Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...

Szybki pakiet informacji dla osób zainteresowanych odwiedzinami:

 

Wystawa tak jak rok temu w Hotelu Galaxy przy ul. Gęsiej 22a. W czwartek 8.10 i piątek 9.10 od godziny 10:00 do 17:00.

 

Proszę wydrukować sobie bilet: https://satkurier.pl/uploads/26365.pdf - wejście jest darmowe, ale ochrona hotelu pilnuje, aby nikt niepowołany nie kręcił się po obiekcie, więc taki bilet jakby co - uzasadnia obecność ;)

 

Lista wystawców na planie: https://satkurier.pl/uploads/14308.pdf

Planowane konferencje: http://www.satkrak.com/konferencje-sat-krak-2015

 

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych ;) Będą myślę ciekawe momenty, zajrzy mocna delegacja TVP, będzie Astra, Eutelsat, nc+, czekamy na potwierdzenie od jednego operatora, jest zapowiedziany Vu+ Solo 4K, dodatkowo będzie okazja do porozmawiania i popatrzenia na nowości od tych, którzy się wystawiają.

 

Jeśli coś istotnego mi się przypomni, to dopiszę, ew. proszę pytać ;)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś była sobota - krócej do bodajże 14 jak pamiętam, ale nie sprawdzało się to z różnych powodów, więc przycięliśmy sobotę. Pomyślimy jeszcze nad tym, mamy na uwadze, że na tygodniu nie są to najwygodniejsze godziny do odwiedzin dla osób pracujących :(

Link to post
Share on other sites

Mi akurat w tym roku nie będzie po raz kolejny pisane żeby przyjechać, cały tydzień do 14:00 w pracy a do Krakowa ze 2 godziny trzeba liczyć na podróż :(

Edited by studiolitek
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto zastanowić się nad jednorazową zmianą lokalizacji na Katowice.

Myślę, że ilość odwiedzającyh spokojnie przebiłaby tą z Krakowa, ze względu na większą aglomerację, a co za tym idzie dużo większą liczbę firm z "branży", instalatorów czy miłośników TV/Sat.

 

Dojazd dla wielu też nieco lepszy niż do Krakowa.

 

Może dałoby to nadzieję, że targi jeszcze odżyją, bo niestety z roku na rok liczba wystawców coraz słabsza:(

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi jak wygląda dojazd pod ten hotel gdzie będzie wystawa z dworca PKS/PKP z wykorzystaniem MPK? Nigdy nie byłem w Krk, a jest pokaz Vu+ Solo 4K(mam nadzieję, że z prezentacją) i chętnie poświęcę te złotówki na przyjazd. Interesuje mnie dzień piątkowy.

Edited by bartolinos
Link to post
Share on other sites

Z dworca PKP bez problemu się dojdzie, trzeba tylko przygotować sobie plan od której strony wyjść i droga jest prosta, najlepiej skorzystać z Google street view. W tym roku również wybieram się na wystawę, ktoś z forumowiczów jeszcze będzie?  :wink:

Link to post
Share on other sites

@MZWP - już próbowaliśmy z Warszawą ;) Przenoszenie nie zmieni sytuacji, bo ilość firm nie od tego zależy.Targi są papierkiem lakmusowym polskiego rynku i branży. A tu przez lata zaszły zmiany. Firm jest owszem sporo, ale są to zwykle drobniejsi sprzedawcy, dla których koszt wystawienia się (choć nie jest duży) to sporo w stosunku do zarobków i nawet gdybyśmy zmajstrowali targi pod czyjąś siedzibą, to i tak by się nie wystawił ;) Drugi problem to ogólnie fakt, że te duże firmy, które przetrwały, wolą jednak jechać na ANGĘ lub IBC i szukać rynków zbytu za granicą. Polski rynek jest dość nasycony i ruch tu nie jest zbyt duży. Ilość wystawców odzwierciedla to, co dzieje się w branży, nie spodziewam się jakiejś drastycznej poprawy, gdziekolwiek byśmy targów nie zorganizowali. Raczej należy to traktować jako okazję na spotkanie się, pogadanie o sprzęcie, o nowościach, wymianę pomysłów ;) Normalnie nie ma takiej okazji w ciągu roku ;)

 

@bartolinos - po wyjściu z pociągu/autobusu najlepiej udać się w stronę Galerii Krakowskiej i wejść w tunel pod nią, tam tramwaj 50 (często jeździ) tak, by wysiąść na przystanku Rondo Grzegórzeckie (przystanek ma być na rozkładzie) i przechodzisz tylko kawałek. Bez przesiadek, wystarcza bilet 20 minutowy (2,80 zł, są biletomaty w tramwajach). W razie czego pomoże jakdojade.pl ;)

 

Vu+ Solo 4K zamierzamy oczywiście podpiąć i prezentować :D Mamy nadzieję, że wszystko się uda, czekamy na paczkę z odbiornikiem - niestety ma dotrzeć na ostatnią chwilę, więc jest lekki stres :/ Następnie opis odbiornika powinien pojawić się w wydaniu 11/2015 magazynu ;)

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Vu+ Solo 4K nadal nie dotarł do nas - jeśli ktoś szykuje się jutro na oglądanie, to proszę nie atakować od samego otwarcia od 10:00, bo zapewne tak wcześnie już nie dotrze. Gdy tylko pojawi się na terenie wystawy - dam cynk tu w wątku.

 

Sama wystawa cały czas mimo późnej pory się szykuje, stoiska są wykańczane, aby jutro od 10 móc wystartować bez przeszkód ;)

Link to post
Share on other sites

Będziemy rejestrować, właśnie skończyłem szykować kamerę na jutro ;) Poza tym będzie jeszcze jedna osoba, czyli na 2 kamery ;) Docelowo zamierzamy coś wrzucić, ale dopiero po obrobieniu materiałów, nie przewidujemy nic na żywo.

Link to post
Share on other sites
Guest nick_usuniety

Moim marzeniem tak naprawdę, to byłoby godzinne pasmo Sat Kuriera, chociaż raz w miesiącu w którymś z kanałów telewizyjnych. :wink:

Link to post
Share on other sites

No dokładnie. Najważniejsze nowości i testy :) Byłaby miazga :)

 

Może TVN Turbo by nawet taki program emitował. Mają Gadżet, to czemu by nie mogli mieć np. SATKurier Flesz :P albo SatMania :D

Edited by PawelU1981
Link to post
Share on other sites

U nas nie ma takiego kanału niestety poświęconego nowym technologiom jak np. w Niemczech Tectime TV (zwany dawniej Dr Dish TV) - szkoda, bo trochę by się tego nazbierało. Przydałoby się szczególnie dużej grupie Abonentów CP, którzy nadal nie wiedzą czego im znikły programy

Link to post
Share on other sites

UWAGA! Kto wybiera się na prezentację Vu+ Solo 4K - niestety mam złe wiadomości, odbiornik nie dotarł i na jutro nie dojedzie już do nas :(

 

Przykro mi, że tak wyszło, bardzo na to liczyliśmy, ale sprawa niezależna od nas, możemy go dostać dopiero w przyszłym tygodniu. Dlatego jeśli ktoś jedzie specjalnie po to - proszę temat odwołać.

 

Natomiast jakby ktoś chciał pogadać - ja jestem i zapraszam ;) Chyba najwięcej ciekawostek tak subiektywnym okiem sprzętowca jest na stoiskach Wisat i AX Technology, do tego Mezon z Promaxem fajne urządzenia pomiarowe, u innych też czy to do popatrzenia, czy do pogadania ;)

 

Co do magazynu, to zobaczymy, na razie nie mogę nic pisać co do planów redakcji w przyszłym roku, ale napiszę tak - zmieniamy nacisk i planujemy przenieść energię na inne tematy. Postaram się za miesiąc napisać nieco więcej, gdy będę miał zielone światło, by nieco zdradzić ;)

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten rok to też było na co popatrzeć, brakowało mi tylko parku antenowego przed hotelem, ale na stoisku Hollexu znalazł się rodzynek :cool:, oraz anteny satelitarnej 120cm od Coraba, Wisat/Triax jak zawsze sporo wystawił produktów, Famaval miał ciekawe anteny oraz stoisko Ax Technology przyciągało uwagę, można było spotkać ciekawe osoby i porozmawiać, szkoda że Sat Krak jest tylko raz w roku. :wink:

Pozdrowienia dla całej załogi Sat Kuriera i Hollexu. :wink:

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za obecność w tym roku, z forum oficjalnie podbił tylko @Electrix i pogadaliśmy na żywo, pozdrawiam ;) Poza tym przewinęło się sporo osób oraz pojawiło się trochę nowości, będą testy w kolejnych wydaniach magazynu SAT Kurier. Myślę, że jest materiału na nawet 3-4 wydania do przodu ;) Ale najpierw siadamy do raportu z wystawy, aby kto nie mógł być - miał szansę poczytać co i jak, to będzie w wydaniu 11/2015 (+ oczywiście pierwsze testy ;) ).

 

Jest trochę wideo, w tym konferencja dot. MUX8 z udziałem TVP, nie potrafię jeszcze powiedzieć jak szybko to wrzucimy, ale jest to w planach ;) Zapewne tak jak to było w poprzednich latach ;)

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...