Skocz do zawartości

Tuner z XBMC, a raczej XBMC + tuner


djmet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam tuner Prismcube Ruby - jest OK tylko trochę wolny jeśli chodzi o XBMC, więc wylądował w sypialni. Na Prismcube Jet chyba się nie doczekamy a natknąłem się na coś takiego:

 

 

Nie mam wątpliwości że XBMC na tym sprzęcie działa szybko i sprawnie, mam jedynie wątpliwości czy w połączeniu z tunerem na USB TBS-5990 Dual CI USB DVB-S2 HDTV (musi obsługiwać moduł CI Cyfrowego Polsatu oraz nc+ na Astoncrypcie) oglądanie satelity działa stabilnie i szybko (w kwesti przełączania kanałów).

 

Czy ktoś miał doczynienia z tunerem TBS-5990 na XBMC? najlepiej w połączeniu z wyżej wymienionym Matrixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości że XBMC na tym sprzęcie działa szybko i sprawnie

W sumie to to samo co RPi B2 z nowym czterordzeniowym procesorem. To RPi B2 możesz za 185 PLN.

 

Czy ktoś miał doczynienia z tunerem TBS-5990 na XBMC?

Może nie ten tuner jak jakikolwiek tuner DVB. O ile korzystanie jest OK to inne czynności jak np. . skanowanie kanałów to jednak nadal problematyczna.

Uważam że biorąc pod uwagę moduły CAM to jednak najwygodniejszym będzie posiadanie nadal tunera z E2 a na minikomputerku z KODI odpalenie klienta E2.

Chyba że całkowicie zrezygnujemy z DVB na rzecz internetowych streamów (moim zdaniem kwestia czasu - DVB umrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to to samo co RPi B2 z nowym czterordzeniowym procesorem. To RPi B2 możesz za 185 PLN.

 

Niby tak, ale mógłbym zainstalować MatrixTV który podejrzewam dużo lepiej współpracuję z tunerami TBS niż malinka.

 

Uważam że biorąc pod uwagę moduły CAM to jednak najwygodniejszym będzie posiadanie nadal tunera z E2 a na minikomputerku z KODI odpalenie klienta E2.

 

Tylko że to nadal 2 urządzenia a mi zależy na jednym, i do XBMC i do SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nadal 2 urządzenia a mi zależy na jednym, i do XBMC i do SAT.

Niestety zapomnij o tym. Były jakieś wynalazki ale były głosy że to badziew.

Zaś co do tunerów sat z linuksem i mocnym procesorem spełniającym wymogi XBMC/KODI to brak portów na takie platformy. Brak chętnych do pracy a to że nie ma skutecznej presji oznacza że problem jest jednak marginalny.

 

Dlatego proponuję kupić RPi B2 a mając tuner z E2 korzystać z pluginu E2 na KODI. Uważam ze jest to najdogodniejsze rozwiązanie. A jak wystarczy tylko DVB-T to kupić sticka USB.

Użycie samego sticka DVB- tak to działa, tylko że programwanie listy kanałów via przegłądarka www - natomiast nawigacja po kanałach jest całkiem przyjemna. Wystarczy tylko popatrzeć na listę chipsetów tunerów USB mających wsparcie na linuksie. Oznacza to że zdecydowanie warto się polubić z OSMC a nie OpenELEC (ograniczenie w doinstalowywaniu pakietów systemu linux).

 

Plusem RPi jest to że za niewielka kasę dokładasz porządny DAC audio (około 130 PLN). Niestety popularne ARM'owe (z Androidem szczególnie) wynalazki to dźwięk mają fatalny.

Zaś ekstraktor audio z HDMI - proste urządzenie - niestety w naszym durnym kraju jest praktycznie nieznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmet

Ty masz dwa moduły CAM i to są (chyba) moduły CI+ ,dedykowane głównie dla telewizorów z tunerami DVB-S2 . W których jest odpowiednie oprogramowanie licencje itp. Jeden moduł CAM CI+ w tunerze satelitarnym ,to spory problem,a dwa takie ,moduły ,to już znacznie więcej problemów ,nie wszystkie tunery nawet z E2 radzą sobie z modułem CI+ . Wybór dwu urządzeń to "kompromis" jak na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42 - z DVB-T wogóle nie korzystam bo na naziemniej nic ciekawego nie ma:) interesuję mnie tylko DVBS2,

dźwięk i tak po hdmi do amplitunera (ekstraktor audio z HDMI - akurat miałem takie urządzenie ze 2 lata temu :)

 

@tomek6680t - CI a nie CI+, w zasadzie nie muszą być dwa moduły wsadzone jednocześnie, na codzień astoncyrpt ze kartą Cyfry+, a czasem w weekend gale bokserskie na polsat sport z modułu CI cyfrowego polsatu, więc wystarczyłby tuner usb z jednym slotem CI

 

Nic no przeczekam jeszcze jakiś czas, może się coś na rynku ciekawego 2w1 pojawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@activa42 - z DVB-T wogóle nie korzystam bo na naziemniej nic ciekawego nie ma:) interesuję mnie tylko DVBS2,
Ok, tylko podałem że jest prosta możliwość.

dźwięk i tak po hdmi do amplitunera (ekstraktor audio z HDMI - akurat miałem takie urządzenie ze 2 lata temu :)

No to kup Raspberry Pi 2B - ten nowy model z czterodzeniowym procesorem ARM7. Dźwięk "pójdzie" po HDMI. Na RPi masz KODI (XBMC) i plugin do E2. Łączysz to siecią, tuner z E2 chowasz w kąt, pilota też, RPI za TV a dla sterowania kup mała klawiaturę bezprzewodową są takie mieszczące się praktycznie w dłoni - zaletą jej jest to że nie trzeba celować w stronę sprzętu, wprowadzanie tekstu jest o niebo wygodniejsze niż pilotem.

 

Nic no przeczekam jeszcze jakiś czas, może się coś na rynku ciekawego 2w1 pojawi...

Będziesz czekał i nie doczekasz się. Producenci nie lubią projektów alternatywnego firmawre'u. Maniacy ja Ty ( inni z tego forum) stanowią zbyt mały odsetek by ktoś sensowny coś porządnego wyprodukował. Do tej pory nie ma to niestety ale nie widzę szans na to by się pojawiło - tj były nieudane buble. . Dla producenta lepiej jest jak kupisz dwa pudełka niż jedno. Proponowane RPi 2B+ nie będzie zmarnowaną kasą - zawsze znajdziesz dla niego pożyteczne "zajęcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup Raspberry Pi 2B - ten nowy model z czterodzeniowym procesorem ARM7. Dźwięk "pójdzie" po HDMI. Na RPi masz KODI (XBMC) i plugin do E2. Łączysz to siecią, tuner z E2 chowasz w kąt, pilota też, RPI za TV a dla sterowania kup mała klawiaturę bezprzewodową są takie mieszczące się praktycznie w dłoni...

 

Dobra, dajmy na to że kupię jakiś tuner z E2 (np. VU+ Solo2) i Pi 2B - łączę wszystko w sieci, ale nie dam ramy połączyć kablami, raczej bezprzewodo bo router mam na innym piętrzę, wtedy rozumiem jestem zależny od (czasem zrywającego sygnał) wifi i mogą pojawić się jakieś lagi w trakcie oglądania TV (a raczej streamowaniu)? to trochę słabo...

 

Jeszcze czysto teoretycznie, jeśli miałbym dwie maliny to mogę streamować z E2 na oba urządzenie jednocześnie różny kanały? (nie wydaje mi się to realne ale z ciekawości zapytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jednogłowicowy - możesz stremowac dwa programy z jednego transpondera.

Tuner dwugłowicowy - stream z dwoch rożnych transponderow.

 

Zasada taka sama jak przy oglądaniu i nagrywaniu na dekoderze.

 

Mam dekoder z dwoma głowicami sat.

 

Oglądam jeden program na dekoderze z hotbirda, drugi na komputerze z tego samego transpondera Hotbord i dwa programy nagrywam na dysk w dekoderze z satelity Hotbird.

Możliwosci kombinacji przy dwoch głowicach i dwoch konwenterach jest kilka.

Mogę dwa programy z Hotbirda oglądac z tego samego transpondera ( dekoder - komputer ), na drugim komputerze oglądac z Astry i nagrywac z tego samego transpondera Astry.

 

Potrzebny dekoder dwugłowicowy i dwa podwojne konwentery lub Monoblock Twin

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... m-lmtp-04h

 

Oczywiscie jak dekoder obsługuje sticka na usb ( dekoder dvb-t lub dvb-s2 ) to możliwosci wzrastają - jesli procesor w dekoderze wyrobi ;)

 

Mi się udało na jednym dekoderze ( 2x sat + dvb-t) w ramach testow - oglądac z dvb-t program, dwa programy z tego samego transpondera Hotbird nagrywac na dysk w dekoderze. Do tego oglądałem z Astry program - stream w komputerze i na drugim komputerze nagrywac stream programu z Astry z tego samego transpondera.

 

Dekoder i komputery spięte kablem lan przez jeden router.

 

Po wifi stream z dekodera na komputer działa ok w standardzie N - 300 Mbit/s. Tyczy się to oglądania - nagrywania jednego programu - przy więkzej ilosci operacji już następują zacięcia.

 

Zawsze możesz skorzystac z adapterow PLC - http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/ ... 21212.html - lecz co kabel skrętka lan to nalepsze rozwiązanie.

 

Co do dvb-t mieszkam w zasięgu czeskiej naziemnej i dosc czesto oglądam. Między innymi CT Sport HD. Na pewno o niebo lepsza oferta niz naziemna polska.

Udało mi się też odebrac niemiecką naziemną.

I to wszystko na jednym dekoderze ( 2 x dvbs-2 i wpiętym sticku usb dvb-t ) taki mały kombajn multimedialny na E2 - Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jednogłowicowy - możesz stremowac dwa programy z jednego transpondera.

Więcej niż dwa. Ograniczeniem jest jedynie przepustowość interfejsów komunikacyjnych i wydolność kodu demultipleksera oraz ew. ograniczeniem ilości jednoczesnego dekodowania przez kartę / moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli nadal jest bug w sofcie.... Trudno mi pojąć jeśli VLC odtwarza a inny klient nie.... widać że twórca pakietu oprogramowania dał ciała. Trzeba uderzać do autora by wypuścił patcha.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 21.08.2015 o 12:51, Gość activa42 napisał:

Ok, tylko podałem że jest prosta możliwość. No to kup Raspberry Pi 2B - ten nowy model z czterodzeniowym procesorem ARM7. Dźwięk "pójdzie" po HDMI. Na RPi masz KODI (XBMC) i plugin do E2. Łączysz to siecią, tuner z E2 chowasz w kąt, pilota też, RPI za TV a dla sterowania kup mała klawiaturę bezprzewodową są takie mieszczące się praktycznie w dłoni - zaletą jej jest to że nie trzeba celować w stronę sprzętu, wprowadzanie tekstu jest o niebo wygodniejsze niż pilotem.

 

Będziesz czekał i nie doczekasz się. Producenci nie lubią projektów alternatywnego firmawre'u. Maniacy ja Ty ( inni z tego forum) stanowią zbyt mały odsetek by ktoś sensowny coś porządnego wyprodukował. Do tej pory nie ma to niestety ale nie widzę szans na to by się pojawiło - tj były nieudane buble. . Dla producenta lepiej jest jak kupisz dwa pudełka niż jedno. Proponowane RPi 2B+ nie będzie zmarnowaną kasą - zawsze znajdziesz dla niego pożyteczne "zajęcie".

 

Witam wszystkich. Mam RPi 3B i KODI to rozumiem, że jeśli zainstaluję odpowiedni serwer np. Tvheadend i podłączę tuner DVB-S2 to będę mógł strumieniować TV? Tylko, czy żeby oglądać jeden program na TV, a drugi na komputerze to potrzebny jest pojedynczy tuner, bo resztę zrobi Tvheadend, czy musi być podwójny tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dkamsky

Jak masz pojedynczy tuner DVB-S2 to będziesz mógł strumieniować oglądać kanały tylko z jednego transpondera.

Przy dwóch tunerach DVB-S2 i podłączonych dwóch konwenterach będziesz mógł strumieniować - oglądać kanały z dwóch transponderów.

 

Najlepsze dla takich rzeczy to dekodery z głowicami DVB-S2 FBC i konwenterze Unicable.

 

Dla przykładu masz Vu Uno 4K -jeden  podwójny tuner  DVB-S2 FBC i podłączając dwa konwentery Unicable ( Hotbird i Astra ) to oglądasz - strumieniujesz - nagrywasz wszystko co chcesz jednocześnie.

 

VU Uno 4K ma w skrócie 8 głowic sat.

4 głowice sat wykorzystujesz dla Hotbird.

4 głowice sat wykorzystujesz dla Astry

Instalacja sat z dachu do dekodera idzie dwoma kablami.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł. Szukaj informacji Vu/ Enigma2 Client In Kodi.

 

 

 

Choć możesz i tak sobie oglądać przez komputer program VLC i mając dekoder na linux - E2 w sieci domowej wpięty:

 

a6ac502c309d3ab0.png

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...