Skocz do zawartości

Seriale paradokumentalne: kryminalne i sądowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewna prawniczka bardzo trafnie wypunktowała sądowe paradokumenty TVN'u :


Jak się okazuje standardowe elementy tych paradokumentów jak świadek z publiczności czy też ten niespodziewany w ogóle nie powinny mieć miejsca gdyż nie ma tego w rzeczywistości.

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Gdyby ktoś się pytał skąd w polskim showbiznesie wzięła się Ewelina Ruckgaber czyli policjantka Natalia z "Gliniarzy" to tutaj ma odpowiedź:

 

Jak widać zaczynała w zespole od śląskich szlagierów którego to założycielem był śp. Józef Polok czyli Ernest ze "Świętej Wojny" a samą piosenkę wcześniej śpiewała Kornelia Maroszek czyli jedna z prowadzących "Szlagierowy Koncert Życzeń" w Telewizji TVS. Zresztą zadatki Pani Eweliny potwierdza też udział w poprzedniej edycji "Twojej Twarzy Brzmiącej Znajomo" jak i ta piosenka:

Pochodzi ona mniej więcej sprzed dwóch lat. Z kolei pierwsza piosenka w której ona śpiewa jest następująca:


Pochodzi ona z 2013 roku i lekko podchodzi pod disco-polo.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 10.01.2021 o 16:20, Darek z Ozimka napisał:

Moim zdaniem Polsat powinien zakończyć z paradokumentami

Przynajmniej skończy się ogłupianie społeczeństwa paradokumentami typu "Trudne sprawy" czy "Dlaczego ja?".

Edytowane przez Adam.kaslewicz
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
W dniu 30.03.2016 o 20:49, wislok napisał(a):

Marta Leleniewska to finalistka Elite Model Look 1997, Miss Warszawy 2001 oraz z 2002 roku "Miss Golden Fortune Top Model International" . Swoją przygodę telewizyjną  rozpoczęła  od "Idź na Całość", choć na ekranie pojawiła się już w 1997 r. w serialu "Dom" Następnie prowadziła "Pogodę" w TV4,a następnie w Polsacie. W tym samym czasie także prowadziła "Muzyczne Listy" w TV4. Przez krótki czas przygotowywała materiały dla "wydarzeń" popołudniowych. Później była krótka przerwa i praca w "KCH" TVP1 w charakterze prowadzącej. No i dopiero był "Malanowski i partnerzy". Później prowadziła "4Music". Obecnie prowadzi " Disco Polo Life" i pracuje w Happy TV- internetowej telewizji dla młodych mam. Ponadto chodzi na różne castingi i gra w reklamach czy jakieś epizody w serialach. Ostatnio można było ją zobaczyć w "Policjantkach i policjantach" (wiem, nie zapunktuje :D) . Osobiście sprawia na mnie wrażenie bardzo sympatycznej osoby, ciepłej,a jej losy zawodowe śledzę od 10 lat.  Ukończyła Pedagogikę na UW,  Prawie wszystkie informacje napisane z głowy :) 

Pamiętam ją. Reklama APAPu z jej udziałem która była na tyle kultowa że powstała jej przeróbka z pewnym wulgarnym słowem który był jednocześnie nazwą leku i stwierdzeniem lekarza podczas wizyty pacjentki. Przeróbka ta była oparta na tej reklamie:

W „Malanowskim i Partnerach" Marta Leleniewska radziła sobie chyba najlepiej ze wszystkich Pań detektyw ale jednak wolałem jej pracę jako pogodynka i prezenterka. Co ciekawe tą samą ścieżkę zawodową miała jej koleżanka z planu Anna Lucińska ale też inna aktorka z paradokumentów a mianowicie Anna Kukawska (a więc Emilia Drawska z „Policjantek i Policjantów") którą to poza anteną Czwórki możba było kojarzyć z anteny... Tele 5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sędzia Anna Maria Wesołowska podczas jednego z wykładów zaatakowała Marcina Kraszewskiego  twórcę kanału „Prawo Marcina" który to specjalizuje się w robieniu reakcji na „Szkołę" a więc serial TVNu:

Więcej o dramie pod tym linkiem: https://www.eska.pl/szczecin/prawo-marcina-prostuje-slowa-sedzi-anny-marii-wesolowskiej-sprawe-komentuje-tez-maja-stasko-aa-wxvW-zZ3y-VvHb.html

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Polsat wskrzesza „Malanowskiego". Nieżyjącego już Bronisława Cieślaka  ma zastąpić... Andrzej Grabowski. W obsadzie też dwójka aktorów z starej odsłony: https://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/malanowski-i-partnerzy-978/news-andrzej-grabowski-jako-malanowski-ruszyly-zdjecia-do-kultowe,nId,7403730

Nie zdziwię się jak przez to wyleci „Na Ratunek 112" który to jest wybitnie słabym paradokumentem. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Poland napisał(a):

Nie zdziwię się jak przez to wyleci „Na Ratunek 112" który to jest wybitnie słabym paradokumentem. 

"Na Ratunek 112" słabym paradokumentem? Jakoś się on trzyma od 2016 roku i jest chętnie oglądany (przynajmniej przez moją rodzinę).

 

Zaś co do reaktywacji "Malanowskiego", według mnie będzie to słaby powrót, coś przeczuwam, że spadnie on z anteny Polsatu po 1-2 sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że coś się trzyma na antenie, nie znaczy od razu że jest dobre, co najwyżej tylko to, że jest wystarczająca liczba widzów, by daną rzecz utrzymywać. Poziom nie ma tu zbyt znaczenia, szczególnie jeśli mówimy o paradokumentach. Natomiast samej reaktywacji oglądać nie będę, gdyż szkoda mi czasu na takie miernoty. Szkoda tylko wielka, że Grabowski musi w czymś takim grać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej kwestii zupełnie inne zdanie zważywszy na to że Grabowski grał kiedyś w „Pitbullu" który to był przecież produkcją kryminalną. Poza tym zawsze wskrzeszanie „Malanowskiego" jest dla niego lepszą opcją niż powrót do polsatowskiej szufladki w postaci roli Ferdka Kiepskiego. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszą opcją, to bym nie powiedział. Ferdynand Kiepski stał się już postacią kultową, z którą Andrzej Grabowski będzie utożsamiany już na zawsze, zaś czytałem opinie wielu ludzi, którym ta decyzja się nie podoba, czy to z racji tego, że im Grabowski do postaci nie pasuje, czy też ogólnie uważają, że nie powinno się tego typu produkcji reaktywować albo wprowadzać kolejnych paradokumentów do telewizji. Nie porównywałbym też "Pitbulla" do paradokumentu. To dwa zupełnie różne typy produkcji.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Poland napisał(a):

Ja mam w tej kwestii zupełnie inne zdanie zważywszy na to że Grabowski grał kiedyś w „Pitbullu" który to był przecież produkcją kryminalną.

Tak, tylko w Pitbullu grał charyzmatycznego glinę, a to jest jednak paradokument. Jeśli ma grać taką samą rolę jak Cieślak to jednak musi być trochę dobrym tatusiem, który wysłucha panią zgłaszającą sprawę, powie dobre słowo i ewentualnie wyjdzie w teren. Na to jakoś średnio mi pasuje. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale Bronisław Cieślak też nie dostał roli z przypadku tylko dzięki roli w serialu fabularnym „07 zgłoś się" z lat osiemdziesiątych. Tymczasem na swoim koncie w ramach Instagrama aktorzy z dawnego składu detektywów Anna Lucińska i Marek Krupski potwierdzili że serial pojawi się w jesiennej ramówce i że pierwszy odcinek będzie dedykowany zmarłemu aktorowi. Obstawiam postać Bronka najpewniej została uśmiercona a detektywi pewnie będą chcieli zbadać kto jest za to odpowiedzialny. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, ale dla mnie w Malanowskim jednak miał taki "potulny" charakter i idealnie pasował do tej roli, bo w "07 zgłoś się" nie był właśnie milicjantem "złym", ale właśnie "z jajem". 

 

Zobaczymy co przyniesie emisja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale serial "Malanowski i partnerzy" był oparty na brytyjskim serialu paradokumentalnym emitowanym na Channel 5. Nawet czołówka była taka sama. Oryginalnie nazywał się "Hanrahan Investigates."  Najlepiej jeśli sami ocenicie to intro, ewidentnie Polsat zerznął ten serial z Wielkiej Brytanii niż z Niemiec. Tutaj macie intro z UK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno o zrzynce nie może być mowy bo zarówno wymieniona przez ciebie produkcja jak i niemiecki pierwowzór czyli „Lenßen und Partner" pochodzą od tego samego producenta czyli Constantin Entertaiment. Zresztą niektóre odcinki niemieckiej produkcji są na Youtube. Tutaj co niektórych może zaskoczyć czołówka bo użyto w niej utwór... Eminema:

Co ciekawe „niemiecki Malanowski" miał kontynuacje na bazie której może być budowana nowa seria choć tutaj główny bohater się nie zmienił:

Co do wersji angielskiej to tutaj jest teaser produkcji:

Jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądać nowa odsłona polskiej produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk napisał, że szkoda, że Grabowski musi w tym grać.

Kurczę nie wiedziałem, że Grabowski jest ubezwłasnowolniony i sam nie decyduje o sobie :lol:

 

A paradokument to też gatunek. Tak jak kryminał, jak reality show to tak samo paradokument jako gatunek programu tv. Nikogo nie krzywdzi więc nie rozumiem dlaczego by miało ich nie być.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...