, w którym dokonano zgłoszenia rezygnacji z Opcji dodatkowej Cinemax."

 

Tutaj też jest napisane, że można wyłączyć http://media2.pl/media/126539-Kanaly-Ci ... wideo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ Promocje (cennik opcji Canal+, HBO itp.)

 

Postprzez Janek11 » 5 sie 2015, o 13:54

Ze strony NCplus plus miesiąca

Cinemax

Usługa jest bezpłatna do dnia 30 września 2015 r. Po tym terminie rozpocznie się naliczenie opłaty 10 zł / mies. Jeśli z końcem promocji będziesz chciał wyłączyć usługę, skontaktuj się z naszym konsultantem*.

 

Po zalogowaniu w ICA jest mowa o 15 zł

 

*opcja Cinemax HD w promocyjnej cenie 0 zł miesięcznie, świadczona na zasadach określonych w "Warunkach Promocji Cinemax 0 zł 1 m dla Abonentów". Usługa jest bezpłatna do dnia 30 września 2015 r. Po tym terminie rozpocznie się naliczenie opłaty 15 zł / mies. Jeśli nie przedłużasz korzystania z opcji Cinemax, z końcem promocji zgłoś wyłączenie usługi naszemu konsultantowi.

 

 

A promocja to całe 6 miesięcy czy tylko plus miesiaca i mozna to odłaczyc modzą modzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moqu`ai mnie się wydaje, że już bronisz tych swoich głupot dla zasady.

Nosz takiego bełkotu to ja na różnych forach o różnych tematykach nie czytałem.

W kilku sprawach coś tam wiesz, gdzieniegdzie masz rację ale ogólnym Twoim przesłaniem jest PŁACIĆ JAK NAJWIĘCEJ ABY NC+ ISTNIAŁO.

Oraz, że to przez tych sknerusów klientów, którzy dostawali od nc+ darmowe HBO i C+ teraz nc+ kuleje i ma odpływ klientów.

 

Weź sobie usiądź przez weekend i pomyśl co Ty wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moqu`ai mnie się wydaje, że już bronisz tych swoich głupot dla zasady.

Nosz takiego bełkotu to ja na różnych forach o różnych tematykach nie czytałem.

W kilku sprawach coś tam wiesz, gdzieniegdzie masz rację ale ogólnym Twoim przesłaniem jest PŁACIĆ JAK NAJWIĘCEJ ABY NC+ ISTNIAŁO.

Oraz, że to przez tych sknerusów klientów, którzy dostawali od nc+ darmowe HBO i C+ teraz nc+ kuleje i ma odpływ klientów.

 

Weź sobie usiądź przez weekend i pomyśl co Ty wypisujesz.

Mam prawo do swoich racji i przekonań, tak jak kazdy inny forumowicz.

Tak. Placić wiecej, wiecej, wiecej. Nikt nikogo w nc+ sila nie trzyma. Bylo tanio to "Lud" rzucał sie na tanioche z hurra optymizmem "tanio, tanio, tanio". Teraz jest drozej, a wybor nalezy do klienta co z tym zrobi. Widac Ciebie boli to, ze juz tanio w nc+ nie ma. Ale mnie i nc+ to najmniej obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy się może wypowiedzieć to i ja się wypowiem.

1.Moim zdaniem NC+ skończyło z utrzymaniem klienta za wszelką cenę. Z doświadczenia widziałem oferty klientów zawierające pakiet vip max w cenie 54,90 miesięcznie (bez erotyków) i pewnym momencie przestali sobie radzić z klientami którzy mówili "mój sąsiad ma taniej" i masowo spływały rezygnacje i arpu spadało. Dodatkowo klienci którzy mieli w miarę tanie oferty, chcieli jeszcze więcej..:)

 

2. Po zmianie pakietów "podobno" Nc+ na pakiecie Extra + 6c+ w cenie 59,90(była taka przez chwile proponowana) zarabiało ok 3zł

3 Do tego doszło sporo zmian w zarządzie który chce by oferta C+ była = z prestiżem ;)

 

Podsumowując nc+ chce skończyć z umowami z c+ poniżej 59zł.

To są moje oczywiście osobiste spostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcą skończyć, bo obsługa takich klientów więcej kosztuje, niż daje korzyści. Poza tym, kablówki zgłaszają coraz większe zastrzeżenia, co do nierówności cenowych. W końcu musieli jakoś zareagować.

 

CP od początku przyjął inną strategię i jej się konsekwentnie trzyma. Dlatego niewiele muszą na razie robić. Ale kiedyś będą musieli podnieść ceny. Tak cały czas się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP od początku przyjął inną strategię i jej się konsekwentnie trzyma. Dlatego niewiele muszą na razie robić. Ale kiedyś będą musieli podnieść ceny. Tak cały czas się nie da.

Nie do końca... poprawne rozumowanie bo Kolega nie zauwazył, ze CP stawia na usługi komplementarne (Smartdom) i tu widzi ogromne szanse kumulacji rynku. Sama telewizja to przezytek w takim biznesie. Taką tv CP daje za 1 zł i pewnie jeszcze na tym wychodzi. Nawet jeśli nie dziś to w przyszłości na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcą skończyć, bo obsługa takich klientów więcej kosztuje, niż daje korzyści. Poza tym, kablówki zgłaszają coraz większe zastrzeżenia, co do nierówności cenowych. W końcu musieli jakoś zareagować.

 

CP od początku przyjął inną strategię i jej się konsekwentnie trzyma. Dlatego niewiele muszą na razie robić. Ale kiedyś będą musieli podnieść ceny. Tak cały czas się nie da.

 

A skąd pewność że CP nie zarabia na pakietach i musi podnieść ceny ?Może to NC+ "zdziera" ile może ?

 

Kilkanaście lat temu gdy jako klient InvestBanku otrzymałem dekoder z "telewizją bez abonamentu" istniejąca wtedy Cyfra i Wizja też mówiły : tak się nie da.Po jednej z nich nie ma dziś śladu a Polsat radzi sobie doskonale o czym świadczą publikowane raporty finansowe.W tym czasie Cyfra łyknęła dwóch operatorów i nadal ma mniej abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokój Nas uratuje ..., oferta jest delikatnie mówiąc nie adekwatna do ceny plus strata praw do lig piłkarskich i nadal nie wiadomo co z hiszpańską ligą. Doskonale sobie z tego zdają sprawę i dlatego łapią do oporu osoby które zapłacą cenę nie adekwatną do oferowanego produktu, lub nawet po kolejnych stratach praw będą płacić 12/24 mieś cyrografy. Już raz kozaczyli że są jedyni "premium sport" i że abonent zapłaci za premium i co ... i poszło w Polskę 300 tyś chłopa (autobusy jakieś po podstawiali czy co) Teraz gdy wygolą osoby które zrozumiały ofertę i będą płacić po stracie kolejnych praw (jak stracą) przyjdzie czas na osoby które oferty niezrozumiały :) ... Zawsze tak było że jeden płaci 99,- a drugi jak jest bystry płaci za to samo 50/60,- Oni oszukują (nie ma takich cen to niemożliwe itd.) My oszukujemy (wypowiedzenia) wygra lepszy :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie nie jest żadną formą oszustwa.Mamy niestety takie durne prawo że umowa nie wypowiedziana w terminie zamiast wygasać przechodzi na czas nieokreślony windując przy okazji cenę.Dawałem już przykład Orange i Neostrady gdzie niewypowiedziana umowa przedłuża się o pół roku w dotychczasowej cenie.Niech NC+ wprowadzi taką opcję i znikną wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

2. Po zmianie pakietów "podobno" Nc+ na pakiecie Extra + 6c+ w cenie 59,90(była taka przez chwile proponowana) zarabiało ok 3zł

:

To jest nadal marża na poziomie 5%. I policz sobie wtedy, że według cennika taki pakiet za 99,90 miał marżę ponad 40%. I ja się wtedy pytam, czy to jest normalny zarobek, czy rozbój w biały dzień? 10-20% - to rozumiem, ale 40%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawo do swoich racji i przekonań, tak jak kazdy inny forumowicz.

Tak. Placić wiecej, wiecej, wiecej. Nikt nikogo w nc+ sila nie trzyma. Bylo tanio to "Lud" rzucał sie na tanioche z hurra optymizmem "tanio, tanio, tanio". Teraz jest drozej, a wybor nalezy do klienta co z tym zrobi. Widac Ciebie boli to, ze juz tanio w nc+ nie ma. Ale mnie i nc+ to najmniej obchodzi.

 

 

Nie ma być tanio, ma być adekwatnie do oferty, aktualnie to co proponuje NC+ nie ma się nijak do realnych stawek rynkowych. Tak przy okazji tak arefleksja mi się nasuwa: Problemem w Polce w wielu branżach jest brak konkurencji i myślenie "biznesmenów" żeby się "nachapać" jak najszybciej jak najmniejszym kosztem. Mało kto myśli o długofalowej polityce przy prowadzeniu biznesu. Tak się teraz zachowuje NC+, nie dajemy nic (no może gorszą ofertę :mrgreen: ), i kasujemy jak najwięcej się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...