Skocz do zawartości

Nowe Forum SK - otwarte testy!


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Dawidek - dzięki za wnioski ;)

 

Dodatkowe BBCode mają nieprzetłumaczoną pomoc - wiem o tym, docelowo będzie to poprawione.

 

Ocenianie postów - na razie chcę zostawić jako eksperyment, aby zobaczyć, czy się przyjmie. Aby uniknąć nadużyć będzie to stosownie ograniczone. Teraz dziennie można dać 100 + i 10 -, ale docelowo widzę to raczej w stylu 5 + i 3 -, niski limit powinien uniemożliwić masowe klikanie ;)

 

Rangi ja bym zostawił, daje to jakąś drobną radość, tylko wydaje mi się, że potrzebują odświeżenia ;)

 

Shoutbox - przełączyłem na stronie głównej, ogólnie nie będzie z tym problemu, dodatkowo każdy może sobie to ustawić pod siebie jak woli.

 

Informacje o nieprzeczytanych postach widziałem na różnych forach. Być może jest do tego jakaś modyfikacja i tu, ale u nas dziennie idzie obecnie średnio 310 postów, niektórym by się szybko liczniki przekręciły ;) Zobaczymy jednak. Przede wszystkim będę chciał uruchomić podstawę i gdy wszystko ze spraw dla nas ważnych będzie chodziło, to wtedy pomyślimy nad udoskonaleniami (trzymając się idei prostoty).

 

@sat user - klikając w pole pisania wypowiedzi pojawia się pasek z narzędziami i jest tam buźka - rozwija emotikony. Jest w nich trochę śmietnik jak pisałem w pierwszym poście, ale działają. Poza tym oczywiście nie trzeba ich wyświetlać tak ręcznie, bo wpisywanie uśmieszków z klawiatury zamieni je w emotikony z automatu jak tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @sat user - nie wiedziałem o tym ;)

 

@Nitros - jak pisałem w pierwszym poście - siła przyzwyczajenia będzie najtrudniejsza do przełamania ;) Nie podejrzewam, abyśmy wpadli na jakieś grube problemy, ale przyzwyczajenie będzie ciężko zmienić. Ja uczę się moderacji i też nie będzie lekko, bo tu już po prostu wszystko robiło się tak często, że szło automatycznie i nie trzeba było się zastanawiać jak co zrobić. Trochę czasu minie, aż się nauczymy wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść w powiadomieniach (przynajmniej PW, postów nie widziałem) to jest coś o czym marzyłem od lat :P Nie ma opcji żebym to zmienił :P Wyobraźcie sobie np. 10 PW dziennie i tytuł każdego np. "witam" albo coś w ten deseń (uprasza się o nadawanie tytułów wiadomościom PW). I teraz nie mam pojęcia, czy to coś ultra-pilnego, czy nie, rzucam wszystko tylko po to, żeby się zalogować i dowiedzieć, że na Śląsku jest zła pogoda i ktoś uznał, że się ze mną podzieli tą mrożącą krew w żyłach wieścią :P Dlatego spoilerowanie privów jest super ;) Jeśli tak jest w powiadomieniach wątkowych, to też super, bo jak ktoś napisze w wątku post typu "popieram", to szkoda klikać ;)

 

Teraz jest tak, że to czas jest najcenniejszym dobrem i każda zmiana pomagająca lepiej nim gospodarować (bo oczywiście na ten PW o pogodzie odpowiem, tylko nie aż tak szybko, bo to nie jest pilne) jest na wagę złota ;)

 

Co do terminu, to zależy też od tego jakie będę miał obciążenie na tygodniu oraz czy będą wychodzić jakieś nowe problemy... Trzeba ostro testować, aby wykryć wszelkie możliwe trudności, bo jak już wskoczymy to nie będzie odwrotu. Nie będę w stanie cofnąć się do phpBB po przeskoku bez straty postów. Dlatego decyzja musi być poprzedzona solidnym wypróbowaniem.

 

PS: A tak wyglądałoby forum na WBB: https://satkurier.pl/uploads/25300.png (WBB był najpoważniejszym kontrkandydatem testowanego teraz przez nas IPB, ale pogrążyły go tematy, które opisałem w pierwszym poście).

EDIT: A tak na IPB4: https://satkurier.pl/uploads/25301.png

To obrazki z moich wcześniejszych wewnętrznych testów ;)

 

Jak widać testy są z połowy kwietnia, ale tak naprawdę to testowaliśmy już przesiadkę dłużej, pierwsze próby robiłem jeszcze w styczniu, więc jak sami widzicie - gruba operacja, która była szykowana od dawna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrym pomysłem wstawianie ogromnych grafik. Dlatego właśnie tu jest ograniczenie wielkości i to przemawia też za tym, aby na nowym forum jednak także dać jakiś limit.

 

@fan tv - to na wersji mobilnej? Na przeglądarkowej jest dobrze i awatary są w wątkach OK, natomiast na indeksie są źle skalowane (rozciągane) - to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wykryło rozmiarów grafik przy pobieraniu i źle przeskalowało

Powód może być "prozaiczny" - niektóre awatary mogły przestać istnieć w sieci, tu z tytułu zasiedzenia mogły jeszcze "świecić".

Nie pozostaje nic innego, jak ich ponownie załadowanie do sieci, a następnie na nowym forum SK.

Z tym, że to każdy zainteresowany użytkownik powinien zrobić już sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji komputerowej nowego forum - jestem bardzo z niego zadowolony, tak naprawdę tylko dzisiaj mogę rzucić na nie okiem ;) Co do Androidowych emotikonek, to faktycznie działają na Firefoxie i IE, ale nie wszystkie. Przeglądarkowy Chrome faktycznie ich nie toleruje :/ Jednak nie tak wyobrażałem sobie ich wygląd, gdzie przybrały sztywne, czarno - białe barwy, a przynajmniej taki jak rozpoznaje je Twitter...

 

PS. Prosiłbym także o poprawne odmienienie miesięcy w nowym skrypcie, ponieważ jest napisane: Nadesłano 22 lipiec 2015 o 00:00, a wiadomo jak jest poprawnie :) Do tego dochodzi jeszcze propozycja, by zapisywać godziny poranne w trzech cyfrach, a nie z dodatkowym zerem. Jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jeszcze propozycja, by zapisywać godziny poranne w trzech cyfrach, a nie z dodatkowym zerem. Jest taka możliwość?

Jak wolę czterema cyframi.

 

...........................................

 

Poza tym fajne są te plusy i minusy.

 

...................................

Mnie jeszcze ciekawi ile psób poprze moją propozycje dot.

daty przejścia na nowy skrypt, mianowicie wystawiłem datę 1 sierpnia.

1 sierpnia to za wcześnie. Najwcześniej to okolice 15 sierpnia.

 

.................................

 

Emotikonów powinno być od razu widać więcej.

 

..............................

 

Na kompie u mnie są tylko środki wszystkich awatarów.
Znalazłem kilka takich - to nie u wszystkich, z jakiegoś powodu u niektórych nie wykryło rozmiarów grafik przy pobieraniu i źle przeskalowało - być może załadowanie awatary od nowa przez tego użytkownika by pomogło.

 

Przepraszam, przesadziłem, nie u wszystkich, ale u niektórych tak jest. U mnie teraz jak wchodzę w swój profil to awatar mam poprawny, ale w wątkach cały czas nie.

P.S. Jak zmienić tam rozmiar awatara bo nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja mobilna jak najbardziej mi pasuję a co do:

Rangi będą, nabijacz też, chociaż może wartowałoby przedyskutować temat i wymyślić jakieś nowe i mądrzejsze ;) Rangi nie zaimportowały się poprawnie i dlatego ich brakuje ;)

 

Moja propozycja:

0% - Niedoświadczony - od 0 do 75 postów

10% - Amator - od 76 do 150 postów

20% - Czasami wpadam - od 151 do 300 postów

30% - Lubię Forum SK - od 301 do 500

40% - Kocham Forum SK od 501 do 999

50% - Połowa mocy ;) - od 1000 do 1500

60% - Przesiaduję 24h/7 od 1501 do 1999

70% - Forum to mój dom - od 2000 do 2999

80% - Nie mogę żyć bez forum - od 3000 do 4999

90% - Ekspert na forum ;) - od 5000 do 9999 postów

100% - Doświadczony nabijacz ;) powyżej 10000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijacz? Kocham forum? Lubię forum? Z całym szacunkiem, ale te zwroty bardzo mi się nie podobają, a zwłaszcza ten pierwszy, który kojarzy się ze zwykłym spamem jakiego tu ostatnio wiele.

A forum w wersji mobilnej rzeczywiście dobrze się prezentuje. W zwykłej wersji również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiór odpowiedzi z dziś ;)

 

Niektóre Androidowe emotikony czasami na Chrome wskakują, nie wiem od czego to zależy, może błąd w przeglądarce. Jeśli są, to wyglądają jak w IE, Firefox ma kolorowe.

 

Godziny dwiema cyframi: da się zrobić, częściowo pozmieniałem na próbę, aczkolwiek tu mamy cztery cyfry

Miesiące: wymaga głębszego sprawdzenia, ale to temat kosmetyczny. Taką drobnicę będziemy myślę "dobijać" jak się przesiądziemy ;)

 

Zmiana nazwy wyświetlania: jest możliwa, ale raz na 180 dni oraz dodatkowo proszę się nie przyzwyczajać, bo w kolejnej wersji IPB, na którą kiedyś przeskoczymy (jak ją dopracują) nazwy wyświetlanej już nie ma i jest tylko nick używany i do wyświetlania i do logowania.

 

Widoczność emotikon: wydaje się, że nie mam wpływu na ich ilość w edytorze, ale jak pisałem na początku obecnie są one zaśmiecone i w edytorze jest ich dużo mniej niż na osobnej liście, tymczasem po uporządkowaniu i pozbyciu się starych dubli - w edytorze będzie większość, wszystkie istotne, a w oknie tylko kilka dodatkowych mniej ważnych.

 

Awatar: skrypt z tego co widzę zakłada, że będzie to kwadrat, więc najlepiej wgrać coś gotowego co jest kwadratem, aby później nie ucinało go w widoku.

 

Rangi: no jest to jakiś pomysł, wprowadziłbym do tej pozycji @studiolitek kilka udoskonaleń, coś mniej-więcej takiego:

0% - Niedoświadczony - od 0 do 75 postów

10% - Amator - od 76 do 150 postów

20% - Czasami wpadam - od 151 do 300 postów

30% - Rozpisany - od 301 do 500

40% - Aktywny od 501 do 999

50% - Połowa mocy ;) - od 1000 do 1500

60% - Przesiaduję 24/7 od 1501 do 1999

70% - Forum to mój dom - od 2000 do 2999

80% - Zżyty z forum - od 3000 do 4999

90% - Ekspert - od 5000 do 9999 postów

100% - Starszyzna - powyżej 10000.

 

Co do przesiadki to jeszcze myślałem nad 1 sierpnia, ale blisko jest start Eleven. Wprawdzie ryzyko, że coś nie wypali jest niewielkie, ale jeśli jednak by coś się stało, to położyć społeczność w takim krytycznym momencie byłoby nie najlepiej. Jednocześnie jak rozumiem kto chciał, to już potestował i worek uwag się zamyka na tym, co jest tam w dziale Forum SK Insider? Bo jeśli tak, to jest raczej nieźle, w zasadzie wszystko jest tam do rozwiązania, parę spraw może wymagać nieco czasu i nie będzie od razu po przesiadce, ale nie widzę tam tematów tzw. nierozwiązywalnych. Nie byłoby więc żadnego "showstoppera" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...